GLPI Project - en to eu_ES translation catalogue (1002 entries)

en: GLPI - Authentication
eu_ES: GLPI - Identifikazioa

en: Authentication
eu_ES: Identifikazioa

en: Login
eu_ES: Erabiltzailea

en: Password
eu_ES: Pasahitza

[ctx: button]
en: Post
eu_ES: Onartu

en: Forgotten password?
eu_ES: Pasahitza ahaztuta?

en: You must activate the JavaScript function of your browser
eu_ES: JavaScript funtzioa zure nabigatzailean aktibatu behar duzu

en: You must accept cookies to reach this application
eu_ES: Sartzeko cookie-ak onartu behar dituzu

en: Checking write permissions for session files
eu_ES: Saioko fitxategietan idazteko baimenak egiaztatzen

en: Invalid use of session ID
eu_ES: Saioko IDa ez da baliozkoa

en: Access to the Frequently Asked Questions
eu_ES: Maiz egindako galderetara joan

note: TRANS: %1$s is device name, %2$s is port name
en: %1$s - The port %2$s
eu_ES: %1$s - %2$s portua

note: TRANS: %1$s is a string (device name - port name...), %2$s is network outlet name
en: %1$s - Network outlet %2$s
eu_ES: %1$s - %2$s sareko irteera

en: Email followup
eu_ES: Posta bidezko jarraipena

en: Email | Emails
eu_ES[0]: Posta
eu_ES[1]: postak

[ctx: button]
en: Add
eu_ES: Gehitu

en: Comments
eu_ES: Iruzkinak

en: All
eu_ES: Guztia

en: None
eu_ES: Bat ere ez

en: Warning
eu_ES: Kontuz

note: TRANS: %1$s is address, %2$s is netmask
en: IP network: %1$s/%2$s
eu_ES: IP sarea: %1$s/%2$s

en: First/last addresses: %1$s/%2$s
eu_ES: Lehenengo/azken helbideak: %1$s/%2$s

en: Gateway: %s
eu_ES: Lotura IP-a: %s

en: Enter the first letters (user, item name, serial or asset number)
eu_ES: Aurreneko hizkiak idatzi (izena, materiala, serie zenbakia edo inbentario zenbakia)

en: Show all
eu_ES: Denak ikusi

en: Action | Actions
eu_ES[0]: Ekintza
eu_ES[1]: Ekintzak

en: Availability
eu_ES: Erabilgarritasuna

en: Start date
eu_ES: Hasiera data

en: Period
eu_ES: Tartea

en: Specify an end date
eu_ES: Bukaera data zehaztu

[ctx: Planning]
en: Reminder
eu_ES: Oroigarri

en: Personal
eu_ES: Pertsonala

en: Set public
eu_ES: Publikoa egin

en: Public
eu_ES: Publikoa

en: Child entities
eu_ES: Azpi-entitatea

en: Set personal
eu_ES: Pribatua egin

en: End date
eu_ES: Amaiera data

en: By day
eu_ES: Egunka

en: Each month, same date
eu_ES: Hilabete bakoitza, data berdina

en: Each month, same day of week
eu_ES: Hilabete bakoitza, asteko egun berdina

en: Delete a global search criterion
eu_ES: Ezabatu bilaketa globaleko irizpidea

en: My groups
eu_ES: Nire taldeak

en: Add a search criterion
eu_ES: Gehitu bilaketa irizpidea

en: Add a global search criterion
eu_ES: Gekitu bilaketa globalerako irizpidea

en: Show the dustbin
eu_ES: Erakutsi zakarrontzia

en: Don't show deleted items
eu_ES: Ezabatutako itemik ez erakutsi

en: Delete a search criterion
eu_ES: Ezabatu bilaketa irizpidea

en: Items seen
eu_ES: Erakutsitako elementuak

en: Choose an existing device
eu_ES: Hautatu izatedun gailu bat

en: and/or
eu_ES: eta/edo

en: Add new devices
eu_ES: Gehitu gailu berriak

en: No unaffected device !
eu_ES: Eraginik gabeko gailurik ez!

en: No restriction
eu_ES: Murrizketarik ez

en: Entity | Entities
eu_ES[0]: Entitatea
eu_ES[1]: Entitateak

note: TRANS: %d is number of objects for the user
en: Processing
eu_ES: Egiten

en: %s ticket in progress or recently solved on this item. | %s tickets in progress or recently solved on this item.
eu_ES[0]: %s tiket lanean edo egin berriak gailu honetan
eu_ES[1]: %s tiket lanean edo egin berriak gailu honetan

en: Create survey after
eu_ES: Sortu inkesta gero

en: As soon as possible
eu_ES: Ahalik eta lasterren

en: Disabled
eu_ES: Ezgaituta

en: For tickets closed after
eu_ES: Geroago itxitako tiketak

en: Valid tags
eu_ES: Tag zuzenak

en: Access denied
eu_ES: Sarbidea ukatuta

en: Service is down for maintenance. It will be back shortly.
eu_ES: Zerbitzua mantenketa lanetan. Berehala egongo da berriro erabilgarri.

en: The version of the database is not compatible with the version of the installed files. An update is necessary.
eu_ES: Zure datu basearen bertsioa ez da instalatutako kodearen bertsioarekin bateragarria. Eguneraketa behar da.

en: Try again
eu_ES: Saiatu berriro

[ctx: button]
en: Upgrade
eu_ES: Eguneratu

en: You are trying to use GLPI with outdated files compared to the version of the database. Please install the correct GLPI files corresponding to the version of your database.
eu_ES: Zure datu baseko bertsio zaharrarekin GLPI eguneratzen ari zara. Mesedez GLPIko artxibo zuzenak kargatu itzazu.

en: Global
eu_ES: Orokorra

en: Test successful
eu_ES: Saiakera harrakastatsua

en: Test failed
eu_ES: Saiakerak huts egin du

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test successful: %s
eu_ES: Saiakera harrakastatsua: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP main server
en: Main server %s
eu_ES: Zerbitzari nagusia %s

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test failed: %s
eu_ES: Saiakerak huts egin du: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP replica server
en: Replicate %s
eu_ES: Erreplikatu %s

en: External authentication sources
eu_ES: Kanpo autentikatze iturriak

en: Maintenance
eu_ES: Mantentzea

en: ERROR:
eu_ES: ERROREA:

en: File %s not found.
eu_ES: %s fitxategia ez da aurkitzen

note: TRANS: %s is the name of the file
en: Unauthorized access to the file %s
eu_ES: %s fitxategira baimendu gabeko sarbidea

note: TRANS: %s is the number of the byte
en: Unable to find the byte %s
eu_ES: Byte hori ez da aurkitu %s

note: TRANS: %s is the SQL query which generates the error
en: Mysql error starting from %s
eu_ES: Mysql hutsegitea hemendik hasita %s

en: The file already exists
eu_ES: Fitxategia existitzen da

en: Automatic redirection, else click
eu_ES: Berzuzentze automatikoa, bestela klik egin

note: TRANS: %s is a file name
en: %s deleted
eu_ES: %s ezabatuta

en: Check if a new version is available
eu_ES: Bertsio berriagoak dauden egiaztatu

en: Deleted
eu_ES: Ezabatuta

en: Backup the database?
eu_ES: Datu basearen segurtasun kopia egin?

en: SQL Dump
eu_ES: SQL Iraulketa

en: XML Dump
eu_ES: XML Iraulketa

en: File
eu_ES: Fitxategia

en: Size
eu_ES: Tamaina

en: Date | Dates
eu_ES[0]: Data
eu_ES[1]: Datak

note: TRANS: %s is the filename
en: Delete the file %s?
eu_ES: %s fitxategia ezabatu?

[ctx: button]
en: Delete permanently
eu_ES: Betirako ezabatu

note: TRANS: %s is the filename
en: Replace the current database with the backup file %s?
eu_ES: Egungo datu basea %s backup fitxategiarekin ordezkatu?

en: Warning, your actual database will be totaly overwriten by the database you want to restore !!!
eu_ES: Adi, zure datu basea guztiz ezabatuko da eta berrezarri nahi duzun datu basearengatik ordezkatuko da!!!

en: Restore
eu_ES: Berrezarri

en: Download
eu_ES: Jaitsi

en: Setup
eu_ES: Ezarpenak

note: TRANS: %1$s is the user login, %2$s is the name of the item to add TRANS: %1$s is the user login, %2$s is the name of the item
en: %1$s adds the item %2$s
eu_ES: %1$s elementuak %2$s elementua gehitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes an item
eu_ES: %s elementu bat ezabatzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s restores an item
eu_ES: %s elementu bat berrezartzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges an item
eu_ES: %s elementu bat purgatzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates an item
eu_ES: %s elementu bat eguneratzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a link with an item
eu_ES: %s elementu batekin lotura gehitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds cartridges
eu_ES: %s kartutxoak geitzen ditu

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a cartridge
eu_ES: %s kartutxoa garbitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s installs a cartridge
eu_ES: %s kartutxoa ipintzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a cartridge
eu_ES: %s kartutxoa eguneratzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an actor
eu_ES: %s aktorea gehitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes an actor
eu_ES: %s aktorea ezabatzen du

en: You have been redirected because you no longer have access to this item
eu_ES: Berbideratua izan zara ez duzulako elementu honetarako sarbiderik

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a cost
eu_ES: %s kostu bat gehitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a cost
eu_ES: %s kostu bat garbitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a cost
eu_ES: %s kostu bat eguneratzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a task
eu_ES: %s ataza gehitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a task
eu_ES: %s ataza garbitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a task
eu_ES: %s ataza eguneratzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an approval
eu_ES: %s onarpena gehitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates an approval
eu_ES: %s onarpena eguneratzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges an approval
eu_ES: %s onarpena garbitzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s installs software
eu_ES: %s -k softwarea instalatzen du

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a virtual machine
eu_ES: %s -k makina birtual bat gehitzen du

en: Consumable | Consumables
eu_ES[0]: Kontsumigarriak
eu_ES[1]: Kontsumigarriak

en: Execute
eu_ES: Exekutatu

en: Next run
eu_ES: Hurrengo exekutatzea

en: Administration
eu_ES: Kudeaketa

en: Dictionaries
eu_ES: Hiztegiak

en: Global dictionary
eu_ES: Hiztegi orokorra

en: Software | Software
eu_ES[0]: Softwarea
eu_ES[1]: Softwarea

en: Printer | Printers
eu_ES[0]: Inprimagailua
eu_ES[1]: Inprimagailuak

en: Version | Versions
eu_ES[0]: Bertsioa
eu_ES[1]: Bertsioak

en: Unknown file
eu_ES: Fitxategi ezezaguna

en: File not found
eu_ES: Ez da fitxategia aurkitu

en: Invalid filename
eu_ES: Fitxategi-izena ez da egokia

en: No selected element or badly defined operation
eu_ES: Ez da elementurik aukeratu edo gaizki idatzitako operazioa

en: File is too big
eu_ES: Fitxategia handiegia da

en: File is too small
eu_ES: Fitxategia txikiegia da

en: Filetype not allowed
eu_ES: Fitxategi mota ez baimendua

en: Search the ID of your hardware
eu_ES: Zure ekipo zenbakia bilatu

[ctx: button]
en: Search
eu_ES: Bilatu

en: Alternate username
eu_ES: Kontaktua

en: Hardware type
eu_ES: Material mota

en: Serial number
eu_ES: Serie zenbakia

en: Inventory number
eu_ES: Inbentario zenbakia

en: Computer | Computers
eu_ES[0]: Ordenagailua
eu_ES[1]: Ordenagailuak

en: Monitor | Monitors
eu_ES[0]: Monitorea
eu_ES[1]: Monitoreak

en: Device | Devices
eu_ES[0]: Periferikoa
eu_ES[1]: Periferikoak

en: FAQ
eu_ES: Maiz egindako galderak

en: New ticket
eu_ES: Intzidentzia sortu

en: Home
eu_ES: Etxea

en: Knowledge base
eu_ES: Ezagutza bilduma

en: LDAP directory link
eu_ES: LDAP lotura

en: Back
eu_ES: Itzuli

en: Import of new groups
eu_ES: Talde berriak inportatu

en: Import new users
eu_ES: Erabiltzaile berriak inportatu

en: Log in again
eu_ES: Berriz izena eman

en: Bulk modification
eu_ES: Aldaketa ugaria

en: Operation successful
eu_ES: Eragiketa ondo burutu da

en: Planning
eu_ES: Plangintza

en: List of the hardware under contract
eu_ES: Kontratupeko materialaren zerrenda

en: Name
eu_ES: Izena

en: Location | Locations
eu_ES[0]: Kokalekua
eu_ES[1]: Kokalekuak

en: Date of purchase
eu_ES: Erosketa data

en: Warranty expiration date
eu_ES: Garantia amaiera data

en: Contract type | Contract types
eu_ES[0]: Kontratu mota
eu_ES[1]: Kontratu motak

en: Hardware under contract
eu_ES: Kontratupeko materiala

en: Item type
eu_ES: Material mota

en: Display report
eu_ES: Txostena erakutsi

[ctx: price]
en: Value
eu_ES: Salneurria

en: ANV
eu_ES: VNC

en: Startup date
eu_ES: Abiaratze data

en: Network report by location: %s
eu_ES: Sare txostena guneka: %s

en: Network report by outlet: %s
eu_ES: Sare txostena telefono/datu-entxufeka: %s

en: Network report
eu_ES: Sare txostena

en: By location
eu_ES: Guneka

en: By hardware
eu_ES: Switch-ka

en: By network outlet
eu_ES: Telefono/Datu-entxufeka

en: Network report by hardware: %s
eu_ES: Sare txostena switch-ka: %s

en: Device list
eu_ES: Material zerrenda

en: Equipment's report by year
eu_ES: Materialen txostena urteka

en: Simplified interface
eu_ES: CAU (erabiltzailearen laguntza-zentro)

en: Transfer
eu_ES: Transferitu

en: Search
eu_ES: Bilatu

en: External authentications
eu_ES: Kanpo autentikazioak

en: LDAP directory | LDAP directories
eu_ES[0]: LDAP direktorioa
eu_ES[1]: LDAP direktorioak

en: Mail server | Mail servers
eu_ES[0]: Posta zerbitzaria
eu_ES[1]: Posta zerbitzariak

en: Others authentication methods
eu_ES: Bestelako autentikatze moduak

en: Notification | Notifications
eu_ES[0]: Jakinarazpena
eu_ES[1]: Jakinarazpenak

en: Notification template | Notification templates
eu_ES[0]: Jakinarazpen txantiloia
eu_ES[1]: Jakinarazpen txantiloiak

en: Manage templates...
eu_ES: Txantiloi kudeaketa ...

en: Statistics
eu_ES: Estatistikak

[ctx: ticket]
en: Opened | Opened
eu_ES[0]: Irekita
eu_ES[1]: Irekita

[ctx: ticket]
en: Solved | Solved
eu_ES[0]: Konponduta
eu_ES[1]: Konponduta

en: Late
eu_ES: Berandu

en: Closed
eu_ES: Itxita

[ctx: Quantity]
en: Number
eu_ES: Zenbakia

en: Closure
eu_ES: Noiz itxia

en: Resolution
eu_ES: Ebazpena

en: Real duration
eu_ES: Iraupen erreala

en: Take into account
eu_ES: Kontuan izateko

en: Average time
eu_ES: Batez besteko denbora

en: Hour | Hours
eu_ES[0]: Ordua
eu_ES[1]: Orduak

[ctx: survey]
en: Opened | Opened
eu_ES[0]: Irekita
eu_ES[1]: Irekita

[ctx: survey]
en: Answered | Answered
eu_ES[0]: Erantzunda
eu_ES[1]: Erantzunda

en: Satisfaction survey
eu_ES: Asetasun inkesta

en: Tickets
eu_ES: Jarraipenak

en: Satisfaction
eu_ES: Asetasuna

en: Technician
eu_ES: Teknikoa

en: Supplier | Suppliers
eu_ES[0]: Hornitzailea
eu_ES[1]: Hornitzaileak

en: User | Users
eu_ES[0]: Erabiltzailea
eu_ES[1]: Erabiltzaileak

en: Category
eu_ES: Kategoria

en: Group | Groups
eu_ES[0]: Taldea
eu_ES[1]: Taldeak

en: Priority
eu_ES: Lehentasuna

en: Urgency
eu_ES: Larritasuna

en: Impact
eu_ES: Eragina

[ctx: person]
en: Title
eu_ES: Izenburua

en: Solution type | Solution types
eu_ES[0]: Konponbide mota
eu_ES[1]: Konponbide motak

en: Request source | Request sources
eu_ES[0]: Eskatu iturria
eu_ES[1]: Eskatu iturriak

en: Previous
eu_ES: Aurrekoa

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

[ctx: quantity]
en: Number of tickets
eu_ES: Eleitutako intzidentziak

en: Show graphics
eu_ES: Grafikoak ikusi

en: Number opened
eu_ES: Irekitako kopurua

en: Number solved
eu_ES: Konpondutako kopurua

en: Number solved late
eu_ES: Berandu konpondutako kopurua

en: Number closed
eu_ES: Itxitako kopurua

en: Requester | Requesters
eu_ES[0]: Eskatzailea
eu_ES[1]: Eskatzaileak

en: Writer
eu_ES: Egilea

en: Characteristics
eu_ES: Ezaugarriak

en: Assigned to
eu_ES: Honi esleitua:

en: You have been redirected because you no longer have access to this ticket
eu_ES: Dagoeneko intzidentziarako baimenik ez duzula eta berzuzendua izan zara

en: Save solution to the knowledge base
eu_ES: Gorde konponbidea ezaguera basean

en: Your ticket has been registered, its treatment is in progress.
eu_ES: Zure eskaera ondo gorde da..

en: Thank you for using our automatic helpdesk system.
eu_ES: Mila esker gure laguntza sistema automatikoa erabiltzeagatik.

note: TRANS: %s is the character used as wildcard in ajax search return "<input title=\"".sprintf(__s('Search (%s for all)'), $CFG_GLPI["ajax_wildcard"]). "\" type='text' ondblclick=\"this.value='". $CFG_GLPI["ajax_wildcard"]."';\" id='search_$id' name='____data_$id' size='$size'>\n";
en: Search (%s for all)
eu_ES: Bilatu (%s guztientzako)

en: Loading...
eu_ES: Datuak hartzen...

en: Never
eu_ES: Inoiz ez

en: Each day
eu_ES: Egun bakoitza

en: Each week
eu_ES: Aste bakoitza

en: Each month
eu_ES: Hilabeta bakoitza

en: No
eu_ES: Ez

en: Yes
eu_ES: Bai

note: TRANS: %s is the date
en: Alert sent on %s
eu_ES: Data honetan bidalitako jakinarazpena %s

en: Others
eu_ES: Beste batzuk

en: Incorrect username or password
eu_ES: Erabiltzaile edo pasahitz okerra

en: User not authorized to connect in GLPI
eu_ES: Erabiltzailea ez dago baimendua

en: Password field is empty
eu_ES: Pasahitza hutsa

en: Empty login or password
eu_ES: Erabiltzaile edo pasahitza hutsik

en: Authentication on GLPI database
eu_ES: GLPI datu basearekin autentikatu

en: Authentication on a LDAP directory
eu_ES: LDAP identifikazioa

en: Authentication on mail server
eu_ES: POP/IMAP zerbitzariarekin autentikatu

en: Email server
eu_ES: IMAP/POP posta zerbitzaria

en: x509 certificate authentication
eu_ES: X509 ziurtagiria

en: Other
eu_ES: Beste bat

en: GLPI internal database
eu_ES: GLPI barne zerrenda

en: Not yet authenticated
eu_ES: Oraindik ez duzu izenik eman

en: Change of the authentication method
eu_ES: Identifikazio modua aldatu

en: Synchronization
eu_ES: Sinkronizazioa

[ctx: authentication]
en: Enabled
eu_ES: Gaituta

note: TRANS: for CAS SSO system TRANS: Proxy port TRANS: SMTP port
en: Port | Ports
eu_ES[0]: Portua
eu_ES[1]: Portuak

en: Other authentication sent in the HTTP request
eu_ES: Beste autentikazioa bidali da HTTP eskaeran

en: Surname
eu_ES: Abizena

en: First name
eu_ES: Izena

en: Administrative number
eu_ES: Matrikula

note: TRANS: Test of comment for translation (mark : //TRANS)
en: Phone | Phones
eu_ES[0]: Telefonoa
eu_ES[1]: Telefonoak

en: Phone 2
eu_ES: Telefonoa 2

en: Mobile phone
eu_ES: Sakelekoa

en: Language
eu_ES: Hizkuntza

en: Save
eu_ES: Erregistratu

en: Preconfiguration
eu_ES: Aurreko ezarpenak

en: Active Directory
eu_ES: Direktorio Aktiboa

en: Default values
eu_ES: Lehenetsitako balioak

en: Last update
eu_ES: Azken aldaketa

en: Default server
eu_ES: Lehenetsitako zerbitzaria

en: Active
eu_ES: Aktiboa

en: Server
eu_ES: Zerbitzaria

en: Port (default=389)
eu_ES: Portua (berez=389)

en: BaseDN
eu_ES: Base dn

en: Login field
eu_ES: Erabiltzaile eremua

en: Advanced information
eu_ES: Informazio aurreratua

en: Unlimited
eu_ES: Mugagabea

en: Never dereferenced (default)
eu_ES: Inoiz ez (leghenetsita)

en: Always dereferenced
eu_ES: Beti

[ctx: button]
en: Test
eu_ES: Probatu

en: In groups
eu_ES: Taldeetan

en: Binding to the LDAP directory
eu_ES: GLPI/LDAP lotura

[ctx: button]
en: Synchronize
eu_ES: Sinkronizatu

[ctx: button]
en: Import
eu_ES: Inportatu

en: Group DN
eu_ES: Taldearen DN-a

en: No group to be imported
eu_ES: Ez dago inportatzeko talderik

en: User not found or several users found
eu_ES: Ez da erabiltzailerik topatu ala bat baino gehiago topatu dira

[ctx: button]
en: To change
eu_ES: Aldatu

en: Select the desired entity
eu_ES: Aukeratu nahi den entitatea

en: Preserve
eu_ES: Mantendu

en: Disable
eu_ES: Ezgaitu

en: Enable filtering by date
eu_ES: Data iragazkia gaitu

en: from
eu_ES: Nork

en: to
eu_ES: hona

en: Disable filtering by date
eu_ES: Data-iragazkia ezgaitu

en: Add a LDAP directory replica
eu_ES: LDAP erreplika gehitu

note: TRANS: for mail connection system
en: Connection string
eu_ES: Konexio-katea

en: Email server configuration
eu_ES: IMAP/POP ezarpenak

en: Test connection to email server
eu_ES: IMAP/POP zerbitzariarekin konexio saiakera egin

en: Read
eu_ES: Irakurtzea

en: Value
eu_ES: Salneurria

en: Content
eu_ES: Edukia

en: Move
eu_ES: Mugitu

en: After
eu_ES: honen ondoren

en: Before
eu_ES: lehen

[ctx: button]
en: Move
eu_ES: Mugitu

en: New item
eu_ES: Item berria

en: Private
eu_ES: Pribatua

en: Partial load of the bookmark.
eu_ES: Laster-markaren karga partziala

en: Default view
eu_ES: Berezko ikuspegia

[ctx: button]
note: TRANS: select action 'update' (before doing it)
en: Update
eu_ES: Eguneratu

en: Budget | Budgets
eu_ES[0]: Aurrekontua
eu_ES[1]: Aurrekontuak

en: Main
eu_ES: Nagusia

en: Item | Items
eu_ES[0]: Materiala
eu_ES[1]: Materialak

en: Associated item | Associated items
eu_ES[0]: Lotutako itemak
eu_ES[1]: Lotutako elementuak

en: Total
eu_ES: Guztira

[ctx: button]
en: Duplicate
eu_ES: Bikoiztuta

en: Start
eu_ES: Hasiera

en: End
eu_ES: Bukaera

en: Recurrent
eu_ES: Errepikakorra

en: Time range | Time ranges
eu_ES[0]: Ordu tartea
eu_ES[1]: Ordu tarteak

en: Can not add a range riding an existing period
eu_ES: Ezin da dagoen tartearen gainetik beste bat ezarri

en: Add a schedule
eu_ES: Antolaketa gehitu

en: Day | Days
eu_ES[1]: Egun

en: Cartridge | Cartridges
eu_ES[0]: Kartutxoa
eu_ES[1]: Kartutxoak

en: No free cartridge
eu_ES: Ez da kartutxo librerik geratzen

[ctx: cartridge]
en: New | New
eu_ES[1]: Berria

[ctx: cartridge]
en: Used | Used
eu_ES[1]: Erabilitakoa

en: No cartridge
eu_ES: Ez dago kartutxorik

en: Enable the financial and administrative information
eu_ES: Finantza- eta kudeaketa-datuak gaitu

en: Worn cartridges
eu_ES: Erabilitako kartutxoak

[ctx: item]
en: State
eu_ES: Egoera

en: Add date
eu_ES: Data gehitu

en: Use date
eu_ES: Erabilpen data

en: Printer counter
eu_ES: Inprimagailuaren kontadorea

en: Average time in stock
eu_ES: Batez besteko denbora biltegian

en: month | months
eu_ES[1]: hilea

en: Average time in use
eu_ES: Batezbesteko erabilera

en: Average number of printed pages
eu_ES: Inprimatutako orrien betez bestekoa

[ctx: button]
en: Install
eu_ES: Instalatu

en: Used cartridges
eu_ES: Erabilitako kartutxoak

en: Cartridge type | Cartridge types
eu_ES[0]: Kartutxo mota
eu_ES[1]: Kartutxo mota

en: Reference
eu_ES: Erreferentzia

en: Technician in charge of the hardware
eu_ES: Arduradun teknikoa

en: Stock location
eu_ES: Biltegia

en: Alert threshold
eu_ES: Alarma muga

en: Send alarms on cartridges
eu_ES: Kartutxo jakinarazpenak

en: No item found
eu_ES: Ez da elementurik aurkitu

en: Standard interface
eu_ES: Interfaze arrunta

en: Personal View
eu_ES: Norberaren ikuspegia

en: Group View
eu_ES: Talde ikuspegia

en: Global View
eu_ES: Ikuspegi orokorra

en: Add an actor
eu_ES: Partehartzailea gehitu

en: Solution | Solutions
eu_ES[0]: Konponbidea
eu_ES[1]: Konponbideak

[ctx: status]
en: New
eu_ES: Berria

en: Approval | Approvals
eu_ES[0]: Balioztatzea
eu_ES[1]: Balioztatzeak

en: Pending
eu_ES: Itxaroten

[ctx: change]
en: Test
eu_ES: Probatu

[ctx: status]
en: Closed
eu_ES: Itxita

[ctx: status]
en: Not solved
eu_ES: Konpondu gabe

[ctx: status]
en: Not closed
eu_ES: Itxi gabe

en: Opening date
eu_ES: Irekiera data

en: Due date
eu_ES: Iraungitze

en: By
eu_ES: Honen arabera

en: Closing date
eu_ES: Itxiera data

en: Status | Statuses
eu_ES[0]: Egoera
eu_ES[1]: Egoera

en: Total duration
eu_ES: Iraupen osoa

en: Title
eu_ES: Izenburua

en: Description
eu_ES: Deskribapena

en: Add
eu_ES: Gehitu

[ctx: button]
en: Associate
eu_ES: Esleitu

[ctx: button]
en: Dissociate
eu_ES: Banandu

en: Item successfully added
eu_ES: Zuzen gehitutako elementua

en: Item successfully updated
eu_ES: Zuzen aldatutako elementua

en: Item successfully deleted
eu_ES: Zuzen ezabatutako elementua

en: Item successfully purged
eu_ES: Zuzen purgatutako elementua

en: Item successfully restored
eu_ES: Zuzen berreskuratutako elementua

[ctx: button]
note: TRANS : means update / actualize
en: Save
eu_ES: Erregistratu

[ctx: button]
en: Restore
eu_ES: Berrezarri

en: Template name
eu_ES: Txantiloi izena

en: Can't change this attribute. It's inherited from its parent.
eu_ES: Ezin da atributua aldatu. Gurasoarengandik hartzen du.

en: Complete name
eu_ES: Izen osoa

en: At least one field has an incorrect value
eu_ES: Eremu batek behintzat okerreko balioa du

en: Default value
eu_ES: Lehenetsitako balioa

en: Choose a template
eu_ES: Txantilioia aukeratu

en: Blank Template
eu_ES: Txantilioi hutsa

en: Templates
eu_ES: Txantiloiak

en: Add a template...
eu_ES: Txantilioia gehitu...

en: Update
eu_ES: Eguneratu

en: Purge
eu_ES: Purgatu

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

[ctx: button]
en: Cancel
eu_ES: Ezeztatu

[ctx: button]
en: Replace
eu_ES: Ordeztu

[ctx: button]
en: Merge
eu_ES: Berriro elkartu

en: General
eu_ES: Orokorra

en: First
eu_ES: Lehena

en: List
eu_ES: Zerrenda

en: Last
eu_ES: Azkena

en: Email Followup
eu_ES: Posta bidezko jarraipena

en: Duration
eu_ES: Iraupena

en: Time cost
eu_ES: Ordu-kostua

en: Fixed cost
eu_ES: Kostu finkoa

en: Material cost
eu_ES: Material-kostua

en: Total cost
eu_ES: Kostu osoa

en: Ticket | Tickets
eu_ES[0]: Intzidentzia
eu_ES[1]: Jarraipenak

en: Invalid email address
eu_ES: Baliogabeko posta helbidea

en: Invalid dates. Update cancelled.
eu_ES: Okerreko datuak. Eguneraketa ezeztatu da.

[ctx: priority]
en: Major
eu_ES: Handiagoa

[ctx: priority]
en: Very high
eu_ES: Oso larria

[ctx: priority]
en: High
eu_ES: Larria

[ctx: priority]
en: Medium
eu_ES: Ertaina

[ctx: priority]
en: Low
eu_ES: Txikia

[ctx: priority]
en: Very low
eu_ES: Oso txikia

[ctx: priority]
en: All
eu_ES: Guztia

[ctx: urgency]
en: Very high
eu_ES: Oso handia

[ctx: urgency]
en: High
eu_ES: Handia

[ctx: urgency]
en: Medium
eu_ES: Ertaina

[ctx: urgency]
en: Low
eu_ES: Txikia

[ctx: urgency]
en: Very low
eu_ES: Oso txikia

[ctx: urgency]
en: All
eu_ES: Guztia

[ctx: impact]
en: Very high
eu_ES: Oso handia

[ctx: impact]
en: High
eu_ES: Handia

[ctx: impact]
en: Medium
eu_ES: Ertaina

[ctx: impact]
en: Low
eu_ES: Txikia

[ctx: impact]
en: Very low
eu_ES: Oso txikia

[ctx: impact]
en: All
eu_ES: Guztia

en: Watcher | Watchers
eu_ES[1]: Gainbegiralea

en: Resolution date
eu_ES: Konpontze data

en: Last edit by
eu_ES: Honek egin du azken aldaketa

en: Email for followup
eu_ES: Jarraipenerako posta

en: Search a solution
eu_ES: Konponbidea bilatu

en: Save and add to the knowledge base
eu_ES: Gorde eta ezagutza bilduman gehitu

en: Closed on %s
eu_ES: Noiz itxia %s

en: Solved on %s
eu_ES: Noiz konpondua %s

en: Opened on %s
eu_ES: Noiz irekia %s

en: From %s
eu_ES: Nork %s

en: To %s
eu_ES: hona %s

note: TRANS: %s is user name
en: By %s
eu_ES: Honen arabera %s

en: Assigned
eu_ES: Nori esleitua

en: Task | Tasks
eu_ES[0]: Ataza
eu_ES[1]: Atazak

en: Information | Information
eu_ES[0]: Informazioa
eu_ES[1]: Informazioa

en: To do
eu_ES: Egiteko

en: Done
eu_ES: Bukatuta

en: Plan this task
eu_ES: Jarraipena planifikatu

en: Add a new task
eu_ES: Ataza berria gehitu

en: If approval is denied, specify a reason.
eu_ES: Baliozkotzea ez onartzekotan arrazoia eman behar da.

note: TRANS: %s is the username
en: Update the approval request to %s
eu_ES: Baliozkotze eskaera aldatu %s

en: Cancel the approval request to %s
eu_ES: Baliozkotze eskaera ezabatu %s

en: Waiting for approval
eu_ES: Baliozkotzearen zain

en: Refused
eu_ES: Errefusatua

en: Granted
eu_ES: Onartuta

en: Not subject to approval
eu_ES: Ez du baliozkotzerik behar

en: Global approval status
eu_ES: Baliozkotze orokorraren egoera

en: Send an approval request
eu_ES: Baliozkotze eskaera bidali

en: Request date
eu_ES: Eskaera data

en: Approval requester
eu_ES: Baliozkotze eskatzailea

en: Request comments
eu_ES: Eskaeraren iruzkina

en: Approver
eu_ES: Baliozkotze erabiltzailea

en: Approval comments
eu_ES: Baliozkotzearen iruzkina

en: Approvals for the ticket
eu_ES: Intzidentziarako baliozkotzea(k)

en: Status of the approval request
eu_ES: Baliozkotze eskaeraren egoera

en: Optional when approved
eu_ES: Onartuta badago aukerazkoa

en: Approval date
eu_ES: Baliozkotze-data

en: As child of
eu_ES: Honen semetzat

en: Serial of the operating system
eu_ES: S.E.aren serie zenbakia

[ctx: button]
en: Connect
eu_ES: Konektatu

en: Mio
eu_ES: MB

en: MAC address
eu_ES: MAC helbidea

en: Hard drive type
eu_ES: Disko gogor mota

en: Hard drive size
eu_ES: Disko gogorraren tamaina

en: Power supply | Power supplies
eu_ES[1]: Energia iturria

en: Volume | Volumes
eu_ES[0]: Bolumena
eu_ES[1]: Bolumenak

en: Global size
eu_ES: Tamaina osoa

en: Free size
eu_ES: Tamaina librea

en: Mount point
eu_ES: Partizioa

en: Partition
eu_ES: Partizioa

en: Add a volume
eu_ES: Bolumena gehitu

[ctx: button]
en: Disconnect
eu_ES: Deskonektatu

en: Connection | Connections
eu_ES[0]: Konexioa
eu_ES[1]: Konexioak

en: Summary
eu_ES: Jarraipena

en: Installation | Installations
eu_ES[0]: Instalazioa
eu_ES[1]: Instalazioak

en: Machine
eu_ES: Makina

en: Add a virtual machine
eu_ES: Makina birtuala gehitu

en: List of virtual machines
eu_ES: Makina birtualen zerrenda

[ctx: setup]
en: General
eu_ES: Orokorra

en: General setup
eu_ES: Ezarpen orokorrak

en: Dynamic display
eu_ES: AJAX

en: Automatic fields (marked by *)
eu_ES: Eremu automatikoak (* ikurraz markatuta)

en: By entity
eu_ES: Entitateka

en: Copy
eu_ES: Kopiatu

en: Clear status
eu_ES: Egoera ezabatu

en: Add a user without accreditation from a LDAP directory
eu_ES: Baimenik gabeko LDAP erabiltzailea gehitu

en: Action when a user is deleted from the LDAP directory
eu_ES: Erabiltzailea LDAPetik ezabatzarekoan egin beharreko ekintza

en: Mysql server
eu_ES: MYSQL zerbitzaria

en: Mysql user
eu_ES: MYSQL erabiltzailea

en: Mysql password
eu_ES: MYSQL pasahitza

en: Always
eu_ES: Beti

en: Assistance
eu_ES: Laguntza

en: Matrix of calculus for priority
eu_ES: Lehentasun-kalkuluaren matrizea

en: YYYY-MM-DD
eu_ES: UUUU-HH-EE

en: DD-MM-YYYY
eu_ES: EE-HH-UUUU

en: MM-DD-YYYY
eu_ES: HH-EE-UUUU

en: CSV delimiter
eu_ES: CSV banatzailea

en: Private followups by default
eu_ES: Jarraipen pribatua lehenetsia

en: Private tasks by default
eu_ES: Lehenetsitako aurrezarritako atazak

en: 1- Critical (login error only)
eu_ES: 1- Kritikoa (izen emate hutsegiteak soilik)

en: 2- Severe (not used)
eu_ES: 2- Larria (Erabili gabea)

en: 3- Important (successful logins)
eu_ES: 3- Garrantzitsua (Autentikazio zuzenak)

en: 4- Notices (add, delete, tracking)
eu_ES: 4- Oharrak (Sortze, ezabatze, jarraipena)

en: 5- Complete (all)
eu_ES: 5- Osoa (Dena)

en: Settings
eu_ES: Lehentasunak

en: System
eu_ES: sistema

[ctx: button]
en: Give
eu_ES: Eman

[ctx: consumable]
en: New | New
eu_ES[1]: Berria

[ctx: consumable]
en: Used | Used
eu_ES[1]: Erabilitakoa

en: Used consumables
eu_ES: Erabilitako kontsumigarriak

en: In stock
eu_ES: Biltegian

en: No consumable found
eu_ES: Ez da kontsumigarririk aurkitu

en: Contact | Contacts
eu_ES[0]: Kontaktua
eu_ES[1]: Kontaktuak

en: Address
eu_ES: Helbidea

en: Fax
eu_ES: Faxa

en: Postal code
eu_ES: Posta kodea

en: City
eu_ES: Hiria

[ctx: location]
en: State
eu_ES: Egoera

en: Country
eu_ES: Herrialdea

en: Website
eu_ES: Web gunea

en: Add a contact
eu_ES: Kontaktua gehitu

en: Contract | Contracts
eu_ES[0]: Kontratua
eu_ES[1]: Kontratuak

[ctx: phone]
en: Number
eu_ES: Zenbakia

en: Email alarms
eu_ES: Posta bidezko jakinarazpenak

en: on Saturday
eu_ES: larunbata

en: Sundays and holidays
eu_ES: igande eta jai egunak

[ctx: button]
en: Add a contract
eu_ES: Kontratua gehitu

en: Add a contract
eu_ES: Kontratua gehitu

en: Fields unicity
eu_ES: Eremu bakarrak

en: Automatic action | Automatic actions
eu_ES[0]: Ekintza automatikoa
eu_ES[1]: Ekintza automatikoak

en: Action completed, fully processed
eu_ES: Ekintza burutua, guztiz prozesatua

en: Run frequency
eu_ES: Exekutatze maiztasuna

en: System lock
eu_ES: Sistema blokeatuta

en: Run mode
eu_ES: Exekutatze modua

en: Infinite
eu_ES: Infinitua

en: Last run
eu_ES: Azken aldiz exekutatuta

en: Blank
eu_ES: Ezabatu

en: Run count
eu_ES: Exekutatze kopurua

en: Minimal count
eu_ES: Gutxienez

en: Maximal count
eu_ES: Gehienez

en: Average count
eu_ES: Batez beste

en: Total count
eu_ES: Kopuru osoa

en: Average speed
eu_ES: Batez besteko abiadura

[ctx: quantity]
en: Number
eu_ES: Zenbakia

en: Check for new updates
eu_ES: Eguneraketak bilatu

en: Clean old logs
eu_ES: Log zaharrak ezabatu

en: Database optimization
eu_ES: Datu basea optimizatu

en: Clean expired sessions
eu_ES: Iraungitako sesioan garbiketa

en: Optimizing tables
eu_ES: Taulen optimizazioa

en: Interface
eu_ES: Interfazea

en: Writing ability
eu_ES: Grabaketa

en: Speed
eu_ES: Abiadura

en: Chipset
eu_ES: Chipset-a

en: Cache
eu_ES: Katxea

en: Frequency
eu_ES: Maiztasuna

en: Flow
eu_ES: Abiadura

en: Power
eu_ES: Potentzia

en: Delete permanently
eu_ES: Betirako ezabatu

en: Document | Documents
eu_ES[0]: Dokumentua
eu_ES[1]: Dokumentuak

en: Succesful deletion of the file %s
eu_ES: Fitxategia ondo ezabatu da %s

en: Failed to delete the file %s
eu_ES: Hutsegitea fitxategia ezabatzean %s

en: Added by %s
eu_ES: Nork gehituta %s

en: Current file
eu_ES: Uneko fitxategia

en: Heading
eu_ES: Gaia

en: Web Link
eu_ES: Web lotura

en: MIME type
eu_ES: MIME mota

en: Tag
eu_ES: TAG

en: Document move succeeded.
eu_ES: Dokumentua ongi mugitu da.

en: File move failed.
eu_ES: Arazoa fitxategia mugitzerakoan.

en: Document copy succeeded.
eu_ES: Dokumentua ondo kopiatu da.

en: File move failed
eu_ES: Arazoa fitxategia mugitzerakoan

en: Create the directory %s
eu_ES: Karpeta sortu %s

[ctx: button]
en: Add a document
eu_ES: Dokumentua gehitu

en: Web link
eu_ES: Web lotura

en: Add a document
eu_ES: Dokumentua gehitu

en: Icon
eu_ES: Ikurra

en: Extension
eu_ES: Luzapena

en: Help
eu_ES: Laguntza

en: Status of items | Statuses of items
eu_ES[0]: Materialen egoerak
eu_ES[1]: Materialen egoerak

en: License type | License types
eu_ES[1]: Lizentzia mota

en: Management
eu_ES: Kudeaketa

en: Tools
eu_ES: Baliabideak

en: IP network | IP networks
eu_ES[0]: IP sarea
eu_ES[1]: IP sareak

en: Network name | Network names
eu_ES[0]: Sare izena
eu_ES[1]: Sare izenak

en: Global management
eu_ES: Kudeaketa orokorra

en: Use unitary management
eu_ES: Desglobalizatu

en: Current page in SLK
eu_ES: SLK ikuspegia

en: Current page in CSV
eu_ES: CSV ikuspegia

en: All pages in SLK
eu_ES: Dena SLK formatuan

en: All pages in CSV
eu_ES: Dena CSV formatuan

[ctx: button]
en: Export
eu_ES: Esportatu

en: Add a new translation
eu_ES: Itzulpen berria gehitu

en: Field | Fields
eu_ES[0]: Eremua
eu_ES[1]: Eremuak

en: LDAP directory information attribute representing the entity
eu_ES: Entitatearen DN-a

en: Information in inventory tool (TAG) representing the entity
eu_ES: Entitatearen TAG-a

en: Search filter (if needed)
eu_ES: Bilaketa iragazkia (behar izango balitz)

en: Notification options
eu_ES: Jakinarazpen-aukerak

en: Administrator email
eu_ES: Administratzailearen posta

en: Administrator name
eu_ES: Administratzailearen izena

en: Alarms on cartridges
eu_ES: Kartutxo jakinarazpenak

en: Alarms on consumables
eu_ES: Kontsumigarri jakinarazpenak

en: Alarms on expired licenses
eu_ES: Lizentzien iraungitze oharra

en: Alarms on contracts
eu_ES: Kontratu jakinarazpenak

en: Alerts on reservations
eu_ES: Erreserba jakinarazpenak

en: Automatic assignment of tickets
eu_ES: Intzidentzien esleitze automatikoa

en: to see the entity and its sub-entities
eu_ES: entitatea eta azpi-entitateak ikusteko

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds the item
eu_ES: %s elementua gehitzen du

en: Alarms options
eu_ES: Jakinarazpen aukerak

en: Reservation | Reservations
eu_ES[0]: Erreserba
eu_ES[1]: Erreserbak

en: Internal survey
eu_ES: Barne inkesta

en: External survey
eu_ES: Kanpo inkesta

en: Security
eu_ES: Segurtasuna

en: Plugin | Plugins
eu_ES[1]: Gehigarriak

en: No Event
eu_ES: Gertaerarik ez

en: Source
eu_ES: Item (ID)

en: Service
eu_ES: Intzidentzia

en: Message
eu_ES: Mezua

en: Level
eu_ES: Maila

en: Unique fields
eu_ES: Eremu bakarra(k)

en: Send a notification
eu_ES: Jakinarazpena bidali

en: Duplicates
eu_ES: bikoiztutakoak

en: Invalid internet name: %s
eu_ES: Internet izena ez da egokia: %s

[ctx: button]
en: Add a user
eu_ES: Erabiltzailea gehitu

en: Manager
eu_ES: Gainbegiralea

en: Associate to a group
eu_ES: Taldeari lotu

en: Dynamic
eu_ES: Dinamikoa

en: Add a user
eu_ES: Erabiltzailea gehitu

en: Item not found
eu_ES: Elementua ez da aurkitzen

en: You don't have permission to perform this action.
eu_ES: Ez duzu ekintza aurrera eramateko baimenik.

en: Progress
eu_ES: Aurrerapena

en: Logout
eu_ES: Saioa itxi

en: Create a ticket
eu_ES: Intzidentzia sortu

en: Ticket followup
eu_ES: Intzidentzien jarraipenenak

en: Plugins
eu_ES: Gehigarriak

en: Ticket waiting for your approval
eu_ES: Intzidentzia zuk baliozkotu zain

en: Check all
eu_ES: Denei marka jarri

en: Uncheck all
eu_ES: Denei marka kendu

en: Now
eu_ES: Orain

en: Specify a date
eu_ES: Data zehaztu

[ctx: button]
en: Show
eu_ES: Ikusi

en: Order number
eu_ES: Eskaera zenbakia

en: Invoice number
eu_ES: Faktura zenbakia

en: Delivery form
eu_ES: Emate-agiri

en: Subnet mask | Subnet masks
eu_ES[0]: Azpisare-maskara
eu_ES[1]: Azpisare-maskarak

en: IP version
eu_ES: IP bertsioa

en: Gateway
eu_ES: Lotura IP-a

en: Invalid network address
eu_ES: Baliogabeko sare helbidea

en: Associate a VLAN
eu_ES: VLAN-a lotu

en: Capacity
eu_ES: Edukiera

en: Cores
eu_ES: Nukleoak

en: Add a new component
eu_ES: Osagai berria gehitu

en: My devices
eu_ES: Nire materialak

en: Connected devices
eu_ES: Lotutako gailuak

en: version
eu_ES: Bertsioa

en: Visible in the simplified interface
eu_ES: Helpdesk interfazean ikusgai

en: Incident
eu_ES: Gorabehera

en: Request
eu_ES: nork

[ctx: button]
en: Browse
eu_ES: Aztertu

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Category name
eu_ES: Kategoriaren izena

en: Put this item in the FAQ
eu_ES: Artikulua maiz egindako galderetan kokatu

en: This item is part of the FAQ
eu_ES: Itema maiz egindako galderetan dago

en: This item is not part of the FAQ
eu_ES: Itema ez dago maiz egindako galderetan

en: Subject
eu_ES: Gaia

en: Use as a solution
eu_ES: Konponbidetzat hartu

en: Recent entries
eu_ES: Azken artikuluak

en: Most popular questions
eu_ES: Gehien irakurritako artikuluak

en: Recipient | Recipients
eu_ES[0]: Hartzailea
eu_ES[1]: Hartzaileak

en: Profile | Profiles
eu_ES[0]: Profila
eu_ES[1]: Profilak

en: External link | External links
eu_ES[0]: Kanpoko lotura
eu_ES[1]: Kanpoko loturak

en: Link | Links
eu_ES[0]: Lotura
eu_ES[1]: Loturak

en: Link or filename
eu_ES: Lotura edo Fitxategia

en: Open in a new window
eu_ES: Ireki lehio berrian

en: File content
eu_ES: Fitxategiaren edukia

en: No link defined
eu_ES: Ez dago loturarik definituta

en: Building number
eu_ES: Bulego-kodea

en: Room number
eu_ES: Gela zenbakia

en: Longitude
eu_ES: Longitudea

en: Latitude
eu_ES: latitudea

en: Altitude
eu_ES: Altitudea

en: Lock | Locks
eu_ES[0]: Blokeatu
eu_ES[1]: Blokeatu

en: Locked items
eu_ES: Blokeatutako elementuak

[ctx: button]
en: Unlock
eu_ES: Desblokeatu

en: Network port | Network ports
eu_ES[0]: Sare ataka
eu_ES[1]: Sare atakak

en: Historical
eu_ES: Istorikoa

en: No historical
eu_ES: Ez dago istorikorik

[ctx: name]
note: TRANS: a noun, modification, change
en: Update
eu_ES: Eguneratu

en: Add the item
eu_ES: elementua gehitu

en: Delete the item
eu_ES: Elementua ezabatu

en: Lock the item
eu_ES: Elementua blokeatu

en: Unlock the item
eu_ES: Elementua desblokeatu

en: Restore the item
eu_ES: Elementua berrezarri

en: Add the component
eu_ES: Osagaia gehitu

en: Delete the component
eu_ES: Osagaia ezabatu

en: Lock the component
eu_ES: Osagaia blokeatu

en: Unlock the component
eu_ES: Osagaia desblokeatu

en: Install the software
eu_ES: Softwarea instalatu

en: Uninstall the software
eu_ES: Softwarea desinstalatu

en: Disconnect the item
eu_ES: Elementua deskonektatu

en: Connect the item
eu_ES: Elementua konektatu

en: Add a link with an item
eu_ES: Elementu batekin lotura gehitu

en: Delete a link with an item
eu_ES: Elementu batekin lotura ezabatu

en: Lock a link with an item
eu_ES: Elementu batekin lotura blokeatu

en: Unlock a link with an item
eu_ES: Elementu batekin lotura desblokeatu

en: Update an item
eu_ES: Elementu bat eguneratu

en: Delete an item
eu_ES: Elementu bat ezabatu

en: Lock an item
eu_ES: Elementu bat blokeatu

en: Unlock an item
eu_ES: Elementu bat desblokeatu

en: Update of the field
eu_ES: eremua aldatu

en: Email address
eu_ES: Posta helbidea

en: Connection errors
eu_ES: Konexio erroreak

en: Use Kerberos authentication
eu_ES: Erabili Kerberos autentikazioa

[ctx: button]
en: Get email tickets now
eu_ES: Orain berreskuratu

en: Too large attached file
eu_ES: Erantsitako elementua handiegia da

en: or
eu_ES: edo

en: Management type
eu_ES: Kudeaketa mota

en: Microphone
eu_ES: Mikrofonoa

en: Speakers
eu_ES: Bozgorailuak

en: Computer's name
eu_ES: Ordenagailuaren izena

en: Add a network name
eu_ES: Sare izena geitu

en: Dissociate a VLAN
eu_ES: VLAN-a ezabatu

en: Connected to
eu_ES: Hona konektatuta

en: Ethernet port type
eu_ES: Ethernet portu mota

en: Without name
eu_ES: Izenik gabea

en: Not connected.
eu_ES: Konexiogabea

en: Network address
eu_ES: Sare helbidea

en: Unknown interface
eu_ES: Interfaze ezezaguna

en: Wifi mode
eu_ES: Hari gabeko mota

en: Wifi protocol version
eu_ES: Hari gabeko protokolo bertsioa

en: Notification method
eu_ES: Jakinarazpen-modua

en: Mail test
eu_ES: Posta-froga

en: The use of a SMTP is needed.
eu_ES: SMTP zerbitzaria erabiltzea ezinbestekoa da.

en: Way of sending emails
eu_ES: Posta bidalketarako SMTP zerbitzaria erabili

en: SMTP host
eu_ES: SMTP zerbitzaria

en: SMTP password (optional)
eu_ES: SMTP pasahitza

en: Cartridges alarm
eu_ES: Kartutxo jakinarazpena

en: New task
eu_ES: Ataza berria

en: Deletion of a task
eu_ES: Ataza ezabatu

en: Administrator
eu_ES: Administratzailea

en: Hardware user
eu_ES: Materialaren erabiltzailea

en: Status value in database
eu_ES: Egoerarn balioa datu basean

en: Consumables alarm
eu_ES: Kontsumigarri jakinarazpena

en: End of contract
eu_ES: Kontratuaren iraungitze-data

en: Contracts alarm
eu_ES: Kontratu jakinarazpena

en: Contract expired since the
eu_ES: Kontratua noiz iraungita:

en: Contract with notice since the
eu_ES: Kontratuak noiztik du aurre-oharra:

en: Alert on duplicate record
eu_ES: Bikoiztutako erregistroen jakinarazpena

en: Doer
eu_ES: Ekintzaren egilea

en: Intended action
eu_ES: Ekintza behar da

en: New reservation
eu_ES: Erreserba berria

en: Reservation expired
eu_ES: Erreserba amaiera

en: New followup
eu_ES: Intzidentziarako jarraipen berria

en: Deletion of a followup
eu_ES: Jarraipena ezabatu

en: Not solved tickets
eu_ES: Konpondu gabeko intzidentziak

en: Automatic reminders of SLAs
eu_ES: SLA ohar automatikoak

en: Creation date of the satisfaction survey
eu_ES: Asetasun inkestaren sortze data

en: Comments to the satisfaction survey
eu_ES: Asetasun inkestaren gaineko iruzkina

en: Invitation to fill out the survey
eu_ES: Inkesta osatzeko gonbitea

en: Followup | Followups
eu_ES[0]: Jarraipena
eu_ES[1]: Jarraipenak

en: You have been made a request to reset your account password.
eu_ES: Zure pasahitza berrezartzea eskatu duzu

en: Just follow this link (you have one day):
eu_ES: Lotura hau jarraitzea besterik ez duzu egin behar (egun bateko balioa du):

en: Default translation
eu_ES: Lehenetsitako itzulpena

en: Label
eu_ES: Etiketa

en: List of values
eu_ES: Balio zerrenda

en: Single value
eu_ES: balio bakarra

en: Delete emails
eu_ES: Posta(k) ezabatu

[ctx: quantity]
en: Number of lines
eu_ES: Lerro kopurua

en: Flags
eu_ES: Aukerak

en: Speaker
eu_ES: Bozgorailua

en: Week
eu_ES: Astea

en: Month
eu_ES: hilea

en: Download the planning in Ical format
eu_ES: Egutegia Ical formatuan jaitsi

en: webcal:// synchronization
eu_ES: Webcal:// sinkronizazioa

en: Caption
eu_ES: Izenburua

en: Available
eu_ES: Erabilgarri

en: Your planning
eu_ES: Plangintza

en: Plugins list
eu_ES: Gehigarri zerrenda

[ctx: plugin]
en: Enabled
eu_ES: Gaituta

[ctx: plugin]
en: Not installed
eu_ES: Instalatu gabe

en: To update
eu_ES: Eguneratzeko

[ctx: plugin]
en: Installed / not configured
eu_ES: Instalatuta / ezarpenik gabe

[ctx: plugin]
en: Installed / not activated
eu_ES: Instalatuta / gaitu gabe

en: Error / to clean
eu_ES: Hutsegitea / garbitzera

[ctx: button]
en: Disable
eu_ES: Ezgaitu

[ctx: button]
en: Uninstall
eu_ES: Desinstalatu

[ctx: button]
en: Enable
eu_ES: Gaitu

[ctx: button]
en: Clean
eu_ES: Garbitu

en: No plugin installed
eu_ES: Ez dago gehigarririk instalatuta

en: See the catalog of plugins
eu_ES: Gehigarri zerrenda ikusi

en: Wifi
eu_ES: Hari gabekoa

[ctx: status]
en: Processing (assigned)
eu_ES: Egiten (esleitua)

[ctx: status]
en: Processing (planned)
eu_ES: Egiten (planifikatua)

[ctx: status]
en: Solved
eu_ES: Bukatuta

en: Global right
eu_ES: Baimen orokorra

en: Entity right
eu_ES: Baimen lokala

en: Default profile
eu_ES: Lehenetsitako profila

en: Profile's interface
eu_ES: Profilari esleitutako interfazea

en: Association
eu_ES: Elkarketa

en: Financial and administratives information
eu_ES: Administrazio eta finantza datuak

en: Administration of reservations
eu_ES: Erreserben kudeaketa

en: Visibility
eu_ES: Ikuspena

en: Life cycle of tickets
eu_ES: Intzidentzien bizi-zikloa

en: No access
eu_ES: Sarbidea ukatuta

en: Write
eu_ES: Idaztea

en: All items
eu_ES: Item guztiak

en: Add an authorization to a user
eu_ES: Erabiltzaile profila gehitu

en: Recursive
eu_ES: Errekurtsiboa

en: No user found
eu_ES: Ez da erabiltzailerik aurkitu

en: January
eu_ES: Urtarrila

en: February
eu_ES: Otsaila

en: March
eu_ES: Martxoa

en: April
eu_ES: Apirila

en: May
eu_ES: Maiatza

en: June
eu_ES: Ekaina

en: July
eu_ES: Uztaila

en: August
eu_ES: Abuztua

en: September
eu_ES: Iraila

en: October
eu_ES: Urria

en: November
eu_ES: Azaroa

en: December
eu_ES: Abendua

en: Sunday
eu_ES: Igandea

en: Monday
eu_ES: Astelehena

en: Tuesday
eu_ES: Asteartea

en: Wednesday
eu_ES: Asteazkena

en: Thursday
eu_ES: Osteguna

en: Friday
eu_ES: Ostirala

en: Saturday
eu_ES: Larunbata

[ctx: button]
en: Send
eu_ES: Bidali

en: Error in sending the email
eu_ES: Posta bidalketan hutsegitea

en: An email was sent to %s
eu_ES: Jarraipen posta honi bidalita %s

en: Without title
eu_ES: Izenbururk gabe

en: New note
eu_ES: Ohar berria

en: Add to schedule
eu_ES: Zerrendara gehitu

en: Default report
eu_ES: Lehenetsitako txostena

en: By contract
eu_ES: Kontratuka

en: By year
eu_ES: Urteka

en: Hardware financial and administrative information
eu_ES: Inbentariatutako materialaren datu finantziari eta administratiboak

en: Other financial and administrative information (licenses, cartridges, consumables)
eu_ES: Bestelako datu finantziari eta administratiboak (lizentziak, kontsumigarriak, kartutxoak)

en: Select the report you want to generate
eu_ES: Txostena aukeratu

en: Default for tickets
eu_ES: Helpdesk-erako lehenetsitako jatorria

en: Be careful: there is no default value
eu_ES: Adi: ez dago lehenetsitako baliorik

en: Unknown error
eu_ES: Hutsegite ezezaguna

en: Back to planning
eu_ES: Egutegira itzuli

en: Reserve
eu_ES: Erreserbatu

[ctx: periodicity]
en: None
eu_ES: Bat ere ez

en: See planning
eu_ES: Erreserbak ikusi

en: Past reservations
eu_ES: Pasatako erreserbak

en: Authorize reservations
eu_ES: Mailegua baimendu

note: TRANS: short for : Assign a ticket
en: Assign
eu_ES: Esleitu

en: Assign: equipment by IP address
eu_ES: Esleitu: Ekipoaren IP helbidea

en: Assign: equipment by MAC address
eu_ES: Esleitu: MAC helbidearen araberako materiala

en: Send
eu_ES: Bidali

en: Dictionary | Dictionaries
eu_ES[1]: Hiztegiak

en: and
eu_ES: eta

en: Action type
eu_ES: Ekintza mota

en: Condition
eu_ES: Baldintza

note: TRANS: %s is the entity name
en: Local rules: %s
eu_ES: Arau lokalak: %s

en: contains
eu_ES: hau duena

en: starting with
eu_ES: hasiera

en: Dictionnary of operating system versions
eu_ES: Bertsio-hiztegia

en: Associable to a ticket
eu_ES: Intzindentziaren bati esleigarria

en: Subnet
eu_ES: Azpisarea

en: is already present in GLPI
eu_ES: dagoeneko GLPI-n dago

en: Email body
eu_ES: Postaren gorputza

en: Automatic user assignment
eu_ES: Erabiltzaileen esleipen automatikoa

en: Entities assignment
eu_ES: Entitateak esleitu

en: Rights assignment
eu_ES: Baimen-esleipena

en: before
eu_ES: lehen

en: after
eu_ES: honen ondoren

en: You don't have right to connect
eu_ES: Ez duzu sartzeko baimenik

en: tree structure
eu_ES: Zuhaitz-egitura

en: Maximum time to solve
eu_ES: Gehieneko konpontze-epea

en: Add an escalation level
eu_ES: Iraungitze data

en: Merging
eu_ES: Elkarketa

note: TRANS: a noun, (ex : this software is an upgrade of..)
en: Upgrade
eu_ES: Eguneratu

en: Merge
eu_ES: Berriro elkartu

en: Purchase version
eu_ES: Erositako bertsioa

en: Version in use
eu_ES: Erabiltzen ari den bertsioa

en: Send alarms on expired licenses
eu_ES: Iraungitako lizentzien jakinarazpen igorketa

[ctx: button]
en: Add a license
eu_ES: Lizentzia gehitu

[ctx: button]
en: Add a version
eu_ES: Bertsioa gehitu

en: Real duration of treatment of the ticket
eu_ES: Intzidentziaren iraupena (erreala)

en: Average
eu_ES: Batez-beste

en: No statistics are available
eu_ES: Ez dago estatistikarik

en: Number of tickets
eu_ES: Eleitutako intzidentziak

en: By ticket
eu_ES: Intzidentziaka

en: Set status: %s
eu_ES: Egoeraren ezarpenak: %s

[ctx: button]
en: Add a contact
eu_ES: Kontaktua gehitu

en: Associated contact | Associated contacts
eu_ES[0]: Esleitutako kontaktua
eu_ES[1]: Esleitutako kontaktuak

en: Add a new followup
eu_ES: Jarraipen berria gehitu

en: Approval request
eu_ES: Baliozkotze eskaera

en: Tickets awaiting approval
eu_ES: Intzidentziak zuk baliozkotu zain

en: Describe the incident or request
eu_ES: Arazoa/ekintza deskribatu

en: Submit message
eu_ES: Mezua bidali

en: The ticket will be added in the entity %s
eu_ES: Entitatean sortutako intzidentzia %s

en: Next escalation: %s
eu_ES: Hurrengo maila: %s

en: Your tickets to close
eu_ES: Ixteko dituzun intzidentziak

en: Tickets to be processed
eu_ES: Prozesatzeke dauden intzidentziak

en: Your tickets in progress
eu_ES: Lanean dauzkazun intzidentziak

en: Your tickets to validate
eu_ES: Onesteko dauzkazun intzidentziak

en: No ticket found.
eu_ES: Ez dago intzidentziarik.

en: Last tickets
eu_ES: Azken intzidentzia(k)

en: New ticket for this item...
eu_ES: Item honetarako intzidentzia berria...

en: Ticket on linked items | Tickets on linked items
eu_ES[0]: Ekipoari lotutako intzidentziak
eu_ES[1]: Sarekoen inguruko intzidentzia

en: No ticket in progress.
eu_ES: Ez dago intzidentziarik zain

en: Assign equipment
eu_ES: Materiala esleitu

en: Automatic tickets closing
eu_ES: Intzidentzien itxiera administratiboa

en: Assign a ticket
eu_ES: Intzidentzia esleitu

en: Steal a ticket
eu_ES: Intzidentzia kendu

en: To be in charge of a ticket
eu_ES: Intzidentziaren jabe izan

en: Change the priority
eu_ES: Lehentasuna aldatu

en: Source of followup
eu_ES: Jarraipenaren jatorria

en: No followup for this ticket.
eu_ES: Intzidentziak ez du jarraipenik

en: Approval of the solution
eu_ES: Konponbidearen onespena

en: Add a followup to tickets (requester)
eu_ES: Intzidentziei jarraipena gehitu (egilea)

en: Satisfaction with the resolution of the ticket
eu_ES: Intzidentziaren konponketarekiko asetasuna

en: Linked to
eu_ES: Honi lotua

en: Results
eu_ES: Emaitzak

en: MySQL Improved extension test
eu_ES: Probatu

en: You have the latest available version
eu_ES: Instalatutakoa azken bertsioa da

en: Direct connections
eu_ES: Zuzeneko Konexioak

en: You can continue to add elements to be transferred or execute the transfer now
eu_ES: Elementu gehiago gehitu edo daudenak transferitu daitezke

en: Think of making a backup before transferring items.
eu_ES: Elementuak transferitu baino lehen babes-kopia egitea gomendatzen da.

en: Items to transfer
eu_ES: Transferitzeko elementuak

en: Transfer mode
eu_ES: Transferentzia modua

en: To empty the list of elements to be transferred
eu_ES: Trasferitzeko elementuen zerrenda hustu

en: Error: the two passwords do not match
eu_ES: Hutsa : bi pasahitzak ez dira berdinak

en: Add user...
eu_ES: Erabiltzailea gehitu...

en: ... From an external source
eu_ES: ... Kanpoko jatorri batetik

en: Password confirmation
eu_ES: Pasahitza berrestu

en: Default entity
eu_ES: Lehenetsitako entitatea

en: Associate to a profile
eu_ES: Profilari lotu

en: Last login
eu_ES: Azken konexioa

en: Last synchronization
eu_ES: Azken sinkronizazioa

en: Deleted user in LDAP directory
eu_ES: LDAP-en ezabatutako erabiltzailea

en: Automatically add a user of an external source
eu_ES: Zuzenean, kanpo iturri batetik erabiltzailea gehitu

en: Import from other sources
eu_ES: Beste iturri batzuetatik inportatu

en: Please confirm your email address and enter your new password.
eu_ES: Mesedez, zure posta berretsi eta pasahitz berria idatzi.

en: Your password reset request has expired or is invalid. Please renew it.
eu_ES: Pasahitza berrezartzeko galdera iraungi da ala ez da zuzena. Berriz ezarri.

en: Reset password successful.
eu_ES: Pasahitza ondo aldatu da.

en: The authentication method configuration doesn't allow you to change your password.
eu_ES: Autentikatze moduak ez du pasahitza aldaketarik onartzen.

en: Email address not found.
eu_ES: Ez dago holako posta helbiderik

en: An email has been sent to your email address. The email contains information for reset your password.
eu_ES: Zure posta helbidera mezua bidali da. Zure pasahitza berrezartzeko argibideak bertan daude.

en: User information
eu_ES: Erabiltzailearen informazioa

en: Connection failed
eu_ES: konexio-hutsegitea

en: Add users from an external source
eu_ES: Kanpo iturri batetik erabiltzaileak gehitu

en: Managed
eu_ES: Gainbegiratua

en: Automatic
eu_ES: Automatikoa

en: Wifi network type
eu_ES: Hari gabeko sare mota

en: I have read and ACCEPT the terms of the license written above.
eu_ES: Goiko lizentzia ONARTZEN dut.

en: I have read and DO NOT ACCEPT the terms of the license written above
eu_ES: Goiko lizentzia EZ DUT ONARTZEN.

en: Continue
eu_ES: Jarraitu

en: Installation or update of GLPI
eu_ES: GLPI instalatu ala eguneratu

en: Choose 'Install' for a completely new installation of GLPI.
eu_ES: 'Instalazioa' aukeratu GLPI zerotik instalatzeko.

en: Checking of the compatibility of your environment with the execution of GLPI
eu_ES: Zure ingurunearen eta GLPIren beharren arteko bateragarritasuna egiaztatzen

en: Database connection setup
eu_ES: Datu-basearen konexio-ezarpenak

en: Database connection parameters
eu_ES: Datu-basearen konexio-parametroak

en: Test of the connection at the database
eu_ES: Datu-basearekin lotura froga

en: The server answered: %s
eu_ES: Zerbitzariak erantzun du: %s

en: Database connection successful
eu_ES: Datu basearekin ondo konektatu da

en: Please select a database:
eu_ES: Datu Base bat aukeratu:

en: Create a new database or use an existing one:
eu_ES: Datu-base berria sortu ala dagoen bat erabili:

en: Initialization of the database
eu_ES: Datu-basearen hasieraketa

en: OK - database was initialized
eu_ES: ADOS - datu-basea hasieratu da

en: Database created
eu_ES: Datu basea sortu da

en: The installation is finished
eu_ES: Instalazioa burutu da

en: Default logins / passwords are:
eu_ES: Lehenetsitako erabiltzaile / pasahitzak dira:

en: tech/tech for the technician account
eu_ES: tech/tech teknikariaren kontuan

en: normal/normal for the normal account
eu_ES: normal/normal ohiko kontuan

en: post-only/postonly for the postonly account
eu_ES: post-only/postonly soilik idazteko kontuan

en: You can delete or modify these accounts as well as the initial data.
eu_ES: Kontu hauek ezabatu edo aldatu ditzakezu.

en: Use GLPI
eu_ES: GLPI erabili

en: Beginning of the installation
eu_ES: Instalazioaren hasiera

en: Commercial
eu_ES: Komertziala

en: Insurance
eu_ES: Aseguruak

en: Hardware support
eu_ES: Hardware mantenua

en: Software support
eu_ES: Software mantenua

en: Direct
eu_ES: Zuzenean

en: Written
eu_ES: Idatziz

en: Data migration
eu_ES: Datuak berreskuratzea

en: Root entity
eu_ES: Erro entitatea

[ctx: ticket]
en: New
eu_ES: Berria

en: Update successful, your database is up to date
eu_ES: Eguneraketa ondo egin da, zure datu basea eguneratuta dago

en: Locations update
eu_ES: Guneen eguneraketa

en: The new structure is hierarchical
eu_ES: Egitura berria jerarkikoa da

en: Delimiter
eu_ES: Banaketa karakterea

en: Actual locations
eu_ES: Uneko kokapenak

en: New hierarchy
eu_ES: Jerarkia berria

en: This is the new hierarchy. If it's complete approve it.
eu_ES: Hauxe da sortutako hierarkia. Zuzentzat hartzen baduzu onartu dezakezu.

en: Impossible to accomplish an update by this way!
eu_ES: Ezinezkoa da eguneraketara modu honetan iristea!

en: Go back to GLPI
eu_ES: GLPIra itzuli
