GLPI Project - en to ca_ES translation catalogue (2674 entries)

en: "Migration cleaner" tool
ca_ES: Eina "Netejador de la migració"

en: %1$d day %2$dh%3$s | %1$d days %2$dh%3$s
ca_ES[0]: %1$d dia %2$dh%3$s
ca_ES[1]: %1$d dies %2$dh%3$s

en: %1$d on %2$d
ca_ES: %1$d a %2$d

en: %1$s - Error during the database query: %2$s - Error is %3$s
ca_ES: %1$s - Error durant la consulta a la base de dades: %2$s - Error %3$s

en: %1$s - Network outlet %2$s
ca_ES: %1$s - Connector de xarxa %2$s

en: %1$s - The port %2$s
ca_ES: %1$s - A port %2$s

en: %1$s - replay rules on existing database: %2$s/%3$s (%4$s Mio)
ca_ES: %1$s - repeteix regles a la base de dades existent: %2$s/%3$s (%4$s MB)

en: %1$s adds several netpoints
ca_ES: %1$s afegeix diversos punts de xarxa

en: %1$s adds the item %2$s
ca_ES: %1$s afegeix l'element %2$s

en: %1$s adds the item %2$s (%3$d)
ca_ES: %1$s afegeix l'element %2$s (%3$d)

en: %1$s adds the license %2$s
ca_ES: %1$s afegeix la llicència %2$s

en: %1$s adds the version %2$s
ca_ES: %1$s afegeix la versió %2$s

en: %1$s by %2$s
ca_ES: %1$s per %2$s

en: %1$s log in from IP %2$s
ca_ES: %1$s ha entrat des de la IP %2$s

en: %1$s login since %2$s | %1$s logins since %2$s
ca_ES[0]: %1$s validació des de %2$s
ca_ES[1]: %1$s validacions des de %2$s

en: %1$s on %2$s
ca_ES: %1$s a %2$s

en: %1$s purges the license %2$s
ca_ES: %1$s esborra la llicència %2$s

en: %1$s purges the version %2$s
ca_ES: %1$s esborra la versió %2$s

en: %1$s trying to add an item that already exists: %2$s
ca_ES: %1$s intenta afegir un element que ja existeix: %2$s

en: %1$s updates the item %2$s
ca_ES: %1$s actualitza l'element %2$s

en: %1$s updates the license %2$s
ca_ES: %1$s actualitza la llicència %2$s

en: %1$s updates the version %2$s
ca_ES: %1$s actualitza la versió %2$s

en: %1$s%2$d days %3$d hours %4$d minutes
ca_ES: %1$s%2$d dies %3$d hores %4$d minuts

en: %1$s%2$d days %3$d hours %4$d minutes %5$d seconds
ca_ES: %1$s%2$d dies %3$d hores %4$d minuts %5$d segons

en: %1$s%2$d hours %3$d minutes
ca_ES: %1$s%2$d hores %3$d minuts

en: %1$s%2$d hours %3$d minutes %4$d seconds
ca_ES: %1$s%2$d hores %3$d minuts %4$d segons

en: %1$s%2$d minute | %1$s%2$d minutes
ca_ES[0]: %1$s%2$d minut
ca_ES[1]: %1$s%2$d minuts

en: %1$s%2$d minutes %3$d seconds
ca_ES: %1$s%2$d minuts %3$d segons

en: %1$s%2$s second | %1$s%2$s seconds
ca_ES[0]: %1$s%2$s segon
ca_ES[1]: %1$s%2$s segons

en: %1$s: from %2$s to %3$s:
ca_ES: %1$s: de %2$s a %3$s:

en: %d associated document | %d associated documents
ca_ES[0]: %d document associat
ca_ES[1]: %d documents associats

en: %d day | %d days
ca_ES[0]: %d dia
ca_ES[1]: %d dies

en: %d hour | %d hours
ca_ES[0]: %d hora
ca_ES[1]: %d hores

en: %d millisecond | %d milliseconds
ca_ES[0]: %d milisegon
ca_ES[1]: %d milisegons

en: %d minute | %d minutes
ca_ES[0]: %d minut
ca_ES[1]: %d minuts

en: %d month | %d months
ca_ES[0]: %d mes
ca_ES[1]: %d mesos

en: %d new ticket | %d new tickets
ca_ES[0]: %d incidència nova
ca_ES[1]: %d incidències noves

en: %d printed page | %d printed pages
ca_ES[0]: %d pàgina impresa
ca_ES[1]: %d pàgines impreses

en: %d second | %d seconds
ca_ES[0]: %d segon
ca_ES[1]: %d segons

en: %d view | %d views
ca_ES[0]: %d vista
ca_ES[1]: %d vistes

en: %d week | %d weeks
ca_ES[0]: %d setmana
ca_ES[1]: %d setmanes

en: %d year | %d years
ca_ES[0]: %d any
ca_ES[1]: %d anys

en: %s Mio
ca_ES: %s MB

en: %s Mio max
ca_ES: %s MB max

en: %s adds a cost
ca_ES: %s afegeix un cost

en: %s adds a followup
ca_ES: %s afegeix un seguiment

en: %s adds a link with a supplier
ca_ES: %s afegeix un enllaç a un proveïdor

en: %s adds a link with an item
ca_ES: %s afegeix un enllaç a un element

en: %s adds a target
ca_ES: %s afegeix un destí

en: %s adds a task
ca_ES: %s afegeix una tasca

en: %s adds a team member
ca_ES: %s afegeix un membre de l'equip

en: %s adds a user to a group
ca_ES: %s afegeix un usuari a un grup

en: %s adds a user to an entity
ca_ES: %s afegeix un usuari a una entitat

en: %s adds a virtual machine
ca_ES: %s afegeix una màquina virtual

en: %s adds a volume
ca_ES: %s afegeix un volum

en: %s adds an actor
ca_ES: %s afegeix un actor

en: %s adds an approval
ca_ES: %s afegeix una aprovació

en: %s adds an item
ca_ES: %s afegeix un element

en: %s adds cartridges
ca_ES: %s afegeix cartutxos

en: %s adds consumables
ca_ES: %s afegeix consumibles

en: %s adds hidden field
ca_ES: %s afegeix un camp ocult

en: %s adds mandatory field
ca_ES: %s afegeix un camp obligatori

en: %s adds predefined field
ca_ES: %s afegeix un camp predefinit

en: %s adds several network ports
ca_ES: %s afegeix diversos ports de xarxa

en: %s adds the item
ca_ES: %s afegeix l'element

en: %s approves or refuses a solution
ca_ES: %s aprova o refusa una solució

en: %s associates a VLAN to a network port
ca_ES: %s associa una VLAN a un port de xarxa

en: %s associates a computer and a license
ca_ES: %s associa un ordinador i una llicència

en: %s associates a network name to an item
ca_ES: %s associa un nom de xarxa a un element

en: %s associates a type
ca_ES: %s associa un tipus

en: %s connects an item
ca_ES: %s connecta un element

en: %s deleted
ca_ES: %s esborrat

en: %s deletes an actor
ca_ES: %s esborra un actor

en: %s deletes an item
ca_ES: %s esborra un element

en: %s deletes several network ports
ca_ES: %s elimina diversos ports de xarxa

en: %s deletes users from a group
ca_ES: %s esborra usuaris d'un grup

en: %s disconnects an item
ca_ES: %s desconnecta un element

en: %s gives a consumable
ca_ES: %s agafa un consumible

en: %s hour | %s hours
ca_ES[0]: %s hora
ca_ES[1]: %s hores

en: %s installs a cartridge
ca_ES: %s instal·la un cartutx

en: %s installs software
ca_ES: %s instal·la programari

en: %s is not writable
ca_ES: %s no s'hi pot escriure

en: %s item | %s items
ca_ES[0]: %s element
ca_ES[1]: %s elements

en: %s items/sec
ca_ES: %s elements/segon

en: %s makes a bad usage.
ca_ES: %s fa un mal ús.

en: %s purges a cartridge
ca_ES: %s elimina un cartutx

en: %s purges a cost
ca_ES: %s elimina un cost

en: %s purges a followup
ca_ES: %s elimina un seguiment

en: %s purges a sla level
ca_ES: %s esborra un nivell SLA

en: %s purges a task
ca_ES: %s elimina una tasca

en: %s purges a virtual machine
ca_ES: %s elimina una màquina virtual

en: %s purges a volume
ca_ES: %s elimina un volum

en: %s purges an approval
ca_ES: %s elimina una aprovació

en: %s purges an item
ca_ES: %s elimina un element

en: %s purges link between tickets
ca_ES: %s elimina un enllaç entre incidències

en: %s replaces an item
ca_ES: %s reemplaça un element

en: %s restores an item
ca_ES: %s restaura un element

en: %s second | %s seconds
ca_ES[0]: %s segon
ca_ES[1]: %s segons

en: %s sets unitary management
ca_ES: %s estableix la gestió unitària

en: %s start | %s starts
ca_ES[0]: %s comença
ca_ES[1]: %s comencen

en: %s stop | %s stops
ca_ES[0]: %s atura
ca_ES[1]: %s atura

en: %s ticket in progress or recently solved on this item. | %s tickets in progress or recently solved on this item.
ca_ES[0]: %s incidència en curs o recentment resolta en aquest element
ca_ES[1]: %s incidències en curs o recentment resoltes en aquest element

en: %s tries to use a non standard path.
ca_ES: %s intenta utilitzar una ruta no estàndard

en: %s updates a cartridge
ca_ES: %s actualitza un cartutx

en: %s updates a cost
ca_ES: %s actualitza un cost

en: %s updates a followup
ca_ES: %s actualitza un seguiment

en: %s updates a sla level
ca_ES: %s actualitza un nivell SLA

en: %s updates a task
ca_ES: %s actualitza una tasca

en: %s updates a virtual machine
ca_ES: %s actualitza una màquina virtual

en: %s updates a volume
ca_ES: %s actualitza un volum

en: %s updates an approval
ca_ES: %s actualitza una aprovació

en: %s updates an item
ca_ES: %s actualitza un element

en: %s: send cartridge alert failed
ca_ES: %s: error enviant alerta de cartutx

en: %s: send consumable alert failed
ca_ES: %s: envia alerta de fallida de cartutx

en: (%1$d authorizations problems, %2$d failures)
ca_ES: (%1$d problemes d'autorització, %2$d fallides)

en: (leave the field empty for a generation from HTML)
ca_ES: (deixa el camp buit per a una generació d'HTML)

en: + %d day | + %d days
ca_ES[0]: + %d dia
ca_ES[1]: + %d dies

en: + %d hour | + %d hours
ca_ES[0]: + %d hora
ca_ES[1]: + %d hores

en: + %d minute | + %d minutes
ca_ES[0]: + %d minut
ca_ES[1]: + %d minuts

en: + %d month | + %d months
ca_ES[0]: + %d mes
ca_ES[1]: + %d mesos

en: + %d week | + %d weeks
ca_ES[0]: + %d setmana
ca_ES[1]: + %d setmanes

en: + %d year | + %d years
ca_ES[0]: + %d any
ca_ES[1]: + %d anys

en: - %d day | - %d days
ca_ES[0]: - %d dia
ca_ES[1]: - %d dies

en: - %d hour | - %d hours
ca_ES[0]: - %d hora
ca_ES[1]: - %d hores

en: - %d minute | - %d minutes
ca_ES[0]: - %d minut
ca_ES[1]: - %d minuts

en: - %d month | - %d months
ca_ES[0]: - %d mes
ca_ES[1]: - %d mesos

en: - %d week | - %d weeks
ca_ES[0]: - %d setmana
ca_ES[1]: - %d setmanes

en: - %d year | - %d years
ca_ES[0]: - %d any
ca_ES[1]: - %d anys

en: ... From an external source
ca_ES: ... Des d'un origen extern

en: 1- Critical (login error only)
ca_ES: 1- Crític (autenticacions errònies)

en: 2- Severe (not used)
ca_ES: 2- Sever (no utilitzat)

en: 3- Important (successful logins)
ca_ES: 3- Important (autenticacions correctes)

en: 4- Notices (add, delete, tracking)
ca_ES: 4- Avisos (crea, esborra, seguiment)

en: 5- Complete (all)
ca_ES: 5- Complet (tot)

en: A PHP extension stopped the file upload
ca_ES: Una extensió de PHP va aturar la càrrega d'arxius

en: A file and a directory have be created and deleted - Perfect!
ca_ES: Un arxiu i un directori han estat creats i eliminats - Perfecte!

en: A file was created - Perfect!
ca_ES: L'arxiu ha estat creat - Perfecte!

en: A minimum of 64 Mio is commonly required for GLPI.
ca_ES: Es requereix un mínim de 64 MB per GLPI

en: A minimum of 64Mio is commonly required for GLPI.
ca_ES: Un mínim de 64MB és sovint requerit per GLPI.

en: A new version is available: %s.
ca_ES: Una nova versió esta disponible: %s

en: A validation request has been submitted
ca_ES: S'ha enviat una petició de validació

en: ANV
ca_ES: VNC

en: Accepted mail archive folder (optional)
ca_ES: Carpeta d'arxiu de correu acceptat (opcional)

en: Access denied
ca_ES: Accés denegat

en: Access to the Frequently Asked Questions
ca_ES: Accedeix a les Preguntes Més Freqüents

en: Account net value
ca_ES: Valor Net Comptable VNC

en: Account number
ca_ES: Número comptable

en: Action | Actions
ca_ES[0]: Acció
ca_ES[1]: Accions

en: Action completed, fully processed
ca_ES: Tasca finalitzada, procés complet

en: Action completed, no processing required
ca_ES: Tasca finalitzada, res per fer

en: Action completed, partially processed
ca_ES: Tasca finalitzada, procés parcial

en: Action type
ca_ES: Tipus d'acció

en: Action when a user is deleted from the LDAP directory
ca_ES: Acció quan un usuari és eliminat de LDAP

en: Actions refused
ca_ES: Accions refusades

en: Active
ca_ES: Actiu

en: Active Directory
ca_ES: Directori Actiu

en: Actual locations
ca_ES: Llocs actuals

en: Ad-hoc (without access point)
ca_ES: Ad-hoc (sense punt d'accés)

en: Add
ca_ES: Afegeix

en: Add a LDAP directory replica
ca_ES: Afegeix una rèplica LDAP

en: Add a change
ca_ES: Afegeix un canvi

en: Add a close time
ca_ES: Afegeix una hora de tancament

en: Add a compatible printer model
ca_ES: Afegeix un model d'impressora compatible

en: Add a contact
ca_ES: Afegeix un contacte

en: Add a contract
ca_ES: Afegeix un contracte

en: Add a correct IP to the network port
ca_ES: Afegeix una IP correcta al port de xarxa

en: Add a criterion
ca_ES: Afegeix un criteri

en: Add a document
ca_ES: Afegeix un document

en: Add a followup to tickets (requester)
ca_ES: Afegeix un seguiment a les incidències (autor)

en: Add a followup to tickets of associated groups
ca_ES: Afegeix un seguiment a les incidències dels grups associats

en: Add a global search criterion
ca_ES: Afegeix un criteri global de cerca

en: Add a hidden field
ca_ES: Afegeix un camp ocult

en: Add a link with an item
ca_ES: Afegeix un enllaç a un element

en: Add a mandatory field
ca_ES: Afegeix un camp obligatori

en: Add a network
ca_ES: Afegeix una xarxa

en: Add a network alias
ca_ES: Afegeix un àlies de xarxa

en: Add a network name
ca_ES: Afegeix un nom de xarxa

en: Add a new action
ca_ES: Afegeix una nova acció

en: Add a new component
ca_ES: Afegeix un nou component

en: Add a new cost
ca_ES: Afegeix un nou cost

en: Add a new criteria
ca_ES: Afegeix un nou criteri

en: Add a new followup
ca_ES: Afegeix un nou seguiment

en: Add a new task
ca_ES: Afegeix una nova tasca

en: Add a new translation
ca_ES: Afegeix una nova traducció

en: Add a predefined field
ca_ES: Afegeix un camp predefinit

en: Add a problem
ca_ES: Afegeix un problema

en: Add a project
ca_ES: Afegeix un projecte

en: Add a schedule
ca_ES: Afegeix període

en: Add a search criterion
ca_ES: Afegeix un criteri de cerca

en: Add a supplier
ca_ES: Afegeix un proveÏdor

en: Add a target
ca_ES: Afegeix un destí

en: Add a team member
ca_ES: Afegeix un membre de l'equip

en: Add a template...
ca_ES: Afegeix una plantilla...

en: Add a ticket
ca_ES: Afegeix una incidència

en: Add a user
ca_ES: Afegeix un usuari

en: Add a user without accreditation from a LDAP directory
ca_ES: Afegeix un usuari LDAP sense drets

en: Add a virtual machine
ca_ES: Afegeix una màquina virtual

en: Add a volume
ca_ES: Afegeix un volum

en: Add an actor
ca_ES: Afegeix actor

en: Add an authorization to a user
ca_ES: Afegeix una autorització a un usuari

en: Add an escalation level
ca_ES: Data de venciment

en: Add an item
ca_ES: Afegeix un element

en: Add an item type
ca_ES: Afegeix un tipus d'element

en: Add cartridges
ca_ES: Afegeix cartutxos

en: Add date
ca_ES: Afegeix data

en: Add documents into ticket notifications
ca_ES: Afegeix documents a les notificacions de la incidència

en: Add external
ca_ES: Afegeix extern

en: Add followup (associated groups)
ca_ES: Afegeix seguiment (grups associats)

en: Add followup (requester)
ca_ES: Afegeix seguiment (sol·licitant)

en: Add new devices
ca_ES: Afegeix nous dispositius

en: Add several ports
ca_ES: Afegeix diversos ports

en: Add the component
ca_ES: Afegeix el component

en: Add the item
ca_ES: Afegeix l'element

en: Add the result of regular expression
ca_ES: Afegeix el resultat de l'expressió regular

en: Add to all tickets
ca_ES: Afegeix a totes les incidències

en: Add to schedule
ca_ES: Afegeix a la llista

en: Add user...
ca_ES: Afegeix un usuari...

en: Add users from an external source
ca_ES: Afegeix usuaris d'una font externa

en: Added by %s
ca_ES: Afegit per %s

en: Added document: %s
ca_ES: Document afegit: %s

en: Additional headers
ca_ES: Capçaleres adicionals

en: Address
ca_ES: Adreça

en: Addressable network
ca_ES: Xarxa adreçable

en: Administration
ca_ES: Administració

en: Administration of reservations
ca_ES: Administració de reserves

en: Administrative number
ca_ES: Matrícula

en: Administrator
ca_ES: Administrador

en: Administrator email
ca_ES: Correu electrònic de l'administrador

en: Administrator name
ca_ES: Nom de l'administrador

en: Administrator reply-to email (if needed)
ca_ES: Adreça de correu electrònic de resposta (si cal)

en: Advanced information
ca_ES: Informació avançada

en: Affected computers
ca_ES: Ordinadors afectats

en: After
ca_ES: Després

en: Aggregation port
ca_ES: Port d'agregació

en: Alarms on cartridges
ca_ES: Alertes sobre cartutxos

en: Alarms on consumables
ca_ES: Alertes sobre consumibles

en: Alarms on contracts
ca_ES: Alertes sobre contractes

en: Alarms on expired licenses
ca_ES: Avis d'expiració de llicències

en: Alarms on financial and administrative information
ca_ES: Alertes sobre dades financeres i administratives

en: Alarms options
ca_ES: Opcions d'alertes

en: Alert on duplicate record
ca_ES: Alerta sobre registre duplicat

en: Alert sent on %s
ca_ES: Alerta enviada el %s

en: Alert threshold
ca_ES: Llindar d'alarma

en: Alerts on reservations
ca_ES: Alertes sobre reserves

en: Alerts on tickets which are not solved
ca_ES: Alertes d'incidències sense resoldre des de fa

en: Alerts on tickets which are not solved since
ca_ES: Alertes d'incidències sense resoldre des de fa

en: Alias port
ca_ES: Àlies del port

en: All
ca_ES: Tots

en: All categories
ca_ES: Totes les categories

en: All items
ca_ES: Tots els elements

en: All linked tickets
ca_ES: Totes les incidències enllaçades

en: All my articles
ca_ES: Tots els meus articles

en: All pages in CSV
ca_ES: Tot en format CSV

en: All pages in SLK
ca_ES: Tot en format SLK

en: All pages in landscape PDF
ca_ES: Totes les pàgines en PDF apaïsat

en: All pages in portrait PDF
ca_ES: Totes les pàgines en PDF vertical

en: All reservable devices
ca_ES: Tots els materials reservables

en: All unpublished articles
ca_ES: Tots els articles no publicats

en: All users having administrators rights have have been updated to 'super-admin' rights with the creation of his new user type.
ca_ES: En afegir aquest nou tipus d'usuari, tots els usuaris que tinguessin anteriorment els permisos 'admin' rebran permisos 'super-admin'

en: Allocated memory
ca_ES: Comprova la memòria assignada

en: Allocated memory > 64Mio - Perfect!
ca_ES: Memòria assignada > 64 Mb - Perfecte!

en: Allocated memory test
ca_ES: Comprova la memòria assignada

en: Allow FAQ anonymous access
ca_ES: Permetre accés anònim al FAQ

en: Allow anonymous followups (receiver)
ca_ES: Permet seguiments anònims (destinatari)

en: Allow anonymous ticket creation (helpdesk.receiver)
ca_ES: Permet les obertures d'incidències anònimes (helpdesk.html)

en: Alternate username
ca_ES: Contacte

en: Alternate username number
ca_ES: Número de contacte

en: Alternate username updated. The connected items have been updated using this alternate username.
ca_ES: Modificació de l'usuari de contacte. Els elements connectats han pres com a contacte el de l'ordinador.

en: Altitude
ca_ES: Altitud

en: Always
ca_ES: Sempre

en: Always dereferenced
ca_ES: Sempre

en: Amortization coefficient
ca_ES: Coeficient d'amortització

en: Amortization duration
ca_ES: Duració d'amortització

en: Amortization type
ca_ES: Tipus d'amortització

en: An addressable network is a network defined on an equipment
ca_ES: Una xarxa adreçable és una xarxa definida en un equip

en: An answer to a validation request was produced
ca_ES: S'ha rebut una resposta a la petició de validació

en: An answer to an an approval request was produced by %s
ca_ES: %s ha donat resposta a una sol·licitud d'aprovació

en: An approval request has been submitted by %s
ca_ES: %s ha presentat una sol·licitud d'aprovació

en: An email has been sent to your email address. The email contains information for reset your password.
ca_ES: S'ha enviat un correu a la teva adreça de correu. Aquest correu té informació per reiniciar la teva contrasenya.

en: An email to %s was added to queue
ca_ES: Un correu electrònic per a %s fou afegit a la cua

en: An email was sent to %s
ca_ES: Correu de seguiment enviat a %s

en: Analysis
ca_ES: Anàlisis

en: Append a correct gateway to the network %s
ca_ES: Afegeix una porta d'enllaç correcta a la xarxa %s

en: Applied
ca_ES: Aplicat

en: Approval | Approvals
ca_ES[0]: Validació
ca_ES[1]: Validacions

en: Approval comments
ca_ES: Comentari de la validació

en: Approval date
ca_ES: Data de la validació

en: Approval granted by %s
ca_ES: Aprovació concedida per %s

en: Approval of the solution
ca_ES: Aprovació de la solució

en: Approval request
ca_ES: Sol·licitud de validació

en: Approval request send to %s
ca_ES: Sol·licitud d'aprovació enviada a %s

en: Approval request to requester group manager
ca_ES: Sol·licitud d'aprovació a l'administrador del grup sol·licitants

en: Approval request to technician group manager
ca_ES: Sol·licitud d'aprovació a l'administrador del grup tècnics

en: Approval requester
ca_ES: Sol·licitant de la validació

en: Approval status
ca_ES: Estat d'aprovació

en: Approvals for the ticket
ca_ES: Validacions per la incidència

en: Approve the solution
ca_ES: Aprova la solució

en: Approver
ca_ES: Usuari de validació

en: April
ca_ES: Abril

en: Archives log files and deletes aging ones
ca_ES: Arxiva els arxius de registre i esborra els antics

en: Archiving log file: %1$s to %2$s
ca_ES: Arxivant l'arxiu de registre: %1$s a %2$s

en: Are you sure you want to return this non-reservable item?
ca_ES: N'estàs segur de voler retornar aquest element no reservable?

en: As child of
ca_ES: Sota de

en: As soon as possible
ca_ES: Com més aviat millor

en: Assets
ca_ES: Actius

en: Assign
ca_ES: Assigna

en: Assign a SLA
ca_ES: Assigna una SLA

en: Assign a ticket
ca_ES: Assigna una incidència

en: Assign equipment
ca_ES: Assigna material

en: Assign the value from regular expression
ca_ES: Assigna el valor de l'expressió regular

en: Assign: equipment by IP address
ca_ES: Assigna: IP de l'equip

en: Assign: equipment by MAC address
ca_ES: Assigna: material per a l'adreça MAC

en: Assign: equipment by name + domain
ca_ES: Assigna: nom d'equip + domini

en: Assigned
ca_ES: Assignada a

en: Assigned to
ca_ES: Assignada a

en: Assigned to a supplier
ca_ES: Assignat a un proveïdor

en: Assigned to groups
ca_ES: Assignat als grups

en: Assigned to technicians
ca_ES: Assignat als tècnics

en: Assistance
ca_ES: Suport

en: Associable items to a ticket
ca_ES: Elements associables amb una incidència

en: Associable to a ticket
ca_ES: Associable a una incidència

en: Associate a VLAN
ca_ES: Associa una VLAN

en: Associate myself
ca_ES: Associar-me

en: Associate to a group
ca_ES: Associa a un grup

en: Associate to a profile
ca_ES: Associa a un perfil

en: Associated contact | Associated contacts
ca_ES[0]: Contacte associat
ca_ES[1]: Contactes associats

en: Associated contract | Associated contracts
ca_ES[0]: Contracte associat
ca_ES[1]: Contractes associats

en: Associated element | Associated elements
ca_ES[0]: Element associat
ca_ES[1]: Elements associats

en: Associated item | Associated items
ca_ES[0]: Element associalt
ca_ES[1]: Elements associats

en: Associated item ID
ca_ES: ID de l'element associat

en: Associated item type | Associated item types
ca_ES[0]: Tipus d'element associat
ca_ES[1]: Tipus d'elements associats

en: Associated supplier | Associated suppliers
ca_ES[0]: Proveïdor associat
ca_ES[1]: Proveïdors associats

en: Association
ca_ES: Associació

en: At all events
ca_ES: En tot cas

en: At least one field has an incorrect value
ca_ES: Pel cap baix un camp té un valor incorrecte

en: Attribute of the user containing its groups
ca_ES: Atribut d'usuari que descriu la seva pertinença al grup

en: Attribute representing entity
ca_ES: Atribut en representació de l'entitat

en: Attribute value
ca_ES: Valor LDAP

en: August
ca_ES: Agost

en: Authentication
ca_ES: Autenticació

en: Authentication on GLPI database
ca_ES: Identificació sobre la base de dades de GLPI

en: Authentication on a LDAP directory
ca_ES: Identificació sobre LDAP

en: Authentication on mail server
ca_ES: Identificació sobre el servidor POP/IMAP

en: Author | Authors
ca_ES[0]: Autor
ca_ES[1]: Autors

en: Authorization | Authorizations
ca_ES[0]: Autorització
ca_ES[1]: Autoritzacions

en: Authorization error
ca_ES: Error d'autorització

en: Authorizations assignment rules
ca_ES: Normes per a l'assignació d'autoritzacions a un usuari

en: Authorize reservations
ca_ES: Autoritza reserves

en: Authorized upload
ca_ES: Pujada autoritzada

en: Auto-Submitted email header
ca_ES: Capçalera de correu Auto-Submitted

en: Autocompletion of text fields
ca_ES: Auto-completa camps de text amb Ajax

en: Autofill dates for financial and administrative information
ca_ES: Omple automàticament dates per informació financera i administrativa

en: Automatic
ca_ES: Automàtic

en: Automatic action | Automatic actions
ca_ES[0]: Tasca programada
ca_ES[1]: Tasques programades

en: Automatic actions of SLA
ca_ES: Accions automàtiques de SLA

en: Automatic assignment of tickets
ca_ES: Assignació automàtica d'incidències

en: Automatic closing configuration
ca_ES: Configuració pel tancament administratiu

en: Automatic closing of solved tickets after
ca_ES: Tancament administratiu de les incidències després de resoltes

en: Automatic fields (marked by *)
ca_ES: Camps automàtics (marcats amb *)

en: Automatic inventory
ca_ES: Inventari automàtic

en: Automatic redirection, else click
ca_ES: Redirecció automàtica. Si no és així, fes clic

en: Automatic reminders of SLA
ca_ES: Avisos automàtics de SLA

en: Automatic reminders of SLAs
ca_ES: Avisos automàtics d'SLA

en: Automatic tickets closing
ca_ES: Tancament administratiu de les incidències

en: Automatic transfer of computers
ca_ES: Transferència automàtica d'ordinadors

en: Automatic user assignment
ca_ES: Assignació automàtica d'ordinadors

en: Automatically add a user of an external source
ca_ES: Afegeix directament un usuari d'una font externa

en: Automatically add users from an external authentication source
ca_ES: Inserció automàtica d'usuaris a partir de fonts externes d'autenticació

en: Automatically generated by GLPI %s
ca_ES: Automàticament generat per GLPI %s

en: Automatically refresh the list of tickets (minutes)
ca_ES: Refresca automàticament la llista d'incidències (minuts)

en: Automatically update of the elements related to the computers
ca_ES: Actualització automàtica dels elements relacionats amb els ordinadors

en: Availability
ca_ES: Disponibiltat

en: Available
ca_ES: Disponible

en: Average
ca_ES: Mitjana

en: Average count
ca_ES: Mitjana

en: Average number of printed pages
ca_ES: Mitjana de pàgines impreses

en: Average real duration of treatment of the ticket
ca_ES: Mitjana de la duració real d'una incidència

en: Average satisfaction
ca_ES: Mitjana de satisfacció

en: Average speed
ca_ES: Velocitat mitjana

en: Average time
ca_ES: Mitjana de temps

en: Average time in stock
ca_ES: Mitjana de temps en estoc

en: Average time in use
ca_ES: Mitjana de temps en ús

en: Average time to closure
ca_ES: Mitjana de temps de tancament

en: Average time to resolution
ca_ES: Mitjana de temps de resolució

en: Average time to take into account
ca_ES: Mitjana de temps de resposta

en: Back
ca_ES: Torna

en: Back to planning
ca_ES: Torna al calendari

en: Back to stock
ca_ES: Reintegra a l'estoc

en: Backup plan
ca_ES: Pla de còpia de seguretat

en: Backup the database?
ca_ES: Vols fer una còpia de seguretat de la base de dades?

en: Based on the category then the item
ca_ES: Basat en la categoria, a continuació l'element

en: Based on the item then the category
ca_ES: Basat en l'element, a continuació la categoria

en: Be careful: there is no default value
ca_ES: Atenció: no existeix el valor per defecte

en: Beeing in charge
ca_ES: Estar a càrrec

en: Before
ca_ES: Abans

en: Before the last month
ca_ES: Abans de l'últim mes

en: Begin
ca_ES: Inici

en: Begin date
ca_ES: Data d'inici

en: Begin hour of run period
ca_ES: Hora d'inici del període d'execució

en: Beginning of fiscal year
ca_ES: Data d'inici de l'exercici fiscal (dia i mes)

en: Beginning of the installation
ca_ES: Inici de la instal·lació

en: Beginning of the month
ca_ES: Començament de mes

en: Beginning of the year
ca_ES: Començament d'any

en: Belonging to groups
ca_ES: Pertinença a grups

en: Binding to the LDAP directory
ca_ES: Enllaç GLPI/LDAP

en: Blacklist | Blacklists
ca_ES[0]: Llista negra
ca_ES[1]: Llistes negres

en: Blacklisted for import
ca_ES: Llista negra per a la importació

en: Blacklisted mail content
ca_ES: Contingut del correu a la llista negra

en: Blank
ca_ES: Esborra

en: Blank Template
ca_ES: Plantilla buida

en: Bookmark | Bookmarks
ca_ES[0]: Marcador
ca_ES[1]: Marcadors

en: Brand
ca_ES: Marca

en: Bring down
ca_ES: Baixa

en: Bring up
ca_ES: Puja

en: Budget | Budgets
ca_ES[0]: Pressupost
ca_ES[1]: Pressupostos

en: Building number
ca_ES: Codi d'edifici

en: Bulk import groups from a LDAP directory
ca_ES: Importació massiva de grups des d'un servidor LDAP

en: Bulk import users from a LDAP directory
ca_ES: Importació massiva d'usuaris des d'un directori LDAP

en: Bulk modification
ca_ES: Modificació massiva

en: Bulk modification error
ca_ES: Error en modificació massiva

en: Business rules for ticket (entity parent)
ca_ES: Regles de negoci per incidència (entitat pare)

en: Business rules for tickets
ca_ES: Regles de negoci pel seguiment

en: Business rules for tickets (entity)
ca_ES: Regles de negoci per incidències (entitat)

en: By
ca_ES: Per

en: By %s
ca_ES: Per %s

en: By change
ca_ES: Per canvi

en: By contract
ca_ES: Per contractes

en: By day
ca_ES: Per dia

en: By default, a software may be linked to a ticket
ca_ES: Programa associable a una incidència per defecte

en: By entity
ca_ES: Per entitat

en: By hardware
ca_ES: Per switch

en: By hardware characteristics
ca_ES: Per característiques del maquinari

en: By location
ca_ES: Per ubicació

en: By network outlet
ca_ES: Per boca

en: By problem
ca_ES: Per problema

en: By ticket
ca_ES: Per incidència

en: By year
ca_ES: Per anys

en: CAS Host
ca_ES: Servidor CAS

en: CAS authentication
ca_ES: Configuració CAS

en: CSRF compliant
ca_ES: Conforme al CSFR

en: CSV delimiter
ca_ES: Delimitador CSV

en: Cache
ca_ES: Cau

en: Calendar | Calendars
ca_ES[0]: Calendari
ca_ES[1]: Calendaris

en: Calendar of the ticket
ca_ES: Calendari de la incidència

en: Can be manager
ca_ES: Ha de ser gestor

en: Can be notified
ca_ES: Pot ser notificat

en: Can contain
ca_ES: Pot contenir

en: Can not add a range riding an existing period
ca_ES: No es pot afegir el període de temps, es solapa amb un altre existent

en: Can't change this attribute. It's inherited from its parent.
ca_ES: Aquest element és dependent d'un altre. La modificació no està permesa

en: Can't connect to the database
ca_ES: Impossible connectar-se a la base de dades

en: Can't connect to the database.
ca_ES: Impossible connectar-se a la base de dades.

en: Can't create the database connection file, please verify file permissions.
ca_ES: Impossible crear l'arxiu de connexió a la base de dades, comprova els permisos dels arxius.

en: Can't get DB lock
ca_ES: No es pot bloquejar la base de dades

en: Can't start
ca_ES: No es pot iniciar

en: Cancel the approval request to %s
ca_ES: Suprimeix la sol·licitud de validació %s

en: Cannot change a migration network port to an unknown one
ca_ES: No es pot canviar un port de xarxa migrat a un altre desconegut

en: Cannot update item: not enough right on the parent(s) item(s)
ca_ES: No és possible actualitzar l'element: no hi ha permisos suficients en els elements precedents

en: Capacity
ca_ES: Capacitat

en: Capacity by default
ca_ES: Capacitat per defecte

en: Caption
ca_ES: Llegenda

en: Cartridge | Cartridges
ca_ES[0]: Cartutx
ca_ES[1]: Cartutxos

en: Cartridge model | Cartridge models
ca_ES[0]: Model de cartutx
ca_ES[1]: Models de cartutx

en: Cartridge type | Cartridge types
ca_ES[0]: Tipus de cartutx
ca_ES[1]: Tipus de cartutxos

en: Cartridges alarm
ca_ES: Alerta de cartutxos

en: Case | Cases
ca_ES[0]: Caixa
ca_ES[1]: Caixes

en: Case type | Case types
ca_ES[0]: Tipus de caixa
ca_ES[1]: Tipus de caixes

en: Category
ca_ES: Categoria

en: Category name
ca_ES: Nom de la categoria

en: Category tree
ca_ES: Arbre de categories

en: Caution! You are not the author of this element. Delete targets can result in loss of access to that element.
ca_ES: Compte! No ets l'autor d'aquest element. Esborrar destinacions pot portar a la pèrdua d'acces a aquest element.

en: Caution! You will update the GLPI database named: %s
ca_ES: Atenció! S'actualitzarà la base de dades de GLPI anomenada: %s

en: Caution: you're about to remove a heading used for one or more items.
ca_ES: Compte, estàs a punt d'esborrar un títol usat per a un o més elements.

en: Change | Changes
ca_ES[0]: Canvi
ca_ES[1]: Canvis

en: Change %1$s by %2$s
ca_ES: Canvia %1$s per %2$s

en: Change of the authentication method
ca_ES: Canvia el mètode d'identificació

en: Change of the database layout - %s
ca_ES: Canvi en l'estructura de la base de dades - %s

en: Change solved
ca_ES: Canvi solucionat

en: Change task | Change tasks
ca_ES[0]: Canvia tasca
ca_ES[1]: Canvia tasques

en: Change the component %1$s: %2$s
ca_ES: Canvia el component %1$s: %2$s

en: Change the priority
ca_ES: Modifica la prioritat

en: Change visibility in child entities
ca_ES: Canvia la visibilitat de les sub-entitats

en: Changes on linked items
ca_ES: Canvis sobre elements enllaçats

en: Characteristics
ca_ES: Característiques

en: Check | Checks
ca_ES[0]: Permís
ca_ES[1]: Permisos

en: Check all
ca_ES: Marca tot

en: Check all as
ca_ES: Marca tots com a

en: Check for new updates
ca_ES: Comprova actualitzacions

en: Check for upgrade
ca_ES: Comprova la presència d'actualitzacions

en: Check if a new version is available
ca_ES: Comprova si hi ha una versió nova disponible

en: Check permissions to the directory: %s
ca_ES: Verificant permisos pel directori: %s

en: Check the MySQL replica
ca_ES: Verificació de la rèplica de MYSQL

en: Check to keep the devices while deleting this item
ca_ES: Prova a mantenir els dispositius mentre s'esborra aquest element

en: Check your personnal information
ca_ES: Comprova la teva informació personal

en: Check/uncheck all
ca_ES: Marca/desmarca tots

en: Checking of the compatibility of your environment with the execution of GLPI
ca_ES: Verificació de la compatibilitat del teu entorn amb l'execució de GLPI

en: Checking write permissions for automatic actions files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura per arxius d'accions automàtiques

en: Checking write permissions for cache files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels arxius de la cau

en: Checking write permissions for document files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura d'arxius de documents

en: Checking write permissions for dump files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura d'arxius dump

en: Checking write permissions for graphic files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels arxius gràfics

en: Checking write permissions for lock files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels arxius bloquejats

en: Checking write permissions for log files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels arxius de log

en: Checking write permissions for pictures files
ca_ES: Comprova permisos d'escriptura dels arxius d'imatge

en: Checking write permissions for plugins document files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels connectors

en: Checking write permissions for rss files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels arxius rss

en: Checking write permissions for session files
ca_ES: Comprovant els permisos d'escriptura dels arxius de sessió

en: Checking write permissions for setting files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura de l'arxiu de configuració

en: Checking write permissions for temporary files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura dels arxius temporals

en: Checking write permissions for upload files
ca_ES: Comprovant permisos d'escriptura per descarregar arxius

en: Checklist
ca_ES: Llista de verificació

en: Checksum
ca_ES: Suma de comprovació

en: Child entities
ca_ES: Sots-entitats

en: Child groups
ca_ES: Subgrups

en: Choose 'Install' for a completely new installation of GLPI.
ca_ES: Tria 'Instal·la' per a una nova instal·lació completa de GLPI

en: Choose a template
ca_ES: Tria una plantilla

en: Choose an existing device
ca_ES: Tria un dispositiu existent

en: City
ca_ES: Ciutat

en: Clean %1$d graph file created since more than %2$s seconds | Clean %1$d graph files created since more than %2$s seconds
ca_ES[0]: Neteja %1$d fitxer gràfic creat des de fa més de %2$s segons
ca_ES[1]: Neteja %1$d fitxers gràfics creats des de fa més de %2$s segons

en: Clean %1$d session file created since more than %2$s seconds | Clean %1$d session files created since more than %2$s seconds
ca_ES[0]: Neteja %1$d fitxer de sessió creat des de fa més de %2$s segons
ca_ES[1]: Neteja %1$d fitxers de sessió creats des de fa més de %2$s segons

en: Clean %1$d temporary file created since more than %2$s seconds | Clean %1$d temporary files created since more than %2$s seconds
ca_ES[0]: Neteja %1$d l'arxiu temporal creat des de fa més de %2$s segons
ca_ES[1]: Neteja %1$d els arxius temporals creats des de fa més de %2$s segons

en: Clean expired sessions
ca_ES: Neteja les sessions expirades

en: Clean generated graphics
ca_ES: Neteja els gràfics generats

en: Clean mail queue
ca_ES: Neteja la cua de missatges

en: Clean old logs
ca_ES: Esborra logs antics

en: Clean temporary files
ca_ES: Neteja arxius temporals

en: Clean the network port migration errors
ca_ES: Neteja els errors de migració del port de xarxa

en: Clear
ca_ES: Esborra

en: Clear status
ca_ES: Esborra l'estat

en: Close date
ca_ES: Data de tancament

en: Close time | Close times
ca_ES[0]: Període de tancament
ca_ES[1]: Períodes de tancament

en: Closed
ca_ES: Tancada

en: Closed on %s
ca_ES: Tancada el %s

en: Closing date
ca_ES: Data de tancament

en: Closing of the ticket
ca_ES: Tancament de les incidències

en: Closing time
ca_ES: Temps de tancament

en: Closure
ca_ES: Tancada en

en: Closure of a change
ca_ES: Tancament d'un canvi

en: Closure of a problem
ca_ES: Tancament d'un problema

en: Code
ca_ES: Codi

en: Comments
ca_ES: Comentaris

en: Comments on financial and administrative information
ca_ES: Comentaris sobre informació financera i administrativa

en: Comments to the satisfaction survey
ca_ES: Comentaris de l'enquesta de satisfacció

en: Commercial
ca_ES: Comercial

en: Common
ca_ES: General

en: Common options
ca_ES: Opcions comuns

en: Complete name
ca_ES: Nom complet

en: Computer | Computers
ca_ES[0]: Ordinador
ca_ES[1]: Ordinadors

en: Computer model | Computer models
ca_ES[0]: Model d'ordinador
ca_ES[1]: Models d'ordinador

en: Computer type | Computer types
ca_ES[0]: Tipus d'ordinador
ca_ES[1]: Tipus d'ordinador

en: Computer's name
ca_ES: Nom de l'ordinador

en: Condition
ca_ES: Condició

en: Configuring the satisfaction survey
ca_ES: Configuració de l'enquesta de satisfacció

en: Confirm the final deletion?
ca_ES: Confirmes l'eliminació?

en: Connect a computer
ca_ES: Connecta un ordinador

en: Connect an item
ca_ES: Connecta un element

en: Connect the item
ca_ES: Connecta l'element

en: Connected devices
ca_ES: Dispositius connectats

en: Connected to
ca_ES: Connectat a

en: Connection | Connections
ca_ES[0]: Connexió
ca_ES[1]: Connexions

en: Connection by dial line - Dialup Port
ca_ES: Connexió per marcatge telefònic- Port de RTB

en: Connection errors
ca_ES: Errors de connexió

en: Connection failed
ca_ES: Error de connexió

en: Connection failed. If you use a proxy, please configure it. (%s)
ca_ES: Connexió fallida. Si s'utilitza proxy, cal configurar-lo. (%s)

en: Connection filter
ca_ES: Filtre de connexió

en: Connection options
ca_ES: Opcions de connexió

en: Connection string
ca_ES: Cadena de connexió

en: Connection to database failed, verify the connection parameters included in config_db.php file
ca_ES: La connexió a la BD ha fallat, comprova els paràmetres de connexió que figuren a l'arxiu config_db.php

en: Consumable | Consumables
ca_ES[0]: Consumible
ca_ES[1]: Consumibles

en: Consumable model | Consumable models
ca_ES[0]: Model de consumible
ca_ES[1]: Models de consumibles

en: Consumable type | Consumable types
ca_ES[0]: Tipus de consumible
ca_ES[1]: Tipus de consumibles

en: Consumables alarm
ca_ES: Alerta de consumibles

en: Contact | Contacts
ca_ES[0]: Contacte
ca_ES[1]: Contactes

en: Contact of project team
ca_ES: Contacte de l'equip de projecte

en: Contact type | Contact types
ca_ES[0]: Tipus de contacte
ca_ES[1]: Tipus de contactes

en: Content
ca_ES: Contingut

en: Continue
ca_ES: Continua

en: Continue?
ca_ES: Continuar?

en: Contract | Contracts
ca_ES[0]: Contracte
ca_ES[1]: Contractes

en: Contract ended
ca_ES: Contracte finalitzat

en: Contract entered in notice time
ca_ES: Contracte entrat en temps de preavís

en: Contract entered in notice time for period
ca_ES: Contracte entrat en temps de notificació

en: Contract expired since the
ca_ES: Contracte vençut des de

en: Contract number
ca_ES: Nombre de contracte

en: Contract period ended
ca_ES: Període del contracte finalitzat

en: Contract reached the end of a period since the
ca_ES: Contracte arriba al final d'un període transcorregut des del

en: Contract renewal period
ca_ES: Periodicitat del contracte

en: Contract type | Contract types
ca_ES[0]: Tipus de contracte
ca_ES[1]: Tipus de contractes

en: Contract with notice for the current period since the
ca_ES: Contracte amb avís previ pel període actual des de

en: Contract with notice since the
ca_ES: Contracte en preavís des de

en: Contracts alarm
ca_ES: Alerta de contractes

en: Contracts expired in the last 30 days
ca_ES: Contractes expirats fa menys de 30 dies

en: Contracts expiring in less than 30 days
ca_ES: Contractes que expiren en menys de 30 dies

en: Contracts expiring in less than 7 days
ca_ES: Contractes que expiren en menys de 7 dies

en: Contracts where notice begins in less than 30 days
ca_ES: Contractes el preavís dels quals comença en menys de 30 dies

en: Contracts where notice begins in less than 7 days
ca_ES: Contractes el preavís dels quals comença en menys de 7 dies

en: Control list
ca_ES: Llista de control

en: Controller | Controllers
ca_ES[0]: Controlador
ca_ES[1]: Controladors

en: Copy
ca_ES: Copia

en: Copy computer status
ca_ES: Copia l'estat de l'ordinador

en: Copy from item
ca_ES: Copia des de l'element

en: Copy from user
ca_ES: Copia des de l'usuari

en: Copy of %s
ca_ES: Còpia de %s

en: Copy the date of purchase
ca_ES: Copia la data de compra

en: Copy the delivery date
ca_ES: Copia la data de lliurament

en: Copy the order date
ca_ES: Copia la data de comanda

en: Copy the start date of warranty
ca_ES: Copia la data d'inici de la garantia

en: Cores
ca_ES: Nuclis

en: Could not connect to mailgate server
ca_ES: No es pot connectar amb el servidor de correu

en: Could not find mailgate %d
ca_ES: No es pot trobar el servidor de correu %d

en: Counter error
ca_ES: Error de comptador

en: Country
ca_ES: País

en: Create
ca_ES: Crea

en: Create a change from this problem
ca_ES: Crea un canvi per a aquest problema

en: Create a change from this ticket
ca_ES: Crea un canvi des d'aquesta incidència

en: Create a new database or use an existing one:
ca_ES: Crea una nova base de dades o utilitza la que ja existeix:

en: Create a new network name
ca_ES: Crea un nou nom de xarxa

en: Create a problem from this ticket
ca_ES: Crea un problema des d'una incidència

en: Create a ticket
ca_ES: Obre una incidència

en: Create a ticket from this task
ca_ES: Crea una incidència des d'aquesta tasca

en: Create a validation request for a request
ca_ES: Crea una sol·licitud de validació per a una sol·licitud

en: Create a validation request for an incident
ca_ES: Crea una sol·licitud de validació per a una incidència

en: Create by %1$s on %2$s
ca_ES: Creat per %1$s en %2$s

en: Create for incident
ca_ES: Crea per incidència

en: Create for request
ca_ES: Crea per petició

en: Create survey after
ca_ES: Genera l'enquesta després

en: Create the directory %s
ca_ES: Crea el directori %s

en: Create ticket
ca_ES: Crea incidència

en: Created from the template %s
ca_ES: Creat des de la plantilla %s

en: Created on %s
ca_ES: Creat el %s

en: Created tickets
ca_ES: Incidències creades

en: Creation date
ca_ES: Data de creació

en: Creation date of the satisfaction survey
ca_ES: Data de creació de l'enquesta de satisfacció

en: Creator
ca_ES: Creador

en: Criteria refused
ca_ES: Criteri refusat

en: Criterion | Criteria
ca_ES[0]: Criteri
ca_ES[1]: Criteris

en: Critical state color
ca_ES: Color d'estat crític

en: Critical state threshold
ca_ES: Llindar d'estat crític

en: Cryptography test
ca_ES: Prova criptografia

en: Current and future reservations
ca_ES: Reserves en curs i futures

en: Current counter of pages
ca_ES: Comptador de pàgines actual

en: Current file
ca_ES: Arxiu actual

en: Current page in CSV
ca_ES: Vista en format CSV

en: Current page in SLK
ca_ES: Vista en format SLK

en: Current page in landscape PDF
ca_ES: Pàgina actual en PDF apaïsat

en: Current page in portrait PDF
ca_ES: Pàgina actual en PDF vertical

en: D=Dynamic
ca_ES: D=Dinàmic

en: D=Dynamic, R=Recursive
ca_ES: D=Dinàmic, R=Recursiu

en: DD-MM-YYYY
ca_ES: DD-MM-AAAA

en: Data migration
ca_ES: Migració de dades

en: Data migration - %s
ca_ES: Migració de dades - %s

en: Database
ca_ES: Base de dades

en: Database connection parameters
ca_ES: Paràmetres de connexió a la base de dades

en: Database connection setup
ca_ES: Configuració de la connexió a la base de dades

en: Database connection successful
ca_ES: La connexió amb la BD ha estat correcta

en: Database created
ca_ES: Base de dades creada

en: Database optimization
ca_ES: Optimització de la base de dades

en: Date | Dates
ca_ES[0]: Data
ca_ES[1]: Dates

en: Date format
ca_ES: Format de dates

en: Date of last physical inventory
ca_ES: Data de l'últim inventari físic

en: Date of purchase
ca_ES: Data de compra

en: Date of solving
ca_ES: Data de resolució

en: Day | Days
ca_ES[0]: Dia
ca_ES[1]: Dies

en: Days to keep sent emails
ca_ES: Dies per guardar els missatges enviats

en: Debug
ca_ES: Depura

en: December
ca_ES: Desembre

en: Decision-maker
ca_ES: Prenedor de decisions

en: Decreasing
ca_ES: Reduït

en: Default characters limit (summary text boxes)
ca_ES: Nombre màxim de caràcters (quadres de resum de text)

en: Default characters limit in dropdowns
ca_ES: Límit de caràcters per defecte en desplegables

en: Default chart format
ca_ES: Tipus de diagrama per defecte

en: Default decimals limit
ca_ES: Nombre de decimals màxim per defecte

en: Default display
ca_ES: Visualització predeterminada

en: Default documents:
ca_ES: Documents predeterminats:

en: Default email
ca_ES: Correu per defecte

en: Default entity
ca_ES: Entitat per defecte

en: Default file size limit imported by the mails receiver
ca_ES: Mida màxima, per defecte, dels arxius rebuts per correu electrònic

en: Default for mail recipients
ca_ES: Origen per defecte pels recol·lectors

en: Default for tickets
ca_ES: Origen per defecte per a helpdesk

en: Default heading when adding a document to a ticket
ca_ES: Assumpte predeterminat dels documents relacionats amb el seguiment

en: Default language
ca_ES: Idioma predeterminat

en: Default logins / passwords are:
ca_ES: Les credencials predeterminades són:

en: Default profile
ca_ES: Perfil predeterminat

en: Default report
ca_ES: Informe predeterminat

en: Default search
ca_ES: Recerca per defecte

en: Default search results limit (page)
ca_ES: Quantitat d'elements mostrats (per pàgina)

en: Default server
ca_ES: Servidor per defecte

en: Default threshold for cartridges count
ca_ES: Llindar predeterminat per al recompte de cartutxos

en: Default threshold for consumables count
ca_ES: Llindar predeterminat per al recompte de consumibles

en: Default ticket template
ca_ES: Plantilla d'incidència predeterminada

en: Default translation
ca_ES: Traducció per defecte

en: Default url length limit
ca_ES: Longitud màxima per defecte d'una URL

en: Default value
ca_ES: Valor predeterminat

en: Default value for alarms on contracts
ca_ES: Valor predeterminat per a alertes sobre contractes

en: Default value for alarms on financial and administrative information
ca_ES: Valor predeterminat per a alertes sobre informació financera i administrativa

en: Default values
ca_ES: Valors per defecte

en: Default view
ca_ES: Vista predeterminada

en: Delay to send email notifications
ca_ES: Retard per enviar notificacions per correu electrònic

en: Delegatee
ca_ES: Delegat

en: Delete
ca_ES: Esborra

en: Delete a global search criterion
ca_ES: Esborra un criteri global de cerca

en: Delete a link with an item
ca_ES: Esborra un enllaç a un element

en: Delete a search criterion
ca_ES: Esborra un criteri de cerca

en: Delete all rehearsals
ca_ES: Elimina totes les periodicitats

en: Delete an item
ca_ES: Esborra un element

en: Delete emails
ca_ES: Elimina correus

en: Delete or update it otherwise GLPI will not work correctly.
ca_ES: Elimina o actualitza, d'altra manera GLPI no funcionarà correctament.

en: Delete permanently
ca_ES: Esborra permanentment

en: Delete the component
ca_ES: Esborra el component

en: Delete the file %s?
ca_ES: Esborra l'arxiu %s?

en: Delete the item
ca_ES: Esborra l'element

en: Deleted
ca_ES: Esborrat

en: Deleted user in LDAP directory
ca_ES: Usuari eliminat d'LDAP

en: Deleting a change
ca_ES: Esborrant un canvi

en: Deleting a problem
ca_ES: Esborrant un problema

en: Deletion of a followup
ca_ES: Esborrat de seguiment

en: Deletion of a project
ca_ES: Esborrat d'un projecte

en: Deletion of a project task
ca_ES: Esborrat d'una tasca de projecte

en: Deletion of a reservation
ca_ES: Esborrat d'una reserva

en: Deletion of a task
ca_ES: Supressió d'una tasca

en: Deletion of a ticket
ca_ES: Supressió d'una incidència

en: Deletion of archived log file: %s
ca_ES: Esborrat de l'arxiu de registre arxivat: %s

en: Deletion refused
ca_ES: Esborrat rebutjat

en: Delimiter
ca_ES: Caràcter de separació

en: Delivery date
ca_ES: Data d'entrega

en: Delivery form
ca_ES: Lliurament de

en: Deployment plan
ca_ES: Pla de desplegament

en: Dereferenced during the search (but not when locating)
ca_ES: Desreferenciat a la cerca

en: Dereferenced when locating (not during the search)
ca_ES: Desreferenciat a la localització

en: Describe the incident or request
ca_ES: Descriu el problema/acció

en: Description
ca_ES: Descripció

en: Destination entity
ca_ES: Entitat de destí

en: Desynchronization MySQL replica
ca_ES: Rèplica MySQL desincronitzada

en: Device | Devices
ca_ES[0]: Perifèric
ca_ES[1]: Perifèrics

en: Device 1
ca_ES: Dispositiu 1

en: Device 2
ca_ES: Dispositiu 2

en: Device list
ca_ES: Llista de materials

en: Device model | Device models
ca_ES[0]: Model de perfèric
ca_ES[1]: Models de perifèric

en: Device name
ca_ES: Nom del dispositiu

en: Device reservations expiring today
ca_ES: Equips amb reserva que expiren avui

en: Device temporarily unavailable
ca_ES: Material no disponible temporalment

en: Device type | Device types
ca_ES[0]: Tipus de dispositiu
ca_ES[1]: Tipus de dispositius

en: Devices own by my groups
ca_ES: Dispositius propietat dels meus grups

en: Devices type | Devices types
ca_ES[0]: Tipus de perifèric
ca_ES[1]: Tipus de perifèrics

en: Dictionaries
ca_ES: Diccionaris

en: Dictionary | Dictionaries
ca_ES[0]: Diccionari
ca_ES[1]: Diccionaris

en: Dictionary of manufacturers
ca_ES: Diccionari dels fabricants

en: Dictionnary of computer models
ca_ES: Diccionari dels models d'ordinadors

en: Dictionnary of computer types
ca_ES: Diccionari dels tipus d'ordinadors

en: Dictionnary of device models
ca_ES: Diccionari dels models de perifèrics

en: Dictionnary of device types
ca_ES: Diccionari dels tipus de perifèrics

en: Dictionnary of monitor types
ca_ES: Diccionari dels tipus de monitors

en: Dictionnary of network equipment types
ca_ES: Diccionari de tipus d'electrònica de xarxa

en: Dictionnary of networking equipment models
ca_ES: Diccionari de models d'electrònica de xarxa

en: Dictionnary of operating system versions
ca_ES: Diccionari de versions

en: Dictionnary of operating systems
ca_ES: Diccionari de S.O.

en: Dictionnary of phone models
ca_ES: Diccionari dels models de telèfons

en: Dictionnary of phone types
ca_ES: Diccionari dels tipus de telèfons

en: Dictionnary of printer models
ca_ES: Diccionari de models d'impressores

en: Dictionnary of printer types
ca_ES: Diccionari dels tipus d'impressores

en: Dictionnary of printers
ca_ES: Diccionari d'impressores

en: Dictionnary of service packs
ca_ES: Diccionari de service packs

en: Dictionnary of software
ca_ES: Diccionari de programari

en: Difference between master and slave
ca_ES: Diferència entre mestre i esclau

en: Digit
ca_ES: Dígit

en: Direct
ca_ES: Directa

en: Direct connections
ca_ES: Connexions directes

en: Disable
ca_ES: Desactiva

en: Disable filtering by date
ca_ES: Desactiva el filtre per data

en: Disabled
ca_ES: Desactivada

en: Disabled plugin
ca_ES: Connector desactivat

en: Disconnect the item
ca_ES: Desconnecta l'element

en: Display (number of items)
ca_ES: Mostra (nombre d'elements)

en: Display all items
ca_ES: Visualitzar tots els elements

en: Display counts in tabs
ca_ES: Mostra comptadors en pestanyes

en: Display options
ca_ES: Opcions de visualització

en: Display order of surnames firstnames
ca_ES: Visualitza l'ordre del cognom i nom

en: Display report
ca_ES: Mostra l'informe

en: Display the complete name in tree dropdowns
ca_ES: Mostra el nom complet a les llistes desplegables

en: Dissociate a VLAN
ca_ES: Elimina una VLAN

en: Dissociate from a group
ca_ES: Dissocia d'un grup

en: Dissociate from a profile
ca_ES: Dissocia d'un perfil

en: Dissociated devices
ca_ES: Dispositius dissociats

en: Do not copy
ca_ES: No copiis

en: Do not delete
ca_ES: No esborris

en: Do you really want to use unitary management for this item?
ca_ES: Realment vols utilitzar la gestió unitària per a aquest element?

en: Do you want to continue?
ca_ES: Vols continuar?

en: Document Ticket %d
ca_ES: Incidència %d

en: Document copy succeeded.
ca_ES: Document copiat correctament.

en: Document heading | Document headings
ca_ES[0]: Títol del document
ca_ES[1]: Títols dels documents

en: Document move succeeded.
ca_ES: Document mogut correctament.

en: Document type | Document types
ca_ES[0]: Tipus de document
ca_ES[1]: Tipus de documents

en: Doer
ca_ES: Autor de l'acció

en: Domain | Domains
ca_ES[0]: Domini
ca_ES[1]: Dominis

en: Don't show deleted items
ca_ES: No mostris els elements esborrats

en: Don't show search engine in dropdowns if the number of items is less than
ca_ES: No mostris motor de cerca al menú desplegable si el nombre d'elements és menor que

en: Done
ca_ES: Acabat

en: Download
ca_ES: Descarrega

en: Download URL
ca_ES: Descarrega URL

en: Download the planning in Ical format
ca_ES: Descarrega el calendari en format Ical

en: Drag and drop your file here, or
ca_ES: Arrossega i deixa anar el fitxer aquí, o

en: Drive | Drives
ca_ES[0]: Lector
ca_ES[1]: Lectors

en: Dropdown | Dropdowns
ca_ES[0]: Llista desplegable
ca_ES[1]: Llistes desplegables

en: Dropdowns dictionary
ca_ES: Diccionari de desplegables

en: Due date
ca_ES: Venciment

en: Due date + Progress
ca_ES: Data de venciment + Progrés

en: Due date progression
ca_ES: Progressió data de venciment

en: Duplicate the element as many times as there are connections
ca_ES: Replica l'element tantes vegades com connexions

en: Duplicated tickets
ca_ES: Incidències duplicades

en: Duplicates
ca_ES: Duplicats

en: Duration
ca_ES: Duració

en: Dynamic
ca_ES: Dinàmic

en: Dynamic display
ca_ES: AJAX

en: ERROR: %s is not writable
ca_ES: ERROR: %s no es pot escriure

en: Each day
ca_ES: Tots els dies

en: Each month
ca_ES: Tots els mesos

en: Each month, same date
ca_ES: Mensualment, la mateixa data

en: Each month, same day of week
ca_ES: Mensualment, el mateix dia de la setmana

en: Each week
ca_ES: Totes les setmanes

en: Edit
ca_ES: Edita

en: Effective duration
ca_ES: Durada efectiva

en: Email | Emails
ca_ES[0]: Correu electrònic
ca_ES[1]: Correus-e

en: Email %s not found. Impossible import.
ca_ES: Correu electrònic %s no trobat. Impossible importar.

en: Email Followup
ca_ES: Seguiment per email

en: Email HTML body
ca_ES: Cos amb HTML del correu electrònic

en: Email address
ca_ES: Adreça de correu

en: Email address not found.
ca_ES: L'adreça de correu no existeix.

en: Email alarms
ca_ES: Alertes per correu electrònic

en: Email attribute for x509 authentication
ca_ES: Atribut de correu per a la identificació x509

en: Email body
ca_ES: Cos del correu

en: Email domain Name (users email will be login@domain)
ca_ES: Nom de domini IMAP/POP <br>(format correu del tipus usuari@domini)

en: Email followup
ca_ES: Seguiment per correu-e

en: Email followups configuration
ca_ES: Configuració del seguiment per correu

en: Email for followup
ca_ES: Correu electrònic pel seguiment

en: Email not found. Impossible import
ca_ES: L'adreça de correu no existeix. Impossible importar-la

en: Email server
ca_ES: Servidor de correu IMAP/POP

en: Email server configuration
ca_ES: Configuració IMAP/POP

en: Email server for authentication
ca_ES: Servidor de correu per autenticació

en: Email signature
ca_ES: Signatura dels missatges

en: Email text body
ca_ES: Cos del correu electrònic

en: Empty array
ca_ES: Cadena buida

en: Empty login or password
ca_ES: Usuari o contrasenya buits

en: Enable filtering by date
ca_ES: Activa el filtre per data

en: Enable followup via email
ca_ES: Habilita el seguiment per correu

en: Enable notifications by default
ca_ES: Activa notificacions per defecte

en: Enable the financial and administrative information
ca_ES: Activa les dades financeres i administratives

en: Enable the financial and administrative information by default
ca_ES: Habilita la informació financera i administrativa per defecte

en: End
ca_ES: Fi

en: End + Notice
ca_ES: Fi i avis

en: End at %s
ca_ES: Finalitza a les %s

en: End at %s:
ca_ES: Finalitza a les %s:

en: End date
ca_ES: Data final

en: End hour of run period
ca_ES: Hora de finalització del període d'execució

en: End of contract
ca_ES: Caducitat del contracte

en: End of life
ca_ES: Final de la vida

en: End of the selected timeframe is not a working hour.
ca_ES: El final del període de temps seleccionat no és una hora de treball.

en: End of working day
ca_ES: Fi de la jornada de treball

en: Enter the first letters (user, item name, serial or asset number)
ca_ES: Tecleja les primeres lletres (usuari, nom de l'element, núm. de sèrie o d'inventari)

en: Entities assignment
ca_ES: Assignació d'entitats

en: Entity | Entities
ca_ES[0]: Entitat
ca_ES[1]: Entitats

en: Entity administrator
ca_ES: Administrador de l'entitat

en: Entity based on LDAP information
ca_ES: Entitat des de LDAP

en: Entity based on user's profile
ca_ES: Entitat des de perfil d'usuari

en: Entity dropdowns
ca_ES: Desplegable d'entitats

en: Entity for software creation
ca_ES: Entitat per a la creació de programari

en: Entity from TAG
ca_ES: Entitat des de TAG

en: Entity from complete name
ca_ES: Entitat per completar nom

en: Entity from domain
ca_ES: Entitat del domini

en: Entity from mail domain
ca_ES: Entitat del domini de correu electrònic

en: Entity not found
ca_ES: Entitat no trobada

en: Entity right
ca_ES: Permís local

en: Equipment without network card
ca_ES: Equip sense interfície de xarxa

en: Equipment's report by year
ca_ES: Informe dels materials per anys

en: Error / to clean
ca_ES: Error / per esborrar

en: Error in creating database!
ca_ES: Error creant la base de dades!

en: Error in entering dates. The starting date is later than the ending date
ca_ES: Error introduint les dates. La data d'inici és posterior a la data final

en: Error in sending the email
ca_ES: Error a l'enviament del correu

en: Error inserting email to queue
ca_ES: Error inserint el correu electrònic a la cua

en: Error on executing the action
ca_ES: Error executant l'acció

en: Error reading directory %s
ca_ES: Error llegint el directori %s

en: Error replaying rules
ca_ES: Error repetint les regles

en: Error retrieving RSS feed
ca_ES: Error descarregant al canal RSS

en: Error: %s is not a directory
ca_ES: Error: %s no és un directori

en: Error: the two passwords do not match
ca_ES: Error: les dues contrasenyes no són idèntiques

en: Escalation level | Escalation levels
ca_ES[0]: Nivell d'escalament
ca_ES[1]: Nivells d'escalament

en: Escalations defined in the SLA will be triggered under this new date.
ca_ES: L'escalat definit a la SLA s'activarà en aquesta nova data

en: Ethernet port
ca_ES: Port ethernet

en: Ethernet port speed
ca_ES: Velocitat del port ethernet

en: Ethernet port type
ca_ES: Tipus de port ethernet

en: Evaluation
ca_ES: Evaluació

en: Event | Events
ca_ES[0]: Esdeveniment
ca_ES[1]: Esdeveniments

en: Execute
ca_ES: Executa

en: Execution
ca_ES: Execució

en: Expected send date
ca_ES: Data d'enviament prevista

en: Expert mode
ca_ES: Mode expert

en: Expiration
ca_ES: Expiració

en: Expiration date
ca_ES: Data d'expiració

en: Expiration date + notice
ca_ES: Expiració + preavís

en: Express
ca_ES: Exprés

en: Extension
ca_ES: Extensió

en: External
ca_ES: Extern

en: External authentication sources
ca_ES: Fonts d'autenticació externes

en: External authentications
ca_ES: Autenticacions externes

en: External link | External links
ca_ES[0]: Enllaç extern
ca_ES[1]: Enllaços externs

en: External survey
ca_ES: Enquesta externa

en: FAQ
ca_ES: PMF

en: FAQ item
ca_ES: Article de les Preguntes Més Freqüents

en: FQDN is not valid
ca_ES: El FQDN no és vàlid

en: FQDN must not be empty
ca_ES: El FQDN no pot estar buit

en: Failed login for %1$s from IP %2$s
ca_ES: Ha fallat l'inici de sessió per %1$s des de la IP %2$s

en: Failed operation
ca_ES: Operació fallida

en: Failed to connect to the proxy server (%s)
ca_ES: Connexió fallida al servidor proxy (%s)

en: Failed to create recurrent ticket %s
ca_ES: Error creant incidència recurrent %s

en: Failed to create the directory %s. Verify that you have the correct permission
ca_ES: Error creant el directori %s. Verifica que tinguis els permisos adients.

en: Failed to delete the file %1$s (%2$s)
ca_ES: No es pot esborrar l'arxiu %1$s (%2$s)

en: Failed to delete the file %s
ca_ES: Va fallar l'esborrat del fitxer %s

en: Failed to send test email to administrator
ca_ES: No s'ha pogut enviar el missatge de prova a l'administrador

en: Failed to write file to disk
ca_ES: No s'ha pogut escriure el fitxer al disc

en: Father
ca_ES: Pare

en: February
ca_ES: Febrer

en: Field | Fields
ca_ES[0]: Camp
ca_ES[1]: Camps

en: Field storage of the login in the HTTP request | Fields storage of the login in the HTTP request
ca_ES[0]: Camp d'emmagatzematge de l'usuari a la petició HTTP
ca_ES[1]: Camps d'emmagatzematge de l'usuari a la petició HTTP

en: Fields unicity
ca_ES: Camps únics

en: File
ca_ES: Arxiu

en: File %s not found.
ca_ES: Fitxer %s no trobat.

en: File (%s)
ca_ES: Arxiu (%s)

en: File content
ca_ES: Contingut del fitxer

en: File is altered (bad checksum)
ca_ES: Arxiu alterat (comprovació de sumes errònia)

en: File is too big
ca_ES: L'arxiu és massa gran

en: File is too small
ca_ES: L'arxiu és massa petit

en: File move failed
ca_ES: Problema movent l'arxiu

en: File move failed.
ca_ES: Problema movent l'arxiu.

en: File not found
ca_ES: Fitxer no trobat

en: File system | File systems
ca_ES[0]: Sistema d'arxiu
ca_ES[1]: Sistemes d'arxius

en: File too large to be added.
ca_ES: L'arxiu és massa gran per a ser afegit.

en: Filetype not allowed
ca_ES: Tipus d'arxiu no permès

en: Fill when shifting to state %s
ca_ES: Completa quan canviï d'estat %s

en: Filter to search in groups
ca_ES: Filtre per a cerca als grups

en: Financial and administrative information
ca_ES: Dades financeres i administratives

en: Financial and administratives information
ca_ES: Dades financeres i administratives

en: Find a free item in a specific period
ca_ES: Cerca un element lliure en un període específic

en: Find computers in GLPI having the status
ca_ES: Cerca els ordinadors GLPI amb l'estat

en: Finished state
ca_ES: Estat finalitzat

en: First
ca_ES: Primer

en: First Item
ca_ES: Primer element

en: First name
ca_ES: Nom

en: First name, Surname
ca_ES: Nom, Cognoms

en: First/last addresses: %1$s/%2$s
ca_ES: Primera/última adreces: %1$s/%2$s

en: Fixed cost
ca_ES: Cost fix

en: Flag change forbidden. Linked items found.
ca_ES: L'existència d'elements enllaçats impedeixen la modificació de l'atribut

en: Flags
ca_ES: Atributs

en: Flow
ca_ES: Velocitat de flux

en: Followup | Followups
ca_ES[0]: Seguiment
ca_ES[1]: Seguiments

en: Followup author
ca_ES: Autor del seguiment

en: For security reasons, please change the password for the default users: %s
ca_ES: Per raons de seguretat, canvia la contrasenya de l'usuari per defecte: %s

en: For security reasons, please remove file: %s
ca_ES: Per raons de seguretat, elimina l'arxiu: %s

en: For this type of item, the financial and administrative information are only a model for the items which you should add.
ca_ES: Per a aquest tipus d'element, la informació financera i administrativa és només una referència pels elements que s'han d'afegir

en: For tickets closed after
ca_ES: Per a les incidències tancades després

en: Force synchronization
ca_ES: Força la sincronització

en: Forgotten password?
ca_ES: Has oblidat la contrasenya?

en: Former technician in charge of the ticket
ca_ES: Ex-tècnic encarregat de la incidència

en: Free percentage
ca_ES: Percentatge lliure

en: Free size
ca_ES: Espai lliure

en: Frequency
ca_ES: Freqüència

en: Frequency by default
ca_ES: Freqüència per defecte

en: Friday
ca_ES: Divendres

en: From %1$d to %2$d on %3$d
ca_ES: Des de %1$d fins %2$d a %3$d

en: From %1$s to %2$s
ca_ES: De %1$s a %2$s

en: From %1$s to %2$s :
ca_ES: De %1$s a %2$s :

en: From %s
ca_ES: De %s

en: From \ To
ca_ES: De \ A

en: From email header
ca_ES: Capçalera de (emissor)

en: Fully Qualified Domain Name. Use the classical notation (labels separated by dots). For example: indepnet.net
ca_ES: Nom de domini complet. Utilitza la notació clàssica (etiquetes separades per punts). Per exemple: indepnet.net

en: GD extension of your parser PHP is not installed
ca_ES: L'extensió GD del teu intèrpret PHP no està instal·lada

en: GD extension test
ca_ES: Prova l'extensió GD

en: GLPI - Authentication
ca_ES: GLPI - Autenticació

en: GLPI can't work correctly without the ctype functions
ca_ES: GLPI no pot funcionar correctament sense les funcions ctype

en: GLPI can't work correctly without the json_encode and json_decode functions
ca_ES: GLPI no pot funcionar correctament sense les funcions json_encode i json_decode

en: GLPI does not work with the magic_quotes_sybase option. Please turn it off and retry
ca_ES: GLPI no pot funcionar amb l'opció magic_quotes_sybase. Desactiva-la i torna a intentar-ho

en: GLPI internal database
ca_ES: Base interna de GLPI

en: GLPI is not compatible with the option zend.ze1_compatibility_mode = On.
ca_ES: GLPI no és compatible amb la directiva zend.ze1_compatibility_mode = On.

en: GLPI server time zone
ca_ES: Fus horari del servidor GLPI

en: Gateway
ca_ES: Porta d'enllaç

en: Gateway not include inside the network
ca_ES: Porta d'enllaç no inclosa dins de la xarxa

en: Gateway: %s
ca_ES: Porta d'enllaç: %s

en: General setup
ca_ES: Configuració general

en: Generation of satisfaction surveys
ca_ES: Generació d'enquestes de satisfacció

en: Gio
ca_ES: GB

en: Give to
ca_ES: Lliura a

en: Given to
ca_ES: Lliurat a

en: Global View
ca_ES: Vista global

en: Global approval status
ca_ES: Estat de validació global

en: Global criteria
ca_ES: Criteris globals

en: Global dictionary
ca_ES: Diccionari general

en: Global displays
ca_ES: Vistes globals

en: Global dropdown | Global dropdowns
ca_ES[0]: Desplegable global
ca_ES[1]: Desplegables globals

en: Global management
ca_ES: Gestió global

en: Global right
ca_ES: Permís global

en: Global search
ca_ES: Cerca global

en: Global size
ca_ES: Mida global

en: Go back to GLPI
ca_ES: Torna a GLPI

en: Go to created item after creation
ca_ES: Ves a l'element després de crear-lo

en: Granted
ca_ES: Acceptada

en: Granted + Not subject to approval
ca_ES: Concedida + No subjecte a aprovació

en: Graphics card | Graphics cards
ca_ES[0]: Targeta gràfica
ca_ES[1]: Targetes gràfiques

en: Group | Groups
ca_ES[0]: Grup
ca_ES[1]: Grups

en: Group DN
ca_ES: DN del grup

en: Group View
ca_ES: Vista de grup

en: Group attribute containing its users
ca_ES: Atribut dels grups que contenen els seus usuaris

en: Group except manager users
ca_ES: Grup d'usuaris excepte administradors

en: Group in charge of the hardware
ca_ES: Grup a càrrec del maquinari

en: Group in charge of the ticket
ca_ES: Grup encarregat de la incidència

en: Group in charge of the ticket except manager users
ca_ES: Grup encarregat de la incidència excepte administradors

en: Group of project team
ca_ES: Grup de l'equip de projecte

en: Group of project team except manager users
ca_ES: Grup de l'equip de projecte excepte administradors

en: Group tree
ca_ES: Arbre de grups

en: Hard drive | Hard drives
ca_ES[0]: Disc dur
ca_ES[1]: Discs durs

en: Hard drive size
ca_ES: Mida de disc dur

en: Hard drive type
ca_ES: Tipus de disc dur

en: Hardware financial and administrative information
ca_ES: Dades financeres i administratives del maquinari inventariat

en: Hardware support
ca_ES: Manteniment de maquinari

en: Hardware type
ca_ES: Tipus de maquinari

en: Hardware under contract
ca_ES: Maquinari sota contracte

en: Hardware user
ca_ES: Usuari del maquinari

en: Heading
ca_ES: Assumpte

en: Headset
ca_ES: Casc

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: Hidden field | Hidden fields
ca_ES[0]: Camp ocult
ca_ES[1]: Camps ocults

en: Historical
ca_ES: Històric

en: Home
ca_ES: Inici

en: Hour | Hours
ca_ES[0]: Hora
ca_ES[1]: Hores

en: How LDAP aliases should be handled
ca_ES: Tractament dels àlies LDAP

en: I don't understand why this migration error is not deleted.
ca_ES: No entenc perquè no s'elimina aquest error de migració.

en: I have read and ACCEPT the terms of the license written above.
ca_ES: He llegit i accepto els termes de la llicència comentats a dalt.

en: I have read and DO NOT ACCEPT the terms of the license written above
ca_ES: He llegit i NO accepto els termes de la llicència comentats a dalt.

en: IP address | IP addresses
ca_ES[0]: Adreça IP
ca_ES[1]: Adreces IP

en: IP network | IP networks
ca_ES[0]: Xarxa IP
ca_ES[1]: Xarxes IP

en: IP network is not included in the database. However, you can see current available networks.
ca_ES: Xarxa IP no inclosa a la base de dades. Tot i això, es poden veure les xarxes disponibles

en: IP network: %1$s/%2$s
ca_ES: IP de la xarxa: %1$s/%2$s

en: IP version
ca_ES: Versió IP

en: Icon
ca_ES: Icona

en: If approval is denied, specify a reason.
ca_ES: En cas de rebutjar la petició, s'ha d'indicar un motiu.

en: If contacts are no longer used
ca_ES: Si els contractes ja no s'utilitzen

en: If contracts are no longer used
ca_ES: Si els contractes ja no s'utilitzen

en: If devices are no longer used
ca_ES: Si els dispositius ja no s'utilitzen

en: If documents are no longer used
ca_ES: Si els documents ja no s'utilitzen

en: If monitors are no longer used
ca_ES: Si els monitors ja no s'utilitzen

en: If phones are no longer used
ca_ES: Si els telèfons ja no s'utilitzen

en: If printers are no longer used
ca_ES: Si les impressores ja no s'utilitzen

en: If software are no longer used
ca_ES: Si el programari ja no s'utilitza

en: If suppliers are no longer used
ca_ES: Si els proveïdors ja no s'utilitzen

en: If synced (all changes)
ca_ES: Si estan sincronitzats (tots els canvis)

en: If synced (current user changes)
ca_ES: Si estan sincronitzats (canvis de l'usuari actual)

en: If synced or read-only account
ca_ES: Si sincronitzat o compte de només lectura

en: If the cartridge types are no longer used
ca_ES: Si els tipus de cartutxos no s'utilitzen

en: If you confirm the deletion, all uses of this dropdown will be blanked.
ca_ES: Si confirmes l'eliminació, tots els elements d'aquesta llista desplegable apareixeran en blanc

en: If you reject the solution, you must specify a reason
ca_ES: En cas de rebutjar la solució, has d'indicar un motiu

en: If you want to reopen the ticket, you must specify a reason
ca_ES: Si vols reobrir la incidència, has d'especificar una raó

en: Ignored value for the unicity | Ignored values for the unicity
ca_ES[0]: Valor ignorat per la unicitat
ca_ES[1]: Valors ignorats per la unicitat

en: Image exceeds maximum height
ca_ES: La imatge sobrepassa l'alçada màxima

en: Image exceeds maximum width
ca_ES: La imatge sobrepassa l'ample màxim

en: Image requires a minimum height
ca_ES: La imatge requereix una alçada mínima

en: Image requires a minimum width
ca_ES: La imatge requereix un amplada mínima

en: Immediatly
ca_ES: Inmediatament

en: Immobilization number
ca_ES: Número d'inhibició

en: Impact
ca_ES: Impacte

en: Impacts
ca_ES: Impactes

en: Implementation error !
ca_ES: Error d'implementació !

en: Import a user
ca_ES: Importa un usuari

en: Import entities from LDAP directory
ca_ES: Importa entitats des de LDAP

en: Import from directories
ca_ES: Importa des dels directoris

en: Import from other sources
ca_ES: Importa des d'altres fonts

en: Import new users
ca_ES: Importa nous usuaris

en: Import of new groups
ca_ES: Importació de nous grups

en: Import rules from a XML file
ca_ES: Importa regles des d'un arxiu XML

en: Imported group from an LDAP directory
ca_ES: Grup importat d'un directori LDAP

en: Impossible record for %s
ca_ES: Registre impossible per a %s

en: Impossible to accomplish an update by this way!
ca_ES: Impossible accedir a l'actualització d'aquesta forma!

en: Impossible to connect to site (%s)
ca_ES: Impossible connectar al lloc (%s)

en: Impossible to use CAS as external source of connection
ca_ES: Impossible utilitzar CAS com a origen de connexió externa

en: Impossible to use LDAP as external source of connection
ca_ES: Impossible utilitzar LDAP com a origen de connexió externa

en: Impossible to use email server as external source of connection
ca_ES: Impossible utilitzar IMAP/POP com a origen de connexió externa

en: Impossible to use the database:
ca_ES: Impossible utilitzar la base de dades:

en: Impossible to write the database setup file
ca_ES: Impossible escriure l'arxiu de configuració de la teva BD

en: In groups
ca_ES: Als grups

en: In stock
ca_ES: En stock

en: In users
ca_ES: Als usuaris

en: In users and groups
ca_ES: Als usuaris i grups

en: In-Reply-To email header
ca_ES: Capçalera de correu In-Reply-To

en: Inactive
ca_ES: Inactiu

en: Incident
ca_ES: Incidència

en: Incoming mail folder (optional, often INBOX)
ca_ES: Carpeta de correu entrant (opcional, habitualment INBOX)

en: Incompatible items
ca_ES: Elements incompatibles

en: Incorrect username or password
ca_ES: Usuari o contrasenya erronis

en: Infinite
ca_ES: Infinit

en: Inform me about the actions taken
ca_ES: Informa'm sobre el seguiment

en: Information | Information
ca_ES[0]: Informació
ca_ES[1]: Informacions

en: Information about system installation and configuration
ca_ES: Informació sobre la instal·lació i configuració del sistema

en: Information in inventory tool (TAG) representing the entity
ca_ES: TAG de l'entitat

en: Infrastructure (with access point)
ca_ES: Infraestructura (amb punt d'accés)

en: Inheritance of the parent entity
ca_ES: Herència de l'entitat arrel

en: Initial contract period
ca_ES: Duració inicial

en: Initial page counter
ca_ES: Comptador de pàgina inicial

en: Initialization of the database
ca_ES: Inicialització de la base de dades

en: Install the software
ca_ES: Instal·la el programari

en: Installation | Installations
ca_ES[0]: Instal·lació
ca_ES[1]: Instal·lacions

en: Installation or update of GLPI
ca_ES: Instal·lació o actualització de GLPI

en: Installed software
ca_ES: Programes instal·lats

en: Installing a cartridge
ca_ES: Instal·lant un cartutx

en: Insurance
ca_ES: Assegurança

en: Intended action
ca_ES: Acció requerida

en: Interface
ca_ES: Interfície

en: Interface type (Hard drive...) | Interface types (Hard drive...)
ca_ES[0]: Tecnologia (Disc dur...)
ca_ES[1]: Tecnologies (Disc dur...)

en: Internal
ca_ES: Intern

en: Internal survey
ca_ES: Enquesta interna

en: Internet domain | Internet domains
ca_ES[0]: Domini d'Internet
ca_ES[1]: Dominis d'Internet

en: Internet information
ca_ES: Informació d'Internet

en: Invalid IP address
ca_ES: Adreça IP no vàlida

en: Invalid address or netmask
ca_ES: Adreça o màscara de xarxa no vàlida

en: Invalid attached file
ca_ES: Arxiu adjunt no vàlid

en: Invalid configuration for %1$s folder in receiver %2$s
ca_ES: Configuració no vàlida per a la carpeta %1$s del receptor %2$s

en: Invalid dates. Update cancelled.
ca_ES: Dades invàlides. Actualització cancel·lada

en: Invalid email address
ca_ES: Correu electrònic no vàlid

en: Invalid filename
ca_ES: Nom de fitxer incorrecte

en: Invalid frequency. It must be greater than the preliminary creation.
ca_ES: Periodicitat invàlida. Ha de ser més gran que la creació preliminar

en: Invalid gateway address
ca_ES: Adreça de porta d'enllaç no vàlida

en: Invalid input format for the network
ca_ES: Format d'entrada no vàlid per a la xarxa

en: Invalid internet name: %s
ca_ES: Nom d'Internet no vàlid: %s

en: Invalid items (no start or end date): %s
ca_ES: Elements invàlids (sense data inicial o final): %s

en: Invalid network (already defined or with invalid addresses)
ca_ES: Xarxa no vàlida (ja definida o amb adreces no vàlides)

en: Invalid network address
ca_ES: Adreça de xarxa no vàlida

en: Invalid planned dates. Dates not updated.
ca_ES: Dates planificades invàlides. Dates no actualitzades.

en: Invalid process
ca_ES: Procés no vàlid

en: Invalid real dates. Dates not updated.
ca_ES: Dates reals no vàlides. Dates no actualitzades.

en: Invalid subnet mask
ca_ES: Màscara de subxarxa no vàlida

en: Invalid use of session ID
ca_ES: Ús no vàlid d'ID de sessió

en: Inventory number
ca_ES: Número d'inventari

en: Invitation to fill out the survey
ca_ES: Invitació a completar l'enquesta

en: Invoice number
ca_ES: Número de factura

en: Invoice period
ca_ES: Periodicitat de facturació

en: It is possible to affect the result of a regular expression using the string #0
ca_ES: Pots assignar el resultat d'una expressió regular utilitzant la cadena #0

en: It's mandatory to select a type and at least one field
ca_ES: Cal seleccionar un tipus, i pel cap baix un camp

en: Item | Items
ca_ES[0]: Element
ca_ES[1]: Elements

en: Item - %s link
ca_ES: Element - %s enllaç

en: Item already defined
ca_ES: Element ja definit

en: Item duration
ca_ES: Duració de l'element

en: Item in the dustbin
ca_ES: Element a la paperera

en: Item is too large
ca_ES: l'element és massa llarg

en: Item location
ca_ES: Ubicació de l'element

en: Item not found
ca_ES: Element no trobat

en: Item not linked to an object
ca_ES: Element no vinculat a un objecte

en: Item reaching the end of warranty on %1$s: %2$s
ca_ES: L'element %2$s arribarà a la fi de la seva garantia el %1$s

en: Item successfully added
ca_ES: Element afegit correctament

en: Item successfully added but duplicate record on
ca_ES: Article afegit amb èxit, però hi ha un registre duplicat

en: Item successfully added but duplicate record on %s
ca_ES: Element afegit amb èxit, però hi ha un registre duplicat en %s

en: Item successfully deleted
ca_ES: Element eliminat correctament

en: Item successfully purged
ca_ES: Element eliminat correctament

en: Item successfully restored
ca_ES: Element restaurat correctament

en: Item successfully updated
ca_ES: Element modificat correctament

en: Item type
ca_ES: Tipus d'element

en: Items seen
ca_ES: Elements visualitzats

en: Items to transfer
ca_ES: Elements per transferir

en: January
ca_ES: Gener

en: July
ca_ES: Juliol

en: June
ca_ES: Juny

en: Just follow this link (you have one day):
ca_ES: Només has de seguir aquest enllaç (tens un dia):

en: Keep
ca_ES: Manten

en: Keep devices when purging an item
ca_ES: Conserva els dispositius quan eliminis un element

en: Keep status
ca_ES: Mantenir estat

en: Keep tickets when purging hardware in the inventory
ca_ES: Conserva les incidències quan eliminis maquinari de l'inventari

en: Key
ca_ES: Clau

en: Kio
ca_ES: KB

en: Knowledge base
ca_ES: Base de coneixement

en: Knowledge base administration
ca_ES: Administració de la base de coneixement

en: Knowledge base category | Knowledge base categories
ca_ES[0]: Categoria de la base de coneixement
ca_ES[1]: Categories de la base de coneixement

en: Knowledge base translation
ca_ES: Traducció de la base de coneixement

en: Known mail domain
ca_ES: Domini de correu conegut

en: LDAP criteria
ca_ES: Criteris LDAP

en: LDAP criterion | LDAP criteria
ca_ES[0]: Criteri LDAP
ca_ES[1]: Criteris LDAP

en: LDAP directory | LDAP directories
ca_ES[0]: Directori LDAP
ca_ES[1]: Directoris LDAP

en: LDAP directory choice
ca_ES: Elecció del servidor LDAP

en: LDAP directory for authentication
ca_ES: Directori LDAP per autenticació

en: LDAP directory information attribute representing the entity
ca_ES: DN de l'entitat

en: LDAP directory link
ca_ES: Enllaç LDAP

en: LDAP directory of an entity
ca_ES: Directori LDAP associat a l'entitat

en: LDAP directory time zone
ca_ES: Fus horari d'LDAP

en: LDAP filter associated to the entity (if necessary)
ca_ES: Filtre LDAP associat a l'entitat (si fos necessari)

en: Label
ca_ES: Etiqueta

en: Language
ca_ES: Idioma

en: Last
ca_ES: Últim

en: Last %d change | Last %d changes
ca_ES[0]: Últim %d canvi
ca_ES[1]: Últims %d canvis

en: Last %d events
ca_ES: Últims %d esdeveniments

en: Last %d problem | Last %d problems
ca_ES[0]: Últim %d problema
ca_ES[1]: Últims %d problemes

en: Last %d ticket | Last %d tickets
ca_ES[0]: Última %d incidència
ca_ES[1]: Últimes %d incidències

en: Last changes
ca_ES: Últims canvis

en: Last edit by
ca_ES: Última edició per

en: Last login
ca_ES: Última connexió

en: Last login on %s
ca_ES: Última connexió el %s

en: Last month
ca_ES: Últim mes

en: Last problems
ca_ES: Últims problemes

en: Last run
ca_ES: Última execució

en: Last run list
ca_ES: Llista de les últimes execucions

en: Last synchronization
ca_ES: Última sincronització

en: Last synchronization on %s
ca_ES: Última sincronització el %s

en: Last tickets
ca_ES: Últimes incidències

en: Last update
ca_ES: Última actualització

en: Last update by %1$s on %2$s
ca_ES: Darrera actualització per %1$s en %2$s

en: Last update in GLPI
ca_ES: Última actualització a GLPI

en: Last update in the LDAP directory
ca_ES: Última actualització en el directori LDAP

en: Last update on %s
ca_ES: Última actualització el %s

en: Last updated entries
ca_ES: Últimes entrades actualitzades

en: Last updater
ca_ES: Autor de l'última modificació

en: Last week
ca_ES: Última setmana

en: Late
ca_ES: En espera

en: Latitude
ca_ES: Latitud

en: Launch
ca_ES: Executa

en: Level
ca_ES: Nivell

en: License | Licenses
ca_ES[0]: Llicència
ca_ES[1]: Llicències

en: License %1$s expired on %2$s
ca_ES: La llicència %1$s ha expirat el %2$s

en: License comments
ca_ES: Comentaris de llicència

en: License inventory number
ca_ES: Número d'inventari de la llicència

en: License name
ca_ES: Nom de llicència

en: License serial number
ca_ES: Número de sèrie de la llicència

en: License type | License types
ca_ES[0]: Tipus de llicència
ca_ES[1]: Tipus de llicències

en: Life cycle of changes
ca_ES: Cicle de vida de canvis

en: Life cycle of problems
ca_ES: Cicle de vida dels problemes

en: Life cycle of tickets
ca_ES: Cicle de vida de les incidències

en: Life cycles
ca_ES: Cicles de vida

en: Lifelong
ca_ES: Per a tota la vida

en: Limit of the schedules for planning
ca_ES: Límit d'horaris per a la planificació

en: Linear
ca_ES: Lineal

en: Link | Links
ca_ES[0]: Enllaç
ca_ES[1]: Enllaços

en: Link Contact/Supplier | Links Contact/Supplier
ca_ES[0]: Enllaç Contacte/Proveïdor
ca_ES[1]: Enllaços Contacte/Proveïdor

en: Link Contract/Item | Links Contract/Item
ca_ES[0]: Enllaç Contracte/Element
ca_ES[1]: Enllaços Contractes/Elements

en: Link Problem/Change | Links Problem/Change
ca_ES[0]: Enllaç Problema/Canvi
ca_ES[1]: Enllaços Problema/Canvi

en: Link Project/Change | Links Project/Change
ca_ES[0]: Enllaç Projecte/Canvi
ca_ES[1]: Enllaços Projecte/Canvi

en: Link Ticket/Change | Links Ticket/Change
ca_ES[0]: Enllaç Incidència/Canvi
ca_ES[1]: Enllaços Incidència/Canvi

en: Link Ticket/Problem | Links Ticket/Problem
ca_ES[0]: Enllaç Incidència/Problema
ca_ES[1]: Enllassos Incidència/Problema

en: Link Ticket/Project task | Links Ticket/Project task
ca_ES[0]: Enllaç incidència/projecte tasca
ca_ES[1]: Enllaços incidència/projecte tasca

en: Link if possible
ca_ES: Enllaça si és possible

en: Link if possible, otherwise imports declined
ca_ES: Enllaça si és possible, en cas contrari rebutja

en: Link or filename
ca_ES: Enllaç o nom de fitxer

en: Link with items for the creation of tickets
ca_ES: Enllaça amb elements per a la creació d'incidències

en: Linked ticket | Linked tickets
ca_ES[0]: Incidència enllaçada
ca_ES[1]: Incidències enllaçades

en: Linked to
ca_ES: Enllaçada amb

en: Links between cartridge types and cartridges
ca_ES: Enllaços entre tipus de cartutxos i cartutxos

en: Links between computers and volumes
ca_ES: Enllaços entre ordinadors i volums

en: Links between consumable types and consumables
ca_ES: Enllaços entre tipus de consumibles i consumibles

en: Links between printers and cartridge types and cartridges
ca_ES: Enllaços entre impressores i els tipus de cartutxos i cartutxos

en: Links between suppliers and contacts
ca_ES: Enllaços entre proveïdors i contactes

en: List
ca_ES: Llista

en: List of LDAP directory replicates
ca_ES: Llista de repliques d'LDAP

en: List of available tags
ca_ES: Llista d'etiquetes disponibles

en: List of host machines
ca_ES: Llista de màquines hostes

en: List of not imported emails
ca_ES: Llista de correus no importats

en: List of the hardware under contract
ca_ES: Llista del maquinari sota contracte

en: List of translations
ca_ES: Llista de traduccions

en: List of values
ca_ES: Llista de valors

en: List of virtual machines
ca_ES: Llista de les màquines virtuals

en: Load
ca_ES: Llegeix

en: Load a bookmark
ca_ES: Llegeix un marcador

en: Loading...
ca_ES: Carregant...

en: Loan
ca_ES: Reserves

en: Local loop port
ca_ES: Port de bucle local

en: Local network port
ca_ES: Port de xarxa local

en: Local rules: %s
ca_ES: Regles locals: %s

en: Location | Locations
ca_ES[0]: Ubicació
ca_ES[1]: Ubicacions

en: Location comments
ca_ES: Comentaris d'ubicació

en: Location tree
ca_ES: Arbre d'ubicació

en: Location updated. The connected items have been moved in the same location.
ca_ES: Ubicació actualitzada. S'han mogut a la mateixa ubicació els elements relacionats.

en: Locations update
ca_ES: Actualització de llocs

en: Lock | Locks
ca_ES[0]: Bloquejat
ca_ES[1]: Bloquejats

en: Lock a link with an item
ca_ES: Bloqueja un enllaç a un element

en: Lock an item
ca_ES: Bloqueja un element

en: Lock the component
ca_ES: Bloqueja el component

en: Lock the item
ca_ES: Bloqueja l'element

en: Locked items
ca_ES: Hi ha elements bloquejats

en: Log Level
ca_ES: Nivell de logging

en: Log in again
ca_ES: Torna a entrar

en: Log out fallback URL
ca_ES: URL de retorn en sortir de l'aplicació

en: Logical operator
ca_ES: Tipus d'emparellament

en: Login
ca_ES: Usuari

en: Login field
ca_ES: Camp de login

en: Logout
ca_ES: Desconnexió

en: Logs in files (SQL, email, automatic action...)
ca_ES: Registres en arxius (SQL, correu, accions automàtiques...)

en: Longitude
ca_ES: Longitud

en: Lowercase
ca_ES: Minúscula

en: MAC address
ca_ES: Adreça MAC

en: MAC address by default
ca_ES: Adreça MAC per defecte

en: MIME type
ca_ES: Tipus MIME

en: MM-DD-YYYY
ca_ES: MM-DD-AAAA

en: Machine
ca_ES: Màquina

en: Mail domain
ca_ES: Domini de correu

en: Mail domain surrogates entity
ca_ES: Domini del correu corresponent a l'entitat

en: Mail queue
ca_ES: Cua de correus

en: Mail server | Mail servers
ca_ES[0]: Servidor de correu
ca_ES[1]: Servidors de correu

en: Mail test
ca_ES: Prova de correu

en: Mails receiver
ca_ES: Servidor de correu POP3

en: Main
ca_ES: Principal

en: Main server %s
ca_ES: Servidor principal %s

en: Maintenance
ca_ES: Manteniment

en: Maintenance mode
ca_ES: Mode manteniment

en: Maintenance mode activated. Backdoor using: %s
ca_ES: Activat el mode manteniment. Usant porta posterior: %s

en: Maintenance text
ca_ES: Text de manteniment

en: Make a reservation
ca_ES: Fes una reserva

en: Make available
ca_ES: Fes clic per a que quedi disponible

en: Make sure that sessions support has been activated in your php.ini
ca_ES: Comprova que estigui activat el suport de sessions en el teu php.ini

en: Make unavailable
ca_ES: Fes clic per a que quedi no disponible

en: Manage templates...
ca_ES: Gestió de plantilles...

en: Managed
ca_ES: Gestionat

en: Managed items
ca_ES: Elements administrats

en: Management
ca_ES: Gestió

en: Management type
ca_ES: Tipus de gestió

en: Manager
ca_ES: Administrador

en: Manager group
ca_ES: Administrador de grup

en: Manager group except manager users
ca_ES: Grup d'administradors excepte administradors

en: Manager of group
ca_ES: Administrador del grup

en: Manager of group of project team
ca_ES: Administrador del grup de l'equip de projecte

en: Manager of manager group
ca_ES: Administrador del grup administrador

en: Manager of the group in charge of the ticket
ca_ES: Administrador del grup encarregat de la incidència

en: Mandatory field | Mandatory fields
ca_ES[0]: Camp obligatori
ca_ES[1]: Camps obligatoris

en: Mandatory fields are not filled. Please correct: %s
ca_ES: Camps obligatoris no omplerts. Corregeix: %s

en: Manufacturer | Manufacturers
ca_ES[0]: Fabricant
ca_ES[1]: Fabricants

en: Manufacturer choice
ca_ES: Tria un fabricant

en: March
ca_ES: Març

en: Master
ca_ES: Principal

en: Material cost
ca_ES: Cost del material

en: Matrix of calculus for priority
ca_ES: Matriu de càlcul de la prioritat

en: Max delay between master and slave (minutes)
ca_ES: Màxima diferència entre mestre i esclau

en: Max number of items
ca_ES: Quantitat màxima d'elements (0=sense límits)

en: Maximal count
ca_ES: Número màxim

en: Maximal number of automatic actions (run by CLI)
ca_ES: Número màxim de tasques (execució externa)

en: Maximal time
ca_ES: Durada màxima

en: Maximum emails to send at once
ca_ES: Màxima quantitat de missatges per enviar d'una sola vegada

en: Maximum number of files exceeded
ca_ES: Superada la capacitat màxima de fitxers

en: Maximum number of results
ca_ES: Màxim nombre de resultats

en: Maximum size of each file imported by the mails receiver
ca_ES: Mida màxima de cadascun dels arxius importats en els correus rebuts

en: Maximum time to solve
ca_ES: Temps màxim de resolució

en: May
ca_ES: Maig

en: May be a regular expression
ca_ES: Pot ser una expressió regular

en: Mbstring extension of your parser PHP is not installed
ca_ES: L'extensió mbstring de l'intèrpret PHP no està instal·lada

en: Mbstring extension test
ca_ES: Prova de l'extensió mbstring

en: Member | Members
ca_ES[0]: Membre
ca_ES[1]: Membres

en: Memory | Memories
ca_ES[0]: Memòria
ca_ES[1]: Memòries

en: Memory by default
ca_ES: Memòria per defecte

en: Memory of virtual machines
ca_ES: Memòria de les màquines virtuals

en: Memory type | Memory types
ca_ES[0]: Tipus de memòria RAM
ca_ES[1]: Tipus de memòries RAM

en: Merge
ca_ES: Reagrupa

en: Merging
ca_ES: Agrupació

en: Message
ca_ES: Missatge

en: Message ID
ca_ES: Missatge ID

en: Message-ID email header
ca_ES: Capçalera Missatge-ID

en: Microphone
ca_ES: Micròfon

en: Migration cleaner
ca_ES: Netejador de migració

en: Milestone
ca_ES: Fita

en: Minimal count
ca_ES: Número mínim

en: Minimal time
ca_ES: Durada mínima

en: Minimum validation required
ca_ES: Validació mínima requerida

en: Minute | Minutes
ca_ES[0]: Minut
ca_ES[1]: Minuts

en: Mio
ca_ES: MB

en: Missing a temporary folder
ca_ES: Falta una carpeta temporal

en: Mobile phone
ca_ES: Mòbil

en: Modify the comment
ca_ES: Modifica el comentari

en: Monday
ca_ES: Dilluns

en: Monitor model | Monitor models
ca_ES[0]: Model de monitor
ca_ES[1]: Models de monitor

en: Monitor type | Monitor types
ca_ES[0]: Tipus de monitor
ca_ES[1]: Tipus de monitors

en: Monitoring of automatic actions
ca_ES: Seguiment de les accions automàtiques

en: Month
ca_ES: Mes

en: Monthly TCO
ca_ES: CTP mensual

en: Most popular questions
ca_ES: Articles més consultats

en: Mount point
ca_ES: Punt de muntatge

en: Move
ca_ES: Mou

en: Move to group
ca_ES: Mou al grup

en: Multimode fiber
ca_ES: Fibra multimode

en: My devices
ca_ES: Els meus materials

en: My devices and all items
ca_ES: Els meus dispositius i tots els elements

en: My groups
ca_ES: Grups

en: My settings
ca_ES: Les meves opcions

en: My tasks
ca_ES: Les meves tasques

en: My unpublished articles
ca_ES: Els meus articles no publicats

en: MySQL Improved extension test
ca_ES: Prova d'extensió millorada de MySQL

en: MySQL replica: read only
ca_ES: Rèplica MySQL: només lectura

en: Mysql error starting from %s
ca_ES: Error MySQL començant a %s

en: Mysql password
ca_ES: Contrasenya Mysql

en: Mysql replica | Mysql replicas
ca_ES[0]: Rèplica Mysql
ca_ES[1]: Rèpliques Mysql

en: Mysql server
ca_ES: Servidor Mysql

en: Mysql server: %1$s, difference between master and slave: %2$s
ca_ES: Servidor Mysql : %1$s, diferències entre màster i esclau: %2$s

en: Mysql server: %s can't connect to the database
ca_ES: Servidor Mysql: %s no pot connectar a la base de dades

en: Mysql user
ca_ES: Usuari Mysql

en: NO-TLS
ca_ES: No hi ha TLS

en: Name
ca_ES: Nom

en: Network | Networks
ca_ES[0]: Xarxa
ca_ES[1]: Elements de xarxa

en: Network address
ca_ES: Adreça de xarxa

en: Network alias | Network aliases
ca_ES[0]: Àlies de xarxa
ca_ES[1]: Àlies de xarxa

en: Network already defined in visible entities
ca_ES: Xarxa definida prèviament en entitats visibles

en: Network card | Network cards
ca_ES[0]: Interfície de xarxa
ca_ES[1]: Interfícies de xarxa

en: Network device | Network devices
ca_ES[0]: Dispositiu de xarxa
ca_ES[1]: Dispositius de xarxa

en: Network equipment model | Network equipment models
ca_ES[0]: Model d'equip de xarxa
ca_ES[1]: Models d'equips de xarxa

en: Network equipment type | Network equipment types
ca_ES[0]: Tipus d'equipament de xarxa
ca_ES[1]: Tipus d'equipaments de xarxa

en: Network interface | Network interfaces
ca_ES[0]: Interfície de xarxa
ca_ES[1]: Interfícies de xarxa

en: Network name | Network names
ca_ES[0]: Nom de xarxa
ca_ES[1]: Noms de xarxa

en: Network outlet | Network outlets
ca_ES[0]: Boca de xarxa
ca_ES[1]: Boques de xarxa

en: Network outlets for %s
ca_ES: Boques de xarxa per %s

en: Network port | Network ports
ca_ES[0]: Port de xarxa
ca_ES[1]: Ports de xarxa

en: Network port information conflicting with %s
ca_ES: La informació del port de xarxa està en conflicte amb %s

en: Network port is not available...
ca_ES: Port de xarxa no disponible...

en: Network port migration
ca_ES: Migració de port de xarxa

en: Network port type
ca_ES: Tipus de port de xarxa

en: Network port type to be added
ca_ES: Tipus de port de xarxa per afegir

en: Network ports waiting for manual migration
ca_ES: Ports de xarxa en espera de migració manual

en: Network report
ca_ES: Informe de xarxa

en: Network report by hardware: %s
ca_ES: Informe de xarxa per switch: %s

en: Network report by location: %s
ca_ES: Informe de xarxa per ubicació: %s

en: Network report by outlet: %s
ca_ES: Informe de xarxa per boca: %s

en: Networking
ca_ES: Xarxa

en: Networking equipment model | Networking equipment models
ca_ES[0]: Model d'equip de xarxa
ca_ES[1]: Models d'equips de xarxa

en: Networking equipment type | Networking equipment types
ca_ES[0]: Tipus d'equip de xarxa
ca_ES[1]: Tipus d'equips de xarxa

en: Never
ca_ES: Mai

en: Never dereferenced (default)
ca_ES: Mai (defecte)

en: Never expire
ca_ES: Mai caduca

en: New change
ca_ES: Nou canvi

en: New child heading
ca_ES: Nou títol fill

en: New followup
ca_ES: Nou seguiment per a aquesta incidència

en: New hierarchy
ca_ES: Nova jerarquia

en: New item
ca_ES: Nou element

en: New note
ca_ES: Nova nota

en: New problem
ca_ES: Problema nou

en: New project
ca_ES: Nou projecte

en: New project task
ca_ES: Nova tasca de projecte

en: New reservation
ca_ES: Nova reserva

en: New task
ca_ES: Nova tasca

en: New ticket
ca_ES: Obre una incidència

en: New ticket for this item...
ca_ES: Nova incidència per a aquest element...

en: Next
ca_ES: Següent

en: Next creation on %s
ca_ES: Pròxima creació el %s

en: Next escalation: %s
ca_ES: Pròxim nivell: %s

en: Next run
ca_ES: Propera execució

en: Next task to run: %s
ca_ES: Següent tasca per executar: %s

en: No Event
ca_ES: Sense esdeveniment

en: No IP address found
ca_ES: No s'ha trobat l'adreça IP

en: No LDAP directory defined in GLPI
ca_ES: No hi ha cap servidor LDAP definit a GLPI

en: No access
ca_ES: Sense accés

en: No action available
ca_ES: No hi ha accions disponibles

en: No action pending
ca_ES: Cap acció pendent

en: No associated item
ca_ES: Cap element associat

en: No autofill
ca_ES: No auto-emplenis

en: No automatic transfer
ca_ES: Sense transferència automàtica

en: No cartridge
ca_ES: No hi ha cartutxos

en: No cartridge available
ca_ES: No hi ha cartutxos disponibles

en: No change found.
ca_ES: No s'ha trobat canvis.

en: No change of entity
ca_ES: No hi ha canvi d'entitat

en: No conflicting network
ca_ES: No hi ha xarxa en conflicte

en: No consumable
ca_ES: Cap consumible

en: No consumable found
ca_ES: No s'han trobat consumibles

en: No data available on the web site
ca_ES: No hi ha dades disponibles en aquest lloc web

en: No defined category
ca_ES: No hi ha categoria assignada

en: No directory associated to entity: impossible search
ca_ES: Cap directori associat amb l'entitat

en: No directory selected
ca_ES: Cap directori seleccionat

en: No element to be tested
ca_ES: Cap element per a ser comprovat

en: No file available
ca_ES: No hi ha arxius disponibles

en: No file was uploaded
ca_ES: Cap arxiu va ser pujat

en: No followup for this ticket.
ca_ES: No hi ha seguiment per a aquesta incidència

en: No free cartridge
ca_ES: No hi ha cartutxos lliures

en: No generated survey
ca_ES: No hi ha enquesta generada

en: No group to be imported
ca_ES: Cap grup per a ser importat

en: No historical
ca_ES: No hi ha històric

en: No import
ca_ES: No importis

en: No item found
ca_ES: No s'han trobat elements

en: No item in progress.
ca_ES: No hi ha elements en progrés.

en: No item reaching the end of warranty.
ca_ES: No hi ha elements a punt de finalitzar la garantia

en: No item to display
ca_ES: No hi ha elements per a mostrar

en: No link defined
ca_ES: No hi ha enllaços definits

en: No locked item
ca_ES: No hi ha elements bloquejats

en: No network card available
ca_ES: Interfície de xarxa no disponible

en: No network name found
ca_ES: No s'ha trobat el nom de xarxa

en: No network port found
ca_ES: Cap port de xarxa trobat

en: No options available for this port type.
ca_ES: No hi ha opcions disponibles per aquest tipus de port

en: No personal criteria. Create personal parameters?
ca_ES: No hi ha criteris personals. Vols crear els teus paràmetres personals?

en: No plugin installed
ca_ES: Cap connector instal·lat

en: No problem found.
ca_ES: Problema no trobat

en: No problem in progress.
ca_ES: Sense problemes oberts

en: No reservation
ca_ES: No hi ha reserves

en: No restriction
ca_ES: Sense restricció

en: No selected element or badly defined operation
ca_ES: No s'ha seleccionat cap element o l'operació està mal definida

en: No selected items
ca_ES: No hi ha elements seleccionats

en: No statistics are available
ca_ES: No hi ha estadístiques disponibles

en: No task found.
ca_ES: Tasca no trobada

en: No task with Run mode = CLI, fix your tasks configuration
ca_ES: No hi ha tasques executant-se = CLI, corregeix la configuració de tasques

en: No ticket found.
ca_ES: No s'han trobat incidències.

en: No ticket in progress.
ca_ES: No hi ha incidències pendents.

en: No translation found
ca_ES: No s'ha trobat traducció

en: No unaffected device !
ca_ES: No hi ha cap dispositiu no afectat!

en: No user found
ca_ES: No s'han trobat usuaris

en: No user to be imported
ca_ES: No s'ha d'importar cap usuari

en: No user to be synchronized
ca_ES: No s'ha de sincronitzar cap usuari

en: No virtual machine associated with the computer
ca_ES: Cap màquina virtual associada a la computadora

en: Non-existent function
ca_ES: Funció inexistent

en: None
ca_ES: Cap

en: Not CSRF compliant
ca_ES: No conforme al CSFR

en: Not associated
ca_ES: No associat

en: Not connected
ca_ES: No connectat

en: Not connected.
ca_ES: No connectat.

en: Not default search
ca_ES: Recerca no predeterminada

en: Not solved tickets
ca_ES: Incidències sense resoldre

en: Not subject to approval
ca_ES: No està subjecte a la validació

en: Not yet authenticated
ca_ES: Encara no està autenticat

en: Note | Notes
ca_ES[0]: Nota
ca_ES[1]: Notes

en: Nothing to launch
ca_ES: Res per executar

en: Notice
ca_ES: Preavís

en: Notification | Notifications
ca_ES[0]: Notificació
ca_ES[1]: Notificacions

en: Notification method
ca_ES: Mode de notificació

en: Notification options
ca_ES: Opcions de notificació

en: Notification template | Notification templates
ca_ES[0]: Plantilla de notificació
ca_ES[1]: Plantilles de notificació

en: Notifications for my changes
ca_ES: Notificacions dels meus canvis

en: November
ca_ES: Novembre

en: Now
ca_ES: Ara

en: Number closed
ca_ES: Nombre d'incidències tancades

en: Number format
ca_ES: Format de número

en: Number of affected computers
ca_ES: Nombre d'ordinadors afectats

en: Number of all linked tickets
ca_ES: Nombre de totes les incidències enllaçades

en: Number of answered satisfaction survey
ca_ES: Nombre d'enquestes de satisfacció respostes

en: Number of assigned tickets
ca_ES: Nombre d'incidències assignades

en: Number of closed tickets
ca_ES: Nombre d'incidències tancades

en: Number of cores
ca_ES: Quantitat de nuclis

en: Number of costs
ca_ES: Nombre de costos

en: Number of days this action logs are stored
ca_ES: Temps en dies que es conservaran els registres d'aquesta tasca (0 per a infinit)

en: Number of days to keep archived logs
ca_ES: Nombre de dies per mantenir registres arxivats

en: Number of duplicated tickets
ca_ES: Nombre d'incidències duplicades

en: Number of emails to retrieve
ca_ES: Nombre de missatges per recuperar

en: Number of items displayed
ca_ES: Nombre d'elements mostrats

en: Number of late tickets
ca_ES: Nombre d'incidències endarrerides

en: Number of messages: available=%1$d, retrieved=%2$d, refused=%3$d, errors=%4$d, blacklisted=%5$d
ca_ES: Número de missatges: disponibles=%1$d, rebuts=%2$d, refusats=%3$d, errors=%4$d, llista negra=%5$d

en: Number of new cartridges
ca_ES: Nombre de cartutxos nous

en: Number of new consumables
ca_ES: Nombre de consumibles nous

en: Number of opened satisfaction survey
ca_ES: Nombre d'enquestes de satisfacció obertes

en: Number of opened tickets
ca_ES: Nombre d'incidències obertes

en: Number of solved tickets
ca_ES: Nombre d'incidències resoltes

en: Number of threads
ca_ES: Quantitat de fils

en: Number of tickets
ca_ES: Nombre d'incidències

en: Number of tickets as requester
ca_ES: Nombre d'incidències com a sol·licitant

en: Number of tries of sent
ca_ES: Nombre d'intents d'enviament

en: Number of unresolved items
ca_ES: Nombre d'elements sense resoldre

en: Number of used cartridges
ca_ES: Nombre de cartutxos usats

en: Number of used consumables
ca_ES: Nombre de consumibles utilitzats

en: Number of worn cartridges
ca_ES: Nombre de cartutxos gastats

en: Number of written tickets
ca_ES: Nombre d'incidències escrites

en: Number opened
ca_ES: Nombre d'incidències obertes

en: Number solved
ca_ES: Nombre d'incidències solucionades

en: Number solved late
ca_ES: Nombre d'incidències resoltes amb retràs

en: OK
ca_ES: D'acord

en: OK - database was initialized
ca_ES: D'acord - La base de dades ha estat inicialitzada

en: OK state color
ca_ES: Color d'estat correcte

en: October
ca_ES: Octubre

en: Ok - the MySQLi class exist - Perfect!
ca_ES: Bé - la classe MySQLi existeix - Perfecte!

en: Ok - the sessions works (no problem with trans_id) - Perfect!
ca_ES: D'acord - Les sessions funcionen (no hi ha problemes amb trans_id) - Perfecte!

en: On search engine, use "Expiration contains NULL" to search licenses with no expiration date
ca_ES: En el motor de recerca, usa "Venciment conté NULL" per cercar llicències sense data de venciment

en: Open in a new window
ca_ES: Obre una nova finestra

en: Opened on %s
ca_ES: Oberta el %s

en: Opening date
ca_ES: Data d'obertura

en: Operating system | Operating systems
ca_ES[0]: Sistema operatiu
ca_ES[1]: Sistemes operatius

en: Operation performed partially successful
ca_ES: Operació realitzada parcialment amb èxit

en: Operation successful
ca_ES: Operació realitzada amb èxit

en: Opposite link
ca_ES: Enllaç oposat

en: Optimizing tables
ca_ES: Optimizació de les taules

en: Optional when approved
ca_ES: Opcional si acceptada

en: Or complete search
ca_ES: O cerca completa

en: Order by item type
ca_ES: Ordena pel tipus d'element

en: Order date
ca_ES: Data de la comanda

en: Order number
ca_ES: Número de demanda

en: Origin port
ca_ES: Port d'origen

en: Original network port information
ca_ES: Informació del port de xarxa original

en: Other
ca_ES: Altre

en: Other authentication sent in the HTTP request
ca_ES: Una altra autenticació enviada en la petició HTTP

en: Other component | Other components
ca_ES[0]: Un altre component
ca_ES[1]: Altres components

en: Other financial and administrative information (licenses, cartridges, consumables)
ca_ES: Altres dades financeres i administratives (llicències, consumibles, cartutxos)

en: Other item exist
ca_ES: Altre element existeix

en: Other kind of items
ca_ES: Altre tipus d'elements

en: Other...
ca_ES: Altres...

en: Others
ca_ES: Altres

en: Others authentication methods
ca_ES: Altres mètodes d'autenticació

en: PDF export font
ca_ES: Font d'exportació de PDF

en: PHP >= 5.3.7 recommended, with crypt extension
ca_ES: PHP >= 5.3.7 recomanat, amb l'extensió crypt

en: PHP version is at least 5.3.0 - Perfect!
ca_ES: La versió de PHP és com a mínim la 5.3.0 - Perfecte!

en: Page size
ca_ES: Mida de pàgina

en: Page size for dropdown (paging using scroll)
ca_ES: Mida de la pàgina de llista desplegable (paginació mitjançant desplaçament)

en: Parallel
ca_ES: Paral·lel

en: Parent business
ca_ES: Negoci pare

en: Partial load of the bookmark.
ca_ES: Lectura parcial del marcador

en: Partition
ca_ES: Partició

en: Password
ca_ES: Contrasenya

en: Password (for non-anonymous binds)
ca_ES: Contrasenya (per a les connexions no anònimes)

en: Password confirmation
ca_ES: Confirma la contrasenya

en: Password field is empty
ca_ES: Contrasenya buida

en: Password minimum length
ca_ES: Longitud mínima de la contrasenya

en: Password must contains
ca_ES: La contrasenya ha de contenir

en: Password must include at least a digit!
ca_ES: La contrasenya ha d'incloure com a mínim un dígit

en: Password must include at least a lowercase letter!
ca_ES: La contrasenya ha d'incloure com a mínim un lletra en minúscula!

en: Password must include at least a symbol!
ca_ES: La contrasenya ha d'incloure como a mínim un símbol!

en: Password must include at least a uppercase letter!
ca_ES: La contrasenya ha d'incloure com a mínim un lletra en majúscula!

en: Password need digit
ca_ES: La contrasenya necessita dígits

en: Password need lowercase character
ca_ES: La contrasenya necessita lletres minúscules

en: Password need symbol
ca_ES: La contrasenya necessita símbols

en: Password need uppercase character
ca_ES: La contrasenya necessita lletres majúscules

en: Password security policy
ca_ES: Política de seguretat de les contrasenyes

en: Password security policy validation
ca_ES: Política de seguretat de validació de contrasenyes

en: Password too short!
ca_ES: La contrasenya és massa curta!

en: Past reservations
ca_ES: Reserves passades

en: Pending
ca_ES: En espera

en: Percent done
ca_ES: Percentatge fet

en: Period
ca_ES: Període

en: Period end
ca_ES: Fi del periode

en: Period end + Notice
ca_ES: Fi del període + Avis

en: Periodicity
ca_ES: Periodicitat

en: Periodicity notice
ca_ES: Avís de periodicitat

en: Peripheral model | Peripheral models
ca_ES[0]: Model de perifèric
ca_ES[1]: Models de perifèrics

en: Peripheral type | Peripheral types
ca_ES[0]: Tipus de perifèric
ca_ES[1]: Tipus de perifèrics

en: Personal RSS feed | Personal RSS feed
ca_ES[0]: Canal RSS personal
ca_ES[1]: Canals RSS personal

en: Personal View
ca_ES: Vista personal

en: Personal reminder | Personal reminders
ca_ES[0]: Recordatori personal
ca_ES[1]: Recordatoris personals

en: Personalization
ca_ES: Personalització

en: Phone | Phones
ca_ES[0]: Telèfon
ca_ES[1]: Telèfons

en: Phone 2
ca_ES: Telèfon 2

en: Phone model | Phone models
ca_ES[0]: Model de telèfon
ca_ES[1]: Models de telèfon

en: Phone power supply type | Phones power supply types
ca_ES[0]: Tipus de bateria de telèfon
ca_ES[1]: Tipus de bateries de telèfon

en: Phone type | Phone types
ca_ES[0]: Tipus de telèfon
ca_ES[1]: Tipus de telèfons

en: Picture
ca_ES: Imatge

en: Plan this task
ca_ES: Planifica aquest seguiment

en: Planification
ca_ES: Planificació

en: Planned
ca_ES: Planificat

en: Planned duration
ca_ES: Durada planificada

en: Planned end date
ca_ES: Data final planificada

en: Planned start date
ca_ES: Data inicial planificada

en: Planning
ca_ES: Planificació

[ctx: Planning]
en: Reminder
ca_ES: Recordatori

en: Planning end date
ca_ES: Data fi planificació

en: Planning recall
ca_ES: Planificació de retirada

en: Planning reminder | Planning reminders
ca_ES[0]: Planificació de recordatori
ca_ES[1]: Planificació de recordatoris

en: Planning start date
ca_ES: Data inici planificació

en: Please choose LDAP directory to import users from
ca_ES: Tria el servidor LDAP del qual s'importaran els usuaris

en: Please confirm your email address and enter your new password.
ca_ES: Confirma el teu correu electrònic i introdueix la teva nova contrasenya.

en: Please enter your email address. An email will be sent to you and you will be able to choose a new password.
ca_ES: Introdueix la teva adreça de correu electrònic. Rebràs un correu electrònic i podràs triar la nova contrasenya

en: Please select a database:
ca_ES: Selecciona una base de dades:

en: Please select the database to update:
ca_ES: Selecciona la base de dades per a actualitzar:

en: Plugin | Plugins
ca_ES[0]: Connector
ca_ES[1]: Connectors

en: Plugins
ca_ES: Connectors

en: Plugins list
ca_ES: Llista de connectors

en: Port (default=389)
ca_ES: Port LDAP (predeterminat=389)

en: Port (optional)
ca_ES: Port (opcional)

en: Port number | Ports number
ca_ES[0]: Número de port
ca_ES[1]: Número de ports

en: Position
ca_ES: Posició

en: Position of the device on its bus
ca_ES: Posició del dispositiu en el seu bus

en: Possible values
ca_ES: Valors possibles

en: Postal code
ca_ES: Codi postal

en: Potential upload attack or file too large. Moving temporary file failed.
ca_ES: Arxiu massa gran o atac potencial. El moviment de l'arxiu temporal a fallat.

en: Power
ca_ES: Potència

en: Power supply | Power supplies
ca_ES[0]: Font d'alimentació
ca_ES[1]: Fonts d'alimentació

en: Pre-select me as a technician when creating a ticket
ca_ES: Preassigna'm com a tècnic quan es crei una incidència

en: Preconfiguration
ca_ES: Configuració previa

en: Predefined field | Predefined fields
ca_ES[0]: Camp predefinit
ca_ES[1]: Camps predefinits

en: Prefix for notifications
ca_ES: Prefix per notificacions

en: Preliminary creation
ca_ES: Creació preliminar

en: Preserve
ca_ES: Conserva

en: Preview
ca_ES: Vista prèvia

en: Previous
ca_ES: Anterior

en: Printed pages
ca_ES: Pàgines impreses

en: Printer | Printers
ca_ES[0]: Impressora
ca_ES[1]: Impressores

en: Printer counter
ca_ES: Comptador d'impressora

en: Printer model | Printer models
ca_ES[0]: Model d'impressora
ca_ES[1]: Models d'impressora

en: Printer type | Printer types
ca_ES[0]: Tipus d'impressora
ca_ES[1]: Tipus d'impressores

en: Printers dictionnary
ca_ES: Diccionari d'impressores

en: Priority
ca_ES: Prioritat

en: Priority colors
ca_ES: Colors prioritaris

en: Private
ca_ES: Privat

en: Private followup
ca_ES: Seguiment privat

en: Private followups by default
ca_ES: Seguiment privat per defecte

en: Private task
ca_ES: Tasca privada

en: Private tasks by default
ca_ES: Tasques privades per defecte

en: Problem | Problems
ca_ES[0]: Problema
ca_ES[1]: Problemes

en: Problem followup
ca_ES: Seguiment de problemes

en: Problem solved
ca_ES: Problema resolt

en: Problem task | Problem tasks
ca_ES[0]: Tasca de problema
ca_ES[1]: Tasques de problema

en: Problems on linked items
ca_ES: Problemes en elements enllaçats

en: Problems on pending status
ca_ES: Problemes pendents

en: Problems to be processed
ca_ES: Problemes per a ser processats

en: Processing
ca_ES: En curs

en: Processor | Processors
ca_ES[0]: Processador
ca_ES[1]: Processadors

en: Processor frequency
ca_ES: Freqüència del processador

en: Product ID of the operating system
ca_ES: Id. de producte del S.O.

en: Profile | Profiles
ca_ES[0]: Perfil
ca_ES[1]: Perfils

en: Profile's interface
ca_ES: Interfície associada al perfil

en: Progress
ca_ES: Progrés

en: Prohibit reservations
ca_ES: Desautoritza reserves

en: Project | Projects
ca_ES[0]: Projecte
ca_ES[1]: Projectes

en: Project state | Project states
ca_ES[0]: Estat del projecte
ca_ES[1]: Estats del projecte

en: Project task | Project tasks
ca_ES[0]: Tasca de projecte
ca_ES[1]: Tasques de projecte

en: Project tasks type | Project tasks types
ca_ES[0]: Tipus de tasques de projecte
ca_ES[1]: Tipus de tasques de projecte

en: Project team | Project teams
ca_ES[0]: Equip de projecte
ca_ES[1]: Equips de projecte

en: Project team group
ca_ES: Grup de l'equip del projecte

en: Project team user
ca_ES: Usuari de l'equip del projecte

en: Project type | Project types
ca_ES[0]: Tipus de projecte
ca_ES[1]: Tipus de projecte

en: Provide a delimiter in order to automate the new hierarchy generation.
ca_ES: Si utilitzes un caràcter de separació, pots indicar-lo per automatitzar la generació de la jerarquia

en: Proxy configuration for upgrade check
ca_ES: Configuració del proxy per verificació d'actualitzacions

en: Public
ca_ES: Públic

en: Public RSS feed | Public RSS feeds
ca_ES[0]: Canal RSS públic
ca_ES[1]: Canals RSS públics

en: Public bookmark | Public bookmarks
ca_ES[0]: Marcador públic
ca_ES[1]: Marcadors públics

en: Public followup
ca_ES: Seguiment públic

en: Public reminder | Public reminders
ca_ES[0]: Recordatori públic
ca_ES[1]: Recordatoris públics

en: Publish in the FAQ
ca_ES: Publica en les FAQ

en: Publisher
ca_ES: Editor

en: Purchase date incompatible with the associated budget. %1$s not in budget period: %2$s / %3$s
ca_ES: Data de compra incompatible amb el pressupost corresponent. %1$s no està en període pressupostari: %2$s / %3$s

en: Purchase version
ca_ES: Versió de compra

en: Purge
ca_ES: Elimina

en: Put in dustbin
ca_ES: Llença a la paperera

en: Put on hold on %s
ca_ES: Posa en espera %s

en: Put this item in the FAQ
ca_ES: Col·loca aquest article en les Preguntes Més Freqüents

en: Qualification
ca_ES: Qualificació

[ctx: Quantity]
en: Number
ca_ES: Número

en: RSS feed | RSS feeds
ca_ES[0]: Canal RSS
ca_ES[1]: Canals RSS

en: RSS feeds found
ca_ES: RSS feeds trobat

en: Rate to trigger survey
ca_ES: Valora per activar enquesta

en: Read
ca_ES: Llegeix

en: Read auth
ca_ES: Llegeix autenticació

en: Read helpdesk parameters
ca_ES: Llegeix paràmetres de helpdesk

en: Read notes
ca_ES: Llegeix notes

en: Read parameters
ca_ES: Paràmetres de lectura

en: Read the FAQ
ca_ES: Llegeix les FAQ

en: Read the item's notes
ca_ES: Llegeix les notes de l'ítem

en: Read user authentication and synchronization method
ca_ES: Mètode de lectura per l'autenticació i sincronització de l'usuari

en: Real duration
ca_ES: Durada real

en: Real duration of treatment of the ticket
ca_ES: Durada de la incidència

en: Real end date
ca_ES: Data final real

en: Real start date
ca_ES: Data inicial real

en: Reason
ca_ES: Motiu

en: Reason of rejection
ca_ES: Raó del rebuig

en: Recalculate
ca_ES: Torna a calcular

en: Recalculate the category
ca_ES: Recalcula la categoria

en: Recall on %s
ca_ES: Retira a %s

en: Received email header
ca_ES: Capçalera de correu Received

en: Receiver | Receivers
ca_ES[0]: Destinatari
ca_ES[1]: Destinataris

en: Receiver errors
ca_ES: Receptor d'errors

en: Receivers in error: %s
ca_ES: Receptors amb error: %s

en: Recent entries
ca_ES: Articles recents

en: Recipient | Recipients
ca_ES[0]: Destinatari
ca_ES[1]: Destinataris

en: Recipient email
ca_ES: Adreça de correu del destinatari

en: Recipient name
ca_ES: Nom del destinatari

en: Record into the database denied
ca_ES: Denegat el registre en la base de dades

en: Recurrent tickets
ca_ES: Incidències recurrents

en: Recursive
ca_ES: Recursiu

en: Reference
ca_ES: Referència

en: Refresh rate
ca_ES: Freqüència d'actualització

en: Refuse the solution
ca_ES: Rebutja la solució

en: Refused
ca_ES: Rebutjada

en: Refused email | Refused emails
ca_ES[0]: Correu electrònic rebutjat
ca_ES[1]: Correus electrònics rebutjats

en: Refused mail archive folder (optional)
ca_ES: Carpeta d'arxiu de correu refusat (opcional)

en: Regenerate
ca_ES: Regenera

en: Registered ID (issued by PCI-SIG) | Registered IDs (issued by PCI-SIG)
ca_ES[0]: ID registrat (emés per PCI-SIG)
ca_ES[1]: IDs registrats (emesos per PCI-SIG)

en: Rehearsal
ca_ES: Periodicitat

en: Reinit the network topology
ca_ES: Reinicia la topologia de xarxa

en: Reject email
ca_ES: Refusa correu electrònic

en: Remaining
ca_ES: Restant

en: Reminder | Reminders
ca_ES[0]: Recordatori
ca_ES[1]: Recordatoris

en: Reminders frequency for alarms on cartridges
ca_ES: Freqüència de recordatoris per a alertes de cartutxos

en: Reminders frequency for alarms on consumables
ca_ES: Freqüència de recordatoris per a alertes de consumibles

en: Remote access key
ca_ES: Clau d'accés remot

en: Remove all at once
ca_ES: Esborra tots alhora

en: Remove the domain of logins like login@domain
ca_ES: Suprimeix la terminació '@domain' de l'inici de sessió en la forma login@domain

en: Renewal
ca_ES: Renovació

en: Renting
ca_ES: Localització

en: Reopen
ca_ES: Reoberta

en: Reopen the ticket
ca_ES: Reobre la incidència

en: Repeater
ca_ES: Repetidor

en: Replace the current database with the backup file %s?
ca_ES: Reemplaça l'actual base de dades amb la còpia de seguretat %s?

en: Replay dictionary rules for manufacturers (----- = All)
ca_ES: Repeteix les regles del diccionari de fabricants (----- = Tots)

en: Replay rules on existing database ended on %s
ca_ES: Repeteix regles a la base de dades existent finalitzant a %s

en: Replay rules on existing database started on %s
ca_ES: Repeteix regles a la base de dades existent començant per %s

en: Replay rules on existing database: %1$s/%2$s
ca_ES: Repeteix regles a la base de dades existent: %1$s/%2$s

en: Replay the dictionary rules
ca_ES: Retoca diccionari

en: Replay the rules dictionary
ca_ES: Reprodueix el diccionari de regles

en: Replicate | Replicates
ca_ES[0]: Rèplica
ca_ES[1]: Rèpliques

en: Replicate %s
ca_ES: Replica %s

en: Reply-to email
ca_ES: Respondre per correu electrònic

en: Reply-to name
ca_ES: Nom de respondre a

en: Report | Reports
ca_ES[0]: Informe
ca_ES[1]: Informes

en: Request
ca_ES: Sol·licitud

en: Request comments
ca_ES: Comentari de la sol·licitud

en: Request date
ca_ES: Data de la sol·licitud

en: Request source | Request sources
ca_ES[0]: Origen de la sol·licitud
ca_ES[1]: Origen de les sol·licituds

en: Request sources by default
ca_ES: Sol·licita fonts per defecte

en: Requested item not found
ca_ES: No s'ha trobat l'element sol·licitat

en: Requester | Requesters
ca_ES[0]: Sol·licitant
ca_ES[1]: Sol·licitants

en: Requester ID
ca_ES: ID del sol·licitant

en: Requester group | Requester groups
ca_ES[0]: Grup sol·licitant
ca_ES[1]: Grups sol·licitants

en: Requester group except manager users
ca_ES: Grup de sol·licitants excepte administradors

en: Requester group manager
ca_ES: Administrador del grup de sol·licitants

en: Requester in group
ca_ES: Sol·licitant en grup

en: Requester location
ca_ES: Ubicació del sol·licitant

en: Requester user
ca_ES: Usuari sol·licitant

en: Reservable item | Reservable items
ca_ES[0]: Element reservable
ca_ES[1]: Elements reservables

en: Reservation | Reservations
ca_ES[0]: Reserva
ca_ES[1]: Reserves

en: Reservation expired
ca_ES: Fi de la reserva

en: Reserve
ca_ES: Reserva

en: Reserve an item
ca_ES: Reserva un element

en: Reset display options
ca_ES: Reinicia les opcions de visualització

en: Reset last run
ca_ES: Reinicia l'última execució

en: Reset password successful.
ca_ES: Contrasenya canviada correctament.

en: Resolution
ca_ES: Resolta en

en: Resolution date
ca_ES: Data de resolució

en: Resolution time
ca_ES: Temps de resolució

en: Response address (if needed)
ca_ES: Adreça de resposta (si cal)

en: Response date
ca_ES: Data de resposta

en: Response date to the satisfaction survey
ca_ES: Data de resposta de l'enquesta de satisfacció

en: Response name (if needed)
ca_ES: Nom remitent (si cal)

en: Restore
ca_ES: Restaura

en: Restore the item
ca_ES: Restaura l'element

en: Restrict %s field for x509 authentication (separator $)
ca_ES: Restringeix el camp %s per a la identificació x509 (separador $)

en: Restrict device management
ca_ES: Restringeix la gestió de perifèrics

en: Restrict monitor management
ca_ES: Restringeix la gestió de monitors

en: Restrict phone management
ca_ES: Restringeix la gestió de telèfons

en: Restrict printer management
ca_ES: Restringeix la gestió d'impressores

en: Result details
ca_ES: Detalls del resultat

en: Result of the regular expression
ca_ES: Resultat de l'expressió regular

en: Results
ca_ES: Resultats

en: Results to display by page
ca_ES: Resultats mostrats per pàgina

en: Results to display on home page
ca_ES: Resultats mostrats a la pàgina principal

en: Retrieve email (Mails receivers)
ca_ES: Recupera correu electrònic (Correus rebuts)

en: Review
ca_ES: Revisa

en: Rights and entities assignment
ca_ES: Drets i assignació d'entitats

en: Rights assignment
ca_ES: Assignació de drets

en: Room number
ca_ES: Codi d'oficina

en: Root directory (optional)
ca_ES: Directori de base (opcional)

en: Root entity
ca_ES: Entitat arrel

en: Root location
ca_ES: Lloc arrel

en: RootDN (for non anonymous binds)
ca_ES: RootDN (per a les connexions no anònimes)

en: Rule | Rules
ca_ES[0]: Regla
ca_ES[1]: Regles

en: Rule results
ca_ES: Resultats de la regla

en: Rule type
ca_ES: Elecció del tipus de regla

en: Rules applicable in the sub-entities
ca_ES: Regles de sub-entitats

en: Rules applied: %s
ca_ES: Regles heretades: %s

en: Rules are conditionals. Each one can be used on multiple actions.
ca_ES: Les regles són condicionals. Cadascuna pot ser usada en múltiples accions.

en: Rules for assigning a category to a software
ca_ES: Regles d'assignació de categoria al programari

en: Rules for assigning a category to software
ca_ES: Regles d'assignació de categoria als programes

en: Rules for assigning a computer to an entity
ca_ES: Regles d'assignació d'un ordinador a una entitat

en: Rules for assigning a ticket created through a mails receiver
ca_ES: Regles per a l'assignació d'una incidència creada a partir d'un correu electrònic

en: Rules for assigning an item to an entity
ca_ES: Regles per a assignar un element a una entitat

en: Rules for import and link computers
ca_ES: Normes d'importació i vinculació dels equips

en: Rules list
ca_ES: Llista de regles

en: Rules management
ca_ES: Gestió de regles

en: Rules refused
ca_ES: Regles denegades

en: Rules used for
ca_ES: Regles usades per

en: Rules using the object have been disabled.
ca_ES: Les regles que afecten a l'entitat estan desactivades

en: Run count
ca_ES: Número d'execucions

en: Run frequency
ca_ES: Freqüència d'execució

en: Run mode
ca_ES: Mode d'execució

en: Run period
ca_ES: Període d'execució

en: Running
ca_ES: En procés d'execució

en: SECURE
ca_ES: SEGUR

en: SELinux boolean configuration for %s
ca_ES: SELinux configuració booleana per %s

en: SELinux mode is %s
ca_ES: Mode SELinux és %s

en: SLA
ca_ES: SLA (acord de nivell de servei)

en: SMTP host
ca_ES: Servidor SMTP

en: SMTP login (optional)
ca_ES: Login SMTP

en: SMTP password (optional)
ca_ES: Contrasenya SMTP

en: SQL Dump
ca_ES: Volcat en SQL

en: Satisfaction
ca_ES: Satisfacció

en: Satisfaction survey
ca_ES: Enquesta de satisfacció

en: Satisfaction survey answer
ca_ES: Enquesta de satisfacció resposta

en: Satisfaction survey configuration
ca_ES: Configuració d'enquesta de satisfacció

en: Satisfaction survey trigger rate
ca_ES: Taxa d'activació d'enquesta de satisfacció

en: Satisfaction with the resolution of the ticket
ca_ES: Satisfacció sobre la resolució de la incidència

en: Saturday
ca_ES: Dissabte

en: Save
ca_ES: Desa

en: Save and add to the knowledge base
ca_ES: Desa i afegeix a la base de coneixements

en: Save as bookmark
ca_ES: Desa com a marcador

en: Save solution to the knowledge base
ca_ES: Desa la solució a la base de coneixements

en: Scheduled
ca_ES: Programat

en: Search
ca_ES: Cerca

en: Search (%s for all)
ca_ES: Cerca (%s per tot)

en: Search a solution
ca_ES: Cerca una solució

en: Search criteria for users
ca_ES: Criteri de cerca pels usuaris

en: Search engine
ca_ES: Motor de cerca

en: Search filter (if needed)
ca_ES: Filtre de cerca (si fos necessari)

en: Search filter for entities
ca_ES: Filtre de cerca de les entitats

en: Search filter for users
ca_ES: Filtre de cerca per a usuaris

en: Search result default display
ca_ES: Vistes predeterminades

en: Search result display
ca_ES: Pantalla de cerca de resultats

en: Search result user display
ca_ES: Resultat de la cerca del usuari

en: Search the ID of your hardware
ca_ES: Cerca l'identificador del teu maquinari

en: Search type
ca_ES: Tipus de cerca

en: Second Item
ca_ES: Segon element

en: Secondary
ca_ES: Secundari

en: Security
ca_ES: Seguretat

en: See (actor)
ca_ES: Veure (actor)

en: See (author)
ca_ES: Veure (autor)

en: See all
ca_ES: Veure tots

en: See all plannings
ca_ES: Veure totes les planificacions

en: See all reservable items
ca_ES: Mostra tots els elements reservables

en: See all tickets
ca_ES: Veure totes les incidències

en: See assigned
ca_ES: Veure assignada

en: See assigned tickets
ca_ES: Veure incidències assignades

en: See group ticket
ca_ES: Veure el grup de la incidència

en: See hardware of my groups
ca_ES: Veure maquinari dels meus grups

en: See my ticket
ca_ES: Veure la meva incidència

en: See personnal planning
ca_ES: Veure planificació personal

en: See planning
ca_ES: Veure les reserves

en: See private ones
ca_ES: Veure les privades

en: See public ones
ca_ES: Veure les públiques

en: See schedule of people in my groups
ca_ES: Veure la planificació de les persones dels meus grups

en: See the catalog of plugins
ca_ES: Mostra la llista de connectors

en: See tickets created by my groups
ca_ES: Veure incidències creades pels meus grups

en: Select 'Upgrade' to update your version of GLPI from an earlier version
ca_ES: Selecciona 'Actualitza' per actualitzar GLPI des d'una versió anterior

en: Select a peer for %s:
ca_ES: Selecciona un company per %s:

en: Select default items to show
ca_ES: Selecciona els elements que es mostraran de forma predeterminada

en: Select statistics to be displayed
ca_ES: Selecciona les estadístiques per visualitzar

en: Select the common field that you want to update
ca_ES: Selecciona el camp comú que vols actualitzar

en: Select the desired entity
ca_ES: Seleccionar l'entitat desitjada

en: Select the field that you want to update
ca_ES: Selecciona el camp que vols actualitzar

en: Select the report you want to generate
ca_ES: Selecciona un informe

en: Select the type of the item on which applying this action
ca_ES: Selecciona el tipus d'element al qual s'aplicarà aquesta acció

en: Select the type of the item that must be unlock
ca_ES: Selecciona el tipus d'element que ha de ser desbloquejat

en: Select/unselect all
ca_ES: Selecciona/deselecciona tots

en: Selection too large, massive action disabled.
ca_ES: Selecció massa gran, acció desactivada

en: Send
ca_ES: Envia

en: Send a notification
ca_ES: Envia una notificació

en: Send a test email to the administrator
ca_ES: Prova d'enviament de correu electrònic a l'administrador

en: Send alarms on cartridges
ca_ES: Alertes sobre cartutxos

en: Send alarms on consumables
ca_ES: Envia avisos sobre consumibles

en: Send alarms on contracts
ca_ES: Enviament d'avisos de contractes

en: Send alarms on expired licenses
ca_ES: Enviament d'alertes per llicències expirades

en: Send alarms on financial and administrative information
ca_ES: Envia alertes sobre informació financera i administrativa

en: Send alarms on receiver errors
ca_ES: Envia alarmes en els errors de recepció

en: Send an approval request
ca_ES: Envia una sol·licitud de validació

en: Send contract alarms before
ca_ES: Envia alertes sobre contractes abans

en: Send date
ca_ES: Data d'enviament

en: Send financial and administrative information alarms before
ca_ES: Envia alertes d'informació financera i administrativa abans

en: Send license alarms before
ca_ES: Envia alertes sobre llicències abans

en: Send licenses alert failed
ca_ES: Envia alerta de llicències fallides

en: Send mails in queue
ca_ES: Envia missatges en cua

en: Send planning recalls
ca_ES: Envia recordatoris planificats

en: Send reservation alert failed
ca_ES: Ha fallat l'enviament d'alertes de reserva

en: Sender email
ca_ES: Adreça de correu del remitent

en: Sender name
ca_ES: Nom del remitent

en: September
ca_ES: Setembre

en: Serial
ca_ES: Sèrie

en: Serial number
ca_ES: Número de sèrie

en: Serial of the operating system
ca_ES: Número de sèrie del S.O.

en: Server
ca_ES: Servidor

en: Service
ca_ES: Servei

en: Service is down for maintenance. It will be back shortly.
ca_ES: El servei està aturat per manteniment. Aviat tornarà a estar actiu.

en: Service provided
ca_ES: Prestació

en: Sessions support is available - Perfect!
ca_ES: El suport de sessions es troba operatiu - Perfecte!

en: Sessions test
ca_ES: Prova de sessions

en: Set notifications for all actors
ca_ES: Estableix notificacions per tots els actors

en: Set personal
ca_ES: Fes privat

en: Set public
ca_ES: Fes públic

en: Set status: %s
ca_ES: Configurar estat: %s

en: Set the network using notation address/mask
ca_ES: Configura la xarxa utilitzant la notació adreça/màscara

en: Settings
ca_ES: Preferències

en: Setup
ca_ES: Configuració

en: Several network names available! Go to the tab 'Network Name' to manage them.
ca_ES: Diversos noms de xarxa disponibles! Ves a la pestanya "Noms de xarxa" per gestionar-ho.

en: Show GLPI ID
ca_ES: Mostra els ID GLPI

en: Show all
ca_ES: Mostra tots

en: Show graphics
ca_ES: Mostra gràfics

en: Show list of available tags
ca_ES: Mostra les etiquetes disponibles

en: Show new tickets on the home page
ca_ES: Mostra les incidències noves a l'entrar al sistema

en: Show on global GANTT
ca_ES: Mostra en GANTT global

en: Show personnal information in new ticket form (simplified interface)
ca_ES: Mostra informació personal en el formulari de la nova incidència (interfície simplificada)

en: Show the dustbin
ca_ES: Mostra la paperera

en: Simple mode
ca_ES: Mode senzill

en: Simplified interface
ca_ES: CAU (Centre d'Atenció als Usuaris)

en: Simplified interface help link
ca_ES: Enllaç a l'Ajuda del CAU

en: Single mode fiber
ca_ES: Fibra monomode

en: Single value
ca_ES: Valor únic

en: Size
ca_ES: Mida

en: Size by default
ca_ES: Mida per defecte

en: Slave database out of sync!
ca_ES: Base de coneixements esclava està desincronitzada!

en: Software | Software
ca_ES[0]: Programari
ca_ES[1]: Programari

en: Software category | Software categories
ca_ES[0]: Categoria de programari
ca_ES[1]: Categories de programari

en: Software category deleted by the dictionary rules
ca_ES: Categoria de programari esborrada pel diccionari de regles

en: Software deleted after merging
ca_ES: Programes enviats a la paperera després de reagrupar

en: Software deleted by GLPI dictionary rules
ca_ES: Material esborrat pel diccionari GLPI

en: Software dictionary
ca_ES: Diccionari de programari

en: Software of computers
ca_ES: Programari dels ordinadors

en: Software support
ca_ES: Manteniment de programari

en: Solution | Solutions
ca_ES[0]: Solució
ca_ES[1]: Solucions

en: Solution template | Solution templates
ca_ES[0]: Plantilla de solució
ca_ES[1]: Plantilles de solucions

en: Solution type | Solution types
ca_ES[0]: Tipus de solució
ca_ES[1]: Tipus de solucions

en: Solve tickets
ca_ES: Resoldre incidències

en: Solved on %s
ca_ES: Solucionada el %s

en: Sons of %s
ca_ES: Fills de %s

en: Soundcard | Soundcards
ca_ES[0]: Targeta de so
ca_ES[1]: Targetes de so

en: Source
ca_ES: Item (ID)

en: Source of followup
ca_ES: Origen del seguiment

en: Speaker
ca_ES: Altaveu

en: Speakers
ca_ES: Altaveus

en: Specificities
ca_ES: Especificacions

en: Specify a date
ca_ES: Especifica una data

en: Specify an end date
ca_ES: Especifica una data de finalització

en: Speed
ca_ES: Velocitat

en: Standard interface
ca_ES: Interfície estàndard

en: Standard interface help link
ca_ES: Enllaç a l'Ajuda Central

en: Start
ca_ES: Principi

en: Start at %s
ca_ES: Comença a les %s

en: Start at %s:
ca_ES: Comença a les %s:

en: Start date
ca_ES: Data inicial

en: Start date of warranty
ca_ES: Data d'inici de la garantia

en: Start of the selected timeframe is not a working hour.
ca_ES: L'inici del període de temps seleccionat no és una hora de treball.

en: Startup date
ca_ES: Data de posada en servei

en: State of the virtual machine | States of the virtual machine
ca_ES[0]: Estat de la màquina virtual
ca_ES[1]: Estats de la màquina virtual

en: Statistics
ca_ES: Estadístiques

en: Status | Statuses
ca_ES[0]: Estat
ca_ES[1]: Estat

en: Status of items | Statuses of items
ca_ES[0]: Estat dels elements
ca_ES[1]: Estats dels elements

en: Status of my validation
ca_ES: Estat de la meva validació

en: Status of the approval request
ca_ES: Estat de la petició de validació

en: Status updated. The connected items have been updated using this status.
ca_ES: Modificació de l'estat. Els elements relacionats s'han actualitzat amb l'estat de l'ordinador.

en: Status value in database
ca_ES: Valor d'estat a la base de dades

en: Steal
ca_ES: Roba

en: Steal a ticket
ca_ES: Roba una incidència

en: Step %d
ca_ES: Pas %d

en: Step for the hours (minutes)
ca_ES: Interval per les hores (minuts)

en: Stock location
ca_ES: Ubicació d'emmagatzematge

en: Subject
ca_ES: Tema

en: Subject email header
ca_ES: Capçalera assumpte

en: Submit message
ca_ES: Envia missatge

en: Subnet
ca_ES: Subxarxa

en: Subnet mask | Subnet masks
ca_ES[0]: Màscara de subxarxa
ca_ES[1]: Màscares de subxarxa

en: Succesful deletion of the file %s
ca_ES: Esborrat correcte del fitxer %s

en: Successful importation
ca_ES: La importació s'ha realitzat correctament

en: Successfully recreated network tree
ca_ES: Arbre de xarxa refet amb èxit

en: Sum of planned durations of tasks
ca_ES: Suma de les durades previstes de les tasques

en: Sum of total effective durations of tasks
ca_ES: Suma de les durades totals efectives de les tasques

en: Summary
ca_ES: Seguiment

en: Sunday
ca_ES: Diumenge

en: Sundays and holidays
ca_ES: diumenges i festius

en: Supplier | Suppliers
ca_ES[0]: Proveïdor
ca_ES[1]: Proveïdors

en: Supplier of project team
ca_ES: Proveïdor de l'equip de projecte

en: Support hours
ca_ES: Hores de servei

en: Surname
ca_ES: Cognom

en: Surname, First name
ca_ES: Cognoms, Nom

en: Survey type
ca_ES: Tipus d'enquesta

en: Symbol
ca_ES: Símbol

en: Symptoms
ca_ES: Símptomes

en: Synchronization
ca_ES: Sincronització

en: Synchronizing already imported users
ca_ES: Sincronització dels usuaris ja importats

en: System
ca_ES: Sistema

en: System board | System boards
ca_ES[0]: Placa base
ca_ES[1]: Plaques base

en: System lock
ca_ES: Sistema bloquejat

en: System logs retention period (in days, 0 for infinite)
ca_ES: Temps de caducitat del registre del sistema (en dies; 0 per infinit)

en: TCO
ca_ES: CTP

en: TCO (value + tracking cost)
ca_ES: CTP (valor + cost d'incidències)

en: Tacit
ca_ES: Tàcit

en: Tag
ca_ES: TAG

en: Tagged
ca_ES: Etiquetat

en: Take into account
ca_ES: A tenir en compte

en: Take into account time
ca_ES: Temps de resposta

en: Target | Targets
ca_ES[0]: Destí
ca_ES[1]: Destins

en: Target entity for the computer
ca_ES: Entitat destí per a l'equip

en: Task | Tasks
ca_ES[0]: Tasca
ca_ES[1]: Tasques

en: Task %s executed
ca_ES: %s tasca executada

en: Task author
ca_ES: Autor de la tasca

en: Task category | Task categories
ca_ES[0]: Categoria de la tasca
ca_ES[1]: Categories de les tasques

en: Task completed in %s
ca_ES: Tasca completada en %s

en: Task completed.
ca_ES: Tasca completada.

en: Task team | Task teams
ca_ES[0]: Equip de treball
ca_ES[1]: Equips de treball

en: Tasks category | Tasks categories
ca_ES[0]: Categoria de la tasca
ca_ES[1]: Categoria de les tasques

en: Tasks state by default
ca_ES: Estat de tasques per defecte

en: Team member | Team members
ca_ES[0]: Membre de l'equip
ca_ES[1]: Membres de l'equip

en: Technician
ca_ES: Tècnic

en: Technician as assigned
ca_ES: Tècnic assignat

en: Technician group
ca_ES: Grup del tècnic

en: Technician in charge of the hardware
ca_ES: Responsable tècnic del maquinari

en: Technician in charge of the task
ca_ES: Tècnic encarregat de la tasca

en: Technician in charge of the ticket
ca_ES: Tècnic encarregat d'aquesta incidència

en: Technician in tasks
ca_ES: Tècnic en tasques

en: Template for a request
ca_ES: Plantilla per a una sol·licitud

en: Template for an incident
ca_ES: Plantilla per a una incidència

en: Template for the automatic transfer of computers in another entity
ca_ES: Plantilla per a la transferència automàtica dels ordinadors en una altra entitat

en: Template name
ca_ES: Nom de la plantilla

en: Template translation | Template translations
ca_ES[0]: Traducció de la plantilla
ca_ES[1]: Traduccions de la plantilla

en: Templates
ca_ES: Plantilles

en: Temporary directory doesn't exist
ca_ES: La carpeta temporal no existeix

en: Test connection to email server
ca_ES: Prova de connexió amb el servidor IMAP/POP

en: Test ctype functions
ca_ES: Comprova funcions ctype

en: Test done
ca_ES: Prova efectuada

en: Test email sent to administrator
ca_ES: Missatge de prova enviat a l'administrador

en: Test failed
ca_ES: Prova fallida

en: Test failed: %s
ca_ES: Prova fallida: %s

en: Test if Session_use_trans_sid is used
ca_ES: Comprova l'ús de Session_use_trans_sid

en: Test json functions
ca_ES: Prova de les funcions json

en: Test of connection to LDAP directory
ca_ES: Prova de connexió amb el servidor LDAP

en: Test of the connection at the database
ca_ES: Prova de la connexió a la base de dades

en: Test rules engine
ca_ES: Prova el motor de regles

en: Test session auto start
ca_ES: Prova d'autoinici de sessió

en: Test successful
ca_ES: Prova correcta

en: Test successful: %s
ca_ES: Prova correcta: %s

en: Testing PHP Parser
ca_ES: Prova de l'intèrpret PHP

en: Text in the login box
ca_ES: Text en la pàgina d'inici

en: Thank you for using our automatic helpdesk system.
ca_ES: Gràcies per utilitzar el nostre sistema d'ajuda automàtica.

en: That will remove all the reservations in progress.
ca_ES: Això eliminarà totes les reserves en curs.

en: The CURL extension for your PHP parser isn't installed
ca_ES: L'extensió CURL per a l'intèrpret PHP no està instal·lada

en: The LDAP extension of your PHP parser isn't installed
ca_ES: L'extensió LDAP del teu intèrpret PHP no està instal·lada

en: The MAC address and the IP of the equipment are included in an aggregated network port
ca_ES: L'adreça MAC i l'adreça IP de l'equip s'inclouen en un port de xarxa afegit

en: The PHP mail function is unknown or is not activated on your system.
ca_ES: La funció PHP mail no existeix o està desactivada al teu sistema.

en: The action you have requested is not allowed.
ca_ES: L'acció que has sol·licitat no està permesa

en: The action you have requested is not allowed. Reload previous page before doing action again.
ca_ES: L'acció que has sol·licitat no t'és permesa. Recarrega la pàgina anterior abans de realitzar una nova acció

en: The assignment of a SLA to a ticket causes the recalculation of the due date.
ca_ES: L'assignació de SLA a una incidència provoca el recàlcul de la data de venciment

en: The authentication method configuration doesn't allow you to change your password.
ca_ES: La configuració d'autenticació no et permet canviar la teva contrasenya.

en: The directory %s doesn't exist.
ca_ES: El directori %s no existeix.

en: The directory could not be created.
ca_ES: No s'ha pogut crear el directori.

en: The directory was created but could not be removed.
ca_ES: S'ha creat el directori però no s'ha pogut eliminar.

en: The engine passes the result of a rule to the following one.
ca_ES: El sistema passa el resultat d'una regla a la següent

en: The engine stops on the first checked rule.
ca_ES: El motor s'atura quan es verifiqui la primera regla.

en: The engine treats all the rules.
ca_ES: El motor executa totes les regles.

en: The file already exists
ca_ES: El fitxer ja existeix

en: The file could not be created.
ca_ES: No s'ha pogut crear l'arxiu.

en: The file is not an image file.
ca_ES: El fitxer no és una imatge.

en: The file is valid. Upload is successful.
ca_ES: El fitxer és vàlid, i ha estat descarregat correctament.

en: The file was created but can't be deleted.
ca_ES: El fitxer ha estat creat però no s'ha pogut esborrar.

en: The following automatic actions are in error. They require intervention.
ca_ES: Error en les següents accions automàtiques. Requereix intervenció.

en: The functionality is found - Perfect!
ca_ES: S'han trobat les funcions - Perfecte!

en: The installation is finished
ca_ES: La instal·lació ha acabat

en: The login is not valid. Unable to add the user.
ca_ES: El nom d'usuari no és vàlid. No es pot afegir l'usuari.

en: The login is not valid. Unable to update login.
ca_ES: El nom d'usuari no és vàlid. No es pot actualitzar l'usuari.

en: The magic_quotes_sybase option isn't active on your server - Perfect!
ca_ES: El teu servidor no utilitza l'opció magic_quotes_sybase - Perfecte!

en: The new structure is hierarchical
ca_ES: La nova estructura és jeràrquica

en: The plugin %s is incompatible with this version of GLPI
ca_ES: El connector %s és incompatible amb aquesta versió de GLPI

en: The required item is already reserved for this timeframe
ca_ES: El material sol·licitat ja està reservat per a aquest horari

en: The selected user (%s) has no valid email address. The request has been created, without email confirmation.
ca_ES: L'usuari seleccionat (%s) no té una adreça de correu vàlida. La petició s'ha creat, sense confirmació per correu.

en: The server answered: %s
ca_ES: El servidor ha respost: %s

en: The server or/and user field is empty
ca_ES: El camp servidor i/o el camp usuari estan buits

en: The slave database is desynchronized. The difference is of:
ca_ES: La base de dades esclava no està sincronitzada. La diferència és de:

en: The ticket will be added in the entity %s
ca_ES: Incidència creada a l'entitat. %s

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
ca_ES: El fitxer carregat excedeix la directiva MAX_FILE_SIZE que s'ha especificat al formulari HTML

en: The uploaded file exceeds the post_max_size directive in php.ini
ca_ES: El fitxer carregat excedeix la directiva post_max_size a php.ini

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
ca_ES: El fitxer carregat excedeix la directiva upload_max_filesize a php.ini

en: The uploaded file was only partially uploaded
ca_ES: El fitxer carregat va ser pujat només parcialment

en: The use of a SMTP is needed.
ca_ES: És imprescindible utilitzar un servidor SMTP.

en: The user is busy at the selected timeframe.
ca_ES: L'usuari està ocupat durant el període seleccionat

en: The version of the database is not compatible with the version of the installed files. An update is necessary.
ca_ES: La versió de la base de dades no és compatible amb la versió del codi instal·lat. Cal una actualització.

en: There's already a translation for this field in this language
ca_ES: Ja hi ha una traducció per a aquest camp en aquest idioma

en: These parameters are used as actions in generic rules for assignment to entities
ca_ES: Aquests paràmetres s'utilitzen com a accions en les regles genèriques per a l'assignació a les entitats

en: Think of making a backup before transferring items.
ca_ES: Es recomana fer una còpia de seguretat abans de transferir elements.

en: Third party type | Third party types
ca_ES[0]: Tipus de Tercer
ca_ES[1]: Tipus de Tercer

en: This is a test email.
ca_ES: Aquest és el missatge de prova d'enviament de correu electrònic

en: This is the new hierarchy. If it's complete approve it.
ca_ES: Aquí tens la nova jerarquia. Si és correcta pots validar-la

en: This item is not part of the FAQ
ca_ES: Aquest article no forma part de les Preguntes Més Freqüents

en: This item is part of the FAQ
ca_ES: Aquest article forma part de les Preguntes Més Freqüents

en: This item is waiting for approval, do you really want to resolve or close it?
ca_ES: Aquest element està a l'espera d'aprovació, realment el vols resoldre o tancar?

en: This month
ca_ES: Aquest mes

en: This profile is the last with write rights on profiles
ca_ES: Aquest perfil és l'últim amb drets d'escriptura per als perfils

en: This ticket concerns me
ca_ES: Aquesta incidència m'afecta

en: This week
ca_ES: Aquesta setmana

en: Threads
ca_ES: Fils

en: Threshold of alarm reached for the type of cartridge: %1$s - Reference %2$s - Remaining %3$d
ca_ES: S'ha arribat al llindar d'alarma pel cartutx tipus: %1$s - Referència %2$s - Restant %3$d

en: Threshold of alarm reached for the type of consumable: %1$s - Reference %2$s - Remaining %3$d
ca_ES: S'ha arribat al llindar d'alarma pel cartutx tipus: %1$s - Referència %2$s - Restant %3$d

en: Thursday
ca_ES: Dijous

en: Ticket | Tickets
ca_ES[0]: Incidència
ca_ES[1]: Incidències

en: Ticket #%1$s %2$s
ca_ES: Incidència #%1$s %2$s

en: Ticket %d successfully created
ca_ES: Incidència %d creada correctament

en: Ticket category | Ticket categories
ca_ES[0]: Categoria d'incidència
ca_ES[1]: Categories d'incidències

en: Ticket cost | Ticket costs
ca_ES[0]: Cost de la incidència
ca_ES[1]: Costos de les incidències

en: Ticket creation failed (check mandatory fields)
ca_ES: Creació d'incidència fallida (verifica camps obligatoris)

en: Ticket creation failed (no template)
ca_ES: Creació d'incidència fallida (no hi ha plantilla)

en: Ticket creation form on login
ca_ES: Formulari d'alta de problemes a l'inici

en: Ticket followup
ca_ES: Seguiment d'incidències

en: Ticket location
ca_ES: Ubicació de la incidència

en: Ticket on linked items | Tickets on linked items
ca_ES[0]: Incidència sobre elements enllaçats
ca_ES[1]: Incidències sobre elements enllaçats

en: Ticket solved
ca_ES: Incidència resolta

en: Ticket task | Ticket tasks
ca_ES[0]: Tasca de la incidència
ca_ES[1]: Tasques de la Incidència

en: Ticket template | Ticket templates
ca_ES[0]: Plantilla d'incidència
ca_ES[1]: Plantilles d'incidències

en: Ticket waiting for your approval
ca_ES: Incidència en espera de la seva validació

en: Tickets
ca_ES: Incidències

en: Tickets awaiting approval
ca_ES: Incidències esperant aprovació

en: Tickets default type
ca_ES: Tipus per defecte per a les incidències

en: Tickets duration
ca_ES: Durada de les incidències

en: Tickets on pending status
ca_ES: Incidència pendent

en: Tickets to be processed
ca_ES: Incidències per a processar

en: Time | Times
ca_ES[0]: Temps
ca_ES[1]: Temps

en: Time cost
ca_ES: Cost horari

en: Time range | Time ranges
ca_ES[0]: Període de temps
ca_ES[1]: Períodes de temps

en: Tio
ca_ES: TB

en: Title
ca_ES: Títol

en: To %s
ca_ES: A %s

en: To answer by email, write above this line
ca_ES: Per respondre per correu electrònic, escriu a sobre d'aquesta línia

en: To answer by email, write under this line
ca_ES: Per respondre per correu electrònic, escriu a sota d'aquesta línia

en: To be in charge of a ticket
ca_ES: Estar a càrrec d'una incidència

en: To be unaware of import
ca_ES: Ignora la importació

en: To copy/paste in your support request
ca_ES: Per a enganxar/copiar a la seva petició de suport

en: To do
ca_ES: Pendent

en: To email header
ca_ES: Capçalera a (receptor)

en: To empty the list of elements to be transferred
ca_ES: Buida la llista d'elements per transferir

en: To increase the limit: change max_input_vars or suhosin.post.max_vars in php configuration.
ca_ES: Per incrementar el límit: canvia max_input_vars o suhosin.post.max_vars a la configuració de php.

en: To update
ca_ES: Per actualitzar

en: Today
ca_ES: Avui

en: Token
ca_ES: Simbòlic

en: Too large attached file
ca_ES: Arxiu adjunt massa gran

en: Tools
ca_ES: Eines

en: Total cost
ca_ES: Cost total

en: Total count
ca_ES: Número total

en: Total duration
ca_ES: Duració total

en: Total real duration of treatment of the ticket
ca_ES: Duració total real de la incidència

en: Total remaining on the budget
ca_ES: Total restant del pressupost

en: Total spent on the budget
ca_ES: Total gastat al pressupost

en: Total: %1$d (%2$d new, %3$d used, %4$d worn)
ca_ES: Total: %1$d (%2$d nou, %3$d usat, %4$d gastat)

en: Total: %1$d (%2$d used, %3$d worn)
ca_ES: Total: %1$d (%2$d usat, %3$d gastat)

en: Total: %1$d, New: %2$d, Used: %3$d
ca_ES: Total: %1$d, Nou: %2$d, Usat: %3$d

en: Total: Value=%1$s - Account net value=%2$s
ca_ES: Total: Valor=%1$s - Valor Net Comptable=%2$s

en: Transfer
ca_ES: Transfereix

en: Transfer and merge
ca_ES: Transfereix i fusiona

en: Transfer mode
ca_ES: Mode de transferència

en: Transform this network port to
ca_ES: Transforma aquest port de xarxa a

en: Translation | Translations
ca_ES[0]: Traducció
ca_ES[1]: Traduccions

en: Translation of dropdowns
ca_ES: Traducció de desplegables

en: Try again
ca_ES: Reintenta

en: Try increasing the memory_limit parameter in the php.ini file.
ca_ES: Intenta augmentar el paràmetre memory_limit a l'arxiu php.ini

en: Tuesday
ca_ES: Dimarts

en: Twisted pair (RJ-45)
ca_ES: Parell trenat (RJ-45)

en: Type | Types
ca_ES[0]: Tipus
ca_ES[1]: Tipus

en: Type of component
ca_ES: Tipus de component

en: URL of the application
ca_ES: URL de base utilitzada

en: Unable to add. The user already exist.
ca_ES: No es pot afegir. L'usuari ja existeix.

en: Unable to add. The user already exists.
ca_ES: No es pot afegir. Aquest usuari ja existeix.

en: Unable to affect the email to an entity
ca_ES: No es pot associar el correu electrònic a una entitat

en: Unable to archive log file: %1$s. %2$s already exists. Wait till next day.
ca_ES: No es pot arxivar l'arxiu de registre: %1$s. %2$s encara existeix. Espera fins l'endemà.

en: Unable to connect to the LDAP directory
ca_ES: Impossible connectar amb el servidor LDAP

en: Unable to delete archived log file: %s
ca_ES: No es pot eliminar l'arxiu de registre arxivat: %s

en: Unable to find the byte %s
ca_ES: No es troba el byte %s

en: Unable to get item
ca_ES: No s'ha pogut obtenir l'element

en: Unable to reaffect given elements !
ca_ES: No pot reafectar a elements donats !

en: Unable to update login. A user already exists.
ca_ES: Impossible actualitzar el nom d'inici de sessió. L'usuari ja existeix.

en: Unauthorized access to the file %s
ca_ES: Accés no autoritzat a l'arxiu %s

en: Unauthorized access to this file
ca_ES: Accés no autoritzat a aquest fitxer

en: Unauthorized file type
ca_ES: Tipus d'arxiu no autoritzat

en: Unavailable
ca_ES: No disponible

en: Uncategorized software
ca_ES: Programari sense categoritzar

en: Uncheck all
ca_ES: Desmarca tot

en: Undefined function %s (for cron)
ca_ES: Funció indefinida %s (per cron)

en: Undefined interface
ca_ES: Interfície no definida

en: Under observation
ca_ES: En observació

en: Uninstall the software
ca_ES: Desinstal·la el programari

en: Uninstalling a cartridge
ca_ES: Desinstal·lant un cartutx

en: Unique fields
ca_ES: Camps únics

en: Unit management
ca_ES: Gestió individual

en: Unknown error
ca_ES: Error desconegut

en: Unknown file
ca_ES: Fitxer desconegut

en: Unknown interface
ca_ES: Interfície desconeguda

en: Unknown network
ca_ES: Xarxa desconeguda

en: Unknown network port
ca_ES: Port de xarxa desconegut

en: Unknown ticket
ca_ES: Incidència desconeguda

en: Unlimited
ca_ES: Il·limitat

en: Unlimited memory - Perfect!
ca_ES: Memòria il·limitada - Perfecte!

en: Unlock a link with an item
ca_ES: Desbloqueja un enllaç a un element

en: Unlock an item
ca_ES: Desbloqueja un element

en: Unlock components
ca_ES: Desbloqueja components

en: Unlock the component
ca_ES: Desbloqueja el component

en: Unlock the item
ca_ES: Desbloqueja l'element

en: Unofficial translations are also available
ca_ES: Les traduccions no oficials estan també disponibles

en: Unpublished
ca_ES: No publicat

en: Untagged
ca_ES: Sense etiquetar

en: Update
ca_ES: Actualitza

en: Update (actor)
ca_ES: Actualitza (actor)

en: Update Source | Update Sources
ca_ES[0]: Font de l'actualització
ca_ES[1]: Fonts de les actualitzacions

en: Update all
ca_ES: Actualitza-ho tot

en: Update an item
ca_ES: Actualitza un element

en: Update auth and sync
ca_ES: Actualitza l'autorització i sincronitza

en: Update authentification method to
ca_ES: Actualitza el mètode d'autenticació a

en: Update followups (author)
ca_ES: Actualitza seguiments (autor)

en: Update helpdesk parameters
ca_ES: Actualitza paràmetres de helpdesk

en: Update method for user authentication and synchronization
ca_ES: Mètode d'actualització per l'autenticació i sincronització de l'usuari

en: Update notes
ca_ES: Actualitza notes

en: Update of a change
ca_ES: Actualització d'un canvi

en: Update of a followup
ca_ES: Actualització d'un seguiment

en: Update of a problem
ca_ES: Modificació d'un problema

en: Update of a project
ca_ES: Actualització d'un projecte

en: Update of a project task
ca_ES: Actualització d'una tasca de projecte

en: Update of a reservation
ca_ES: Actualització d'una reserva

en: Update of a task
ca_ES: Actualització d'una tasca

en: Update of a ticket
ca_ES: Actualitza una incidència

en: Update of the field
ca_ES: Modifica el camp

en: Update parameters
ca_ES: Actualitza paràmetres

en: Update password
ca_ES: Actualitza contrasenya

en: Update printer counter
ca_ES: Actualitza el comptador de la impressora

en: Update source | Update sources
ca_ES[0]: Origen de l'actualització
ca_ES[1]: Origens de les actualitzacions

en: Update successful, your database is up to date
ca_ES: L'actualització ha estat correcta, la teva BD està actualitzada

en: Update the approval request to %s
ca_ES: Actualitza la sol·licitud de validació %s

en: Update the item
ca_ES: Actualitza l'element

en: Update the item's notes
ca_ES: Actualitza les notes de l'ítem

en: Update to %s
ca_ES: Actualitza a %s

en: Upgrade
ca_ES: Actualitza

en: Upload directory doesn't exist
ca_ES: El directori de pujada no existeix

en: Upload successful
ca_ES: Càrrega correcta

en: Uppercase
ca_ES: Majúscula

en: Urgency
ca_ES: Urgència

en: Urgency or impact used in actions, think to add Prioriy: recompute action if needed.
ca_ES: Urgència o impacte utilitzat en accions, pensa en afegir la prioritat que tenen: recomputa l'acció si cal.

en: Use DN in the search
ca_ES: Utilitza DN a la cerca

en: Use GLPI
ca_ES: Utilitza GLPI

en: Use GLPI in mode
ca_ES: Utilitza GLPI en mode

en: Use Kerberos authentication
ca_ES: Utilitza autenticació Kerberos

en: Use TLS
ca_ES: Utilitza TLS

en: Use a FTP installed file
ca_ES: Selecciona un arxiu instal·lat per FTP

en: Use as a solution
ca_ES: Utilitza com a solució

en: Use date
ca_ES: Data d'ús

en: Use mail date, instead of collect one
ca_ES: Utilitza la data del correu electrònic, enlloc de recollir-la

en: Use paged results
ca_ES: Utilitza els resultats paginats

en: Use rich text for helpdesk
ca_ES: Usa text enriquit per a helpdesk

en: Use rule for
ca_ES: Usa regla per

en: Use the slave for the search engine
ca_ES: Utilitza l'esclau per al motor de recerca

en: Use unitary management
ca_ES: Des-globalitza

en: Used cartridges
ca_ES: Cartutxos usats

en: Used consumables
ca_ES: Consumibles usats

en: Used items
ca_ES: Elements utilitzats

en: Used on
ca_ES: Usat en

en: User | Users
ca_ES[0]: Usuari
ca_ES[1]: Usuaris

en: User DN
ca_ES: Usuari DN

en: User attribute containing its groups
ca_ES: Atribut de l'usuari que indica els seus grups

en: User category | User categories
ca_ES[0]: Categoria d'usuari
ca_ES[1]: Categories d'usuari

en: User display
ca_ES: Visualització de l'usuari

en: User featuring a single profile
ca_ES: Usuari amb un únic perfil

en: User featuring the profile
ca_ES: Amb el perfil de l'usuari

en: User information
ca_ES: Informació de l'usuari

en: User missing in LDAP directory
ca_ES: Usuari no trobat en el directori LDAP

en: User not authorized to connect in GLPI
ca_ES: Usuari no autoritzat a connectar-se

en: User not found or several users found
ca_ES: Usuari no trobat o trobats diversos usuaris

en: User of project team
ca_ES: Usuari de l'equip de projecte

en: User or group updated. The connected items have been moved in the same values.
ca_ES: Usuari o grup actualitzat. S'han actualitzat els valors dels elements relacionats.

en: User title | Users titles
ca_ES[0]: Títol d'usuari
ca_ES[1]: Títols d'usuaris

en: User with a single profile
ca_ES: Usuari amb un únic perfil

en: Valid
ca_ES: Vàlid

en: Valid license
ca_ES: Llicència vàlida

en: Valid licenses
ca_ES: Llicències vàlides

en: Valid since
ca_ES: Vàlid des de

en: Valid tags
ca_ES: Etiquetes vàlides

en: Valid to %s
ca_ES: Vàlid per %s

en: Valid until
ca_ES: Vàlid fins a

en: Validate
ca_ES: Valida

en: Validate a request
ca_ES: Valida una sol·licitud

en: Validate an incident
ca_ES: Valida una incidència

en: Validation | Validations
ca_ES[0]: Validació
ca_ES[1]: Validacions

en: Validation request
ca_ES: Validació de la sol·licitud

en: Validation request answer
ca_ES: Resposta a una sol·licitud de validació

en: Value
ca_ES: Valor

en: Values for the generic rules for assignment to entities
ca_ES: Valors per a les regles genèriques d'associació a les entitats

en: Values used in the interface to search users from a LDAP directory
ca_ES: Valors utilitzats en la interfície de recerca dels usuaris d'un directori LDAP

en: Vcard
ca_ES: vCard

en: Version | Versions
ca_ES[0]: Versió
ca_ES[1]: Versions

en: Version comments
ca_ES: Comentaris de versió

en: Version in use
ca_ES: Versió d'ús

en: Version name
ca_ES: Nom de versió

en: Version of the operating system | Versions of the operating system
ca_ES[0]: Versió del sistema operatiu
ca_ES[1]: Versions del sistema operatiu

en: View | Views
ca_ES[0]: Vista
ca_ES[1]: Vistes

en: View updated users
ca_ES: Veure usuaris actualitzats

en: Virtual machine | Virtual machines
ca_ES[0]: Màquina virtual
ca_ES[1]: Màquines virtuals

en: Virtual machine UUID
ca_ES: UUID de la màquina virtual

en: Virtual machine processor number
ca_ES: Nombre de processadors de la màquina virtual

en: Virtual ports
ca_ES: Ports virtuals

en: Virtualization model | Virtualization models
ca_ES[0]: Model de virtualització
ca_ES[1]: Models de virtualització

en: Virtualization system | Virtualization systems
ca_ES[0]: Sistema de virtualització
ca_ES[1]: Sistemes de virtualització

en: Visibility
ca_ES: Visibilitat

en: Visibility end date
ca_ES: Data final visibilitat

en: Visibility start date
ca_ES: Data inici visibilitat

en: Visible for a change
ca_ES: Visible per un canvi

en: Visible for a problem
ca_ES: Visible per un problema

en: Visible for a request
ca_ES: Visible per una sol·licitud

en: Visible for an incident
ca_ES: Visible per una incidència

en: Visible in a project
ca_ES: Visible en un projecte

en: Visible in a ticket
ca_ES: Visible en una incidència

en: Visible in the simplified interface
ca_ES: Visible a l'interface del Helpdesk

en: Visible since
ca_ES: Visible des de

en: Visible until
ca_ES: Visible fins a

en: Volume | Volumes
ca_ES[0]: Volum
ca_ES[1]: Volums

en: Waiting for approval
ca_ES: En espera de validació

en: Waiting time
ca_ES: Temps d'espera

en: Warning
ca_ES: Advertència

en: Warning before running rename based on the dictionary rules
ca_ES: Compte abans d'executar el diccionari

en: Warning state color
ca_ES: Color d'estat d'advertència

en: Warning state threshold
ca_ES: Llindar d'estat d'advertència

en: Warning! This operation can put merged software in the dustbin.<br>Sure to notify your users.
ca_ES: ADVERTÈNCIA! Aquesta tasca pot portar a eliminar programes fusionats. <br>Assegura't d'avisar als usuaris

en: Warning, your actual database will be totaly overwriten by the database you want to restore !!!
ca_ES: Compte! La base de dades serà substituïda per la què vols recuperar!

en: Warning: The request exceeds the limit of the directory. The results are only partial.
ca_ES: Compte: La petició excedeix el límit de LDAP. Els resultats són parcials

en: Warranty duration
ca_ES: Duració de la garantia

en: Warranty expiration date
ca_ES: Expiració de garantia

en: Warranty extension value
ca_ES: Preu extensió garantia

en: Warranty information
ca_ES: Informació sobre la garantia

en: Watcher | Watchers
ca_ES[0]: Supervisor
ca_ES[1]: Supervisors

en: Watcher group | Watcher groups
ca_ES[0]: Grup de supervisors
ca_ES[1]: Grups de supervisors

en: Watcher group except manager users
ca_ES: Grup d'observadors excepte administradors

en: Watcher group manager
ca_ES: Administrador del grup de supervisors

en: Watcher user
ca_ES: Usuari supervisor

en: Way of sending emails
ca_ES: Utilitza un servidor SMTP per a l'enviament de correu

en: Web Link
ca_ES: Enllaç Web

en: Web link
ca_ES: Enllaç Web

en: Web link to approval the solution
ca_ES: Enllaç web a l'aprovació de la solució

en: Website
ca_ES: Lloc Web

en: Wednesday
ca_ES: Dimecres

en: Week
ca_ES: Setmana

en: When connecting or updating
ca_ES: Comportament quan connecta o actualitza

en: When disconnecting
ca_ES: Comportament quan desconnecta

en: Wifi
ca_ES: Sense fils

en: Wifi mode
ca_ES: Mode Wifi

en: Wifi network | Wifi networks
ca_ES[0]: Xarxa Wifi
ca_ES[1]: Xarxes Wifi

en: Wifi network type
ca_ES: Tipus de xarxa Wifi

en: Wifi port
ca_ES: Port Wifi

en: Wifi protocol version
ca_ES: Versió de protocol Wifi

en: Withdraw dynamic authorizations and groups
ca_ES: Elimina els permisos i grups (dinàmics)

en: Without a reply, the ticket will be automatically closed after %s day | Without a reply, the ticket will be automatically closed after %s days
ca_ES[0]: Sense una resposta, la incidència es tancarà automàticament després de %s dia
ca_ES[1]: Sense una resposta, la incidència es tancarà automàticament després de %s dies

en: Without name
ca_ES: Sense nom

en: Without title
ca_ES: Sense títol

en: Work in progress...
ca_ES: Tractament en curs...

en: Worn cartridges
ca_ES: Cartutxos gastats

en: Write
ca_ES: Escriptura

en: Writer
ca_ES: Autor

en: Writing ability
ca_ES: Gravació

en: Written
ca_ES: Escrita

en: X-Auto-Response-Suppress email header
ca_ES: Capçalera de correu X-Auto-Response-Suppress

en: X-Priority email header
ca_ES: Capçalera de correu X-Priority

en: X-UCE-Status email header
ca_ES: Capçalera de correu X-UCE-Status

en: XML Dump
ca_ES: Volcat en XML

en: YYYY-MM-DD
ca_ES: AAAA-MM-DD

en: Yes
ca_ES: Sí

en: Yes - Restrict to global management for manual add
ca_ES: Sí - Restringeix la gestió global pels afegits manualment

en: Yes - Restrict to unit management for manual add
ca_ES: Sí - Restringeix la gestió individual pels afegits manualment

en: Yes if empty
ca_ES: Sí, si és buit

en: Yes if equal
ca_ES: Sí, si és igual

en: You are not allowed to change the visibility flag for child entities.
ca_ES: No tens permisos suficients per a modificar la visibilitat a les sub-entitats

en: You are trying to use GLPI with outdated files compared to the version of the database. Please install the correct GLPI files corresponding to the version of your database.
ca_ES: Estàs intentant utilitzar GLPI amb arxius obsolets en comparació amb la versió de la base de dades. Instal·la els arxius de GLPI correctes que corresponen a la versió de la base de dades.

en: You can also replace all uses of this dropdown by another.
ca_ES: Pots substituir tots els elements d'aquesta llista desplegable per una altra

en: You can also specify a root location which will include all the generated locations.
ca_ES: Pots també especificar un lloc de base que inclou tots els llocs generats

en: You can continue to add elements to be transferred or execute the transfer now
ca_ES: Pots afegir més elements o transferir els que hi ha ara

en: You can delete or modify these accounts as well as the initial data.
ca_ES: Pots esborrar o modificar aquests comptes i les primeres entrades a la base de dades

en: You can delete this migration error
ca_ES: Pots eliminar aquest error de migració

en: You can't delete that item by massive actions, because it has sub-items
ca_ES: No es pot eliminar aquest element per accions massives, ja que té subelements

en: You can't delete that item, because it has sub-items
ca_ES: No es pot eliminar aquest element perquè té sub-elements

en: You can't delete that item, because it is used for one or more items
ca_ES: No pots esborrar aquest element, perquè s'utilitza per un o més elements

en: You didn't select a database!
ca_ES: No has seleccionat cap base de dades!

en: You don't have access to this application because your account was deactivated or removed
ca_ES: Sense accés a aquesta aplicació perquè el compte ha estat desactivat o eliminat

en: You don't have permission to perform this action.
ca_ES: No tens permisos per a realitzar aquesta acció.

en: You don't have right to connect
ca_ES: No tens permisos per a connectar-te a aquesta aplicació

en: You don't have right to see all tickets
ca_ES: No tens permisos per a veure totes les incidències

en: You don't need the "migration cleaner" tool anymore...
ca_ES: No cal més l'eina "neteja de la migració"...

en: You have been made a request to reset your account password.
ca_ES: Has sol·licitat reiniciar la teva contrasenya

en: You have been redirected because you no longer have access to this item
ca_ES: Has estat redirigit perquè ja no tens accés a aquest element

en: You have been redirected because you no longer have access to this ticket
ca_ES: Has estat redirigit perquè ja no tens accés a aquesta incidència

en: You have more automatic actions which need to run each minute than the number allow each run. Increase this config.
ca_ES: Tens més accions automàtiques per executar cada minut que les permeses. Augmenta la configuració.

en: You have not recorded any bookmarks yet
ca_ES: Encara no s'ha registrat cap marcador

en: You have the latest available version
ca_ES: Tens instal·lada l'última versió disponible

en: You must accept cookies to reach this application
ca_ES: Has d'autoritzar les galetes per accedir a l'aplicació

en: You must activate the JavaScript function of your browser
ca_ES: Has d'activar JavaScript al teu navegador

en: You must desactivate the Session_use_trans_id option in your php.ini
ca_ES: Desactiva l'opció Session_use_trans_id en el teu PHP.ini

en: You must install at least PHP 5.3.0.
ca_ES: S'ha d'instal·lar com a mínim PHP 5.3.0

en: You must install the MySQL Improved extension for PHP.
ca_ES: S'ha d'instal·lar l'extensió MySQL per PHP

en: You must now proceed to updating your database content
ca_ES: Ara has de procedir a l'actualització del contingut anterior de la teva base de dades

en: You will find it on the GLPI-PROJECT.org site.
ca_ES: El trobaràs al lloc de GLPI: <a href='http://glpi-project.org' target='_blank'>http://glpi-project.org</a>.

en: You will lose the formatting of your data
ca_ES: Perdràs el format de les dades

en: Your PHP parser was compiled without the IMAP functions
ca_ES: L'extensió IMAP del teu intèrpret PHP no està instal·lada

en: Your email could not be processed.
    If the problem persists, contact the administrator
ca_ES: El teu correu electrònic no ha pogut ser gestionat.⏎
    Si el problema continua, contacta amb l'administrador

en: Your observed tickets
ca_ES: Les teves incidències observades

en: Your parser PHP is not installed with sessions support!
ca_ES: El teu intèrpret PHP no ha estat compilat amb suport de sessions!

en: Your password reset request has expired or is invalid. Please renew it.
ca_ES: La teva pregunta per reiniciar la contrasenya ha expirat o és invàlida. Torna a configurar-la.

en: Your planning
ca_ES: La teva planificació

en: Your problems in progress
ca_ES: Els teus problemes oberts

en: Your rejected tickets
ca_ES: Incidències rebutjades

en: Your ticket has been registered, its treatment is in progress.
ca_ES: La teva sol·licitud ha estat enviada, tractament en curs.

en: Your tickets in progress
ca_ES: Les teves incidències en curs

en: Your tickets to close
ca_ES: Les teves incidències per tancar

en: Your tickets to validate
ca_ES: Les teves incidències per a validar

en: ^Top^
ca_ES: ^Superior^

[ctx: adjective]
en: Invalid
ca_ES: Invàlid

[ctx: adjective]
en: Valid
ca_ES: Vàlid

en: after
ca_ES: després de

en: and
ca_ES: i

en: and/or
ca_ES: i/o

[ctx: authentication]
en: Enabled
ca_ES: Activat

en: before
ca_ES: abans de

en: but you can do it by the form of the item
ca_ES: però pots fer-ho pel formulari de l'element

[ctx: button]
en: Add
ca_ES: Afegeix

[ctx: button]
en: Add a contact
ca_ES: Afegeix un contacte

[ctx: button]
en: Add a contract
ca_ES: Afegeix un contracte

[ctx: button]
en: Add a delegatee
ca_ES: Afegeix un delegat

[ctx: button]
en: Add a document
ca_ES: Afegeix un document

[ctx: button]
en: Add a license
ca_ES: Afegeix una llicència

[ctx: button]
en: Add a manager
ca_ES: Afegeix un administrador

[ctx: button]
en: Add a new file
ca_ES: Afegeix un nou arxiu

[ctx: button]
en: Add a supplier
ca_ES: Afegeix un proveÏdor

[ctx: button]
en: Add a task
ca_ES: Afegeix una tasca

[ctx: button]
en: Add a user
ca_ES: Afegeix un usuari

[ctx: button]
en: Add a version
ca_ES: Afegeix una versió

[ctx: button]
en: Add an item
ca_ES: Afegeix un element

[ctx: button]
en: Add consumables
ca_ES: Afegeix consumibles

[ctx: button]
en: Add to transfer list
ca_ES: Afegeix a la llista de trasllats

[ctx: button]
en: Associate
ca_ES: Associa

[ctx: button]
en: Associate an existing document
ca_ES: Associa un document existent

[ctx: button]
en: Browse
ca_ES: Examina

[ctx: button]
en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

[ctx: button]
en: Change the authentication method
ca_ES: Canvia el mètode d'autenticació

[ctx: button]
en: Clean
ca_ES: Neteja

[ctx: button]
en: Confirm
ca_ES: Confirma

[ctx: button]
en: Connect
ca_ES: Connecta

[ctx: button]
en: Delete permanently
ca_ES: Esborra permanentment

[ctx: button]
en: Delete permanently and remove devices
ca_ES: Elimina de forma permanent i esborra els dispositius

[ctx: button]
en: Delete permanently but keep devices
ca_ES: Elimina de forma permanent, però mantingues els dispositius

[ctx: button]
en: Delete permanently even if linked items
ca_ES: Elimina de forma permanent, inclosos els elements vinculats

[ctx: button]
en: Disable
ca_ES: Desactiva

[ctx: button]
en: Disconnect
ca_ES: Desconnecta

[ctx: button]
en: Dissociate
ca_ES: Dissocia

[ctx: button]
en: Drag and drop or paste image
ca_ES: Arrossega i deixa anar o enganxa la imatge

[ctx: button]
en: Duplicate
ca_ES: Duplica

[ctx: button]
en: Enable
ca_ES: Activa

[ctx: button]
en: Export
ca_ES: Exporta

[ctx: button]
en: Get email tickets now
ca_ES: Recupera ara

[ctx: button]
en: Give
ca_ES: Dóna

[ctx: button]
en: Import
ca_ES: Importa

[ctx: button]
en: Install
ca_ES: Instal·la

[ctx: button]
en: Link tickets
ca_ES: Enllaça incidències

[ctx: button]
en: Manage
ca_ES: Gestiona

[ctx: button]
en: Merge
ca_ES: Reagrupa

[ctx: button]
en: Move
ca_ES: Mou

[ctx: button]
en: Paste image
ca_ES: Enganxa imatge

[ctx: button]
en: Post
ca_ES: Enviar

[ctx: button]
en: Put in dustbin
ca_ES: Llença a la paperera

[ctx: button]
en: Remove a contract
ca_ES: Elimina un contracte

[ctx: button]
en: Remove a document
ca_ES: Elimina un document

[ctx: button]
en: Remove a user
ca_ES: Elimina un usuari

[ctx: button]
en: Remove an item
ca_ES: Elimina un element

[ctx: button]
en: Replace
ca_ES: Reemplaça

[ctx: button]
en: Restore
ca_ES: Restaura

[ctx: button]
en: Save
ca_ES: Desa

[ctx: button]
en: Search
ca_ES: Cerca

[ctx: button]
en: Send
ca_ES: Envia

[ctx: button]
en: Show
ca_ES: Mostra

[ctx: button]
en: Synchronize
ca_ES: Sincronitza

[ctx: button]
en: Test
ca_ES: Prova

[ctx: button]
en: To change
ca_ES: Canvia

[ctx: button]
en: Uninstall
ca_ES: Desinstal·la

[ctx: button]
en: Unlock
ca_ES: Desbloqueja

[ctx: button]
en: Update
ca_ES: Actualitza

[ctx: button]
en: Upgrade
ca_ES: Actualitza

[ctx: button]
en: Use
ca_ES: Utilitza

en: can't connect to the database
ca_ES: Impossible connectar-se a la base de dades

[ctx: cartridge]
en: New | New
ca_ES[0]: Nou
ca_ES[1]: Nous

[ctx: cartridge]
en: Used | Used
ca_ES[0]: Usat
ca_ES[1]: Usats

[ctx: cartridge]
en: Worn | Worn
ca_ES[0]: Gastat
ca_ES[1]: Gastats

[ctx: change]
en: Test
ca_ES: Prova

[ctx: consumable]
en: New | New
ca_ES[0]: Nou
ca_ES[1]: Nous

[ctx: consumable]
en: Used | Used
ca_ES[0]: Usat
ca_ES[1]: Usats

en: contains
ca_ES: conté

en: default criterion
ca_ES: criteri per defecte

en: default_value must be 0 or 1
ca_ES: Valor per defecte ha se ser 0 o 1

en: default_value must be numeric
ca_ES: Valor per defecte ha de ser numèric

en: does not contain
ca_ES: no conté

en: does not exist
ca_ES: no existeix

en: exists
ca_ES: existeix

en: finished by
ca_ES: acabat per

en: from
ca_ES: De

en: generated on %s
ca_ES: Generat el %s

en: glpi/glpi for the administrator account
ca_ES: glpi/glpi pel compte d'administrador

[ctx: impact]
en: All
ca_ES: Tots

[ctx: impact]
en: At least high
ca_ES: Com a mínim alt

[ctx: impact]
en: At least low
ca_ES: Com a mínim baix

[ctx: impact]
en: At least medium
ca_ES: Com a mínim mitjà

[ctx: impact]
en: At least very high
ca_ES: Com a mínim molt alt

[ctx: impact]
en: At least very low
ca_ES: Com a mínim molt baix

[ctx: impact]
en: High
ca_ES: Alt

[ctx: impact]
en: Low
ca_ES: Baix

[ctx: impact]
en: Medium
ca_ES: Mitjà

[ctx: impact]
en: Very high
ca_ES: Molt alt

[ctx: impact]
en: Very low
ca_ES: Molt baix

en: is
ca_ES: és

en: is already present in GLPI
ca_ES: ja està present en GLPI

en: is empty in GLPI
ca_ES: està buit en GLPI

en: is not
ca_ES: no és

[ctx: item]
en: State
ca_ES: Estat

en: item not linked to an object
ca_ES: Element no vinculat a un objecte

en: last Friday
ca_ES: divendres passat

en: last Monday
ca_ES: dilluns passat

en: last Saturday
ca_ES: dissabte passat

en: last Sunday
ca_ES: diumenge passat

en: last Thursday
ca_ES: dijous passat

en: last Tuesday
ca_ES: dimarts passat

en: last Wednesday
ca_ES: dimecres passat

en: last criterion
ca_ES: últim criteri

en: ldap_start_tls does not exist
ca_ES: Funció ldap_start_tls inexistent

[ctx: location]
en: State
ca_ES: Estat

en: magic_quotes_sybase extension test
ca_ES: Prova de l'extensió magic_quotes_sybase

en: mbstring extension not found. Warning with charsets used.
ca_ES: L'extensió mbstring no està disponible. Tingues en compte els jocs de caràcters que utilitzes.

en: month | months
ca_ES[0]: mes
ca_ES[1]: mesos

[ctx: name]
en: Update
ca_ES: Actualitza

en: normal/normal for the normal account
ca_ES: normal pel compte normal

en: not under
ca_ES: no sota

en: on Saturday
ca_ES: dissabtes

en: on week
ca_ES: dies laborals

en: optimize
ca_ES: optimitza

en: or
ca_ES: o

[ctx: periodicity]
en: Daily
ca_ES: Diàriament

[ctx: periodicity]
en: Monthly
ca_ES: Mensualment

[ctx: periodicity]
en: None
ca_ES: Cap

[ctx: periodicity]
en: Weekly
ca_ES: Setmanalment

[ctx: person]
en: Title
ca_ES: Títol

[ctx: phone]
en: Number
ca_ES: Telèfon

[ctx: phone]
en: Number of licenses
ca_ES: Nombre de llicències

[ctx: plugin]
en: Enabled
ca_ES: Activat

[ctx: plugin]
en: Installed / not activated
ca_ES: Instal·lat / no activat

[ctx: plugin]
en: Installed / not configured
ca_ES: Instal·lat / no configurat

[ctx: plugin]
en: Not installed
ca_ES: Sense instal·lar

en: post-only/postonly for the postonly account
ca_ES: post-only/postonly pel compte postonly

[ctx: price]
en: Value
ca_ES: Valor

[ctx: priority]
en: All
ca_ES: Totes

[ctx: priority]
en: At least high
ca_ES: Com a mínim alta

[ctx: priority]
en: At least low
ca_ES: Com a mínim baixa

[ctx: priority]
en: At least medium
ca_ES: Com a mínim mitjana

[ctx: priority]
en: At least very high
ca_ES: Com a mínim molt alta

[ctx: priority]
en: At least very low
ca_ES: Com a mínim molt baixa

[ctx: priority]
en: High
ca_ES: Urgent

[ctx: priority]
en: Low
ca_ES: Baixa

[ctx: priority]
en: Major
ca_ES: Màxima

[ctx: priority]
en: Medium
ca_ES: Mitjana

[ctx: priority]
en: Very high
ca_ES: Molt urgent

[ctx: priority]
en: Very low
ca_ES: Molt baixa

[ctx: quantity]
en: Number
ca_ES: Número

[ctx: quantity]
en: Number of associated items
ca_ES: Nombre d'elements associats

[ctx: quantity]
en: Number of changes
ca_ES: Nombre de canvis

[ctx: quantity]
en: Number of contracts
ca_ES: Nombre de contractes

[ctx: quantity]
en: Number of documents
ca_ES: Nombre de documents

[ctx: quantity]
en: Number of followups
ca_ES: Nombre de seguiments

[ctx: quantity]
en: Number of installations
ca_ES: Nombre d'instal·lacions

[ctx: quantity]
en: Number of items
ca_ES: Nombre d'elements

[ctx: quantity]
en: Number of lines
ca_ES: Quantitat de línies

[ctx: quantity]
en: Number of linked tickets
ca_ES: Nombre d'incidències enllaçades

[ctx: quantity]
en: Number of problems
ca_ES: Nombre de problemes

[ctx: quantity]
en: Number of tasks
ca_ES: Nombre de tasques

[ctx: quantity]
en: Number of team members
ca_ES: Nombre de membres de l'equip

[ctx: quantity]
en: Number of tickets
ca_ES: Incidències assignades

[ctx: quantity]
en: Processors number
ca_ES: Número de processador

en: regular expression does not match
ca_ES: L'expressió regular no es verifica

en: regular expression matches
ca_ES: L'expressió regular es verifica

en: run script as apache user
ca_ES: Executa l'script com un usuari d'apache

en: send contract alert failed
ca_ES: Ha fallat l'enviament d'alerta de contracte

en: send infocom alert failed
ca_ES: Ha fallat l'enviament d'alertes financeres

en: session.auto_start is activated. See .htaccess file in the GLPI root for more information.
ca_ES: session.auto_start està activat. Revisa l'arxiu .htaccess a l'arrel de GLPI per a més informació

en: starting with
ca_ES: comença per

[ctx: status]
en: Accepted
ca_ES: Acceptat

[ctx: status]
en: Closed
ca_ES: Tancat

[ctx: status]
en: New
ca_ES: Nou

[ctx: status]
en: Not closed
ca_ES: Sense tancar

[ctx: status]
en: Not solved
ca_ES: Sense resoldre

[ctx: status]
en: Processing (assigned)
ca_ES: En curs (assignat)

[ctx: status]
en: Processing (planned)
ca_ES: En curs (planificat)

[ctx: status]
en: Solved
ca_ES: Resoltes

[ctx: status]
en: Solved + Closed
ca_ES: Solucionat i tancat

[ctx: survey]
en: Answered | Answered
ca_ES[0]: Resposta
ca_ES[1]: Respostes

[ctx: survey]
en: Opened | Opened
ca_ES[0]: Oberta
ca_ES[1]: Obertes

en: tech/tech for the technician account
ca_ES: tech/tech pel compte del tècnic

en: this port
ca_ES: Aquest port

[ctx: ticket]
en: New
ca_ES: Nova

[ctx: ticket]
en: Opened | Opened
ca_ES[0]: Oberta
ca_ES[1]: Obertes

[ctx: ticket]
en: Solved | Solved
ca_ES[0]: Resolta
ca_ES[1]: Resoltes

en: to
ca_ES: A

en: to see the entity and its sub-entities
ca_ES: per a veure l'entitat i les seves subentitats

en: tree structure
ca_ES: estructura d'arbre

en: under
ca_ES: sota

[ctx: urgency]
en: All
ca_ES: Totes

[ctx: urgency]
en: At least high
ca_ES: Com a mínim alta

[ctx: urgency]
en: At least low
ca_ES: Com a mínim baixa

[ctx: urgency]
en: At least medium
ca_ES: Com a mínim mitjana

[ctx: urgency]
en: At least very high
ca_ES: Com a mínim molt alta

[ctx: urgency]
en: At least very low
ca_ES: Com a mínim molt baixa

[ctx: urgency]
en: High
ca_ES: Alta

[ctx: urgency]
en: Low
ca_ES: Baixa

[ctx: urgency]
en: Medium
ca_ES: Mitjana

[ctx: urgency]
en: Very high
ca_ES: Molt alta

[ctx: urgency]
en: Very low
ca_ES: Molt baixa

en: version
ca_ES: versió

en: webcal:// synchronization
ca_ES: Sincronització Webcal://

en: with email response
ca_ES: Amb resposta per correu electrònic

en: without email response
ca_ES: Sense resposta per correu electrònic

en: x509 certificate authentication
ca_ES: Certificat x509

en: you may have to add a network
ca_ES: Has d'afegir una xarxa
