GLPI Project - en to nn_NO translation catalogue (759 entries)

en: Authentication
nn_NO: Autentisering

en: Login
nn_NO: Brukarnamn

en: Password
nn_NO: Passord

[ctx: button]
en: Post
nn_NO: Ok

en: You must accept cookies to reach this application
nn_NO: Du må godta cookies for å nå dette programmet

en: Checking write permissions for session files
nn_NO: Sjekker Skrive for økt filer

en: Access to the Frequently Asked Questions
nn_NO: Tilgang til Ofte Stile Spørsmål

en: Email followup
nn_NO: E-post varsling

[ctx: button]
en: Add
nn_NO: Legg til

en: Comments
nn_NO: Merknad

en: All
nn_NO: Alle

en: None
nn_NO: Inga

en: Show all
nn_NO: Vis Alle

en: Action | Actions
nn_NO[0]: Handling
nn_NO[1]: Handlinger

en: Set public
nn_NO: Sett som offentlig

en: Public
nn_NO: Offentlig

en: Child entities
nn_NO: Barneservice enheter

en: By day
nn_NO: Ved dag

en: Items seen
nn_NO: Objekter sett

en: Entity | Entities
nn_NO[0]: Eining
nn_NO[1]: Einingar

note: TRANS: %d is number of objects for the user
en: Processing
nn_NO: Handsaming

en: Access denied
nn_NO: Ingen tilgang

en: Try again
nn_NO: Prøv igjen

en: Test successful
nn_NO: Test vellukka

en: Test failed
nn_NO: Test feila

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test successful: %s
nn_NO: Test vellukka: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP main server
en: Main server %s
nn_NO: Hoved server %s

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test failed: %s
nn_NO: Test feila: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP replica server
en: Replicate %s
nn_NO: Repliker %s

en: External authentication sources
nn_NO: Eksterne godkjente kilder

note: TRANS: %s is the number of the byte
en: Unable to find the byte %s
nn_NO: Kan ikke finne byte %s

note: TRANS: %s is the SQL query which generates the error
en: Mysql error starting from %s
nn_NO: Mysql feil starter ved %s

en: The file already exists
nn_NO: Fila eksisterer allerede

en: Automatic redirection, else click
nn_NO: Automatisk omdirigering, Else klikk

en: Check if a new version is available
nn_NO: Se etter om en ny verson er tilgjengelig

en: Deleted
nn_NO: Slettet

en: SQL Dump
nn_NO: SQL nedlastning

en: XML Dump
nn_NO: XML nedlastning

en: File
nn_NO: Fil

en: Size
nn_NO: Størrelse

en: Date | Dates
nn_NO[1]: Dato

en: Restore
nn_NO: Gjennopprette

en: Download
nn_NO: Laste ned

en: Consumable | Consumables
nn_NO[0]: Forbruker
nn_NO[1]: Forbruksartikler

en: Administration
nn_NO: Administrasjon

en: Dictionaries
nn_NO: Ordbøker

en: Global dictionary
nn_NO: Global ordbok

en: Software | Software
nn_NO[0]: Programvara
nn_NO[1]: Programvara

en: Printer | Printers
nn_NO[0]: Skriver
nn_NO[1]: Skrivere

en: Model | Models
nn_NO[0]: Modell
nn_NO[1]: Modeller

en: Type | Types
nn_NO[0]: Type
nn_NO[1]: Typer

en: Version | Versions
nn_NO[0]: Versjon
nn_NO[1]: Versjoner

en: Unknown file
nn_NO: Ukjent fil

en: File not found
nn_NO: Fil ikke funnet

en: Unauthorized access to this file
nn_NO: Uautorisert tilgang til denne filen

en: Invalid filename
nn_NO: Ugyldig Filnavn

en: No selected element or badly defined operation
nn_NO: Ingen valgt element eller dårlig definert operasjon

[ctx: button]
en: Search
nn_NO: Søk

en: Hardware type
nn_NO: Maskinvare Type

en: Serial number
nn_NO: Serie Nummer

en: Inventory number
nn_NO: Inventar nummer

en: Computer | Computers
nn_NO[0]: Datamaskin
nn_NO[1]: Datamaskiner

en: Monitor | Monitors
nn_NO[0]: Monitor
nn_NO[1]: Skjermer

en: Device | Devices
nn_NO[0]: Eining
nn_NO[1]: Enheter

en: Home
nn_NO: Hjem

en: Knowledge base
nn_NO: Kunnskapsdatabase

en: Unable to connect to the LDAP directory
nn_NO: Kan ikke koble til LDAP-katalogen

en: Back
nn_NO: Tilbake

en: Import of new groups
nn_NO: Import av nye grupper

en: Synchronizing already imported users
nn_NO: Synkronisering allerede importert brukere

en: Import new users
nn_NO: Importer nye brukere

en: Log in again
nn_NO: Prøv igjen

en: Your PHP parser was compiled without the IMAP functions
nn_NO: PHP-parser ble utarbeidet uten IMAP-funksjoner

en: Bulk modification
nn_NO: Massive endringer

en: Operation successful
nn_NO: Operasjon vellykket

en: Planning
nn_NO: Planleggjing

en: List of the hardware under contract
nn_NO: Liste over maskinvaren under kontrakt

en: Name
nn_NO: Namn

en: Date of purchase
nn_NO: Kjøpsdatoen

en: Warranty expiration date
nn_NO: Garanti utløpsdato

en: Contract type | Contract types
nn_NO[0]: Kontrakt type
nn_NO[1]: Kontrakt type

en: Hardware under contract
nn_NO: Maskinvare under kontrakt

en: Item type
nn_NO: Element type

en: Display report
nn_NO: Vis rapport

en: Account net value
nn_NO: Nett konto verdi

[ctx: price]
en: Value
nn_NO: Verdi

en: Startup date
nn_NO: Oppstarts dato

en: Network report by location: %s
nn_NO: Network rapport etter plassering: %s

en: Network report by outlet: %s
nn_NO: Network rapporten ved å slippe: %s

en: Network report
nn_NO: Nettverks rapport

en: By location
nn_NO: Etter plassering

en: By hardware
nn_NO: Av maskinvare

en: By network outlet
nn_NO: Ved slipp

en: Network report by hardware: %s
nn_NO: Network rapporten av maskinvare: %s

en: Device list
nn_NO: Material liste

en: Work in progress...
nn_NO: Arbeid pågår ...

en: Rule type
nn_NO: Regel type

en: Transfer
nn_NO: Overføre

en: Search
nn_NO: Søk

en: External authentications
nn_NO: Ekstern autentisering

en: The LDAP extension of your PHP parser isn't installed
nn_NO: LDAP forlengelse av PHP-parseren er ikke installert

en: Impossible to use LDAP as external source of connection
nn_NO: Umulig å bruke LDAP som ekstern kilde for tilkobling

en: Manage templates...
nn_NO: Handsama malar

en: Statistics
nn_NO: Statistikk

[ctx: Quantity]
en: Number
nn_NO: Nummer

en: Tickets
nn_NO: Oppgaver

en: Technician
nn_NO: Tekniker

en: Supplier | Suppliers
nn_NO[0]: Leverandør
nn_NO[1]: Leverandører

en: User | Users
nn_NO[0]: Brukar
nn_NO[1]: Brukere

en: Group | Groups
nn_NO[0]: Gruppe
nn_NO[1]: Grupper

en: Priority
nn_NO: Prioritering

[ctx: person]
en: Title
nn_NO: Tittel

en: Previous
nn_NO: Førre

en: Next
nn_NO: Neste

[ctx: quantity]
en: Number of tickets
nn_NO: Antall oppgaver

en: Requester | Requesters
nn_NO[1]: Førespørjar

en: Characteristics
nn_NO: Eigenskapar

en: Assigned to
nn_NO: Tildelt

en: Your ticket has been registered, its treatment is in progress.
nn_NO: Meldingen er sendt,  forespørselen din ligger på filen..

en: Thank you for using our automatic helpdesk system.
nn_NO: Takk for at du bruker vårt automatiske helpdesk system.

en: Loading...
nn_NO: Under lasting

en: Never
nn_NO: Aldri

en: Each day
nn_NO: Hver dag

en: Each week
nn_NO: Hver uke

en: Each month
nn_NO: Hver måned

en: No
nn_NO: Nei

en: Yes
nn_NO: Ja

en: Others
nn_NO: Andre

en: Incorrect username or password
nn_NO: Feil brukarnamn eller passord

en: User not authorized to connect in GLPI
nn_NO: Brukeren er ikke autorisert til å koble til GLPI

en: Password field is empty
nn_NO: Passord-feltet er tomt

en: Empty login or password
nn_NO: Tomt brukarnamn eller passord

en: Authentication on GLPI database
nn_NO: Godkjenning på GLPI database

en: Other
nn_NO: Anna

en: GLPI internal database
nn_NO: Base interne GLPI

en: Not yet authenticated
nn_NO: Ikkje godkjent enda

en: Change of the authentication method
nn_NO: Endring av godkjenningsmetoden

en: Synchronization
nn_NO: Synkronisering

[ctx: authentication]
en: Enabled
nn_NO: Aktivert

note: TRANS: for CAS SSO system
en: CAS Host
nn_NO: CAS vert

note: TRANS: for CAS SSO system TRANS: Proxy port TRANS: SMTP port
en: Port | Ports
nn_NO[0]: Port
nn_NO[1]: Porter

note: TRANS: for CAS SSO system
en: Root directory (optional)
nn_NO: Rotkatalogen (valgfritt)

en: Impossible to use CAS as external source of connection
nn_NO: Umulig å bruke CAS som ekstern kilde for tilkobling

en: Surname
nn_NO: Etternamn

en: First name
nn_NO: Fornamn

note: TRANS: Test of comment for translation (mark : //TRANS)
en: Phone | Phones
nn_NO[0]: Telefon
nn_NO[1]: Telefoner

en: Language
nn_NO: Velg språk

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Preconfiguration
nn_NO: Preconfigurasjon

en: Default values
nn_NO: Standardverdi (er)

en: Last update
nn_NO: Sist endra

en: Active
nn_NO: Aktiv

en: Connection filter
nn_NO: Tilkoblings filter

en: BaseDN
nn_NO: Basedn

en: RootDN (for non anonymous binds)
nn_NO: rootdn (for ikke anonyme binder)

en: Password (for non-anonymous binds)
nn_NO: Pass (for ikke-anonym binder)

en: Clear
nn_NO: Fjern

en: Use TLS
nn_NO: Bruk TLS

en: ldap_start_tls does not exist
nn_NO: ldap_start_tls eksisterer ikke

en: Unlimited
nn_NO: Ubegrenset

en: How LDAP aliases should be handled
nn_NO: Hvordan LDAP aliases bør behandles

en: Never dereferenced (default)
nn_NO: Aldri dereferenced (standard)

en: Always dereferenced
nn_NO: Alltid dereferenced

en: Dereferenced during the search (but not when locating)
nn_NO: Dereferenced under søk (men ikke under lokalisering)

en: Dereferenced when locating (not during the search)
nn_NO: Dereferenced  lokalisering  (ikke under søk)

en: Replicate | Replicates
nn_NO[1]: Repliker

[ctx: button]
en: Test
nn_NO: Teste

en: In users
nn_NO: I brukere

en: In groups
nn_NO: I grupper

en: In users and groups
nn_NO: Brukere & grupper

en: Belonging to groups
nn_NO: Tilhørighet til grupper

en: Search type
nn_NO: Søketype

en: User attribute containing its groups
nn_NO: Bruker attributten inneholder sine grupper

en: Filter to search in groups
nn_NO: Filter for å søke i grupper

en: Group attribute containing its users
nn_NO: Gruppe egenskapene innholder brukerne

en: Use DN in the search
nn_NO: Bruk DN i søket

en: Test of connection to LDAP directory
nn_NO: Test av tilkobling til LDAP-katalog

en: Search filter for users
nn_NO: Søk filter for brukere

[ctx: button]
en: Synchronize
nn_NO: Synkronisere

[ctx: button]
en: Import
nn_NO: Importer

en: Group DN
nn_NO: Gruppe DN

en: No group to be imported
nn_NO: Ingen gruppe som skal importeres

en: Please choose LDAP directory to import users from
nn_NO: Velg LDAP-katalogen for å importere brukere fra

en: LDAP directory choice
nn_NO: LDAP-katalogen valg

en: No LDAP directory defined in GLPI
nn_NO: Ingen LDAP-katalogen er definert i GLPI

en: User not found or several users found
nn_NO: Bruker ikke funnet eller flere brukere funnet

en: Select the desired entity
nn_NO: Vel ynska eining

en: Preserve
nn_NO: Bevare

en: Disable
nn_NO: Deaktivere

en: from
nn_NO: frå

en: to
nn_NO: Til

en: Read
nn_NO: Les

en: Check for upgrade
nn_NO: Sjekk for oppgradering

en: Value
nn_NO: Verdi

en: Content
nn_NO: Innhold

en: Move
nn_NO: Flytt

[ctx: button]
en: Move
nn_NO: Flytt

en: Private
nn_NO: Privat

en: Default view
nn_NO: Bruk som standard

[ctx: button]
note: TRANS: select action 'update' (before doing it)
en: Update
nn_NO: Oppdatere

en: Main
nn_NO: Hovedsaklig

en: Item | Items
nn_NO[0]: Objekt
nn_NO[1]: saker

en: Associated item | Associated items
nn_NO[0]: Tilknyttede elementer
nn_NO[1]: Assosierte saker

en: End
nn_NO: Avslutte

en: Day | Days
nn_NO[1]: Dag

en: Cartridge | Cartridges
nn_NO[0]: Patron
nn_NO[1]: Tonere

en: No free cartridge
nn_NO: Ingen ledig blekkpatron

[ctx: cartridge]
en: New | New
nn_NO[1]: Ny

[ctx: cartridge]
en: Used | Used
nn_NO[1]: Brukt

en: No cartridge
nn_NO: Ingen blekkpatron

en: Back to stock
nn_NO: Tilbake til start

[ctx: item]
en: State
nn_NO: Status

en: Add date
nn_NO: Legg til dato

en: Use date
nn_NO: Bruks dato

en: Printer counter
nn_NO: Printer teller

en: Average time in stock
nn_NO: Gjennomsnittlig tid på lager

en: month | months
nn_NO[1]: Måned

en: Average time in use
nn_NO: Gjennomsnittlig tid i bruk

en: Average number of printed pages
nn_NO: Gjennomsnittlig antall utskrevne sider

[ctx: button]
en: Install
nn_NO: Installere

en: End of life
nn_NO: Slutt på levetid

en: Used cartridges
nn_NO: Brukte blekkpatroner

en: Cartridge type | Cartridge types
nn_NO[0]: Patron Type
nn_NO[1]: Kasett type

en: Reference
nn_NO: Henvisning

en: Technician in charge of the hardware
nn_NO: Ansvarleg teknikar

en: Stock location
nn_NO: Lager plassering

en: No item found
nn_NO: Inga objekt funne

en: Personal View
nn_NO: Persjonelig oversikt

en: Group View
nn_NO: Gruppe oversikt

en: Global View
nn_NO: Global oversikt

en: MySQL replica: read only
nn_NO: MySQL kopi: skrivebeskyttet

[ctx: status]
en: New
nn_NO: Ny

en: Pending
nn_NO: Føreståande

[ctx: change]
en: Test
nn_NO: Teste

en: Opening date
nn_NO: Åpner dato

en: Total duration
nn_NO: Total varighet

en: Title
nn_NO: Tittel

en: Description
nn_NO: Endring

en: Add
nn_NO: Legg til

en: Item successfully added
nn_NO: Element suksessfullt lagt til

en: Item successfully updated
nn_NO: Element suksessfullt oppdatert

en: Item successfully restored
nn_NO: Element suksessfullt gjennopprettet

[ctx: button]
note: TRANS : means update / actualize
en: Save
nn_NO: Lagre

[ctx: button]
en: Restore
nn_NO: Gjennopprette

en: Template name
nn_NO: Mal navn

en: Flag change forbidden. Linked items found.
nn_NO: Flagg endre forbudt. Linkede elemtenter funnet.

en: Complete name
nn_NO: Fullt namn

en: Choose a template
nn_NO: Velg en mal

en: Blank Template
nn_NO: Tom mal

en: Templates
nn_NO: Maler

en: Add a template...
nn_NO: Legg til en mal

en: Update
nn_NO: Oppdatere

en: Purge
nn_NO: Utrensing

en: Delete
nn_NO: Slett

en: You can't delete that item, because it has sub-items
nn_NO: Du kan ikke slette dette stedet, fordi den har sub-plasser

[ctx: button]
en: Cancel
nn_NO: Avbryt

[ctx: button]
en: Replace
nn_NO: Erstatte

[ctx: button]
en: Merge
nn_NO: Sammenslå

en: General
nn_NO: Generelle

en: Debug
nn_NO: Feilsøke

en: First
nn_NO: Først

en: List
nn_NO: Liste

en: Last
nn_NO: Vare

en: Email Followup
nn_NO: E-post varsling

en: Cost | Costs
nn_NO[1]: Kostnad

en: Duration
nn_NO: Vart i

en: Time cost
nn_NO: Time kostnad

en: Fixed cost
nn_NO: Fast pris

en: Material cost
nn_NO: Material pris

en: Total cost
nn_NO: Total kostnad

en: Ticket | Tickets
nn_NO[0]: Sak
nn_NO[1]: Oppgaver

en: Invalid dates. Update cancelled.
nn_NO: Ugyldige datoer. Oppdatering avbrutt.

[ctx: priority]
en: Very high
nn_NO: Særs høg

[ctx: priority]
en: High
nn_NO: Høg

[ctx: priority]
en: Low
nn_NO: Lav

[ctx: priority]
en: Very low
nn_NO: Særs lav

[ctx: priority]
en: All
nn_NO: Alle

[ctx: urgency]
en: Very high
nn_NO: Særs høg

[ctx: urgency]
en: High
nn_NO: Høg

[ctx: urgency]
en: Low
nn_NO: Lav

[ctx: urgency]
en: Very low
nn_NO: Særs lav

[ctx: urgency]
en: All
nn_NO: Alle

[ctx: impact]
en: Very high
nn_NO: Særs høg

[ctx: impact]
en: High
nn_NO: Høg

[ctx: impact]
en: Low
nn_NO: Lav

[ctx: impact]
en: Very low
nn_NO: Særs lav

[ctx: impact]
en: All
nn_NO: Alle

en: Requester group | Requester groups
nn_NO[1]: Etterspørsels gruppe

en: Email for followup
nn_NO: E-post

en: Group in charge of the ticket
nn_NO: Gruppen som har ansvaret for oppgaven

en: Opened on %s
nn_NO: Opna %s

en: From %s
nn_NO: frå %s

en: To %s
nn_NO: Til %s

en: Assigned
nn_NO: Sakshandsamar

en: Information | Information
nn_NO[0]: Informasjon
nn_NO[1]: Informasjon

en: To do
nn_NO: Å gjøre

en: Done
nn_NO: Ferdig

en: As child of
nn_NO: Som barn av

en: Network | Networks
nn_NO[0]: Nettverk
nn_NO[1]: Nettverk

[ctx: button]
en: Connect
nn_NO: Kople til

en: MAC address
nn_NO: Mac Adresse

en: Power supply | Power supplies
nn_NO[1]: Strømforsyning

en: Volume | Volumes
nn_NO[0]: Volum
nn_NO[1]: Volumer

en: Global size
nn_NO: Global størrelse

en: Free size
nn_NO: Ledig plass

en: Free percentage
nn_NO: Prosent ledig

en: Add a volume
nn_NO: Legg til et volum

[ctx: button]
en: Disconnect
nn_NO: Frakoble

en: Connection | Connections
nn_NO[0]: Tilkobling
nn_NO[1]: Tilkoblinger

en: Summary
nn_NO: Samandrag

en: Installation | Installations
nn_NO[0]: Installasjon
nn_NO[1]: Installasjoner

en: General setup
nn_NO: Generelt oppsett

en: Restrict monitor management
nn_NO: Begrens overvåkings administrasjon

en: Restrict device management
nn_NO: Begrens enhets behandlingsserver

en: Restrict phone management
nn_NO: Begrens telefonen administrasjon

en: Automatic fields (marked by *)
nn_NO: Automatisk felt (merket med *)

en: By entity
nn_NO: På eining

en: Restrict printer management
nn_NO: Begrens skriver administrasjon

en: Unit management
nn_NO: Enhets behandling

en: Copy
nn_NO: Kopier

en: Copy computer status
nn_NO: Kopier datamaskin status

en: Automatically add users from an external authentication source
nn_NO: Automatisk legge til brukere av den autentiserte kilden

en: Mysql server
nn_NO: MySQL tenar

en: Mysql user
nn_NO: MySQL brukar

en: Mysql password
nn_NO: MySQL passord

en: Assistance
nn_NO: Assistanse

en: Limit of the schedules for planning
nn_NO: Grensen av tilleggene for planlegging

en: Default heading when adding a document to a ticket
nn_NO: Standard overskrift når du legger ett dokument til en oppgave

en: Keep tickets when purging hardware in the inventory
nn_NO: Hold oppgaver når purging maskinvare i beholdningen

en: Personalization
nn_NO: Personalisering

en: Default language
nn_NO: Forhåndsvalg språk

en: Date format
nn_NO: Dato Format

en: Number format
nn_NO: Tallformat

en: Private followups by default
nn_NO: Etterfulgt privat for standard

en: Show new tickets on the home page
nn_NO: Vis nye saker på heimesida

en: Log Level
nn_NO: Logg nivå

en: 2- Severe (not used)
nn_NO: 2 - Alvorlig (ikke brukt)

en: 4- Notices (add, delete, tracking)
nn_NO: 4 - Merknader (Legge til, slette sporing)

en: 5- Complete (all)
nn_NO: 5- Ferdig (Alle)

en: Settings
nn_NO: Instillinger

en: System
nn_NO: Systemet

en: Checking write permissions for setting files
nn_NO: Sjekker Skrive for innstillingen filer

en: Checking write permissions for document files
nn_NO: Sjekker skrive tillatelser for dokumentfiler

en: Checking write permissions for dump files
nn_NO: Sjekker Skrive for dumpfiler

en: Checking write permissions for cache files
nn_NO: Sjekk  skrive tillatelser for cache-filer

en: The directory could not be created.
nn_NO: Mappen kunne ikke opprettes.

en: The directory was created but could not be removed.
nn_NO: Katalogen ble opprettet, men kan ikke fjernes.

en: The file could not be created.
nn_NO: Filen kan ikke opprettes.

en: The file was created but can't be deleted.
nn_NO: Filen ble opprettet, men kan ikke slettes.

en: Checking write permissions for log files
nn_NO: Test av skrive filer av loggen

[ctx: button]
en: Give
nn_NO: Gi

en: No consumable
nn_NO: Ingen forbruker

[ctx: consumable]
en: New | New
nn_NO[1]: Ny

[ctx: consumable]
en: Used | Used
nn_NO[1]: Brukt

en: In stock
nn_NO: Grunn

en: No consumable found
nn_NO: Ingen forbruksmateriell funnet

en: Contact | Contacts
nn_NO[1]: Kontakter

en: Address
nn_NO: Adresse

en: Fax
nn_NO: Telefax

en: Postal code
nn_NO: Post nr

en: City
nn_NO: By

[ctx: location]
en: State
nn_NO: Status

en: Country
nn_NO: Land

en: Vcard
nn_NO: Vkort

en: Associated supplier | Associated suppliers
nn_NO[1]: Tilknyttede leverandører

en: Third party type | Third party types
nn_NO[0]: Tredjepartsprodukter Type
nn_NO[1]: Tredjeparts Type

en: Website
nn_NO: Nettside

en: Add a contact
nn_NO: Legg til kontakt

en: Contract | Contracts
nn_NO[0]: Kontrakt
nn_NO[1]: Kontrakter

[ctx: phone]
en: Number
nn_NO: Nummer

en: Notice
nn_NO: Notat

en: Account number
nn_NO: Kontonummer

en: Contract renewal period
nn_NO: Kontrakt periode

en: Invoice period
nn_NO: Faktura Tidsrom

en: Renewal
nn_NO: Fornyelse

en: Email alarms
nn_NO: E-post alarmer

en: Support hours
nn_NO: Supporttimer

en: on week
nn_NO: I uka

en: on Saturday
nn_NO: På Lørdag

en: Sundays and holidays
nn_NO: Søndager og ferier

en: Expiration
nn_NO: Utløpsdato

en: Expiration date + notice
nn_NO: Utløpsdato + Varsel

en: Contracts expired in the last 30 days
nn_NO: Kontrakt utløpt - varer 30 dager

en: Contracts expiring in less than 7 days
nn_NO: Kontrakter utløper om mindre en 7 dager

en: Contracts expiring in less than 30 days
nn_NO: Kontrakter utløper om mindre en 30 dager

en: Contracts where notice begins in less than 7 days
nn_NO: Kontrakter hvor varsel begynner på mindre enn 7 dager

en: Contracts where notice begins in less than 30 days
nn_NO: Kontrakter hvor varsel begynner på mindre enn 30 dager

en: Tacit
nn_NO: Taus

en: Express
nn_NO: Transportbyrå

[ctx: button]
en: Add a contract
nn_NO: Legg til en kontrakt

en: Add a contract
nn_NO: Legg til en kontrakt

[ctx: quantity]
en: Number
nn_NO: Nummer

en: can't connect to the database
nn_NO: Kan ikke koble til databasen

en: Difference between master and slave
nn_NO: Forskjellen mellom master og slave

en: Optimizing tables
nn_NO: Tabeller optimaliseringsforespørsel

en: Interface
nn_NO: Grensesnitt

en: Writing ability
nn_NO: Skrive evne

en: Speed
nn_NO: Fart

en: Cache
nn_NO: Depot

en: Frequency
nn_NO: Frekvens

en: Flow
nn_NO: Flyt

en: Power
nn_NO: Strøm

en: Select default items to show
nn_NO: Velg standard elementer som skal vises

en: Search result default display
nn_NO: Standard søkefelt listen

en: Document | Documents
nn_NO[0]: Dokument
nn_NO[1]: Dokumenter

en: Succesful deletion of the file %s
nn_NO: Vellykket sletting av fil %s

en: Failed to delete the file %s
nn_NO: Kunne ikke slette filen %s

en: Added by %s
nn_NO: Lagd til av %s

en: Current file
nn_NO: Gjeldene fil

en: Heading
nn_NO: Overskrift

en: Web Link
nn_NO: Nettlink

en: Use a FTP installed file
nn_NO: Bruk en FTP installert fil

en: Document move succeeded.
nn_NO: Dokument fulstendig flyttet.

en: File move failed.
nn_NO: Fil flytte mislyktes.

en: Document copy succeeded.
nn_NO: Dokument fulstendig kopiert.

en: File move failed
nn_NO: Fil flytte mislyktes

en: The file is valid. Upload is successful.
nn_NO: Filen er gyldig. Opplastingen er vellykket

en: Unauthorized file type
nn_NO: Uautorisert filtype

en: Create the directory %s
nn_NO: Opprett katalogen %s

en: No file available
nn_NO: Ingen fil tilgjengelig

[ctx: button]
en: Add a document
nn_NO: Legg til dokument

en: Web link
nn_NO: Nettlink

en: Add a document
nn_NO: Legg til dokument

en: Icon
nn_NO: Ikon

en: Extension
nn_NO: Utvidelse

en: Help
nn_NO: Hjelp

en: Common
nn_NO: Vanlig

en: Status of items | Statuses of items
nn_NO[0]: Element Status
nn_NO[1]: Element Status

en: License type | License types
nn_NO[1]: Type lisenser

en: Management
nn_NO: Håndtering

en: Tools
nn_NO: Verktøy

en: Network outlet | Network outlets
nn_NO[0]: Nettverks punkt
nn_NO[1]: Drops

en: Global management
nn_NO: Global styring

en: Duplicate the element as many times as there are connections
nn_NO: Dupliserte elementet så mange ganger som det er forbindelser

[ctx: button]
en: Export
nn_NO: Eksporter

en: Field | Fields
nn_NO[0]: Felt
nn_NO[1]: Felt

en: Notification options
nn_NO: Varslingsalternativer

en: Administrator email
nn_NO: Administrator E-post

en: Administrator reply-to email (if needed)
nn_NO: Administrator svar til e-post (om nødvendig)

en: Email signature
nn_NO: E-Post signatur

en: Alarms on cartridges
nn_NO: Alarmer på kassetter

en: Alarms on consumables
nn_NO: Alarmer på forbruksvarer

en: Alarms on expired licenses
nn_NO: Alarm for utgått lisens

en: Alarms on contracts
nn_NO: Alarmer på kontrakter

en: to see the entity and its sub-entities
nn_NO: for å sjå einingar og deira underlagde einingar

en: Alarms options
nn_NO: Alarm instillinger

en: Reservation | Reservations
nn_NO[0]: Reservasjon
nn_NO[1]: Bestillinger

en: Rule | Rules
nn_NO[0]: Regel
nn_NO[1]: Regler

en: Security
nn_NO: Sikkerhet

en: Plugin | Plugins
nn_NO[1]: Plug-in

en: No Event
nn_NO: Ingen hendelse

en: Message
nn_NO: Melding

en: Level
nn_NO: Nivå

[ctx: button]
en: Add a user
nn_NO: Legg til en bruker

en: Manager
nn_NO: Direktør

en: Associate to a group
nn_NO: Knytt til en gruppe

en: Dynamic
nn_NO: Dynamisk

en: Add a user
nn_NO: Legg til en bruker

en: Item not found
nn_NO: Element ikke funnet

en: Progress
nn_NO: Fremdrift

en: Logout
nn_NO: Logg ut

en: You will find it on the GLPI-PROJECT.org site.
nn_NO: Du finner den på GLPI-PROJECT.org nettsted.

en: Create a ticket
nn_NO: Lag en oppgave

en: Ticket followup
nn_NO: Oppgave oppfølging

en: Plugins
nn_NO: Plug-in

en: Check all
nn_NO: Sjekk Alle

en: Uncheck all
nn_NO: Fjern alle markeringer

en: Linear
nn_NO: Linær

en: Decreasing
nn_NO: Synkende

[ctx: button]
en: Show
nn_NO: Vis

en: Requested item not found
nn_NO: Valgte elementet ikke funnet

en: Order number
nn_NO: Ordre nummer

en: Immobilization number
nn_NO: Sperringsnummer

en: Invoice number
nn_NO: Fakturanummer

en: Delivery form
nn_NO: Levering form

en: Warranty extension value
nn_NO: Garantiservice endene verdi

en: Amortization duration
nn_NO: Amortisering varighet

en: Amortization coefficient
nn_NO: Amortisering koeffisient

en: TCO (value + tracking cost)
nn_NO: TCO (verdi + sporingen kostnad)

en: Monthly TCO
nn_NO: Månedlig TCO

en: Warranty information
nn_NO: Garantiinformasjon

en: Lifelong
nn_NO: Lever

en: Associate a VLAN
nn_NO: Knytt til VLAN

en: Capacity
nn_NO: Kapasitet

en: Add a new component
nn_NO: Legg til en ny komponent

en: Or complete search
nn_NO: Eller fullfør søket

en: My devices
nn_NO: Mine enheter

en: Connected devices
nn_NO: Tilkoblede enheter

en: version
nn_NO: Versjon

[ctx: button]
en: Browse
nn_NO: bla igjennom

en: Category name
nn_NO: Kategori navn

en: Subject
nn_NO: Emne

en: Recent entries
nn_NO: Nylige oppføringer

en: Most popular questions
nn_NO: Mest populære spørsmål

en: Profile | Profiles
nn_NO[0]: Profil
nn_NO[1]: Profiler

en: Link | Links
nn_NO[0]: Link
nn_NO[1]: Koblinger

en: Link or filename
nn_NO: Link eller Filnavn

en: File content
nn_NO: Filinnhold

en: No link defined
nn_NO: Ingen kobling definert

[ctx: button]
en: Unlock
nn_NO: Lås opp

en: Historical
nn_NO: Historisk

en: No historical
nn_NO: Ingen historik

[ctx: name]
note: TRANS: a noun, modification, change
en: Update
nn_NO: Oppdatere

en: mbstring extension not found. Warning with charsets used.
nn_NO: mbstring utvidelsen ikke funnet. Advarsel med tegnsettene brukes.

[ctx: button]
en: Get email tickets now
nn_NO: Få E-post oppgaver nå

en: Too large attached file
nn_NO: For stor vedlagte filen

en: Invalid attached file
nn_NO: Ugyldig vedlagte filen

en: Task completed.
nn_NO: Arbeid utført

en: Management type
nn_NO: Behandlingstype

en: Microphone
nn_NO: Mikrofon

en: Speakers
nn_NO: Høytalere

en: Sub-D
nn_NO: D-sub

en: Connected to
nn_NO: Koble til

en: Without name
nn_NO: Uten navn

en: Not connected.
nn_NO: Ikke tilkoblet

en: The use of a SMTP is needed.
nn_NO: Bruken av SMTP er nødvendig.

en: SMTP login (optional)
nn_NO: SMTP innlogging

en: SMTP password (optional)
nn_NO: SMTP Passord

en: Cartridges alarm
nn_NO: Alarm for blekkpatron

en: Remaining
nn_NO: Resterende

en: Validation | Validations
nn_NO[0]: Validitet

en: Former technician in charge of the ticket
nn_NO: Tidligere tekniker med ansvar for oppgaven

en: No defined category
nn_NO: Ikkje lagt til nokon

en: Consumables alarm
nn_NO: Alarm for rekvisita

en: Contracts alarm
nn_NO: Kontrakt Alarm

en: Can't connect to the database.
nn_NO: Kan ikke koble til databasen.

en: Slave database out of sync!
nn_NO: Slave databasen ikke synkronisert!

en: New reservation
nn_NO: Ny Reservasjon

en: New followup
nn_NO: Ny oppfylging

en: Brand
nn_NO: Merke

[ctx: quantity]
en: Number of lines
nn_NO: Antal linjer

en: Flags
nn_NO: Merknader

en: Headset
nn_NO: Hodetelefoner

en: Speaker
nn_NO: Høytaler

en: Week
nn_NO: Uke

en: Month
nn_NO: Måned

en: webcal:// synchronization
nn_NO: webcal:// synkronisering

en: Caption
nn_NO: Bildetekst

en: Your planning
nn_NO: Ditt planlegging

en: Plugins list
nn_NO: Plugins liste

[ctx: plugin]
en: Enabled
nn_NO: Aktivert

[ctx: plugin]
en: Installed / not configured
nn_NO: Installert / ikke konfigurert

[ctx: plugin]
en: Installed / not activated
nn_NO: Installert / ikke aktivert

en: Error / to clean
nn_NO: Feil / å rengjøre

en: Web
nn_NO: Nett

[ctx: button]
en: Disable
nn_NO: Deaktivere

[ctx: button]
en: Uninstall
nn_NO: Avinstallere

[ctx: button]
en: Enable
nn_NO: Aktivere

[ctx: button]
en: Clean
nn_NO: Rense

en: Initial page counter
nn_NO: Opprinnelig sideteller

en: Parallel
nn_NO: Parallell

[ctx: status]
en: Processing (assigned)
nn_NO: Handsamast (tildelt)

[ctx: status]
en: Processing (planned)
nn_NO: Handsamast (planlagt)

en: Global right
nn_NO: Global høyre

en: Entity right
nn_NO: Entity Høyre

en: Default profile
nn_NO: Standard Profil

en: Association
nn_NO: Foreningen

en: Link with items for the creation of tickets
nn_NO: Link med elementer for etableringen av oppgaver

en: Associable items to a ticket
nn_NO: Linkbare elementer til en oppgave

en: Administration of reservations
nn_NO: Antall Administrasjoner

en: Visibility
nn_NO: Synlighet

en: Software dictionary
nn_NO: Programvare katalog

en: No access
nn_NO: Ingen tilgang

en: Write
nn_NO: Skrive

en: All items
nn_NO: Alle gjenstander

en: Recursive
nn_NO: Rekursiv

en: No user found
nn_NO: Ingen bruker stiftet

en: January
nn_NO: Januar

en: February
nn_NO: Februar

en: March
nn_NO: Mars

en: May
nn_NO: Mai

en: June
nn_NO: Juni

en: July
nn_NO: Juli

en: October
nn_NO: Oktober

en: December
nn_NO: Desember

en: Sunday
nn_NO: Sundag

en: Monday
nn_NO: Måndag

en: Tuesday
nn_NO: Tysdag

en: Wednesday
nn_NO: Onsdag

en: Thursday
nn_NO: Torsdag

en: Friday
nn_NO: Fredag

en: Saturday
nn_NO: Laurdag

en: Without title
nn_NO: Uten tittel

en: New note
nn_NO: Nye notater

en: Default report
nn_NO: Standard rapport

en: By contract
nn_NO: Kontrakt

en: By year
nn_NO: Av året

en: Loan
nn_NO: Lån

en: Select the report you want to generate
nn_NO: Velg rapporten du vil generere

en: The required item is already reserved for this timeframe
nn_NO: Den nødvendige elementet er allerede reservert for denne tidsrammen

en: Unknown error
nn_NO: Ukjent feil

en: Device temporarily unavailable
nn_NO: Enhet midlertidig utilgjengelig

en: Reserve
nn_NO: Bok

en: Reserve an item
nn_NO: Hold av en gjenstand

en: Rehearsal
nn_NO: Øvelse

[ctx: periodicity]
en: None
nn_NO: Inga

en: Current and future reservations
nn_NO: Fremtiden og pågår Reservasjonene

en: No reservation
nn_NO: Ingen reservasjoner

en: Past reservations
nn_NO: Tidligere reservasjoner

en: That will remove all the reservations in progress.
nn_NO: Dette vil fjerne alle bestillinger pågår

en: Modify the comment
nn_NO: Endre kommentar

note: TRANS: short for : Assign a ticket
en: Assign
nn_NO: Tildele

en: Assign: equipment by IP address
nn_NO: Tilordne: utstyr IP-adresse

en: Assign: equipment by name + domain
nn_NO: Tilordne: utstyr navn + domene

en: Assign: equipment by MAC address
nn_NO: Tilordne: utstyr MAC-adressen

en: Recalculate
nn_NO: Gjenkalkulere

en: Dictionary | Dictionaries
nn_NO[1]: Ordbøker

en: Rules management
nn_NO: Regler ledelse

en: Action type
nn_NO: Handlingstype

en: Condition
nn_NO: Tilstand

en: Reason
nn_NO: Grunn

en: Result details
nn_NO: Resultat detaljer

en: Rule results
nn_NO: Regel resultater

en: Rules list
nn_NO: Liste regler

en: The engine stops on the first checked rule.
nn_NO: Maskinen stopper ved den første skjedde regelen

en: The engine treats all the rules.
nn_NO: Motoren behandler alle reglene.

en: Test rules engine
nn_NO: Test maskin regler

en: No element to be tested
nn_NO: Ingen element som skal testes

en: Inactive
nn_NO: Inaktiv

en: is
nn_NO: er

en: is not
nn_NO: ikke

en: contains
nn_NO: inneheld

en: does not contain
nn_NO: ikke inneholder

en: starting with
nn_NO: starter med

en: Dictionnary of computer models
nn_NO: Datamaskinmodellen ordbok

en: Dictionnary of computer types
nn_NO: Computer type ordbok

en: Dictionary of manufacturers
nn_NO: Produsentens ordbok

en: Dictionnary of monitor types
nn_NO: Skjerm type ordbok

en: Dictionnary of networking equipment models
nn_NO: Nettverk modell ordbok

en: Dictionnary of network equipment types
nn_NO: Nettverk enhetstypen ordbok

en: Dictionnary of operating system versions
nn_NO: OS versjoner ordbok

en: Dictionnary of device models
nn_NO: Utenfor modell ordbok

en: Dictionnary of device types
nn_NO: Utenfor Type ordliste

en: Dictionnary of phone models
nn_NO: Telefonmodellen ordbok

en: Dictionnary of phone types
nn_NO: Telefon type ordbok

en: Dictionnary of printer types
nn_NO: Skrivertype ordbok

en: Manufacturer choice
nn_NO: Produsentens valg

en: Entity from TAG
nn_NO: Enhet fra TAG

en: Automatic user assignment
nn_NO: Automatisk bruker oppdrag

en: Entities assignment
nn_NO: Enheter oppdrag

en: Rights assignment
nn_NO: Rettigheter oppdrag

en: Rights and entities assignment
nn_NO: Rettigheter og enheter oppdrag

en: Rules for assigning a category to software
nn_NO: Regler for tildeling av en kategori til programvare

en: You don't have right to connect
nn_NO: Du har ikke rett til å koble

en: tree structure
nn_NO: tre struktur

en: Merging
nn_NO: Sammenslåing

en: Merge
nn_NO: Sammenslå

en: Software deleted after merging
nn_NO: Programmvare lagt i papirkurven etter sammenslåing

en: Purchase version
nn_NO: Kjøp versjon

en: Version in use
nn_NO: Bruk versjon

[ctx: button]
en: Add a license
nn_NO: Legg til en lisens

[ctx: button]
en: Add a version
nn_NO: Legg til en versjon

en: No statistics are available
nn_NO: Ingen statistikk er tilgjengelig

en: Number of tickets
nn_NO: Antall oppgaver

en: By ticket
nn_NO: Av oppgaver

en: Select statistics to be displayed
nn_NO: Velg statistikk som skal vises

en: Keep status
nn_NO: Hold status

en: Set status: %s
nn_NO: Angi status: %s

[ctx: button]
en: Add a contact
nn_NO: Legg til kontakt

en: Add a new followup
nn_NO: Legg til ny oppfylging

en: Describe the incident or request
nn_NO: Skildre problemet/handlinga

en: Submit message
nn_NO: Send melding

en: Your tickets in progress
nn_NO: Dine oppgaver blir behandlet

en: No ticket found.
nn_NO: Inga sak funnen.

en: No ticket in progress.
nn_NO: Inga sak pågår

en: Assign equipment
nn_NO: Tilordne utstyr

en: Assign a ticket
nn_NO: Tildel oppgave

en: Steal a ticket
nn_NO: Stjel en oppgave

en: To be in charge of a ticket
nn_NO: Å stå for en oppgave

en: No followup for this ticket.
nn_NO: Inga oppfylging for denne saka

en: Test done
nn_NO: Test utført

en: Results
nn_NO: Resultater

en: Testing PHP Parser
nn_NO: Testing PHP parser

en: GLPI is not compatible with the option zend.ze1_compatibility_mode = On.
nn_NO: GLPI er ikke forenlig med muligheten zend.ze1_compatibility_mode = På.

en: MySQL Improved extension test
nn_NO: Teste

en: Sessions test
nn_NO: sesjons test

en: Make sure that sessions support has been activated in your php.ini
nn_NO: Kontroller at øktene støtte er aktivert i din php.ini

en: Test session auto start
nn_NO: Test økt auto start

en: session.auto_start is activated. See .htaccess file in the GLPI root for more information.
nn_NO: session.auto_start er aktivert. Se. Htaccess fil i GLPI rot for mer informasjon.

en: Test if Session_use_trans_sid is used
nn_NO: Test om Session_use_trans_sid brukes

en: You must desactivate the Session_use_trans_id option in your php.ini
nn_NO: Du må descativate den Session_use_trans_id alternativet i php.ini

en: magic_quotes_sybase extension test
nn_NO: magic_quotes_sybase forlengelse test

en: The functionality is found - Perfect!
nn_NO: Funksjonaliteten er funnet - Perfekt!

en: Test json functions
nn_NO: Test json funksjoner

en: GLPI can't work correctly without the json_encode and json_decode functions
nn_NO: GLPI kan ikke fungere skikkelig uten json_encode og json_decode funksjoner

en: Allocated memory test
nn_NO: Allokert minne test

en: Try increasing the memory_limit parameter in the php.ini file.
nn_NO: Prøve å øke memory_limit parameter i php.ini filen.

en: You have the latest available version
nn_NO: Du har siste oppdaterte versjon

en: No data available on the web site
nn_NO: Ingen data tilgjengelig på nettstedet

en: Connection options
nn_NO: Tilkoblings instillinger

note: TRANS: imap_open option see http://www.php.net/manual/en/function.imap- open.php
en: DEBUG
nn_NO: Feilsøke

note: TRANS: for mail connection system
en: Port (optional)
nn_NO: Port (valgfritt)

en: Direct connections
nn_NO: Direkte tilkoblinger

en: You can continue to add elements to be transferred or execute the transfer now
nn_NO: Du kan fortsette å legge til elementer som skal overføres eller overføre som nå disse elementene

en: Think of making a backup before transferring items.
nn_NO: Tenk på å lage en sikkerhetskopi før du overfører elementer.

en: Items to transfer
nn_NO: Elementene som skal overføres

en: Transfer mode
nn_NO: Overføringsmodus

en: To empty the list of elements to be transferred
nn_NO: Hvis du vil tømme listen over elementer som skal overføres

en: Unable to add. The user already exists.
nn_NO: Kan ikke legge til. Brukeren finnes allerede.

en: Add user...
nn_NO: Legg til bruker ...

en: ... From an external source
nn_NO: ... Frå ei ekstern kjelde

en: Default entity
nn_NO: Standard enhet

en: Use GLPI in mode
nn_NO: Bruk GLPI i modus

en: Associate to a profile
nn_NO: Knytt til en profil

en: Last login
nn_NO: Sist logga inn

en: Automatically add a user of an external source
nn_NO: Automatisk legg til en bruker av en ekstern kilde

en: User information
nn_NO: Brukerinformasjon

en: Connection failed
nn_NO: tilkobling feilet

en: I have read and ACCEPT the terms of the license written above.
nn_NO: Jeg har lest og godtar vilkårene i lisensavtalen skrevet ovenfor.

en: I have read and DO NOT ACCEPT the terms of the license written above
nn_NO: Jeg har lest og godtar ikke vilkårene i lisensen skrevet ovenfor

en: Continue
nn_NO: Fortsett

en: Installation or update of GLPI
nn_NO: Installasjon eller oppdatering av GLPI

en: Checking of the compatibility of your environment with the execution of GLPI
nn_NO: Kontroll av kompatibiliteten til miljøet med kjøring av GLPI

en: Database connection setup
nn_NO: Database forbindelse oppsett

en: Database connection parameters
nn_NO: Database forbindelse parametere

en: Test of the connection at the database
nn_NO: Test av forbindelsen til databasen

en: Can't connect to the database
nn_NO: Kan ikke koble til databasen

en: The server answered: %s
nn_NO: Serveren svarte: %s

en: The server or/and user field is empty
nn_NO: Feltet for tenar eller brukarnamn er tomt

en: Database connection successful
nn_NO: Databasen tilkoblingen er vellykket

en: Please select a database:
nn_NO: Vennligst velg en database:

en: Create a new database or use an existing one:
nn_NO: Opprette en ny database, eller bruk et eksisterende:

en: Please select the database to update:
nn_NO: Velg databasen til oppdatering:

en: Impossible to use the database:
nn_NO: Umulig å bruke database:

en: OK - database was initialized
nn_NO: OK - databasen ble initialisert

en: Impossible to write the database setup file
nn_NO: Umulig å skrive databasen installasjonsfilen

en: Database created
nn_NO: Database opprettet

en: The installation is finished
nn_NO: Installasjonen er fulført

en: Default logins / passwords are:
nn_NO: Standard brukarnamn og passord:

en: tech/tech for the technician account
nn_NO: tech / tech for teknikeren konto

en: Use GLPI
nn_NO: Bruk GLPI

en: Can't create the database connection file, please verify file permissions.
nn_NO: Kan ikke opprette databasen forbindelse fil, venligst bekreft filrettigheter.

en: Beginning of the installation
nn_NO: Starten på installasjonen

en: Commercial
nn_NO: Reklame

en: Renting
nn_NO: Leie

en: Leasing
nn_NO: Leie

en: Insurance
nn_NO: Forsikring

en: Hardware support
nn_NO: Maskinvarestøtte

en: Software support
nn_NO: Programvare support

en: Service provided
nn_NO: Service gitt

en: Direct
nn_NO: Direkte

en: Written
nn_NO: Skrevet / Skriftelig

en: Root entity
nn_NO: Rot eining

[ctx: ticket]
en: New
nn_NO: Ny

en: Update successful, your database is up to date
nn_NO: Oppdateringen er vellykket, databasen din er nå oppdatert

en: You must now proceed to updating your database content
nn_NO: Du må nå fortsette og oppdatere innholdet i databasen

en: Locations update
nn_NO: Plasserings oppdatering

en: The new structure is hierarchical
nn_NO: Den nye strukturen er nå rangsordnet

en: Provide a delimiter in order to automate the new hierarchy generation.
nn_NO: Hvis du brukte et skilleskråstrek tegn, kan du sette det i rekkefølge til og automatisere utviklingen av den nye rangsordningen.

en: You can also specify a root location which will include all the generated locations.
nn_NO: Du kan også angi en rotplassering som vil omfatte alle de genererte stedene.

en: Delimiter
nn_NO: Skilleskråstreks tegn

en: Root location
nn_NO: Rotplasseringen

en: Actual locations
nn_NO: Reelle steder

en: New hierarchy
nn_NO: Ny rangsordning

en: This is the new hierarchy. If it's complete approve it.
nn_NO: Dette er den nye rangsordningen, hvis den er OK, kan du bekrefte dette.

en: Impossible to accomplish an update by this way!
nn_NO: Umulig å få en oppdatering på denne måten!!

en: Go back to GLPI
nn_NO: Gå tilbake til GLPI

en: All users having administrators rights have have been updated to 'super-admin' rights with the creation of his new user type.
nn_NO: Nå har alle administratorer super admin rettigheter. Denne nye brukertypen ble lagt til.

en: Connection to database failed, verify the connection parameters included in config_db.php file
nn_NO: Tilkoblingen til databasen mislyktes. Kontroller tilkoblings statistikkene inkludert i config_db.php filen
