GLPI Project - en to bg_BG translation catalogue (1343 entries)

en: GLPI - Authentication
bg_BG: GLPI - Представяне

en: Authentication
bg_BG: Представяне

en: Login
bg_BG: Име на потребителя

en: Password
bg_BG: Парола

[ctx: button]
en: Post
bg_BG: Изпращане

en: You must accept cookies to reach this application
bg_BG: Трябва да приемате "Бисквитки", за да използвате това приложение

en: Checking write permissions for session files
bg_BG: Проверете режима на запис за фйловете на сесиите

en: Access to the Frequently Asked Questions
bg_BG: Достъп до "Често Задавани Въпроси"

en: Email followup
bg_BG: Email за проследяване

en: Email | Emails
bg_BG[0]: Електронна поща
bg_BG[1]: Електронни пощи

[ctx: button]
en: Add
bg_BG: Прибавяне

en: Comments
bg_BG: Забележки

en: All
bg_BG: Всички

en: None
bg_BG: Празно

en: Enter the first letters (user, item name, serial or asset number)
bg_BG: Въведи първите букви (потребител, единица име, сериен или актив номер)

en: Show all
bg_BG: Покажи всички

en: Availability
bg_BG: Наличност

en: Start date
bg_BG: Начална дата

en: Period
bg_BG: Период

en: Specify an end date
bg_BG: Посочете крайна дата

en: Personal
bg_BG: Личен

en: Set public
bg_BG: Задай публичен

en: Public
bg_BG: Публичен

en: Set personal
bg_BG: Задай личен

en: End date
bg_BG: Крайна дата

en: By day
bg_BG: По дни

en: Don't show deleted items
bg_BG: Не показвай изтрити елементи

en: Items seen
bg_BG: Добави колона

en: No restriction
bg_BG: Без ограничение

en: Entity | Entities
bg_BG[0]: Предприятие
bg_BG[1]: Предприятия

note: TRANS: %d is number of objects for the user
en: Processing
bg_BG: В процес на изпълнение

en: %s ticket in progress or recently solved on this item. | %s tickets in progress or recently solved on this item.
bg_BG[0]: %s билет в процес или наскоро решен по тази точка.
bg_BG[1]: %s билета в процес или наскоро решен по тази точка.

en: Create survey after
bg_BG: Създаване на преглед след

en: As soon as possible
bg_BG: Възможно най-скоро

en: Disabled
bg_BG: Забранен

en: For tickets closed after
bg_BG: За билети затворени след

en: Valid tags
bg_BG: Валидни тагове

en: Access denied
bg_BG: Отказан достъп

en: The version of the database is not compatible with the version of the installed files. An update is necessary.
bg_BG: Версията на базата данни е несъвместима с версията на инсталираните файлове. Необходимо е обновяване.

en: Try again
bg_BG: Повторно

[ctx: button]
en: Upgrade
bg_BG: Обновяване

en: Global
bg_BG: Обща

en: Test successful
bg_BG: Успешен тест

en: Test failed
bg_BG: Провален тест

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test successful: %s
bg_BG: Успешен тест: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP main server
en: Main server %s
bg_BG: Главен сървър %s

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test failed: %s
bg_BG: Провален тест: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP replica server
en: Replicate %s
bg_BG: Дублиране %s

en: External authentication sources
bg_BG: Външни източници за удостоверяване

en: Maintenance
bg_BG: Поддръжка

en: File %s not found.
bg_BG: Файлът %s не е намерен.

note: TRANS: %s is the name of the file
en: Unauthorized access to the file %s
bg_BG: Неоторизиран достъп до файла %s

note: TRANS: %s is the number of the byte
en: Unable to find the byte %s
bg_BG: Не е намерен байта %s

note: TRANS: %s is the SQL query which generates the error
en: Mysql error starting from %s
bg_BG: Mysql грешка, стартираща от %s

en: The file already exists
bg_BG: Има такъв файл

en: Automatic redirection, else click
bg_BG: Автоматично прехвърляне, или натисни

note: TRANS: %s is a file name
en: %s deleted
bg_BG: %s изтрит

en: Check if a new version is available
bg_BG: Проверка за нова версия

en: Deleted
bg_BG: Изтрито

en: SQL Dump
bg_BG: Дъмп SQL

en: XML Dump
bg_BG: Дъмп XML

en: File
bg_BG: Файл

en: Size
bg_BG: Размер

en: Date | Dates
bg_BG[0]: Дата
bg_BG[1]: Дати

en: Restore
bg_BG: Възстановяване

en: Download
bg_BG: Изтегляне

en: Setup
bg_BG: Настройки

note: TRANS: %1$s is the user login, %2$s is the name of the item to add TRANS: %1$s is the user login, %2$s is the name of the item
en: %1$s adds the item %2$s
bg_BG: %1$s добавя елемента %2$s

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a link with an item
bg_BG: %s добавя връзка с елемент

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds cartridges
bg_BG: %s добавя касети

note: TRANS: %s is the user login
en: %s installs a cartridge
bg_BG: %s инсталира касета

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a type
bg_BG: %s асоциира тип

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an actor
bg_BG: %s добавя участник

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes an actor
bg_BG: %s изтрива участник

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a task
bg_BG: %s добавя задача

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a task
bg_BG: %s обновява задача

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an approval
bg_BG: %s добавя одобрение

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates an approval
bg_BG: %s обновява одобрение

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a volume
bg_BG: %s добавя количество

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a volume
bg_BG: %s обновява количество

note: TRANS: %s is the user login
en: %s disconnects an item
bg_BG: %s изключва елемент

note: TRANS: %s is the user login
en: %s connects an item
bg_BG: %s свързва елемент

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a computer and a license
bg_BG: %s асоциира компютър и лиценз

note: TRANS: %s is the user login
en: %s installs software
bg_BG: %s инсталиран софтуер

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a virtual machine
bg_BG: %s добавя виртуална машина

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a virtual machine
bg_BG: %s обновява виртуална машина

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds consumables
bg_BG: %s добавя консумативи

en: Consumable | Consumables
bg_BG[0]: Консуматив
bg_BG[1]: Консумативи

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a link with a supplier
bg_BG: %s добавя връзка с доставчик

en: Execute
bg_BG: Стартирай

en: Next run
bg_BG: Следващ старт

en: Next task to run: %s
bg_BG: Следваща задача за стартиране: %s

en: No action pending
bg_BG: Няма чакащи действия

en: Component | Components
bg_BG[0]: Компонент
bg_BG[1]: Компоненти

en: Administration
bg_BG: Администриране

en: Dictionaries
bg_BG: Речници

en: Global dictionary
bg_BG: Глобален речник

en: Software | Software
bg_BG[0]: Софтуер
bg_BG[1]: Софтуер

en: Manufacturer | Manufacturers
bg_BG[0]: Производител
bg_BG[1]: Производители

en: Printer | Printers
bg_BG[0]: Принтер
bg_BG[1]: Принтери

en: Model | Models
bg_BG[0]: Модел
bg_BG[1]: Модели

en: Computer model | Computer models
bg_BG[0]: Модел компютър
bg_BG[1]: Модели компютри

en: Monitor model | Monitor models
bg_BG[0]: Модел монитор
bg_BG[1]: Модели монитори

en: Printer model | Printer models
bg_BG[0]: Модел принтер
bg_BG[1]: Модели принтери

en: Device model | Device models
bg_BG[0]: Модел устройство
bg_BG[1]: Модели устройства

en: Network equipment model | Network equipment models
bg_BG[0]: Модел мрежово оборудване
bg_BG[1]: Модели мрежово оборудване

en: Phone model | Phone models
bg_BG[0]: Модел телефон
bg_BG[1]: Модели телефони

en: Type | Types
bg_BG[0]: Тип
bg_BG[1]: Типове

en: Computer type | Computer types
bg_BG[0]: Тип компютър
bg_BG[1]: Типове компютри

en: Monitor type | Monitor types
bg_BG[0]: Тип монитор
bg_BG[1]: Типове монитори

en: Printer type | Printer types
bg_BG[0]: Тип принтер
bg_BG[1]: Типове принтери

en: Device type | Device types
bg_BG[0]: Тип устройство
bg_BG[1]: Типове устройства

en: Network equipment type | Network equipment types
bg_BG[0]: Тип мрежово оборудване
bg_BG[1]: Типове мрежово оборудване

en: Phone type | Phone types
bg_BG[0]: Тип телефон
bg_BG[1]: Типове телефони

en: Operating system | Operating systems
bg_BG[0]: Операционна система
bg_BG[1]: Операционни системи

en: Version | Versions
bg_BG[0]: Версия
bg_BG[1]: Версии

en: Unknown file
bg_BG: Непознат файл

en: File not found
bg_BG: Файла не е намерен

en: File is altered (bad checksum)
bg_BG: Файла е променен (лоша контролна сума)

en: Unauthorized access to this file
bg_BG: Непозволен достъп до този файл

en: Invalid filename
bg_BG: Неправилно име на файла

en: No selected element or badly defined operation
bg_BG: Няма избрани елементи или неправилно дефинирана операция

en: Search the ID of your hardware
bg_BG: Търсене на ID-то на вашия хардуер

[ctx: button]
en: Search
bg_BG: Търсене

en: Alternate username
bg_BG: Алтернативно потребителско име

en: Hardware type
bg_BG: Тип на хардуера

en: ID
bg_BG: Идентификатор

en: Serial number
bg_BG: Сериен номер

en: Inventory number
bg_BG: Инвентарен номер

en: Computer | Computers
bg_BG[0]: Компютър
bg_BG[1]: Компютри

en: Network device | Network devices
bg_BG[0]: Мрежово устройство
bg_BG[1]: Мрежови устройства

en: Monitor | Monitors
bg_BG[0]: Монитор
bg_BG[1]: Монитори

en: Device | Devices
bg_BG[0]: Устройство
bg_BG[1]: Устройства

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a user to a group
bg_BG: %s добавя потребител в група

en: FAQ
bg_BG: Въпроси и отговори

en: New ticket
bg_BG: Нова заявка

en: Home
bg_BG: В началото

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a VLAN to a network port
bg_BG: %s асоциира VLAN с мрежов порт

note: TRANS: %s are the fields concerned
en: Mandatory fields are not filled. Please correct: %s
bg_BG: Задължителните полета не са попълнени. Моля, поправете: %s

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a target
bg_BG: %s добавя цел

en: Knowledge base
bg_BG: База знания

en: LDAP directory link
bg_BG: LDAP директория връзка

en: Unable to connect to the LDAP directory
bg_BG: Не може да се свърже с LDAP директорията

en: Back
bg_BG: Назад

en: Bulk import groups from a LDAP directory
bg_BG: Внасяне на куп групи от LDAP директория

en: Import of new groups
bg_BG: Внасяне на нови групи

en: Bulk import users from a LDAP directory
bg_BG: Внасяне на куп потребители от LDAP директорията

en: Synchronizing already imported users
bg_BG: Вече са синхронизирани внесените потребители

en: Import new users
bg_BG: Внасяне на нови потребители

en: Log in again
bg_BG: Влизане отново

en: Receiver | Receivers
bg_BG[0]: Получател
bg_BG[1]: Получатели

en: Your PHP parser was compiled without the IMAP functions
bg_BG: Вашия PHP парсер е бил компилиран без функцията IMAP

en: Bulk modification
bg_BG: Мосова промяна

en: Failed operation
bg_BG: Неуспешна операция

en: Operation performed partially successful
bg_BG: Операцията, е извършена с частичен успех

en: Operation successful
bg_BG: Успешна операция

en: Migration cleaner
bg_BG: Почистване на миграция

en: "Migration cleaner" tool
bg_BG: Инструмент "Почистване на миграция"

en: Reinit the network topology
bg_BG: Реинициализиране на мрежовата топология

note: TRANS: %s is the user login
en: %s sets unitary management
bg_BG: %s определя единно управление

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a network name to an item
bg_BG: %s асоциирани име на мрежа с даден елемент

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds several network ports
bg_BG: %s добавя наколко мрежови порта

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes several network ports
bg_BG: %s изтрити различни мрежови порта

en: Cannot change a migration network port to an unknown one
bg_BG: Не може да се промени мигриран мрежов порт в непознат такъв

en: List of available tags
bg_BG: Лист от налични тагове

en: Planning
bg_BG: Планиране

en: Delete or update it otherwise GLPI will not work correctly.
bg_BG: Изтриване или обновяване по друг начин GLPI няма да работи коректно.

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a user to an entity
bg_BG: %s добавя потребител към предприятие

en: List of the hardware under contract
bg_BG: Списък на хардуера по договори

en: Name
bg_BG: Име

en: Location | Locations
bg_BG[0]: Местонахождение
bg_BG[1]: Местонахождения

en: Date of purchase
bg_BG: Дата на закупуване

en: Warranty expiration date
bg_BG: Изтичане на гаранцията

en: Contract type | Contract types
bg_BG[0]: Тип на договора
bg_BG[1]: Тип на договора

en: Hardware under contract
bg_BG: Хардуер по договор

en: Item type
bg_BG: Тип на елемента

en: Display report
bg_BG: Показване на отчета

en: Account net value
bg_BG: Счетоводна нетна стойност

[ctx: price]
en: Value
bg_BG: Стойност

note: TRANS: %1$s and %2$s are values
en: Total: Value=%1$s - Account net value=%2$s
bg_BG: Общо: Стойност=%1$s - Остатъчна стойност=%2$s

en: ANV
bg_BG: Остатъчна стойност

en: TCO
bg_BG: Фактическа стойност

en: Startup date
bg_BG: Дата на въвеждане в експлоатация

en: Network report by location: %s
bg_BG: Мрежови отчет по местонахождение: %s

en: Network report by outlet: %s
bg_BG: Мрежови отчет по мрежови точки: %s

en: Network report
bg_BG: Отчет за мрежите

en: By location
bg_BG: По местонахождение

en: By hardware
bg_BG: По хардуер

en: By network outlet
bg_BG: По мрежови точки

en: Network report by hardware: %s
bg_BG: Мрежов отчет по хардуер: %s

en: Device list
bg_BG: Списък на материалите

en: Equipment's report by year
bg_BG: Отчет за оборудването по година

en: Simplified interface
bg_BG: Опростен интерфейс

en: Work in progress...
bg_BG: Работата е в ход...

en: Task completed in %s
bg_BG: Задачата е завършена в %s

en: Rule type
bg_BG: Тип правило

en: Transfer
bg_BG: Прехвърляне

en: Search
bg_BG: Търсене

en: External authentications
bg_BG: Външно удостоверяване

en: LDAP directory | LDAP directories
bg_BG[0]: LDAP директория
bg_BG[1]: LDAP директории

en: The LDAP extension of your PHP parser isn't installed
bg_BG: Разширението LDAP на вашия PHP парсер не е инсталиран

en: Impossible to use LDAP as external source of connection
bg_BG: Не е възможно да се използва LDAP като външен източник на връзка

en: Mail server | Mail servers
bg_BG[0]: Пощенски сървър
bg_BG[1]: Пощенски сървъри

en: Impossible to use email server as external source of connection
bg_BG: Не е възможно да се използва пощенски сървър като външен източник на връзка

en: Others authentication methods
bg_BG: Други удостоверяващи методи

en: Notification | Notifications
bg_BG[0]: Уведомление
bg_BG[1]: Уведомления

en: Enable followup via email
bg_BG: Разрешаване на проследяване чрез електронна поща

en: Email followups configuration
bg_BG: Изпращане на проследяващи конфигурация

en: Notification template | Notification templates
bg_BG[0]: Шаблон уведомление
bg_BG[1]: Шаблони уведомления

en: Manage templates...
bg_BG: Управление на шаблоните...

en: Statistics
bg_BG: Статистика

[ctx: ticket]
en: Solved | Solved
bg_BG[1]: Решен

en: Late
bg_BG: Закъснял

en: Closed
bg_BG: Затворен

[ctx: Quantity]
en: Number
bg_BG: Номер

en: Closure
bg_BG: Закрит

en: Resolution
bg_BG: Решение

en: Real duration
bg_BG: Продължителност

en: Take into account
bg_BG: Вземете под внимание

en: Average time
bg_BG: Средна продължителност

en: Satisfaction survey
bg_BG: Проучване на удовлетвореността

en: Tickets
bg_BG: Заявки

en: Satisfaction
bg_BG: Удовлетвореност

en: Technician
bg_BG: Технически

en: Supplier | Suppliers
bg_BG[0]: Снабдител
bg_BG[1]: Снабдители

en: User | Users
bg_BG[0]: Потребител
bg_BG[1]: Потребители

en: Category
bg_BG: Категория

en: Group | Groups
bg_BG[0]: Група
bg_BG[1]: Групи

en: Priority
bg_BG: Приоритет

en: Urgency
bg_BG: Спешен

[ctx: person]
en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Solution type | Solution types
bg_BG[0]: Тип решение
bg_BG[1]: Типове решения

en: Request source | Request sources
bg_BG[0]: Заявка източник
bg_BG[1]: Заявка източници

en: Previous
bg_BG: Предишен

en: Next
bg_BG: Следващ

[ctx: quantity]
en: Number of tickets
bg_BG: Брой на заявките

en: Show graphics
bg_BG: Покажи графики

en: Number opened
bg_BG: Брой отворени

en: Number solved
bg_BG: Брой решени

en: Number closed
bg_BG: Брой затворени

en: Requester | Requesters
bg_BG[0]: Заявител
bg_BG[1]: Заявители

en: Writer
bg_BG: Автор

en: Group tree
bg_BG: Група дърво

en: Category tree
bg_BG: Категория дърво

en: Characteristics
bg_BG: Характеристики

en: Assigned to
bg_BG: На вниманието на

en: Technician as assigned
bg_BG: Упълномощен техник

en: Technician in tasks
bg_BG: Техник в задачи

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a followup
bg_BG: %s добавя продължение

note: TRANS: %s is the user login
en: %s approves or refuses a solution
bg_BG: %s одобрява или отказва решение

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a followup
bg_BG: %s обновява продължение

en: You have been redirected because you no longer have access to this ticket
bg_BG: Вие сте били пренасочени, защото вече нямате достъп до тази заявка

en: Your ticket has been registered, its treatment is in progress.
bg_BG: Вашата заявка е била регистрирана и обработката й е в ход.

en: Thank you for using our automatic helpdesk system.
bg_BG: Благодарим Ви, че използвате нашата автоматична система за помощ и поддръжка.

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes users from a group
bg_BG: %s изтрива потребител от група

note: TRANS: %s is the character used as wildcard in ajax search return "<input title=\"".sprintf(__s('Search (%s for all)'), $CFG_GLPI["ajax_wildcard"]). "\" type='text' ondblclick=\"this.value='". $CFG_GLPI["ajax_wildcard"]."';\" id='search_$id' name='____data_$id' size='$size'>\n";
en: Search (%s for all)
bg_BG: Търси (%s за всички)

en: Inheritance of the parent entity
bg_BG: Наследяване от по-горен елемент

en: Never
bg_BG: Никога

en: Each day
bg_BG: Ежедневно

en: Each week
bg_BG: Ежеседмично

en: Each month
bg_BG: Ежемесечно

en: No
bg_BG: Не

en: Yes
bg_BG: Да

note: TRANS: %s is the date
en: Alert sent on %s
bg_BG: Изпратен сигнал на %s

en: Incorrect username or password
bg_BG: Некоректен потребител или парола

en: User not authorized to connect in GLPI
bg_BG: На потребителя е забранено да влиза в GLPI

en: Password field is empty
bg_BG: Полето за парола е празно

en: Empty login or password
bg_BG: Празно име на потребител или парола

note: TRANS: %1$s is the login of the user and %2$s its IP address
en: Failed login for %1$s from IP %2$s
bg_BG: Неуспешен вход за %1$s от IP %2$s

en: Authentication on GLPI database
bg_BG: Удостоверяване чрез GLPI база данни

en: Authentication on a LDAP directory
bg_BG: Удостоверяване чрез LDAP директория

en: Authentication on mail server
bg_BG: Удостоверяване чрез пощенски сървър

en: Email server
bg_BG: Пощенски сървър

en: x509 certificate authentication
bg_BG: x509 удостоверителен сертификат

en: Other
bg_BG: Друго

en: GLPI internal database
bg_BG: GLPI вътрешна база данни

en: Not yet authenticated
bg_BG: Все още не е заверено

en: Force synchronization
bg_BG: Ускори синхронизация

en: Change of the authentication method
bg_BG: Промяна на удостоверителния метод

en: Synchronization
bg_BG: Синхронизация

en: CAS authentication
bg_BG: CAS удостоверяване

note: TRANS: for CAS SSO system
en: CAS Host
bg_BG: CAS хост

note: TRANS: for CAS SSO system TRANS: Proxy port TRANS: SMTP port
en: Port | Ports
bg_BG[0]: Порт
bg_BG[1]: Портове

note: TRANS: for CAS SSO system
en: Root directory (optional)
bg_BG: Главна директория (не задължително)

en: The CURL extension for your PHP parser isn't installed
bg_BG: Разширението CURL на вашия PHP парсер не е инсталирано

en: Impossible to use CAS as external source of connection
bg_BG: Не може да се използва CAS като външен източник на връзка

en: Email attribute for x509 authentication
bg_BG: Email атрибути за x509 удостоверяване

en: Other authentication sent in the HTTP request
bg_BG: Друго удостоверяване изпратено в HTTP заявка

en: Field storage of the login in the HTTP request | Fields storage of the login in the HTTP request
bg_BG[0]: Съхраняващо поле за влизането в HTTP заявката
bg_BG[1]: Съхраняващи полета за влизането в HTTP заявките

en: Remove the domain of logins like login@domain
bg_BG: Премахване на домейна при  влизане, като login@domain

en: Surname
bg_BG: Фамилия (презиме)

en: First name
bg_BG: Име

en: Administrative number
bg_BG: Административен номер

note: TRANS: Test of comment for translation (mark : //TRANS)
en: Phone | Phones
bg_BG[0]: Телефон
bg_BG[1]: Телефони

en: Phone 2
bg_BG: Телефон 2

en: Mobile phone
bg_BG: Мобилен телефон

en: Language
bg_BG: Език

en: Save
bg_BG: Запис

en: Preconfiguration
bg_BG: Преконфигуриране

en: Active Directory
bg_BG: Активна директория

en: Default values
bg_BG: Стойност по подразбиране

en: Last update
bg_BG: Последно обновяване

en: Default server
bg_BG: Сървър по подразбиране

en: Active
bg_BG: Активен

en: Server
bg_BG: Сървър

en: Port (default=389)
bg_BG: Порт (по подразбиране=389)

en: Connection filter
bg_BG: Филтър на връзките

en: RootDN (for non anonymous binds)
bg_BG: RootDN (за неанонимни включвания)

en: Password (for non-anonymous binds)
bg_BG: Парола (за неанонимни включвания)

en: Clear
bg_BG: Чист

en: Login field
bg_BG: Поле за влизане

en: Advanced information
bg_BG: Допълнителна информация

en: Use TLS
bg_BG: Използване на TLS

en: ldap_start_tls does not exist
bg_BG: ldap_start_tls не съществува

en: LDAP directory time zone
bg_BG: LDAP директория времева зона

en: Unlimited
bg_BG: Неограничен

en: How LDAP aliases should be handled
bg_BG: Как LDAP псевдонимите да се обработват

en: List of LDAP directory replicates
bg_BG: Списък на репликациите на LDAP директорията

en: Replicate | Replicates
bg_BG[1]: Дублиране

[ctx: button]
en: Test
bg_BG: Тест

en: In users
bg_BG: В потребители

en: In groups
bg_BG: В групи

en: In users and groups
bg_BG: В потребители и групи

en: Belonging to groups
bg_BG: Принадлежащи към групи

en: Search type
bg_BG: Метод на търсене

en: User attribute containing its groups
bg_BG: Потребителски атрибут, съдържащ групите си

en: Filter to search in groups
bg_BG: Филтър за търсене в групите

en: Group attribute containing its users
bg_BG: Атрибут на групата, съдържащ нейните потребители

en: Use DN in the search
bg_BG: Използвай DN в търсенето

en: Test of connection to LDAP directory
bg_BG: Тест на връзката към LDAP директорията

en: Binding to the LDAP directory
bg_BG: Свързване към LDAP директорията

en: Import entities from LDAP directory
bg_BG: Внасяне на обекти от LDAP директория

en: Attribute representing entity
bg_BG: Атрибут представящ обекта

en: Search filter for entities
bg_BG: Търсещ филтър за обекти

en: Search filter for users
bg_BG: Търсещ филтър за потребители

en: Warning: The request exceeds the limit of the directory. The results are only partial.
bg_BG: Внимание: Искането надхвърля границата на директорията. Резултатите са само частични.

[ctx: button]
en: Import
bg_BG: Импорт

en: Last update in the LDAP directory
bg_BG: Последно обновяване в LDAP директорията

en: Last update in GLPI
bg_BG: Последно обновяване в GLPI

en: Group DN
bg_BG: DN на групата

en: No group to be imported
bg_BG: Няма група за внасяне

en: Please choose LDAP directory to import users from
bg_BG: Моля изберете LDAP директория за внасяне на потребители от

en: LDAP directory choice
bg_BG: Избор LDAP директория

en: No LDAP directory defined in GLPI
bg_BG: Няма дефинирана LDAP директория в GLPI

en: User not found or several users found
bg_BG: Не е намерен потребител или са намерени няколко потребителя

en: Expert mode
bg_BG: Експертен режим

en: Simple mode
bg_BG: Опростен режим

en: Select the desired entity
bg_BG: Изберете желания обект

en: No directory selected
bg_BG: Не е избрана директория

en: No directory associated to entity: impossible search
bg_BG: Нама директория асоциирана с обект: невъзможно търсене

en: Preserve
bg_BG: Запази

en: Put in dustbin
bg_BG: Сложи в кошчето

en: Withdraw dynamic authorizations and groups
bg_BG: Изтеглете динамични разрешения и групи

en: Disable
bg_BG: Забрани

en: Enable filtering by date
bg_BG: Разреши филтриране по дата

en: from
bg_BG: от

en: to
bg_BG: До

en: Disable filtering by date
bg_BG: Забрани филтриране по дата

en: Add a LDAP directory replica
bg_BG: Добави LDAP дректория дублиране

note: TRANS: for mail connection system
en: Connection string
bg_BG: Свързващ низ

en: Email domain Name (users email will be login@domain)
bg_BG: Домейн име за електронна поща (електронната поща на потребителите ще бъде login@domain)

note: TRANS: %s is the datetime of update TRANS: %s is the datetime of insertion TRANS: %s is the date
en: Last update on %s
bg_BG: Последно обновяване на %s

en: Email server configuration
bg_BG: Пощенски сървър конфигурация

en: Test connection to email server
bg_BG: Проверка на връзката за пощенския сървър

en: Update Source | Update Sources
bg_BG[0]: Обнови Източник
bg_BG[1]: Обнови Източници

en: Read
bg_BG: Четене

en: Check for upgrade
bg_BG: Проверяване за нови версии

en: Value
bg_BG: Стойност

en: Content
bg_BG: Съдържание

en: Move
bg_BG: Премести

en: After
bg_BG: След

en: Before
bg_BG: Преди

[ctx: button]
en: Move
bg_BG: Преместване

en: New item
bg_BG: Нов обект

en: Private
bg_BG: Лични

en: Partial load of the bookmark.
bg_BG: Частично зареждане на отметката.

en: Default view
bg_BG: Стандартен изглед

[ctx: button]
note: TRANS: select action 'update' (before doing it)
en: Update
bg_BG: Обновявяне

en: You have not recorded any bookmarks yet
bg_BG: Все още не сте записали отметки

en: Save as bookmark
bg_BG: Запиши отметка

en: Budget | Budgets
bg_BG[0]: Бюджет
bg_BG[1]: Бюджети

en: Main
bg_BG: Главна

en: Item | Items
bg_BG[0]: Елемент
bg_BG[1]: елементи

en: No associated item
bg_BG: Не асоцииран обект

en: Associated item | Associated items
bg_BG[0]: Свързан елемент
bg_BG[1]: Свързани елементи

en: Total
bg_BG: Всичко

en: Total remaining on the budget
bg_BG: Общ остатък на бюджета

en: Calendar | Calendars
bg_BG[0]: Календар
bg_BG[1]: Календари

en: Start
bg_BG: Начало

en: End
bg_BG: Край

en: Recurrent
bg_BG: Повтарящ се

en: Close time | Close times
bg_BG[0]: Затворен период
bg_BG[1]: Затворени периоди

en: Time range | Time ranges
bg_BG[0]: Времеви обхват
bg_BG[1]: Времеви обхвати

en: Add a schedule
bg_BG: Добави график

en: Day | Days
bg_BG[0]: Ден
bg_BG[1]: Дни

en: Cartridge | Cartridges
bg_BG[0]: Касета
bg_BG[1]: Касети

en: No free cartridge
bg_BG: Няма свободни касети

[ctx: cartridge]
en: New | New
bg_BG[0]: Нов
bg_BG[1]: Нови

[ctx: cartridge]
en: Used | Used
bg_BG[0]: Използван
bg_BG[1]: Използвани

[ctx: cartridge]
en: Worn | Worn
bg_BG[0]: Похабен
bg_BG[1]: Похабени

note: TRANS : for display cartridges count : %1$d is the total number, %2$d the new one, %3$d the used one, %4$d worn one
en: Total: %1$d (%2$d new, %3$d used, %4$d worn)
bg_BG: Общо: %1$d (%2$d нови, %3$d използвани, %4$d похабени)

en: No cartridge
bg_BG: Няма такава касета

en: Back to stock
bg_BG: Обратно в склада

en: Worn cartridges
bg_BG: Похабени касети

[ctx: item]
en: State
bg_BG: Състояние

en: Add date
bg_BG: Дата на получаване

en: Use date
bg_BG: Дата на изписване

en: Used on
bg_BG: Използван на

en: Printer counter
bg_BG: Брояч на принтера

note: TRANS: Always plural
en: Financial and administrative information
bg_BG: Финансова и административна информация

en: %d printed page | %d printed pages
bg_BG[0]: %d отпечатана страница
bg_BG[1]: %d отпечатани страници

en: Average time in stock
bg_BG: Средно време на престой в склада

en: month | months
bg_BG[1]: месец

en: Average time in use
bg_BG: Средно време на използване

en: Average number of printed pages
bg_BG: Брой отпечатани страници

en: Add cartridges
bg_BG: Добавени касети

[ctx: button]
en: Install
bg_BG: Инсталиране

en: End of life
bg_BG: Край на употребата

en: Used cartridges
bg_BG: Използвани касети

en: Cartridge model | Cartridge models
bg_BG[0]: Модел касета
bg_BG[1]: Модели касети

en: Cartridge type | Cartridge types
bg_BG[0]: Тип на касетата
bg_BG[1]: Тип на касетата

note: TRANS: %d is a number of months
en: %d month | %d months
bg_BG[0]: %d месец
bg_BG[1]: %d месеци

en: Reference
bg_BG: Номер за заявка

en: Technician in charge of the hardware
bg_BG: Технически отговорник

en: Group in charge of the hardware
bg_BG: Група, отговаряща за хардуера

en: Stock location
bg_BG: В кой склад

en: Alert threshold
bg_BG: Предупреждение праг

en: Send alarms on cartridges
bg_BG: Изпращане на предупреждение за касети

en: No item found
bg_BG: Елементи не са намерени

en: Standard interface
bg_BG: Стандартен интерфейс

en: Personal View
bg_BG: Персонален изглед

en: Group View
bg_BG: Групов Изглед

en: Global View
bg_BG: Общ изглед

en: For security reasons, please change the password for the default users: %s
bg_BG: От съображения за сигурност, моля сменете паролите на стандартните потребители: %s

en: MySQL replica: read only
bg_BG: MySQL реплика: само за четене

en: Change | Changes
bg_BG[0]: Промяна
bg_BG[1]: Промени

en: Analysis
bg_BG: Анализ

en: Plans
bg_BG: Планове

en: Solution | Solutions
bg_BG[0]: Решение
bg_BG[1]: Решения

en: Control list
bg_BG: Контрол лист

en: Deployment plan
bg_BG: План за разгръщане

en: Backup plan
bg_BG: План за архив

en: Checklist
bg_BG: Чеклист

[ctx: status]
en: New
bg_BG: Нова

en: Evaluation
bg_BG: Оценяване

en: Approval | Approvals
bg_BG[0]: Одобрение
bg_BG[1]: Одобрения

[ctx: status]
en: Accepted
bg_BG: Прието

en: Pending
bg_BG: В очакване

[ctx: change]
en: Test
bg_BG: Тест

en: Qualification
bg_BG: Класификация

en: Applied
bg_BG: Приложен

en: Review
bg_BG: Преглед

[ctx: status]
en: Closed
bg_BG: Затворен

[ctx: status]
en: Not solved
bg_BG: Не е решен

[ctx: status]
en: Not closed
bg_BG: Не е затворен

[ctx: status]
en: Solved + Closed
bg_BG: Решен + Затворен

en: Opening date
bg_BG: Дата на откриване

en: Due date
bg_BG: Дата на падежа

en: By
bg_BG: От

en: Closing date
bg_BG: Дата на закриване

en: Status | Statuses
bg_BG[0]: Статус
bg_BG[1]: Статуси

en: Total duration
bg_BG: Общо време

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Description
bg_BG: Описание

en: Impacts
bg_BG: Въздействие

en: Link Problem/Change | Links Problem/Change
bg_BG[0]: Връзка Проблем/Промени
bg_BG[1]: Връзки Проблем/Промени

en: Create a change from this problem
bg_BG: Създаване на промяна от този проблем

en: Change task | Change tasks
bg_BG[0]: Промяна задача
bg_BG[1]: Промяна задачи

en: Link Ticket/Change | Links Ticket/Change
bg_BG[0]: Връзка Билет/Промени
bg_BG[1]: Връзки Билет/Промени

en: Create a change from this ticket
bg_BG: Създаване на промяна от този билет

en: Item not linked to an object
bg_BG: Елемент, който не е свързан с даден обект

en: Add
bg_BG: Прибавяне

[ctx: button]
en: Associate
bg_BG: Асоциирай

[ctx: button]
en: Dissociate
bg_BG: Раздели

[ctx: button]
note: TRANS : means update / actualize
en: Save
bg_BG: Запис

[ctx: button]
en: Restore
bg_BG: Възстановяване

[ctx: button]
en: Put in dustbin
bg_BG: Сложи в кошчето

en: Template name
bg_BG: Име на шаблона

note: TRANS: Number of the alternate username
en: Alternate username number
bg_BG: Алтернативно потребителско име номер

en: Default value
bg_BG: Стойност по подразбиране

en: Choose a template
bg_BG: Избор на шаблона

en: Blank Template
bg_BG: Празен шаблон

en: Templates
bg_BG: Шаблони

en: Add a template...
bg_BG: Добавяне на шаблон...

en: Update
bg_BG: Обновявяне

en: Purge
bg_BG: Изчистване

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: You can't delete that item, because it has sub-items
bg_BG: Не може да изтриете това място, защото има поделемнти

[ctx: button]
en: Cancel
bg_BG: Отказ

[ctx: button]
en: Replace
bg_BG: Смяна

[ctx: button]
en: Merge
bg_BG: Обедини

en: General
bg_BG: Общ

en: Debug
bg_BG: debug

en: Last
bg_BG: Последно

en: Email Followup
bg_BG: Email за проследяване

en: Cost | Costs
bg_BG[1]: Цена

en: Duration
bg_BG: Продължителност

en: Time cost
bg_BG: Време за поправка

en: Fixed cost
bg_BG: Цена на поправката

en: Material cost
bg_BG: Стойност на материалите

en: Total cost
bg_BG: Обща стойност

en: Ticket | Tickets
bg_BG[0]: Заявка
bg_BG[1]: Заявки

[ctx: priority]
en: Very high
bg_BG: Много важно

[ctx: priority]
en: High
bg_BG: Важно

[ctx: priority]
en: Medium
bg_BG: Средно

[ctx: priority]
en: Low
bg_BG: Под средно

[ctx: priority]
en: Very low
bg_BG: Маловажно

[ctx: priority]
en: All
bg_BG: Всички

[ctx: priority]
en: At least very low
bg_BG: Незначително

[ctx: priority]
en: At least low
bg_BG: Маловажно

[ctx: urgency]
en: Very high
bg_BG: Много важно

[ctx: urgency]
en: High
bg_BG: Важно

[ctx: urgency]
en: Medium
bg_BG: Средно

[ctx: urgency]
en: Low
bg_BG: Под средно

[ctx: urgency]
en: Very low
bg_BG: Маловажно

[ctx: urgency]
en: All
bg_BG: Всички

[ctx: urgency]
en: At least very low
bg_BG: Незначително

[ctx: urgency]
en: At least low
bg_BG: Маловажно

[ctx: impact]
en: Very high
bg_BG: Много важно

[ctx: impact]
en: High
bg_BG: Важно

[ctx: impact]
en: Medium
bg_BG: Средно

[ctx: impact]
en: Low
bg_BG: Под средно

[ctx: impact]
en: Very low
bg_BG: Маловажно

[ctx: impact]
en: All
bg_BG: Всички

[ctx: impact]
en: At least very low
bg_BG: Незначително

[ctx: impact]
en: At least low
bg_BG: Маловажно

en: Watcher | Watchers
bg_BG[0]: Наблюдател
bg_BG[1]: Наблюдатели

en: Resolution date
bg_BG: Дата на резолюция

en: Last edit by
bg_BG: Последна редакция от

en: Resolution time
bg_BG: Резолюция време

en: Closing time
bg_BG: Приключване време

en: Waiting time
bg_BG: Чакане време

en: Requester group | Requester groups
bg_BG[1]: Заявител група

en: Assigned to a supplier
bg_BG: Възложено на снабдител

en: Email for followup
bg_BG: Email за проследяване

en: Requester user
bg_BG: Заявител

en: Watcher user
bg_BG: Наблюдател

en: Group in charge of the ticket
bg_BG: Група, която отговаря на билета

en: Actor
bg_BG: Участник

en: Solution template | Solution templates
bg_BG[0]: Решение шаблон
bg_BG[1]: Решение шаблони

en: Search a solution
bg_BG: Търсене на решение

en: Save and add to the knowledge base
bg_BG: Запиши и добави в базата знания

en: Closed on %s
bg_BG: Затворен на %s

en: Solved on %s
bg_BG: Решен на %s

en: Opened on %s
bg_BG: Открита в %s

en: From %s
bg_BG: от %s

en: To %s
bg_BG: До %s

note: TRANS: %s is user name
en: By %s
bg_BG: От %s

en: Assigned
bg_BG: Назначени

en: Task | Tasks
bg_BG[0]: Задача
bg_BG[1]: Задачи

en: Error in entering dates. The starting date is later than the ending date
bg_BG: Грешка във въведените дати. Началната дата е по-късна от крайната

en: Public followup
bg_BG: Публично проследяване

[ctx: quantity]
en: Number of tasks
bg_BG: Брой задачи

note: TRANS: %1$s is a type, %2$$ is a date, %3$s is a date
en: %1$s: from %2$s to %3$s:
bg_BG: %1$s: от %2$s до %3$s:

note: TRANS: %1$s is the start time of a planned item, %2$s is the end
en: From %1$s to %2$s :
bg_BG: От %1$s до %2$s :

note: TRANS: %s is the start time of a planned item
en: Start at %s:
bg_BG: Започва от %s:

note: TRANS: %s is the end time of a planned item
en: End at %s:
bg_BG: Свършва на %s:

en: Plan this task
bg_BG: Планувай тази задача

en: Add a new task
bg_BG: Добави нова задача

en: No task found.
bg_BG: Няма намерена задача.

en: Approval request send to %s
bg_BG: Одобрение искане изпратено на %s

en: Global approval status
bg_BG: Глобално одобрение статус

en: Request comments
bg_BG: Заявка за коментари

en: Status of the approval request
bg_BG: Статус на искането за одобрение

en: As child of
bg_BG: Като дъщерна на

en: New child heading
bg_BG: Ново подзаглавие

en: Sons of %s
bg_BG: Синове на %s

en: Alternate username updated. The connected items have been updated using this alternate username.
bg_BG: Алтернативно потребителско име обновено. Свързаните елементи са обновени с помощта на това потребителско име.

en: User or group updated. The connected items have been moved in the same values.
bg_BG: Потребител или група обновено. Свързаните елементи са преместени в една и съща стойност.

en: Status updated. The connected items have been updated using this status.
bg_BG: Статус обновен. Свързаните елементи са обновени с помощта на този статус.

en: Location updated. The connected items have been moved in the same location.
bg_BG: Местонахождение обновено. Свързаните елементи са преместени в едно и също местонахождение.

en: Network | Networks
bg_BG[0]: Мрежа
bg_BG[1]: Мрежи

en: Domain | Domains
bg_BG[0]: Домейн
bg_BG[1]: Домейни

en: Version of the operating system | Versions of the operating system
bg_BG[0]: Версия на операционната система
bg_BG[1]: Версии на операционната система

en: Product ID of the operating system
bg_BG: Продуктов Идентификатор на операционната система

en: Serial of the operating system
bg_BG: Сериен номер на операционната система

note: TRANS: %s is the datetime of insertion TRANS: %s is the datetime of update
en: Created on %s
bg_BG: Създаден на %s

[ctx: button]
en: Connect
bg_BG: Свързване

en: Processor | Processors
bg_BG[0]: Процесор
bg_BG[1]: Процесори

en: Memory type | Memory types
bg_BG[0]: Памет тип
bg_BG[1]: Памет типове

en: Memory | Memories
bg_BG[0]: Памет
bg_BG[1]: Памети

en: Network interface | Network interfaces
bg_BG[0]: Мрежов адаптер
bg_BG[1]: Мрежови адаптери

en: MAC address
bg_BG: MAC-адрес

en: Soundcard | Soundcards
bg_BG[0]: Звукова карта
bg_BG[1]: Звукови карти

en: Hard drive type
bg_BG: Твърд диск тип

en: Hard drive size
bg_BG: Твърд диск размер

en: Power supply | Power supplies
bg_BG[1]: Захранващи блокове

en: Volume | Volumes
bg_BG[0]: Дял
bg_BG[1]: Дялове

en: Global size
bg_BG: Глобален размер

en: Free size
bg_BG: Свободно място

en: Free percentage
bg_BG: Свободно проценти

en: Mount point
bg_BG: Точка на монтиране

[ctx: button]
en: Disconnect
bg_BG: Изключване

en: Connection | Connections
bg_BG[0]: Връзка
bg_BG[1]: Връзки

en: License | Licenses
bg_BG[0]: Лиценз
bg_BG[1]: Лицензии

en: Summary
bg_BG: Всичко

en: Installation | Installations
bg_BG[0]: Инсталиране
bg_BG[1]: Инсталации

[ctx: setup]
en: General
bg_BG: Общ

en: General setup
bg_BG: Общи настройки

en: Unit management
bg_BG: Управление на устройството

en: Do not copy
bg_BG: Не копирай

en: Copy
bg_BG: Копирай

en: Copy computer status
bg_BG: Копирай компютър статус

en: When disconnecting
bg_BG: Когато не е свързан

en: Do not delete
bg_BG: Не изтривай

en: Clear status
bg_BG: Изтрий статус

en: Automatically add users from an external authentication source
bg_BG: Автоматично добавяне на потребител от външен източник на удостоверяване

en: Add a user without accreditation from a LDAP directory
bg_BG: Добави потребител без акредитация от LDAP директория

en: Action when a user is deleted from the LDAP directory
bg_BG: Действие, когато потребител е изтрит от LDAP директория

en: GLPI server time zone
bg_BG: GLPI сървър часова зона

en: Mysql server
bg_BG: Mysql сървър

en: Database
bg_BG: База данни

en: Mysql user
bg_BG: Mysql потребител

en: Mysql password
bg_BG: Mysql парола

en: Assistance
bg_BG: Поддръжка

en: Step for the hours (minutes)
bg_BG: Преспи за часове (минути)

en: Limit of the schedules for planning
bg_BG: Ограничения на графика за планиране

en: Default heading when adding a document to a ticket
bg_BG: Стандартно заглавие, когато се добавя документ в билет

en: By default, a software may be linked to a ticket
bg_BG: Стандартно, софтуер може да бъде свързан в билет

en: Keep tickets when purging hardware in the inventory
bg_BG: Запази заявките при изтриване на хардуеър

en: Allow anonymous ticket creation (helpdesk.receiver)
bg_BG: Разреши анонимно създаване на билети (Бюро за помощ.приемник)

en: Allow anonymous followups (receiver)
bg_BG: Разреши анонимно проследяване (приемник)

en: Matrix of calculus for priority
bg_BG: Матрица за приоритет

en: Personalization
bg_BG: Персонализация

en: Default language
bg_BG: Език по подразбиране

en: Date format
bg_BG: Формат на датата

en: YYYY-MM-DD
bg_BG: ГГГГ–ММ–ДД

en: DD-MM-YYYY
bg_BG: ДД–ММ–ГГГГ

en: MM-DD-YYYY
bg_BG: ММ–ДД–ГГГГ

en: Results to display by page
bg_BG: Резултати на страница

en: Number format
bg_BG: Числов формат

en: Default characters limit in dropdowns
bg_BG: Стандартен брой символи в падащите менюта

en: Display order of surnames firstnames
bg_BG: Покажи сортирани на фамилиите имената

en: Surname, First name
bg_BG: Фамилия, Име

en: First name, Surname
bg_BG: Име, Фамилия

en: Display the complete name in tree dropdowns
bg_BG: Покажи цялото име в дървото на падащите менюта

en: Display counts in tabs
bg_BG: Покажи броя в разделите

en: Show GLPI ID
bg_BG: Покажи GLPI Идентификатор

en: CSV delimiter
bg_BG: CSV разделител

en: Notifications for my changes
bg_BG: Известия за моите промени

en: Private followups by default
bg_BG: Лични проследяващи прегледи по подразбиране

en: Show new tickets on the home page
bg_BG: Покажи новите билети на началната страница

en: Private tasks by default
bg_BG: Лични задачи по подразбиране

en: Request sources by default
bg_BG: Заявка източници по подразбиране

en: Pre-select me as a technician when creating a ticket
bg_BG: Преизбери ме за техник, когато създавам билет

en: Automatically refresh the list of tickets (minutes)
bg_BG: Автоматично обновяване на списъка с билети (минути)

en: Priority colors
bg_BG: Приоритет цветове

en: Remote access key
bg_BG: Отдалечен достъп ключ

note: TRANS: %s is the generation date
en: generated on %s
bg_BG: генериран на %s

en: Regenerate
bg_BG: Регенериране

en: Log Level
bg_BG: Регистриране Ниво

en: 1- Critical (login error only)
bg_BG: 1- Критично (вход грешка само)

en: 2- Severe (not used)
bg_BG: 2 - Много важни (не се използва)

en: 4- Notices (add, delete, tracking)
bg_BG: 4 - Не важни (добавяне, премахване, проследяване)

en: 5- Complete (all)
bg_BG: 5 - Пълно (Всичко)

en: Settings
bg_BG: Предпочитания

en: System
bg_BG: система

en: Checking write permissions for setting files
bg_BG: Проверка правата за запис във файловете с настройки

en: Checking write permissions for document files
bg_BG: Проверка правата за запис за документните файлове

en: Checking write permissions for dump files
bg_BG: Проверка на възможността за запис в dump-файловете

en: The file could not be created.
bg_BG: Файла не може да бъде създаден.

en: The file was created but can't be deleted.
bg_BG: Файла е създаден, но не може да бъде изтрит.

[ctx: button]
en: Give
bg_BG: Даден на

note: TRANS: %s is the user login
en: %s gives a consumable
bg_BG: %s дава консуматив

en: No consumable
bg_BG: Няма консуматив

[ctx: consumable]
en: New | New
bg_BG[1]: Нова

[ctx: consumable]
en: Used | Used
bg_BG[1]: Рециклирана

en: In stock
bg_BG: На склад

en: No consumable found
bg_BG: Консуматива не е намерен

en: Contact | Contacts
bg_BG[0]: Контакт
bg_BG[1]: Контакти

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Fax
bg_BG: Факс

en: Postal code
bg_BG: Пощенски код

en: City
bg_BG: Град

[ctx: location]
en: State
bg_BG: Състояние

en: Country
bg_BG: Държава

en: Third party type | Third party types
bg_BG[0]: Тип
bg_BG[1]: Third party Type

en: Website
bg_BG: Web-сайт

en: Add a contact
bg_BG: Добавяне на контакта

en: Contract | Contracts
bg_BG[0]: Договор
bg_BG[1]: Договори

[ctx: phone]
en: Number
bg_BG: Номер

en: Notice
bg_BG: Забележка

en: Account number
bg_BG: Счетоводител

en: Contract renewal period
bg_BG: Срок на договора

en: Invoice period
bg_BG: Тип на фактурата

en: Renewal
bg_BG: Подновен

en: Email alarms
bg_BG: Аларми по пощата

en: Support hours
bg_BG: Часове интервенция

en: on week
bg_BG: в седмица

en: on Saturday
bg_BG: в съботни дни

en: Sundays and holidays
bg_BG: В неделни и празнични дни

en: Periodicity
bg_BG: Периодичност

en: Expiration
bg_BG: Крайна дата

en: Expiration date + notice
bg_BG: Крайна дата + предизвестие

en: Contracts expired in the last 30 days
bg_BG: Договора изтича след по-малко от 30 дни

en: Contracts expiring in less than 7 days
bg_BG: Договори, които изтичат след по-малко от 7 дни

en: Contracts expiring in less than 30 days
bg_BG: Договори, които изтичат след по-малко от 30 дни

en: Contracts where notice begins in less than 7 days
bg_BG: Договори, които имат предизвестие за прекратяване, започващо след по-малко то 7 дни

en: Contracts where notice begins in less than 30 days
bg_BG: Договори, които имат предизвестие за прекратяване, започващо след по-малко то 30 дни

en: Tacit
bg_BG: Мълчаливо съгласие

en: Express
bg_BG: Описание

[ctx: button]
en: Add a contract
bg_BG: Добавяне на договор

en: Add a contract
bg_BG: Добавяне на договор

en: Blank
bg_BG: Изчистване

en: No task with Run mode = CLI, fix your tasks configuration
bg_BG: Няма задачи с Run режим = CLI, проверете конфигурацията за задачите

en: Run count
bg_BG: Стартирани брой

en: Minimal time
bg_BG: Минимално време

en: Maximal time
bg_BG: Максимално време

en: Minimal count
bg_BG: Минимален брой

en: %s item | %s items
bg_BG[0]: %s елемент
bg_BG[1]: %s елемента

en: Maximal count
bg_BG: Максимален брой

en: Average count
bg_BG: Среден брой

en: Total count
bg_BG: Общ брой

en: Average speed
bg_BG: Средна скорост

en: %s items/sec
bg_BG: %sелемента/секунда

en: Last run list
bg_BG: Списък последно стартирани

[ctx: quantity]
en: Number
bg_BG: Номер

en: Check for new updates
bg_BG: Провери за нови актуализации

en: Clean old logs
bg_BG: Изчисти стари дневници

en: Database optimization
bg_BG: База данни оптимизация

en: Clean expired sessions
bg_BG: Изчисти изтекли сесии

en: Clean generated graphics
bg_BG: Изчисти генерирани графики

en: Monitoring of automatic actions
bg_BG: Мониторинг на автоматични действия

note: TRANS: %d is a number of minutes
en: %d minute | %d minutes
bg_BG[0]: %d минута
bg_BG[1]: %d минути

note: TRANS: %d is a number of hours
en: %d hour | %d hours
bg_BG[0]: %d час
bg_BG[1]: %d часове

note: TRANS: %d is a number of days
en: %d day | %d days
bg_BG[0]: %d ден
bg_BG[1]: %d дни

en: Log | Logs
bg_BG[0]: Дневник
bg_BG[1]: Дневници

en: Check the MySQL replica
bg_BG: Провери MySQL репликата

en: Max delay between master and slave (minutes)
bg_BG: Максимално закъснение между главен и второстепенен (минути)

en: Mysql server: %s can't connect to the database
bg_BG: Mysql сървър: %s не може да се свърже с базата данни

en: can't connect to the database
bg_BG: Връзката с базата данни не е осъществена

en: Difference between master and slave
bg_BG: Разлика между главен и второстепенен

en: %1$s - Error during the database query: %2$s - Error is %3$s
bg_BG: %1$s - Грешка при заявка към база: %2$s - Грешката е %3$s

en: Optimizing tables
bg_BG: Оптимизиране таблици

en: Case | Cases
bg_BG[0]: Кутия
bg_BG[1]: Кутии

en: Case type | Case types
bg_BG[0]: Кутия тип
bg_BG[1]: Кутия типове

en: Controller | Controllers
bg_BG[0]: Контролер
bg_BG[1]: Контролери

en: Interface
bg_BG: Интерфейс

en: Drive | Drives
bg_BG[0]: Устройство
bg_BG[1]: Устройства

en: Writing ability
bg_BG: Запис

en: Speed
bg_BG: Скорост

en: Chipset
bg_BG: Чипсет

en: Memory by default
bg_BG: Памет по подразбиране

en: Capacity by default
bg_BG: Капацитет по подразбиране

en: Rpm
bg_BG: Об./мин.

en: Cache
bg_BG: Кеш

en: Size by default
bg_BG: Размер по потразбиране

en: Frequency
bg_BG: Честота

en: MAC address by default
bg_BG: MAC адрес по подразбиране

en: Flow
bg_BG: Скорост

en: Power
bg_BG: Захранване

en: Frequency by default
bg_BG: Честота по подразбиране

en: Select default items to show
bg_BG: Изберете елементи за показване по подразбиране

en: Bring up
bg_BG: Повдигни

en: Bring down
bg_BG: Свали

en: Search result default display
bg_BG: Списък на полета за търсене по подразбиране

en: Document heading | Document headings
bg_BG[0]: Документ заглавие
bg_BG[1]: Документ заглавия

en: Document | Documents
bg_BG[0]: Документ
bg_BG[1]: Документи

en: Succesful deletion of the file %s
bg_BG: Успешно изтриване на файла %s

en: Failed to delete the file %s
bg_BG: Грешка при изтриването на файла %s

en: Added by %s
bg_BG: Добавен от %s

en: Current file
bg_BG: Текущ файл

en: Heading
bg_BG: Название

en: Web Link
bg_BG: Web-линкове

en: MIME type
bg_BG: Тип MIME

en: Use a FTP installed file
bg_BG: Използване на файл, качен по FTP

[ctx: quantity]
en: Number of associated items
bg_BG: Брой на асоциираните с тях елемента

en: Upload directory doesn't exist
bg_BG: Папката за качване не съществува

note: TRANS: %1$s is the curent filename, %2$s is its directory
en: Failed to delete the file %1$s (%2$s)
bg_BG: Провали се изтриването на файла %1$s (%2$s)

en: Document move succeeded.
bg_BG: Документа е успешно преместен.

en: File move failed.
bg_BG: Грешка при преместване на файла.

en: Document copy succeeded.
bg_BG: Документ е успешно изкопиран.

en: File move failed
bg_BG: Грешка при преместване на файла

en: File too large to be added.
bg_BG: Файла е твърде голям за да го добавите.

en: The file is valid. Upload is successful.
bg_BG: Файла е валиден. Качването е успешно.

en: Potential upload attack or file too large. Moving temporary file failed.
bg_BG: Потенциална атака при качване или файла е твърде голям. Преместване на временен файл се провали.

en: Unauthorized file type
bg_BG: Неразрешен тип на файла

en: Create the directory %s
bg_BG: Създаване на директория %s

en: No file available
bg_BG: Няма подходящ файл

[ctx: button]
en: Add a document
bg_BG: Добавяне на документ

en: Web link
bg_BG: Web-линкове

en: Add a document
bg_BG: Добавяне на документ

en: Icon
bg_BG: Икона

en: Extension
bg_BG: Разширение

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Common
bg_BG: Общи

en: Status of items | Statuses of items
bg_BG[0]: Статус на елемента
bg_BG[1]: Статуси на елементите

en: Ticket category | Ticket categories
bg_BG[0]: Билет категория
bg_BG[1]: Билет категории

en: License type | License types
bg_BG[1]: Лиценз видове

en: Management
bg_BG: Управление

en: Tools
bg_BG: Инструменти

en: Network outlet | Network outlets
bg_BG[0]: Мрежов изход
bg_BG[1]: Мрежови изходи

en: IP network | IP networks
bg_BG[0]: IP мрежа
bg_BG[1]: IP мрежи

en: Internet domain | Internet domains
bg_BG[0]: Интернет домейн
bg_BG[1]: Интернет домейни

en: Wifi network | Wifi networks
bg_BG[0]: Wifi мрежа
bg_BG[1]: Wifi мрежи

en: Network name | Network names
bg_BG[0]: Мрежово име
bg_BG[1]: Мрежови имена

en: Software category | Software categories
bg_BG[0]: Софтуер категория
bg_BG[1]: Софтуер категории

note: TRANS: %d is a number of years
en: %d year | %d years
bg_BG[0]: %d година
bg_BG[1]: %d години

en: Global management
bg_BG: Глобално управление

en: Duplicate the element as many times as there are connections
bg_BG: Дублирай елемента толкова пъти, към колкото устройства е закачен

[ctx: button]
en: Export
bg_BG: Експортиране

en: Field | Fields
bg_BG[1]: Поле

en: Notification options
bg_BG: Опции за напомняне

en: Prefix for notifications
bg_BG: Префикс за известия

en: Administrator name
bg_BG: Администратор име

en: Email signature
bg_BG: Сигнатура на Email-съобщенията

en: Alarms on cartridges
bg_BG: Аларма за касети

en: Alarms on consumables
bg_BG: Аларма за консумативи

en: Alarms on expired licenses
bg_BG: Аларми за изтичащи лицензии

en: Send license alarms before
bg_BG: Изпрати аларми за лиценз преди

en: Alarms on contracts
bg_BG: Аларма за договори

en: Send contract alarms before
bg_BG: Изпрати аларми за договор преди

en: Alarms on financial and administrative information
bg_BG: Аларми за финансова и административна информация

en: Send financial and administrative information alarms before
bg_BG: Изпрати аларми за финансова и административна информация преди

en: Alerts on reservations
bg_BG: Сигнали за резервации

en: Default value for alarms on contracts
bg_BG: Стойност по подразбиране за алармите за договори

en: Default value for alarms on financial and administrative information
bg_BG: Стойност по подразбиране за алармите за финансова и административна информация

en: Default threshold for cartridges count
bg_BG: Праг по подразбиране за броя на касетите

en: Default threshold for consumables count
bg_BG: Праг по подразбиране за броя на консумативите

en: Ticket template | Ticket templates
bg_BG[0]: Билет шаблон
bg_BG[1]: Билет шаблони

en: Automatic closing of solved tickets after
bg_BG: Автоматично затваряне на решените билети след

en: Immediatly
bg_BG: Незабавно

en: Alerts on tickets which are not solved
bg_BG: Сигнали за билети, които не са решени

en: Automatic assignment of tickets
bg_BG: Автоматично прехвърляне на билети

en: Tickets default type
bg_BG: Билети тип по подразбиране

en: Order date
bg_BG: Дата на поръчка

en: Delivery date
bg_BG: Дата на доставка

en: Start date of warranty
bg_BG: Начална дата на гаранция

note: TRANS: software in plural
en: Entity for software creation
bg_BG: Лице за софтуерен създател

en: to see the entity and its sub-entities
bg_BG: да видите лицето и неговите подчинени

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds the item
bg_BG: %s добавени елемента

en: Values for the generic rules for assignment to entities
bg_BG: Стойности за общите правила за определяне на лице

en: These parameters are used as actions in generic rules for assignment to entities
bg_BG: Тези параметри се използват като действия в общи правила за определяне на лице

en: Mail domain surrogates entity
bg_BG: Пощенски домейн на заместници

en: Values used in the interface to search users from a LDAP directory
bg_BG: Стойности, използвани в интерфейса за търсене на потребители от LDAP директория

en: LDAP filter associated to the entity (if necessary)
bg_BG: LDAP филтър, свързан с лицето (ако е необходимо)

en: No autofill
bg_BG: Не автоматично попълване

note: TRANS: %s is the name of the state TRANS %s is the name of the state
en: Fill when shifting to state %s
bg_BG: Попълнете при превключване на състояние %s

en: Copy the start date of warranty
bg_BG: Копирай началната дата на гаранцията

en: Copy the date of purchase
bg_BG: Копирай датата на закупуване

en: Copy the order date
bg_BG: Копирай датата на поръчката

en: Copy the delivery date
bg_BG: Копирай датата на доставката

en: No change of entity
bg_BG: Без промяна на лица

en: Alarms options
bg_BG: Настройки на Алармата

en: Reminders frequency for alarms on cartridges
bg_BG: Честота на напомняне за аларми на касети

en: Reminders frequency for alarms on consumables
bg_BG: Честота на напомняне за аларми на консумативи

en: Reservation | Reservations
bg_BG[0]: Съхранение
bg_BG[1]: Резервации

en: Alerts on tickets which are not solved since
bg_BG: Сигнали за билети, понеже не са решени

en: Automatic closing configuration
bg_BG: Конфигуриране на автоматично приключване

en: Configuring the satisfaction survey
bg_BG: Конфигуриране на проучването на удовлетвореността

en: Internal survey
bg_BG: Вътрешен преглед

en: External survey
bg_BG: Външен преглед

en: Based on the item then the category
bg_BG: Въз основа на категория

en: Based on the category then the item
bg_BG: Въз основа на елемент

en: Rule | Rules
bg_BG[0]: Правило
bg_BG[1]: Правила

en: Security
bg_BG: Защита

en: Plugin | Plugins
bg_BG[1]: Плугини

en: No Event
bg_BG: Няма събития

en: Last %d events
bg_BG: Последни %d събития

en: Source
bg_BG: Източник

en: Service
bg_BG: Услуга

en: Message
bg_BG: Съобщение

en: Level
bg_BG: Ниво

en: Unique fields
bg_BG: Уникални полета

en: Record into the database denied
bg_BG: Запис в базата данни отказан

en: FQDN
bg_BG: ПКИД

en: Fully Qualified Domain Name. Use the classical notation (labels separated by dots). For example: indepnet.net
bg_BG: Пълно Квалифицирано Име на Домейн. Изполва се класическа система за означаване (етикетите, разделени с точки). Например: indepnet.net

en: Invalid internet name: %s
bg_BG: Невалидно Интернет име: %s

[ctx: button]
en: Add a user
bg_BG: Добавяне на потребител

en: Associate to a group
bg_BG: Добавяне в групата

en: Add a user
bg_BG: Добавяне на потребител

en: Logout
bg_BG: Изход

en: Create a ticket
bg_BG: Създаване на заявка

en: Ticket followup
bg_BG: Заявки за изпълнение

en: Plugins
bg_BG: Плугини

en: Check all
bg_BG: Избери всичко

en: Uncheck all
bg_BG: Изключи всичко

note: TRANS: %1$d, %2$d, %3$d are page numbers
en: From %1$d to %2$d on %3$d
bg_BG: От %1$d до %2$d на %3$d

en: Display (number of items)
bg_BG: Покажи (брой на елементите)

en: Send alarms on financial and administrative information
bg_BG: Изпрати аларми за финансова и административна информация

note: TRANS: %1$s is the warranty end date and %2$s the name of the item
en: Item reaching the end of warranty on %1$s: %2$s
bg_BG: Достигане на края на гаранцията на %1$s: %2$s

en: No item reaching the end of warranty.
bg_BG: Не е достигнат края на гаранцията.

en: Linear
bg_BG: Линейно

en: Decreasing
bg_BG: Намаляващо

[ctx: button]
en: Show
bg_BG: Показване

en: Requested item not found
bg_BG: Търсения елемент не е намерен

en: For this type of item, the financial and administrative information are only a model for the items which you should add.
bg_BG: За този вид на елемента, финансова и административна информация са само модел за елементите, които трябва да се добавят.

en: Order number
bg_BG: Номер за заявка

en: Immobilization number
bg_BG: Булстат

en: Invoice number
bg_BG: Номер на фактура

en: Delivery form
bg_BG: Форма на доставка

en: Date of last physical inventory
bg_BG: Дата на последната физическа инвентаризация

en: Warranty extension value
bg_BG: Стойност при изтичане на гаранцията

en: Amortization duration
bg_BG: Срок за амортизация

en: Amortization coefficient
bg_BG: Коефициент на амортизация

en: TCO (value + tracking cost)
bg_BG: Фактическа стойност (цена + разходи за издръжка)

en: Monthly TCO
bg_BG: Месечна сума

en: Warranty information
bg_BG: Гаранционна информация

en: Warranty duration
bg_BG: Продължителност на гаранцията

en: Lifelong
bg_BG: Доживотен

en: Comments on financial and administrative information
bg_BG: Коментари на финансова и административна информация

en: IP address | IP addresses
bg_BG[0]: IP адрес
bg_BG[1]: IP адреси

en: Invalid IP address
bg_BG: Невалиден IP адрес

en: Subnet mask | Subnet masks
bg_BG[0]: Мрежова маска
bg_BG[1]: Мрежови маски

en: IP version
bg_BG: IP версия

en: Gateway
bg_BG: Шлюз

en: Addressable network
bg_BG: Адресируема мрежа

en: An addressable network is a network defined on an equipment
bg_BG: В оборудването е дефинирана адресируема мрежа

en: Invalid network address
bg_BG: Невалидни мрежови адреси

en: Invalid input format for the network
bg_BG: Въведен невалиден формат за мрежата

en: Invalid subnet mask
bg_BG: Невалидна мрежова маска

en: Network already defined in visible entities
bg_BG: Вече е дефинирана мрежа във виждащите се елемента

en: Invalid gateway address
bg_BG: Невалиден адрес на шлюза

en: Associate a VLAN
bg_BG: Свързване към VLAN

en: Capacity
bg_BG: Размер

en: Add a new component
bg_BG: Добавяне на нов компонент

en: Or complete search
bg_BG: Или завършване на търсенето

en: My devices
bg_BG: Моите устройства

en: Connected devices
bg_BG: Включени устройства

en: Visible in the simplified interface
bg_BG: Вижда се в опростен интерфейс

en: Visible for an incident
bg_BG: Информация за инцидент

en: Visible for a request
bg_BG: Информация за искане

en: Visible for a problem
bg_BG: Информация за проблем

en: Template for a request
bg_BG: Шаблон за искане

en: Template for an incident
bg_BG: Шаблон за инцидент

[ctx: quantity]
en: Number of problems
bg_BG: Брой на проблеми

en: Incident
bg_BG: Инцидент

en: Request
bg_BG: Искане

en: Edit
bg_BG: Редактирай

en: Category name
bg_BG: Име на категорията

en: Put this item in the FAQ
bg_BG: Поставете това в ЧЗВ

en: This item is part of the FAQ
bg_BG: Това е част от ЧЗВ

en: This item is not part of the FAQ
bg_BG: Това не е от ЧЗВ

en: %d view | %d views
bg_BG[0]: %d изглед
bg_BG[1]: %d изгледи

en: Subject
bg_BG: Относно

en: Unpublished
bg_BG: Непубликуван

en: Use as a solution
bg_BG: Използвайте като решение

en: Recent entries
bg_BG: Последни влизания

en: Most popular questions
bg_BG: Най-популярните въпроси

en: FAQ item
bg_BG: ЧЗВ

en: Add a target
bg_BG: Добави цел

en: Recipient | Recipients
bg_BG[0]: Получател
bg_BG[1]: Получатели

en: Profile | Profiles
bg_BG[0]: Профил
bg_BG[1]: Профили

en: Link | Links
bg_BG[0]: Връзка
bg_BG[1]: Връзки

en: Link or filename
bg_BG: Линк или име на файла

en: File content
bg_BG: Съдържание на файла

en: No link defined
bg_BG: Линка не е обявен

en: Building number
bg_BG: Сграда номер

en: Room number
bg_BG: Стая номер

en: Location comments
bg_BG: Местонахождение коментари

[ctx: button]
en: Unlock
bg_BG: Разблокиране

en: Historical
bg_BG: История

en: No historical
bg_BG: Няма история

[ctx: name]
note: TRANS: a noun, modification, change
en: Update
bg_BG: Обновявяне

en: Add the item
bg_BG: Добавяне на елемента

en: Delete the item
bg_BG: Изтриване на елемента

en: Restore the item
bg_BG: Възстановяване на елемента

en: Update of the field
bg_BG: Обновяване на полето

en: mbstring extension not found. Warning with charsets used.
bg_BG: mbstring разширение не е намерено. Предупреждение с използвани набори от знаци.

en: Accepted mail archive folder (optional)
bg_BG: Одобрена мейл архив папка (по избор)

en: Refused mail archive folder (optional)
bg_BG: Отказана мейл архив папка (по избор)

en: Email %s not found. Impossible import.
bg_BG: Мейл %s не е намерен. Невъзможен импорт.

en: Could not connect to mailgate server
bg_BG: Не може да се свърже със сървъра за електронна поща

note: TRANS: %s is the ID of the mailgate
en: Could not find mailgate %d
bg_BG: Не може да намери  %d

note: TRANS: %s is a directory
en: %s is not writable
bg_BG: %s не е записваем

note: TRANS: %1$s is the name of the folder, %2$s is the name of the receiver
en: Invalid configuration for %1$s folder in receiver %2$s
bg_BG: Невалидна конфигурация за %1$s папка в приемника %2$s

en: or
bg_BG: или

note: TRANS: %s is 'Clean DB : rename tables' TRANS: %s is the table or item implied
en: Change of the database layout - %s
bg_BG: Промяна на оформлението на базата данни - %s

note: TRANS: %s is the table or item to migrate TRANS: %s is 'Clean reservation entity link'
en: Data migration - %s
bg_BG: Миграция на базата данни - %s

en: Management type
bg_BG: Тип на управление

en: Microphone
bg_BG: Микрофон

en: Speakers
bg_BG: Тонколони

en: Network alias | Network aliases
bg_BG[0]: Мрежов псевдоним
bg_BG[1]: Мрежови псевдоними

en: Computer's name
bg_BG: Името на компютъра

en: Several network names available! Go to the tab 'Network Name' to manage them.
bg_BG: Налични са няколко имена на мрежа! Идете на “Мрежово име“, за да ги управлявате.

en: Add a network name
bg_BG: Добави име на мрежа

en: No network name found
bg_BG: Не е намерена мрежата

en: Aggregation port
bg_BG: Сумиращ порт

en: Origin port
bg_BG: Оригинален порт

en: Alias port
bg_BG: Псевдоним на порт

en: Connected to
bg_BG: Включен към

en: Ethernet port type
bg_BG: Тип Етернет порт

en: Ethernet port speed
bg_BG: Етернет порт скорост

en: Twisted pair (RJ-45)
bg_BG: Усукана двойка (RJ-45)

en: Multimode fiber
bg_BG: Многовидови влакна

en: Single mode fiber
bg_BG: Едновидови влакна

en: No options available for this port type.
bg_BG: Няма налични възможности за този тип порт.

en: No network card available
bg_BG: Няма налична мрежова карта

en: Equipment without network card
bg_BG: Оборудвано без мрежова карта

en: item not linked to an object
bg_BG: елемента не е свързан с обект

en: Without name
bg_BG: Без име

en: Not connected.
bg_BG: Не включени.

en: Undefined interface
bg_BG: Недефиниран интерфейс

en: Invalid network (already defined or with invalid addresses)
bg_BG: Невалидна мрежа (вече е дефинирана или е с невалиден адрес)

en: Gateway not include inside the network
bg_BG: Шлюзът не е вътре в мрежата

en: Invalid address or netmask
bg_BG: Невалиден адрес или маска

en: No conflicting network
bg_BG: Не противоречима мрежа

en: you may have to add a network
bg_BG: може да се наложи да добавите мрежа

en: Append a correct gateway to the network %s
bg_BG: Добавяне на правилен шлюз към мрежата %s

en: I don't understand why this migration error is not deleted.
bg_BG: Не разбирам защо тази миграционна грешка не се изтрива.

en: You can delete this migration error
bg_BG: Може да изтриете тази миграционна грешка

en: At all events
bg_BG: Във всички събития

en: Network address
bg_BG: Мрежов адрес

en: Unknown interface
bg_BG: Непознат интерфейс

en: Tagged
bg_BG: Маркиран

en: Wifi port
bg_BG: Wifi портове

en: Wifi mode
bg_BG: Wifi режим

en: Wifi protocol version
bg_BG: Wifi протокол версия

en: The use of a SMTP is needed.
bg_BG: Невъзможно конфигурирането та Email-проследяването.

en: Cartridges alarm
bg_BG: Аларма за касети

en: Remaining
bg_BG: Остава

en: Validation request
bg_BG: Изисква заверка

en: Validation request answer
bg_BG: Изисква заверка отговор

en: New task
bg_BG: Нова задача

en: Update of a task
bg_BG: Актуализиране на задача

en: Deletion of a task
bg_BG: Изтриване на задача

note: TRANS: %s is the user name
en: An approval request has been submitted by %s
bg_BG: Искане на одобрение е подадено от %s

note: TRANS: %s is the user name
en: An answer to an an approval request was produced by %s
bg_BG: Отговор на искането за одобрение, е бил произведен от %s

en: Decision-maker
bg_BG: Решение-създаване

en: A validation request has been submitted
bg_BG: Подадено е искане за заверка

en: An answer to a validation request was produced
bg_BG: Отговор на искане за валидиране

en: Problem | Problems
bg_BG[0]: Проблем
bg_BG[1]: Проблеми

en: Administrator
bg_BG: Администратор

en: Former technician in charge of the ticket
bg_BG: Бивш техник, отговорен за заявките

en: No defined category
bg_BG: Няма дефинирана категория

en: Consumables alarm
bg_BG: Аларма за консумативи

en: Contracts alarm
bg_BG: Аларма за договори

en: Contract with notice since the
bg_BG: Договор с предизвестие, тъй като

en: The following automatic actions are in error. They require intervention.
bg_BG: Следните автоматични действия са в грешка. Изискват намеса.

en: Can't connect to the database.
bg_BG: Връзката с базата данни не е осъществена.

en: Slave database out of sync!
bg_BG: Второстепенна база данни в синхрон!

en: The slave database is desynchronized. The difference is of:
bg_BG: Второстепенната базата данни е десинхронизирана. Разликата е от:

en: Alert on duplicate record
bg_BG: Сигнал на дубликат на запис

en: Update the item
bg_BG: Актуализиране на елемент

en: Item successfully added but duplicate record on
bg_BG: Елемент добавен успешно, но дублиран запис на

en: Doer
bg_BG: Изпълнител

en: Intended action
bg_BG: Предвиденото действие

en: Expiration date
bg_BG: Дата на изтичане

en: New problem
bg_BG: Нов проблем

en: Update of a problem
bg_BG: Актуализиране на проблем

en: Problem solved
bg_BG: Проблем разрешен

en: Closure of a problem
bg_BG: Закриване на проблем

en: Deleting a problem
bg_BG: Изтриване на проблем

en: Causes
bg_BG: Причини

en: Symptoms
bg_BG: Симптоми

en: New reservation
bg_BG: Нова резервация

en: Update of a reservation
bg_BG: Актуализиране на резервация

en: Deletion of a reservation
bg_BG: Изтриване на резервация

en: Reservation expired
bg_BG: Изтекла резервация

en: Update of a ticket
bg_BG: Актуализиране на билет

en: Ticket solved
bg_BG: Билет разрешен

en: New followup
bg_BG: Ново проследяване на заявка

en: Update of a followup
bg_BG: Актуализиране на проследяване

en: Deletion of a followup
bg_BG: Изтриване на проследяване

en: Closing of the ticket
bg_BG: Затваряне на билета

en: Deletion of a ticket
bg_BG: Изтриване на билет

en: Not solved tickets
bg_BG: Нерешен билет

en: Automatic reminders of SLAs
bg_BG: Автоматично напомняне на SLAs

note: TRANS: %s is the number of days before auto closing
en: Without a reply, the ticket will be automatically closed after %s day | Without a reply, the ticket will be automatically closed after %s days
bg_BG[0]: Без отговор, билета ще бъде затворен автоматично след %s ден
bg_BG[1]: Без отговор, билета ще бъде затворен автоматично след %s дни

[ctx: quantity]
en: Number of followups
bg_BG: Брой на последващи прегледи

[ctx: quantity]
en: Number of linked tickets
bg_BG: Брой на свързани билети

en: Creation date of the satisfaction survey
bg_BG: Дата на създаване на проучването на удовлетвореността

en: Response date to the satisfaction survey
bg_BG: Дата за отговор на проучването на удовлетвореността

en: Comments to the satisfaction survey
bg_BG: Коментари към проучването на удовлетвореността

en: Brand
bg_BG: Тип

[ctx: quantity]
en: Number of lines
bg_BG: Брой линии

en: Flags
bg_BG: Флагове

en: Headset
bg_BG: Гарнитура

en: Speaker
bg_BG: Високоговорител

en: Week
bg_BG: Седмица

en: Month
bg_BG: месец

en: webcal:// synchronization
bg_BG: Синхронизация Webcal://

en: Your planning
bg_BG: Вашето планиране

en: See personnal planning
bg_BG: Виж персонално планиране

en: See schedule of people in my groups
bg_BG: Виж разписание на хората в моите групи

en: See all plannings
bg_BG: Виж всички планирания

en: %d week | %d weeks
bg_BG[0]: %d седмица
bg_BG[1]: %d седмици

[ctx: button]
en: Disable
bg_BG: Забрани

[ctx: button]
en: Uninstall
bg_BG: Премахване

en: Initial page counter
bg_BG: Начално значение на брояча на страници

en: Serial
bg_BG: Сериен интерфейс

en: Parallel
bg_BG: Паралелен интерфейс

en: USB
bg_BG: USB порт

en: Ethernet
bg_BG: Етернет

[ctx: status]
en: Processing (assigned)
bg_BG: В процес на изпълнение (назначени)

[ctx: status]
en: Processing (planned)
bg_BG: В процес на изпълнение (планирани)

[ctx: status]
en: Solved
bg_BG: Решен

en: Under observation
bg_BG: Под наблюдение

en: No problem in progress.
bg_BG: Няма проблем в ход.

en: Last problems
bg_BG: Последни проблеми

note: TRANS : %d is the number of problems
en: Last %d problem | Last %d problems
bg_BG[0]: Последен %d проблем
bg_BG[1]: Последни %d проблеми

en: No problem found.
bg_BG: Няма намерен проблем.

en: Problems on linked items
bg_BG: Проблеми на свързани елементи

en: Problem task | Problem tasks
bg_BG[0]: Проблем задача
bg_BG[1]: Проблем задачи

en: Link Ticket/Problem | Links Ticket/Problem
bg_BG[0]: Връзка Билет/Проблем
bg_BG[1]: Връзки Билет/Проблем

en: Create a problem from this ticket
bg_BG: Създаване на проблем от този билет

en: Life cycles
bg_BG: Жизнен цикъл

en: Global right
bg_BG: Глобално право

en: Default profile
bg_BG: Профил по подразбиране

en: Profile's interface
bg_BG: Профил интерфейс

en: Update password
bg_BG: Актуализиране парола

en: Ticket creation form on login
bg_BG: Създаване на билет от формата за вход

en: Association
bg_BG: Асоциация

en: Link with items for the creation of tickets
bg_BG: Връзка с елементите за създаване на заявки

en: Associable items to a ticket
bg_BG: Асоциирани елементи на билет

en: Financial and administratives information
bg_BG: Финансова и административна информация

en: Administration of reservations
bg_BG: Администриране на резервирането

en: Visibility
bg_BG: Видимост

en: No access
bg_BG: Няма достъп

en: Write
bg_BG: Запис

en: All items
bg_BG: Всички елементи

en: My devices and all items
bg_BG: Мои устройства и всички елемента

en: Recursive
bg_BG: Рекурсивно

en: January
bg_BG: Януари

en: February
bg_BG: Февруари

en: March
bg_BG: Март

en: April
bg_BG: Април

en: May
bg_BG: Май

en: June
bg_BG: Юни

en: July
bg_BG: Юли

en: August
bg_BG: Август

en: September
bg_BG: Септември

en: October
bg_BG: Октомври

en: November
bg_BG: Ноември

en: December
bg_BG: Декември

en: Sunday
bg_BG: Неделя

en: Monday
bg_BG: Понеделник

en: Tuesday
bg_BG: Вторник

en: Wednesday
bg_BG: Сряда

en: Thursday
bg_BG: Четвъртък

en: Friday
bg_BG: Петък

en: Saturday
bg_BG: Събота

[ctx: button]
en: Send
bg_BG: Изпрати

en: Without title
bg_BG: Без заглавие

en: New note
bg_BG: Нова забележка

en: Default report
bg_BG: Отчет по подразбиране

en: By contract
bg_BG: По договори

en: By year
bg_BG: По години

en: Loan
bg_BG: Назаем

en: Select the report you want to generate
bg_BG: Изберете тип на отчета

en: The required item is already reserved for this timeframe
bg_BG: Поискания елемент вече е резервиран за това време

en: Reserve
bg_BG: Книга

en: Reserve an item
bg_BG: Книга на елемента

[ctx: periodicity]
en: None
bg_BG: Празно

en: Current and future reservations
bg_BG: Бъдещи и текущи резервации

en: No reservation
bg_BG: Няма резервации

en: Past reservations
bg_BG: Предишни резервации

en: That will remove all the reservations in progress.
bg_BG: Това ще премахне всички резервации в процес на изпълнение

en: Modify the comment
bg_BG: Промяна на коментара

en: Assign: equipment by IP address
bg_BG: Присвояване: оборудване от IP адрес

en: Assign: equipment by name + domain
bg_BG: Присвояване: оборудване от име + домейн

en: Assign: equipment by MAC address
bg_BG: Присвояване: оборудване от MAC адрес

en: Recalculate
bg_BG: Преизчисляване

en: Send
bg_BG: Изпрати

en: Dictionary | Dictionaries
bg_BG[1]: Речници

en: Rules management
bg_BG: Управление на правила

en: Position
bg_BG: Позиция

en: Logical operator
bg_BG: Логически оператор

en: and
bg_BG: и

en: It is possible to affect the result of a regular expression using the string #0
bg_BG: Възможно е да се повлияе на резултата на регулярен израз, с помощта на низ # 0

en: Condition
bg_BG: Състояние

en: Reason
bg_BG: Причина

en: Result details
bg_BG: Резултат детайли

en: Rule results
bg_BG: Правило резултати

en: Result of the regular expression
bg_BG: Резултат на регулярния израз

en: Rules using the object have been disabled.
bg_BG: Правила използване на обекта са забранени.

en: Rules list
bg_BG: Списък правила

en: The engine stops on the first checked rule.
bg_BG: Машината спира на първото проверяващо правило.

en: The engine treats all the rules.
bg_BG: Машината третира всички правила.

en: Successful importation
bg_BG: Успешно внасяне

en: No element to be tested
bg_BG: Няма елемент за тестване

en: Inactive
bg_BG: Неактивен

note: TRANS: %s is the entity name
en: Rules applied: %s
bg_BG: Правила приложени: %s

note: TRANS: %s is the entity name
en: Local rules: %s
bg_BG: Локални правила: %s

en: Rules applicable in the sub-entities
bg_BG: Правила, приложими в под-елементи

en: is
bg_BG: е

en: is not
bg_BG: не е

en: contains
bg_BG: съдържа

en: does not contain
bg_BG: не съдържа

en: starting with
bg_BG: започва с

en: finished by
bg_BG: завършен до

en: regular expression matches
bg_BG: регулярен израз съвпада

en: regular expression does not match
bg_BG: регулярен израз не съвпада

en: exists
bg_BG: съществува

en: does not exist
bg_BG: не съществува

en: under
bg_BG: под

en: Dictionnary of computer models
bg_BG: Речник на модели компютри

en: Dictionnary of computer types
bg_BG: Речник на видове компютри

en: Replay rules on existing database started on %s
bg_BG: Повтаря правила на съществуваща база данни започва от %s

note: TRANS: %1$s is a row, %2$s is total rows
en: Replay rules on existing database: %1$s/%2$s
bg_BG: Повтаря правила на съществуваща база данни: %1$s/%2$s

en: Error replaying rules
bg_BG: Грешка повтаряне правила

en: Replay rules on existing database ended on %s
bg_BG: Повтаря правила на съществуваща база данни свършва на %s

en: Dictionary of manufacturers
bg_BG: Речник на производители

en: Dictionnary of monitor types
bg_BG: Речник на видове монитори

en: Dictionnary of networking equipment models
bg_BG: Речник на модели мрежово оборудване

en: before
bg_BG: преди

en: after
bg_BG: след

en: You don't have right to connect
bg_BG: Вие нямате право да се свържете

en: Calendar of the ticket
bg_BG: Календар на билетите

en: Maximum time to solve
bg_BG: Максимално време за решаване

en: Escalation level | Escalation levels
bg_BG[0]: Покачване ниво
bg_BG[1]: Покачване нива

en: Add an escalation level
bg_BG: Добавяне на ниво на ескалация

en: Execution
bg_BG: Изпълняване

en: Automatic actions of SLA
bg_BG: Автоматични действията на SLA

en: Merging
bg_BG: Обединяване

note: TRANS: a noun, (ex : this software is an upgrade of..)
en: Upgrade
bg_BG: Обновяване

[ctx: quantity]
en: Number of installations
bg_BG: Брой на инсталации

en: Version name
bg_BG: Версия име

en: License name
bg_BG: Лиценз име

[ctx: phone]
en: Number of licenses
bg_BG: Брой на лицензии

en: Merge
bg_BG: Обедини

en: Software deleted after merging
bg_BG: Изтрит софтуер след обединяване

en: Purchase version
bg_BG: Закупена версия

en: Version in use
bg_BG: Версия в употреба

en: Send alarms on expired licenses
bg_BG: Изпрати аларми на изтекли лицензии

en: Real duration of treatment of the ticket
bg_BG: Реална продължителност на обработване на билета

en: Number of opened tickets
bg_BG: Брой на отворени билети

en: Number of solved tickets
bg_BG: Брой на решени билети

en: Number of late tickets
bg_BG: Брой на закъснели билети

en: Number of closed tickets
bg_BG: Брой на затворени билети

en: Number of opened satisfaction survey
bg_BG: Брой на отворени проучване на удовлетвореността

en: Number of answered satisfaction survey
bg_BG: Брой на отговорени проучване на удовлетвореността

en: Average satisfaction
bg_BG: Средна удовлетвореност

en: Average
bg_BG: Средно

en: Average time to take into account
bg_BG: Средното време за да се вземе предвид

en: Average time to resolution
bg_BG: Средно време за резолюция

en: Average time to closure
bg_BG: Средно време за затваряне

en: Average real duration of treatment of the ticket
bg_BG: Средна реална продължителност на обработка на етикета

en: Total real duration of treatment of the ticket
bg_BG: Обща реална продължителност на обработка на етикета

en: No statistics are available
bg_BG: Няма статистика към този момент

en: Number of tickets
bg_BG: Брой на заявките

en: By ticket
bg_BG: По заявки

en: By hardware characteristics
bg_BG: По хардуерни характеристики

en: By problem
bg_BG: По проблем

en: Select statistics to be displayed
bg_BG: Изберете тип на статистиката

en: Keep status
bg_BG: Запази статус

en: Set status: %s
bg_BG: Задай статус: %s

[ctx: button]
en: Add a contact
bg_BG: Добавяне на контакта

en: Associated contact | Associated contacts
bg_BG[0]: Асоцииран контакт
bg_BG[1]: Асоциирани контакти

en: Created tickets
bg_BG: Създадени билети

en: No generated survey
bg_BG: Няма генерирани проучвания

en: Add a new followup
bg_BG: Добавяне на проследяване

en: Submit message
bg_BG: Изпрати съобщение

en: Close date
bg_BG: Дата на приключване

en: File (%s)
bg_BG: Файл (%s)

en: Your tickets in progress
bg_BG: Вашите заявки в процес на изпълнение

en: No ticket found.
bg_BG: Няма намерени заявки..

en: See tickets created by my groups
bg_BG: Виж билети, създадени от моите групи

en: See all tickets
bg_BG: Виж всички билети

en: Assign a ticket
bg_BG: Присвояване на билет

en: Steal a ticket
bg_BG: Открадване на заявка

en: To be in charge of a ticket
bg_BG: За да отговаря на билет

en: Change the priority
bg_BG: Смяна приоритета

en: No followup for this ticket.
bg_BG: Няма никакво действие по тази заявка.

en: Refuse the solution
bg_BG: Откажи решението

en: Update followups (author)
bg_BG: Актуализиране проследявания (автор)

en: Add a followup to tickets (requester)
bg_BG: Добави проследяване на билети (искащ)

en: Preliminary creation
bg_BG: Предварително създаване

note: TRANS: %s is the date of next creation
en: Next creation on %s
bg_BG: Следващо създаване на %s

en: Ticket task | Ticket tasks
bg_BG[0]: Билет задача
bg_BG[1]: Билет задачи

en: Hidden field | Hidden fields
bg_BG[0]: Скрито поле
bg_BG[1]: Скрити полета

en: Mandatory field | Mandatory fields
bg_BG[0]: Задължително поле
bg_BG[1]: Задължителни полета

en: Predefined field | Predefined fields
bg_BG[0]: Предефинирано поле
bg_BG[1]: Предефинирани полета

en: Linked to
bg_BG: Свързано с

en: Results
bg_BG: Резултати

en: Testing PHP Parser
bg_BG: Проверка на PHP-парсера

en: MySQL Improved extension test
bg_BG: Тест

en: Sessions test
bg_BG: Проверка на сессиите

en: Make sure that sessions support has been activated in your php.ini
bg_BG: Проверете правилността на настройките на сесии във файла php.ini на вашия сървър

en: Test if Session_use_trans_sid is used
bg_BG: Проверка н аизползването на Session_use_trans_sid

en: You must desactivate the Session_use_trans_id option in your php.ini
bg_BG: Трябва да изключите Session_use_trans_id във файла php.ini

en: magic_quotes_sybase extension test
bg_BG: Проверка на разширението magic_quotes_sybase

en: The functionality is found - Perfect!
bg_BG: Функциите са намерени - Идеално!

en: Allocated memory test
bg_BG: Проверка на заделената памет

en: Try increasing the memory_limit parameter in the php.ini file.
bg_BG: Пробвайте да увеличите параметъра memory_limit във файла php.ini.

en: You have the latest available version
bg_BG: Вашата версия е същата, като последната към момента

en: Connection options
bg_BG: Настройки на връзката

note: TRANS: imap_open option see http://www.php.net/manual/en/function.imap- open.php
en: DEBUG
bg_BG: debug

note: TRANS: for mail connection system
en: Port (optional)
bg_BG: Порт (незадължително)

en: Direct connections
bg_BG: Директно включени

en: Unable to add. The user already exists.
bg_BG: Невъзможно добавяне. Потребителят вече съществува.

en: Use GLPI in mode
bg_BG: Исползване на GLPI в режим

en: Normal
bg_BG: normal

en: Import a user
bg_BG: Внасяне потребител

en: Automatically add a user of an external source
bg_BG: Автоматично добавяне на потребител от външен източник

en: User information
bg_BG: Информация за потребителите

en: Connection failed
bg_BG: връзката неуспешна

en: Managed
bg_BG: Поддържан

en: Master
bg_BG: Главен

en: Repeater
bg_BG: Повторител

en: Secondary
bg_BG: Вторичен

en: Automatic
bg_BG: Автоматично

en: Infrastructure (with access point)
bg_BG: Инфраструктура (с точка за достъп)

en: Ad-hoc (without access point)
bg_BG: Ad-hoc (без точка за достъп)

en: Wifi network type
bg_BG: Wifi тип мрежа

en: I have read and ACCEPT the terms of the license written above.
bg_BG: Прочетох и ПРИЕМАМ всички точки на лицензното споразумение.

en: I have read and DO NOT ACCEPT the terms of the license written above
bg_BG: Прочетох и НЕ ПРИЕМАМ всички точки на лицензното споразумение.

en: Continue
bg_BG: Продължение

en: Installation or update of GLPI
bg_BG: Инсталиране или Обновяване на GLPI

en: Checking of the compatibility of your environment with the execution of GLPI
bg_BG: Проверка на обкръжението за съвместимост с GLPI

en: Database connection setup
bg_BG: Настройка на връзката с базата данни

en: Database connection parameters
bg_BG: Параметри на връзката с базата данни

en: Test of the connection at the database
bg_BG: Проверка на връзката с базата данни

en: Can't connect to the database
bg_BG: Връзката с базата данни не е осъществена

en: The server answered: %s
bg_BG: Сървъра върна: %s

en: Database connection successful
bg_BG: Връзката с БД е установена

en: Please select a database:
bg_BG: Изберете база данни:

en: Please select the database to update:
bg_BG: Изберете база данни за обновяване:

en: Impossible to use the database:
bg_BG: Използването на тази база данни е невъзможно:

en: OK - database was initialized
bg_BG: OK - базата данни е инициализирана

en: Impossible to write the database setup file
bg_BG: Невъзможно записването на файла с настройките на БД

en: The installation is finished
bg_BG: Инсталацията завърши

en: tech/tech for the technician account
bg_BG: tech/tech акаунт за техник

en: Use GLPI
bg_BG: Стартирайте GLPI

en: Can't create the database connection file, please verify file permissions.
bg_BG: Невъзможно създъването на файл с настройките за връзка с БД, проверете правата за достъп до файловете

en: Beginning of the installation
bg_BG: Начало на инсталацията

en: Commercial
bg_BG: Търговски

en: Renting
bg_BG: Под наем

en: Leasing
bg_BG: На лизинг

en: Insurance
bg_BG: Застраховка

en: Hardware support
bg_BG: Хардуеърна поддръжка

en: Software support
bg_BG: Софтуеърна поддръжка

en: Service provided
bg_BG: Сервизно обслужване

note: TRANS: %s is the number of new version
en: Update to %s
bg_BG: Актуализиране до %s

en: Direct
bg_BG: Директно

en: Written
bg_BG: Записано

en: Root entity
bg_BG: Основна единица

[ctx: ticket]
en: New
bg_BG: Нова

en: Update successful, your database is up to date
bg_BG: Обновяването е завершено, Вашата БД е актуална.

en: You must now proceed to updating your database content
bg_BG: Сега трябва да преминем към обновяване на съдържанието на вашата БД

en: Locations update
bg_BG: Обновяване на местонахождението

en: The new structure is hierarchical
bg_BG: Новата структура е иерархична

en: Provide a delimiter in order to automate the new hierarchy generation.
bg_BG: Ако сте използвали при въвеждане символ-разделител, можете да го въведете за автоматизация при създаването на иерархията.

en: You can also specify a root location which will include all the generated locations.
bg_BG: Вие също можете да укажете главното местонахождение, което ще съдържа в себе си всички останали.

en: Delimiter
bg_BG: Символ-разделител

en: Root location
bg_BG: Главно местонахождение

en: Actual locations
bg_BG: Реално местонахождение

en: New hierarchy
bg_BG: Нова иерархия

en: This is the new hierarchy. If it's complete approve it.
bg_BG: Това е новата иерархия. Ако всичко е правилно, потвърдете.

en: Impossible to accomplish an update by this way!
bg_BG: Обновяването по този начин е невъзможно!!

en: Go back to GLPI
bg_BG: Обратно в GLPI

en: All users having administrators rights have have been updated to 'super-admin' rights with the creation of his new user type.
bg_BG: Сега всички администратори имат права на 'super-admin'. Този тип потребител също е добавен.

en: Connection to database failed, verify the connection parameters included in config_db.php file
bg_BG: Грешка при свързване с БД, проверете параметрити на връзката във файла config_db.php
