GLPI Project - en to sr_RS translation catalogue (2658 entries)

en: GLPI - Authentication
sr_RS: GLPI - Identifikacija

en: Authentication
sr_RS: Identifikacija

en: Login
sr_RS: Prijava

en: Password
sr_RS: Lozinka

[ctx: button]
en: Post
sr_RS: Postavi

en: Forgotten password?
sr_RS: Zaboravili ste lozinku?

en: You must activate the JavaScript function of your browser
sr_RS: Morate aktivirati JavaScript funkcijuu vašem pretraživaču

en: You must accept cookies to reach this application
sr_RS: Morate prihvatiti kolačiće da bi se aplikacija omogućila

en: Checking write permissions for session files
sr_RS: Provera dozvola za upis sesija fajlova

en: Invalid use of session ID
sr_RS: Istekla sesija korisnika

en: Access to the Frequently Asked Questions
sr_RS: Pristup najčešće postavljenim pitanjima

note: TRANS: %1$s is device name, %2$s is port name
en: %1$s - The port %2$s
sr_RS: %1$s - port %2$s

note: TRANS: %1$s is a string (device name - port name...), %2$s is network outlet name
en: %1$s - Network outlet %2$s
sr_RS: %1$s - Mrežni prolaz %2$s

en: Email followup
sr_RS: E-mail praćenje

en: Email | Emails
sr_RS[0]: Email
sr_RS[1]: Emailovi
sr_RS[2]: Emailovi

[ctx: button]
en: Add
sr_RS: Dodaj

en: Comments
sr_RS: Komentari

en: All
sr_RS: Sve

en: None
sr_RS: Nema

en: Warning
sr_RS: Upozorenje

note: TRANS: %1$s is address, %2$s is netmask
en: IP network: %1$s/%2$s
sr_RS: IP mreža: %1$s/%2$s

en: First/last addresses: %1$s/%2$s
sr_RS: Početna/poslednja adresa: %1$s/%2$s

en: Gateway: %s
sr_RS: Prolaz - Gateway: %s

en: Enter the first letters (user, item name, serial or asset number)
sr_RS: Unesite prva slova (korisnik, ime artikla, serijski ili inventarski broj)

en: Show all
sr_RS: Prikaži sve

en: Action | Actions
sr_RS[0]: Akcije
sr_RS[1]: Akcije
sr_RS[2]: Akcije

en: Availability
sr_RS: Dostupnost

en: Start date
sr_RS: Početni datum

en: Specify an end date
sr_RS: Postavi krajnji datum

[ctx: Planning]
en: Reminder
sr_RS: Podsetnik

en: Personal
sr_RS: Lični

en: Set public
sr_RS: Postavi javno

en: Public
sr_RS: Javno

en: Child entities
sr_RS: Naslednik entiteta

en: Set personal
sr_RS: Postavi lično

en: End date
sr_RS: Krajnji datum

en: By day
sr_RS: Po danu

en: Each month, same date
sr_RS: Svakog meseca, istog datuma

en: Each month, same day of week
sr_RS: Svakog meseca, istog dana u nedelji

en: Delete a global search criterion
sr_RS: Obriši opšti kriterijum pretrage

en: My groups
sr_RS: Moje grupe

en: Add a search criterion
sr_RS: Dodaj kriterijum pretrage

en: Add a global search criterion
sr_RS: Dodaj opšti kriterijum pretrage

en: Show the dustbin
sr_RS: Pokaži u kanti

en: Don't show deleted items
sr_RS: Ne prikazuj obrisane stavke

en: Delete a search criterion
sr_RS: Obriši kriterijum pretrage

en: Items seen
sr_RS: Pogledane stavke

en: Choose an existing device
sr_RS: Odaberi postojeći uređaj

en: and/or
sr_RS: i/ili

en: Add new devices
sr_RS: Dodaj nove uređaje

en: No unaffected device !
sr_RS: Nema nepromenjenih uređaja.

en: No restriction
sr_RS: Bez ograničenja

en: Entity | Entities
sr_RS[0]: Entitet
sr_RS[1]: Entiteti
sr_RS[2]: Entiteti

note: TRANS: %d is number of objects for the user
en: Processing
sr_RS: Obrada

en: %s ticket in progress or recently solved on this item. | %s tickets in progress or recently solved on this item.
sr_RS[0]: %s tiketi u progresu ili nedavno rešen predmet
sr_RS[1]: %s tiketi u progresu ili nedavno rešen predmet
sr_RS[2]: %s tiketi u toku ili nedavno rešen predmet

en: Create survey after
sr_RS: Kreiraj pregled posle

en: As soon as possible
sr_RS: Što je pre moguće

en: Rate to trigger survey
sr_RS: Mera za aktiviranje pregleda

en: Disabled
sr_RS: Onemogućeno

en: For tickets closed after
sr_RS: Za tikete zatvorene posle

en: Valid tags
sr_RS: Ispravna oznaka

en: Access denied
sr_RS: Pristup odbijen

en: Service is down for maintenance. It will be back shortly.
sr_RS: Servis je nedostupan za održavanje. Uskoro će biti dostupan.

en: The version of the database is not compatible with the version of the installed files. An update is necessary.
sr_RS: Verzija baze nije kompatibilna sa verzijom instaliranih datoteka. Neophodno je ažuriranje.

en: Try again
sr_RS: Pokušaj ponovo

[ctx: button]
en: Upgrade
sr_RS: Nadogradnja

en: You are trying to use GLPI with outdated files compared to the version of the database. Please install the correct GLPI files corresponding to the version of your database.
sr_RS: Pokušavate koristiti GLPI sa zastarelim fajlovima u poređenju sa verzijom baze podataka. Instalirajte ispravne GLPI fajlove koji odgovaraju verziji vaše baze podataka.

en: Global
sr_RS: Sav inventar

en: Test successful
sr_RS: Test uspešan

en: Test failed
sr_RS: Test nije uspeo

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test successful: %s
sr_RS: Test uspešan: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP main server
en: Main server %s
sr_RS: Glavni server %s

note: TRANS: %s is the description of the test
en: Test failed: %s
sr_RS: Test nije uspeo: %s

note: TRANS: %s is the name of the LDAP replica server
en: Replicate %s
sr_RS: Repliciranje %s

en: External authentication sources
sr_RS: Izvori eksterne identifikacije

en: Maintenance
sr_RS: Održavanje

en: ERROR:
sr_RS: GREŠKA:

en: File %s not found.
sr_RS: Datoteka %s nije pronađena

note: TRANS: %s is the name of the file
en: Unauthorized access to the file %s
sr_RS: Neovlašćen pristup fajlu %s

note: TRANS: %s is the number of the byte
en: Unable to find the byte %s
sr_RS: Nije moguće pronaći bajt %s

note: TRANS: %s is the SQL query which generates the error
en: Mysql error starting from %s
sr_RS: Mysql greška pri startovanju forme %s

en: The file already exists
sr_RS: Datoteka već postoji

en: Automatic redirection, else click
sr_RS: Ako nije automatska redirekcija klikni

note: TRANS: %s is a file name
en: %s deleted
sr_RS: %s obrisan

en: Check if a new version is available
sr_RS: Proveri da li postoji nova verzija

en: Deleted
sr_RS: Obrisano

en: Backup the database?
sr_RS: Rezervna kopija -bekap baze podataka?

en: File
sr_RS: Fajl

en: Size
sr_RS: Veličina

en: Date | Dates
sr_RS[0]: Datumi
sr_RS[1]: Datumi
sr_RS[2]: Datumi

note: TRANS: %s is the filename
en: Delete the file %s?
sr_RS: Obriši fajl %s?

[ctx: button]
en: Delete permanently
sr_RS: Obriši trajno

note: TRANS: %s is the filename
en: Replace the current database with the backup file %s?
sr_RS: Zameni trenutnu bazu podataka sa rezervnim -bekap fajlom %s?

en: Warning, your actual database will be totaly overwriten by the database you want to restore !!!
sr_RS: Upozorenje, vaša aktuelna baza podataka će biti zamenjena-presnimljena bazom podataka koju želite da povratite!

en: Restore
sr_RS: Povratiti

en: Download
sr_RS: Preuzeti

en: Setup
sr_RS: Podešavanje

note: TRANS: %1$s is the user login, %2$s is the name of the item to add TRANS: %1$s is the user login, %2$s is the name of the item
en: %1$s adds the item %2$s
sr_RS: %1$s dodavanje stavke %2$s

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes an item
sr_RS: %s briše stavke

note: TRANS: %s is the user login
en: %s restores an item
sr_RS: %s povraća stavku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges an item
sr_RS: %s prečišćava stavku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates an item
sr_RS: %s ažurira stavku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a link with an item
sr_RS: %s dodaje link sa stavkom

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds cartridges
sr_RS: %s dodaje kertridža

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a cartridge
sr_RS: %s prečišćava kertridž

note: TRANS: %s is the user login
en: %s installs a cartridge
sr_RS: %s instalira kertridž

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a cartridge
sr_RS: %s ažurira kertridž

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a type
sr_RS: %s dodeljuje tip

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an actor
sr_RS: %s dodaje učesnika

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes an actor
sr_RS: %s briše učesnika

en: You have been redirected because you no longer have access to this item
sr_RS: Preusmereni ste jer nemate više pristup ovoj stavci.

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a cost
sr_RS: %s dodaje trošak

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a cost
sr_RS: %s čisti trošak

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a cost
sr_RS: %s ažurira trošak

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a task
sr_RS: %s dodaje zadatak

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a task
sr_RS: %s prečišćava zadatak

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a task
sr_RS: %s ažurira zadatak

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an approval
sr_RS: %s dodaje odobrenje

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates an approval
sr_RS: %s ažurira odobrenje

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges an approval
sr_RS: %s prečišćava odobrenje

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a volume
sr_RS: %s dodaje opseg

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a volume
sr_RS: %s prečišćava opseg

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a volume
sr_RS: %s ažurira opseg

note: TRANS: %s is the user login
en: %s disconnects an item
sr_RS: %s prekida stavku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s connects an item
sr_RS: %s povezuje stavku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a computer and a license
sr_RS: %s povezuje računar i licencu

note: TRANS: %s is the user login
en: %s installs software
sr_RS: %s instalira softver

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a virtual machine
sr_RS: %s dodaje virtualnu mašinu

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a virtual machine
sr_RS: %s prečišćava virtuelnu mašinu

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a virtual machine
sr_RS: %s ažurira virtualnu mašinu

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds consumables
sr_RS: %s dodaje potrošača

en: Consumable | Consumables
sr_RS[0]: Potrošni materijal
sr_RS[1]: Potrošni materijal
sr_RS[2]: Potrošni materijal

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a link with a supplier
sr_RS: %s dodaje vezu sa dobavljačem

note: TRANS: %s is a directory
en: ERROR: %s is not writable
sr_RS: GREŠKA: %s nije upisivo

en: run script as apache user
sr_RS: pokreni skriptu kao apache korisnik

note: TRANS: %s is a task name
en: Task %s executed
sr_RS: Zadatak %s izvršen

en: Execute
sr_RS: Izvrši

en: Next run
sr_RS: Sledeće pokretanje

en: Next task to run: %s
sr_RS: Sledeći zadatak za pokretanje: %s

en: No action pending
sr_RS: Nema nerešenih zadataka

en: You have more automatic actions which need to run each minute than the number allow each run. Increase this config.
sr_RS: Imate više automatskih akcija koje treba da se pokrenu svakog minuta nego štp imate dozvola sa svako pokretanje. Povećajte to u konfiguraciji.

en: Component | Components
sr_RS[0]: Komponente
sr_RS[1]: Komponente
sr_RS[2]: Komponente

en: Administration
sr_RS: Administracija

en: Dictionaries
sr_RS: Rečnici

en: Global dictionary
sr_RS: Globalni rečnik

en: Software | Software
sr_RS[0]: Softver
sr_RS[1]: Softveri
sr_RS[2]: Softveri

en: Manufacturer | Manufacturers
sr_RS[0]: Proizvođač
sr_RS[1]: Proizvođači
sr_RS[2]: Proizvođači

en: Printer | Printers
sr_RS[0]: Printer
sr_RS[1]: Printeri
sr_RS[2]: Printeri

en: Model | Models
sr_RS[0]: Model
sr_RS[1]: Modeli
sr_RS[2]: Modeli

en: Computer model | Computer models
sr_RS[0]: Model računara
sr_RS[1]: Modeli računara
sr_RS[2]: Modeli računara

en: Monitor model | Monitor models
sr_RS[0]: Model monitora
sr_RS[1]: Modeli monitora
sr_RS[2]: Modeli monitora

en: Printer model | Printer models
sr_RS[0]: Model štampača
sr_RS[1]: Modeli štampača
sr_RS[2]: Modeli štampača

en: Device model | Device models
sr_RS[0]: Model urađaja
sr_RS[1]: Modeli uređaja
sr_RS[2]: Modeli uređaja

en: Network equipment model | Network equipment models
sr_RS[0]: Model mrežne opreme
sr_RS[1]: Modeli mrežne opreme
sr_RS[2]: Modeli mrežne opreme

en: Phone model | Phone models
sr_RS[0]: Model telefona
sr_RS[1]: Modeli telefona
sr_RS[2]: Modeli telefona

en: Type | Types
sr_RS[0]: Vrsta
sr_RS[1]: Vrste
sr_RS[2]: Vrste

en: Computer type | Computer types
sr_RS[0]: Vrsta računara
sr_RS[1]: Vrste računara
sr_RS[2]: Vrste računara

en: Monitor type | Monitor types
sr_RS[0]: Vrsta monitora
sr_RS[1]: Vrste monitora
sr_RS[2]: Vrste monitora

en: Printer type | Printer types
sr_RS[0]: Vrsta štampača
sr_RS[1]: Vrste štampača
sr_RS[2]: Vrste štampača

en: Device type | Device types
sr_RS[0]: Vrsta uređaja
sr_RS[1]: Vrste uređaja
sr_RS[2]: Vrste uređaja

en: Network equipment type | Network equipment types
sr_RS[0]: Vrsta mrežne opreme
sr_RS[1]: Vrste mrežne opreme
sr_RS[2]: Vrste mrežne opreme

en: Phone type | Phone types
sr_RS[0]: Vrsta telefona
sr_RS[1]: Vrste telefona
sr_RS[2]: Vrste telefona

en: Operating system | Operating systems
sr_RS[0]: Operativni sistem
sr_RS[1]: Operativni sistemi
sr_RS[2]: Operativni sistemi

en: Service pack | Service packs
sr_RS[0]: Service pack
sr_RS[1]: Service pack-ovi
sr_RS[2]: Service pack-ovi

en: Version | Versions
sr_RS[0]: Verzija
sr_RS[1]: Verzije
sr_RS[2]: Verzije

en: Display options
sr_RS: Opcije displeja

en: Unknown file
sr_RS: Nepoznat fajl

en: File not found
sr_RS: Datoteka nije pronađena

en: File is altered (bad checksum)
sr_RS: Fajl je izmenjen (bad checksum)

en: Unauthorized access to this file
sr_RS: Neovlašćeni pristup ovoj datoteci

en: Invalid filename
sr_RS: Neispravno ime fajla

note: TRANS: %s is the user login
en: %s replaces an item
sr_RS: %s zamenjuje stavku

en: No selected element or badly defined operation
sr_RS: Nema selektovanog elementa ili loše definisane operacije

en: Dropdown | Dropdowns
sr_RS[0]: Padajući meni
sr_RS[1]: Padajući meniji
sr_RS[2]: Padajući meniji

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
sr_RS: Otpremljen fajl prevazilazi dozvoljeni upload_max_filesize u php.ini

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
sr_RS: Otpremljen fajl prevazilazi dozvoljeni MAX_FILE_SIZE koji je određen u HTML formi

en: The uploaded file was only partially uploaded
sr_RS: Otpremljen fajl je delimično otpremljen

en: No file was uploaded
sr_RS: Nema otpremljenog fajla

en: Missing a temporary folder
sr_RS: Nedostaje privremeni direktorijum

en: Failed to write file to disk
sr_RS: Neuspešan upis fajla na disk

en: A PHP extension stopped the file upload
sr_RS: PHP ekstenzija je zaustavila otpremanje fajla

en: The uploaded file exceeds the post_max_size directive in php.ini
sr_RS: Otpremljen fajl prevazilazi dozvoljen post_max_size u php.ini

en: File is too big
sr_RS: Fajl je prevelik

en: File is too small
sr_RS: Fajl je premali

en: Filetype not allowed
sr_RS: Tip fajla nije dozvoljen

en: Maximum number of files exceeded
sr_RS: Prevaziđen maksimalni broj fajlova

en: Image exceeds maximum width
sr_RS: Slika prevazilazi maksimalnu širinu

en: Image requires a minimum width
sr_RS: Slika zahteva minimalnu širinu

en: Image exceeds maximum height
sr_RS: Slika prevazilazi maksimalnu visinu

en: Image requires a minimum height
sr_RS: Slika zahteva minimalnu visinu

en: Search the ID of your hardware
sr_RS: Traži ID važeg hardvera

[ctx: button]
en: Search
sr_RS: Traži

en: Alternate username
sr_RS: Alternativno korisničko ime

en: Hardware type
sr_RS: Vrsta hardvera

en: Associated element | Associated elements
sr_RS[0]: Dodeljen element
sr_RS[1]: Dodeljenih elemenata
sr_RS[2]: Dodeljeni elementi

en: Serial number
sr_RS: Serijski broj

en: Inventory number
sr_RS: Inventarski broj

en: Computer | Computers
sr_RS[0]: Računar
sr_RS[1]: Računari
sr_RS[2]: Računari

en: Network device | Network devices
sr_RS[0]: Mrežni uređaj
sr_RS[1]: Mrežni uređaji
sr_RS[2]: Mrežni uređaji

en: Monitor | Monitors
sr_RS[0]: Monitor
sr_RS[1]: Monitori
sr_RS[2]: Monitori

en: Device | Devices
sr_RS[0]: Uređaj
sr_RS[1]: Uređaji
sr_RS[2]: Uređaji

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a user to a group
sr_RS: %s dodaje korisnika u grupu

en: FAQ
sr_RS: Najčešća pitanja

en: New ticket
sr_RS: Novi tiket

en: Home
sr_RS: Početna

en: Successfully recreated network tree
sr_RS: Uspešno ponovo kreirano mrežno stablo

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a VLAN to a network port
sr_RS: %s dodeljuje VLAN mrežnom portu

note: TRANS: %s are the fields concerned
en: Mandatory fields are not filled. Please correct: %s
sr_RS: Obavezna pola nisu popunjena. Molim ispravite: %s

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a target
sr_RS: %s dodaje cilj

en: Knowledge base
sr_RS: Baza znanja

en: LDAP directory link
sr_RS: LDAP link datoteke

en: Unable to connect to the LDAP directory
sr_RS: Nije moguća konekcija sa LDAP datotekom

en: Back
sr_RS: Nazad

en: Bulk import groups from a LDAP directory
sr_RS: Osnovni uvoz grupa iz LDAP datoteke

en: Import of new groups
sr_RS: Uvoz novih grupa

en: Bulk import users from a LDAP directory
sr_RS: Osnovni uvoz korisnika iz LDAP datoteke

en: Synchronizing already imported users
sr_RS: Sinhronizovanje već uvezenih korisnika

en: Import new users
sr_RS: Uvoz novih korisnika

en: Log in again
sr_RS: Prijavite se ponovo

en: Receiver | Receivers
sr_RS[0]: Primaoci
sr_RS[1]: Primaoci
sr_RS[2]: Primaoci

en: Your PHP parser was compiled without the IMAP functions
sr_RS: Vaš PHP analizator je sastavljen bez IMAP funkcije

en: Bulk modification error
sr_RS: Osnovna greška modifikacije

en: Bulk modification
sr_RS: Osnovna modifikacija

en: Failed operation
sr_RS: Neizvršena operacija

en: Operation performed partially successful
sr_RS: Operacija izvršena delimično uspešno

en: Operation successful
sr_RS: Operacija uspešna

note: TRANS: %$1d and %$2d are numbers
en: (%1$d authorizations problems, %2$d failures)
sr_RS: (%1$d problemi ovlašćenja, %2$d neizvršena)

en: You don't need the "migration cleaner" tool anymore...
sr_RS: Nije vam više potreban alat "čistač migracije"...

en: Migration cleaner
sr_RS: Čistač migracije

en: "Migration cleaner" tool
sr_RS: "Čistač migracije" alat

en: Reinit the network topology
sr_RS: Ponovo inicijalizuj topologiju mreže

en: Clean the network port migration errors
sr_RS: Obriši greške migracije mrežnog porta

note: TRANS: %s is the user login
en: %s sets unitary management
sr_RS: %s postavlja jedinično upravljenje

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds an item
sr_RS: %s dodaje stavku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s associates a network name to an item
sr_RS: %s povezuje mrežno ime sa stavkom

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds several network ports
sr_RS: %s dodaje nekoliko mrežnih portova

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes several network ports
sr_RS: %s briše nekoliko mrežnih portova

en: Cannot change a migration network port to an unknown one
sr_RS: Port za migraciju se ne može menjati na nepoznat port

en: Network port is not available...
sr_RS: Mrežni port nije dostupan...

en: List of available tags
sr_RS: Spisak raspoloživih oznaka

en: Planning
sr_RS: Planiranje

note: TRANS: %s is user name
en: %s makes a bad usage.
sr_RS: %s čini lošu upotrebu.

en: %s tries to use a non standard path.
sr_RS: %s pokušava koristiti nestandardnu putanju.

en: The plugin %s is incompatible with this version of GLPI
sr_RS: Plugin %s nije kompatibilan sa ovom verzijom GLPI

en: Delete or update it otherwise GLPI will not work correctly.
sr_RS: Obrišite ili ažurirajte, u suprotnom GLPI neće korektno raditi.

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a user to an entity
sr_RS: %s dodaje korisnika entitetu

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a team member
sr_RS: %s dodaje člana tima

en: List of the hardware under contract
sr_RS: Lista opreme pod ugovorom

en: Name
sr_RS: Ime

en: Location | Locations
sr_RS[0]: Lokacija
sr_RS[1]: Lokacije
sr_RS[2]: Lokacije

en: Date of purchase
sr_RS: Datum nabavke

en: Warranty expiration date
sr_RS: Datum isteka garancije

en: Contract type | Contract types
sr_RS[0]: Vrsta ugovora
sr_RS[1]: Vrsta ugovora
sr_RS[2]: Vrsta ugovora

en: Hardware under contract
sr_RS: Oprema pod ugovorom

en: Item type
sr_RS: Vrsta stavke

en: Display report
sr_RS: Prikaži izveštaj

en: Account net value
sr_RS: Neto vrednost računa

[ctx: price]
en: Value
sr_RS: Vrednost

note: TRANS: %1$s and %2$s are values
en: Total: Value=%1$s - Account net value=%2$s
sr_RS: Total: Vrednost=%1$s - Neto vrednost računa=%2$s

en: Startup date
sr_RS: Datim pokretanja

en: Network report by location: %s
sr_RS: Mrežni izveštaj po lokaciji: %s

en: Network report by outlet: %s
sr_RS: Mrežni izveštaj po izlazu: %s

en: Network report
sr_RS: Izveštaj mreže

en: By location
sr_RS: Po lokaciji

en: By hardware
sr_RS: Po hardveru

en: By network outlet
sr_RS: Po mrežnom izlazu

en: Network report by hardware: %s
sr_RS: Mrežni izveštaj po uređaju: %s

en: Device list
sr_RS: Lista uređaja

en: Equipment's report by year
sr_RS: Izveštaj opreme po godini

en: Simplified interface
sr_RS: Uprošćen interfejs

en: %1$s adds the item %2$s (%3$d)
sr_RS: %1$s dodaje stavku %2$s (%3$d)

en: Replay the rules dictionary
sr_RS: Rečnik za ponavljanje pravila

en: Work in progress...
sr_RS: Akcija u toku...

en: Task completed in %s
sr_RS: Zadatak obavljen u %s

en: Rule type
sr_RS: Vrsta pravila

en: Transfer
sr_RS: Prenos

en: Blacklist | Blacklists
sr_RS[0]: Crna lista
sr_RS[1]: Crna lista
sr_RS[2]: Crna lista

en: Search
sr_RS: Traži

en: External authentications
sr_RS: Eksterna identifikacija

en: LDAP directory | LDAP directories
sr_RS[0]: LDAP datoteka
sr_RS[1]: LDAP datoteka
sr_RS[2]: LDAP datoteka

en: The LDAP extension of your PHP parser isn't installed
sr_RS: LDAP ekstenzija vašeg PHP analizatora nije instaliran

en: Impossible to use LDAP as external source of connection
sr_RS: Nije moguće koristiti LDAP kao spoljni izvor konekcije

en: Mail server | Mail servers
sr_RS[0]: Mail serveri
sr_RS[1]: Mail serveri
sr_RS[2]: Mail serveri

en: Impossible to use email server as external source of connection
sr_RS: Nije moguće koristiti email servere kao spoljni izvor konekcije

en: Others authentication methods
sr_RS: Druge metode identifikacije

en: Notification | Notifications
sr_RS[0]: Obaveštenje
sr_RS[1]: Obaveštenja
sr_RS[2]: Obaveštenja

en: Enable followup via email
sr_RS: Omogući praćenje preko email-a

en: Email followups configuration
sr_RS: Podešavanje email praćenja

en: Notification template | Notification templates
sr_RS[0]: Šablon obaveštenja
sr_RS[1]: Šabloni obaveštenja
sr_RS[2]: Šabloni obaveštenja

en: Manage templates...
sr_RS: Upravljanje šablonima...

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a sla level
sr_RS: %s ažuriranja SLA nivoa

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a sla level
sr_RS: %s čisti SLA nivo

note: TRANS: %s is the user login, %2$s is the license id
en: %1$s adds the license %2$s
sr_RS: %1$s dodaje licencu %2$s

note: TRANS: %s is the user login, %2$s is the license id
en: %1$s purges the license %2$s
sr_RS: %1$s čisti licencu %2$s

note: TRANS: %s is the user login, %2$s is the license id
en: %1$s updates the license %2$s
sr_RS: %1$s ažurira licencu %2$s

note: TRANS: %s is the user login, %2$s is the version id
en: %1$s adds the version %2$s
sr_RS: %1$s dodaje verziju %2$s

note: TRANS: %s is the user login, %2$s is the version id
en: %1$s purges the version %2$s
sr_RS: %1$s čisti verziju %2$s

note: TRANS: %s is the user login, %2$s is the version id
en: %1$s updates the version %2$s
sr_RS: %1$s ažurira verziju %2$s

en: Statistics
sr_RS: Statistika

[ctx: ticket]
en: Opened | Opened
sr_RS[0]: Otvoreno
sr_RS[1]: Otvoreni
sr_RS[2]: Otvoreni

[ctx: ticket]
en: Solved | Solved
sr_RS[2]: Rešeno

en: Late
sr_RS: Kasni

en: Closed
sr_RS: Zatvoreno

[ctx: Quantity]
en: Number
sr_RS: Broj

en: Closure
sr_RS: Zaključenje

en: Resolution
sr_RS: Rezolucija

en: Real duration
sr_RS: Realno trajanje

en: Take into account
sr_RS: Uzeti u obzir

en: Average time
sr_RS: Prosečno vreme

en: Hour | Hours
sr_RS[0]: Sati
sr_RS[1]: Sati
sr_RS[2]: Sati

[ctx: survey]
en: Opened | Opened
sr_RS[0]: Otvoren
sr_RS[1]: Otvoreni
sr_RS[2]: Otvoreni

[ctx: survey]
en: Answered | Answered
sr_RS[0]: Odgovoren
sr_RS[1]: Odgovorena
sr_RS[2]: Odgovoreni

en: Satisfaction survey
sr_RS: Pregled zadovoljenosti

en: Tickets
sr_RS: Tiketi

en: Satisfaction
sr_RS: Zadovoljan

en: Technician
sr_RS: Tehničar

en: Supplier | Suppliers
sr_RS[0]: Dobavljač
sr_RS[1]: Dobavljači
sr_RS[2]: Dobavljači

en: User | Users
sr_RS[0]: Korisnik
sr_RS[1]: Korisnici
sr_RS[2]: Korisnici

en: Category
sr_RS: Kategorija

en: Group | Groups
sr_RS[0]: Grupa
sr_RS[1]: Grupe
sr_RS[2]: Grupe

en: Priority
sr_RS: Prioritet

en: Urgency
sr_RS: Hitnost

en: Impact
sr_RS: Udar

[ctx: person]
en: Title
sr_RS: Naziv

en: Solution type | Solution types
sr_RS[0]: Vrsta rešenja
sr_RS[1]: Vrste rešenja
sr_RS[2]: Vrste rešenja

en: Request source | Request sources
sr_RS[0]: Prijava podneta
sr_RS[1]: Prijave podnete
sr_RS[2]: Prijave podnete

en: Previous
sr_RS: Prethodni

en: Next
sr_RS: Sledeći

[ctx: quantity]
en: Number of tickets
sr_RS: Broj tiketa

en: Show graphics
sr_RS: Prikaži grafiku

en: Number opened
sr_RS: Broj otvorenih

en: Number solved
sr_RS: Broj rešenih

en: Number solved late
sr_RS: Broj kasnije rešenih

en: Number closed
sr_RS: Broj zatvorenih

en: Requester | Requesters
sr_RS[0]: Potraživači
sr_RS[1]: Potraživači
sr_RS[2]: Potraživači

en: Writer
sr_RS: Autor

en: Group tree
sr_RS: Stablo grupe

en: Category tree
sr_RS: Stablo kategorije

en: Location tree
sr_RS: Stablo lokacije

en: Characteristics
sr_RS: Karakteristike

en: Assigned to
sr_RS: Dodeljen

en: Technician as assigned
sr_RS: Dodeljeni tehničar

en: Technician in tasks
sr_RS: Tehničar u zadatku

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds a followup
sr_RS: %s dodaje praćenje

note: TRANS: %s is the user login
en: %s approves or refuses a solution
sr_RS: %s odobrava ili odbija rešenje

note: TRANS: %s is the user login
en: %s updates a followup
sr_RS: %s ažuriranje praćenja

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges a followup
sr_RS: %s čišćenje praćenja

en: You have been redirected because you no longer have access to this ticket
sr_RS: Preusmeren si zbog toga što više nemaš pristup ovom tiketu

en: Save solution to the knowledge base
sr_RS: Snimi rešenje u bazu znanja

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds hidden field
sr_RS: %s dodaje skrivena polja

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds mandatory field
sr_RS: %s dodaje obavezna polja

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds predefined field
sr_RS: %s dodaje predefinisana polja

note: TRANS: %s is the user login
en: %s purges link between tickets
sr_RS: %s čisti vezu između tiketa

en: Your ticket has been registered, its treatment is in progress.
sr_RS: Vaš tiket je registrovan, obrada je u toku.

en: Thank you for using our automatic helpdesk system.
sr_RS: Hvala što koristite naš automatski help desk sistem

note: TRANS: %s is the user login
en: %s deletes users from a group
sr_RS: %s briše korisnika iz grupe

note: TRANS: %s is the character used as wildcard in ajax search return "<input title=\"".sprintf(__s('Search (%s for all)'), $CFG_GLPI["ajax_wildcard"]). "\" type='text' ondblclick=\"this.value='". $CFG_GLPI["ajax_wildcard"]."';\" id='search_$id' name='____data_$id' size='$size'>\n";
en: Search (%s for all)
sr_RS: Traži (%s za sve)

en: Loading...
sr_RS: Učitavanje...

en: Inheritance of the parent entity
sr_RS: Naslednik matičnog entiteta

en: Never
sr_RS: Nikada

en: Each day
sr_RS: Svaki dan

en: Each week
sr_RS: Svake nedelje

en: Each month
sr_RS: Svakog meseca

en: No
sr_RS: Ne

en: Yes
sr_RS: Da

note: TRANS: %s is the date
en: Alert sent on %s
sr_RS: Uzbuna poslata %s

en: Others
sr_RS: Drugi

en: Incorrect username or password
sr_RS: Neispravno korisničko ime ili lozinka

en: User not authorized to connect in GLPI
sr_RS: Korisnik nije autorizovan za konekciju na GLPI

en: Password field is empty
sr_RS: Polje za lozinku je prazno

en: Empty login or password
sr_RS: Prazan login ili šifra

note: TRANS: %1$s is the login of the user and %2$s its IP address
en: %1$s log in from IP %2$s
sr_RS: %1$s loguj se sa IP %2$s

note: TRANS: %1$s is the login of the user and %2$s its IP address
en: Failed login for %1$s from IP %2$s
sr_RS: Neuspelo logovanje za %1$s sa IP %2$s

en: Authentication on GLPI database
sr_RS: Autentifikacija na GLPI bazu podataka

en: Authentication on a LDAP directory
sr_RS: Autentifikacija na LDAP datoteku

en: Authentication on mail server
sr_RS: Autentifikacija na mail server

en: x509 certificate authentication
sr_RS: autentifikacija sertifikata x509

en: Other
sr_RS: Drugo

en: GLPI internal database
sr_RS: GLPI interna baza podataka

en: Not yet authenticated
sr_RS: Još nije autentifikovano

en: Force synchronization
sr_RS: Forsiraj sinhronizaciju

en: Change of the authentication method
sr_RS: Promena metode autentifikacije

en: Synchronization
sr_RS: Sinhronizacija

en: CAS authentication
sr_RS: CAS autentifikacija

[ctx: authentication]
en: Enabled
sr_RS: Omogućeno

note: TRANS: for CAS SSO system TRANS: Proxy port TRANS: SMTP port
en: Port | Ports
sr_RS[0]: Portovi
sr_RS[1]: Portovi
sr_RS[2]: Portovi

note: TRANS: for CAS SSO system
en: Root directory (optional)
sr_RS: Root direktorijum (opcionalno)

note: TRANS: for CAS SSO system
en: Log out fallback URL
sr_RS: Odjava povučene URL

en: The CURL extension for your PHP parser isn't installed
sr_RS: CURL extenzija vašeg PHP analizatora nije instalirana

en: Impossible to use CAS as external source of connection
sr_RS: Nije moguće koristiti CAS kao spoljni izvor konekcije

en: Email attribute for x509 authentication
sr_RS: Email osobine za x509 autentifikaciju

en: Restrict %s field for x509 authentication (separator $)
sr_RS: Ograničenje %s polja za x509 autentifikaciju (separator $)

en: Other authentication sent in the HTTP request
sr_RS: Druga autentifikacija poslata na HTTP zahtev

en: Field storage of the login in the HTTP request | Fields storage of the login in the HTTP request
sr_RS[0]: Polje za skladištenje prijavljivanja na HTTP zahtev
sr_RS[1]: Polje za skladištenje prijavljivanja na HTTP zahtev
sr_RS[2]: Polje za skladištenje prijavljivanja na HTTP zahtev

en: Remove the domain of logins like login@domain
sr_RS: Ukloni domen prijavljivanja kao login@domain

en: Surname
sr_RS: Prezime

en: First name
sr_RS: Ime

en: Administrative number
sr_RS: Administrativni broj

note: TRANS: Test of comment for translation (mark : //TRANS)
en: Phone | Phones
sr_RS[0]: Telefon
sr_RS[1]: Telefoni
sr_RS[2]: Telefoni

en: Phone 2
sr_RS: Telefon 2

en: Mobile phone
sr_RS: Mobilni telefon

en: Language
sr_RS: Jezik

en: Save
sr_RS: Snimi

en: Preconfiguration
sr_RS: Ponovna konfiguracija

en: Active Directory
sr_RS: Aktivni direktorijum

en: Default values
sr_RS: Podrazumevane vrednosti

en: Last update
sr_RS: Poslednje ažuriranje

en: Default server
sr_RS: Podrazumevan server

en: Active
sr_RS: Aktivno

en: Connection filter
sr_RS: Filter konekcije

en: BaseDN
sr_RS: Osnovni Domain Name

en: RootDN (for non anonymous binds)
sr_RS: Root Domain Name (za neanonimne veze)

en: Password (for non-anonymous binds)
sr_RS: Šifra (za neanonimne veze)

en: Clear
sr_RS: Obriši

en: Login field
sr_RS: Polje prijave

en: Advanced information
sr_RS: Napredne informacije

en: Use TLS
sr_RS: Koristi TLS

en: ldap_start_tls does not exist
sr_RS: ldap_start_tls ne postoji

en: LDAP directory time zone
sr_RS: LDAP direktorijum vremenske zone

en: Use paged results
sr_RS: Koristi obeležene rezultate

en: Page size
sr_RS: Veličina stranice

en: Maximum number of results
sr_RS: Maksimalni broj rezultata

en: Unlimited
sr_RS: Neograničen

en: How LDAP aliases should be handled
sr_RS: Kako bi LDAP pseudonim trebao biti podržan

en: Never dereferenced (default)
sr_RS: Nikad ne prenositi (podrazumevano)

en: Always dereferenced
sr_RS: Uvek prenositi

en: Dereferenced during the search (but not when locating)
sr_RS: Prenošenje tokom pretrage (ali ne za vreme lociranja)

en: Dereferenced when locating (not during the search)
sr_RS: Prenošenje tokom lociranja (ali ne za vreme pretrage)

en: List of LDAP directory replicates
sr_RS: Spisak LDAP direktorijuma za replikaciju

en: Replicate | Replicates
sr_RS[0]: Repliciranja
sr_RS[1]: Repliciranja
sr_RS[2]: Repliciranja

en: In users
sr_RS: U korisnicima

en: In groups
sr_RS: U grupama

en: In users and groups
sr_RS: U korisnicima i grupama

en: Belonging to groups
sr_RS: Pripada grupama

en: Search type
sr_RS: Vrsta pretrage

en: User attribute containing its groups
sr_RS: Osobine korisnika svojih grupa

en: Filter to search in groups
sr_RS: Filter za pretragu u grupama

en: Group attribute containing its users
sr_RS: Osobine grupe svojih korisnika

en: Use DN in the search
sr_RS: Koristi Domain Name u pretrazi

en: Test of connection to LDAP directory
sr_RS: Testiraj konekciju LDAP direktorijuma

en: Binding to the LDAP directory
sr_RS: Vezivanje sa LDAP direktorijuma

en: Picture
sr_RS: Slika

en: Import entities from LDAP directory
sr_RS: Uvoz entiteta iz LDAP direktorijuma

en: Attribute representing entity
sr_RS: Osobina predstavljen entitet

en: Search filter for entities
sr_RS: Filter pretrage za entitete

en: Search filter for users
sr_RS: Filter pretrage za korisnike

en: Warning: The request exceeds the limit of the directory. The results are only partial.
sr_RS: Upozorenje: Zahtev prevazilazi limit direktorijuma. Rezultati su samo delimični.

[ctx: button]
en: Synchronize
sr_RS: Sinhronizuj

[ctx: button]
en: Import
sr_RS: Uvezi

en: Last update in the LDAP directory
sr_RS: Poslednje ažuriranje u LDAP direktorijumu

en: Last update in GLPI
sr_RS: Poslednje ažuriranje u GLPI

en: No user to be synchronized
sr_RS: Nema korisnika za sinhronizaciju

en: No user to be imported
sr_RS: Nema korisnika za uvoz

en: Group DN
sr_RS: DN Grupe

en: Destination entity
sr_RS: Entitet destinacije

en: No group to be imported
sr_RS: Nema grupe za uvoz

en: Please choose LDAP directory to import users from
sr_RS: Iyaberite LDAP direktorijum za uvoz korisnika iz

en: LDAP directory choice
sr_RS: LDAP izbor direktorijuma

en: No LDAP directory defined in GLPI
sr_RS: LDAP direktorijum nije definisan u GLPI

en: User not found or several users found
sr_RS: Korisnik ili više korisnika nije pronađeno

en: Unable to add. The user already exist.
sr_RS: Nije moguće dodati. Korisnik već postoji.

en: Expert mode
sr_RS: Ekspertni mod

en: Simple mode
sr_RS: Jednostavni mod

[ctx: button]
en: To change
sr_RS: Za promenu

en: Select the desired entity
sr_RS: Izaberi željeni entitet

en: Search criteria for users
sr_RS: Kriterijum pretrage za korisnike

en: No directory selected
sr_RS: Direktorijum nije izabran

en: No directory associated to entity: impossible search
sr_RS: Direktorijum nije dodeljen entitetu: pretraga nije moguća

en: Preserve
sr_RS: Zadržati

en: Put in dustbin
sr_RS: Stavi u kantu

en: Withdraw dynamic authorizations and groups
sr_RS: Obustavi dinamičnu autorizaciju i grupe

en: Disable
sr_RS: Onemogući

en: Enable filtering by date
sr_RS: Omogući filtriranje po datumu

en: View updated users
sr_RS: Pregled ažuriranih korisnika

en: from
sr_RS: od

en: to
sr_RS: za

en: Disable filtering by date
sr_RS: Onemogući filtriranje po datumu

en: Add a LDAP directory replica
sr_RS: Dodal LDAP replikativni direktorijum

note: TRANS: for mail connection system
en: Connection string
sr_RS: Niz konekcije

en: Email domain Name (users email will be login@domain)
sr_RS: Email Domain Name (email korisnici će biti login@domain)

note: TRANS: %s is the datetime of update TRANS: %s is the datetime of insertion TRANS: %s is the date
en: Last update on %s
sr_RS: Poslednje ažuriranje uraženo %s

en: Email server configuration
sr_RS: Podešavanje email servera

en: Test connection to email server
sr_RS: Testiranje povezivanja sa email serverom

en: Update Source | Update Sources
sr_RS[0]: Ažuriranje izvora
sr_RS[1]: Ažuriranje izvora
sr_RS[2]: Ažuriranje izvora

en: Read
sr_RS: Čitaj

en: Create
sr_RS: Kreiraj

en: Check for upgrade
sr_RS: Proveri za nadogradnju

en: Value
sr_RS: Vrednost

en: Blacklisted mail content
sr_RS: Mailovi na crnoj listi

en: Content
sr_RS: Sadržaj

en: Move
sr_RS: Premesti

en: After
sr_RS: Posle

en: Before
sr_RS: Pre

[ctx: button]
en: Move
sr_RS: Premesti

en: New item
sr_RS: Nova stavka

en: Private
sr_RS: Privatno

en: Partial load of the bookmark.
sr_RS: Delimično učitan marker.

en: Bookmark | Bookmarks
sr_RS[0]: Marker
sr_RS[1]: Markeri
sr_RS[2]: Markeri

en: Default view
sr_RS: Podrazumevani pregled

[ctx: button]
note: TRANS: select action 'update' (before doing it)
en: Update
sr_RS: Ažuriranje

en: Load
sr_RS: Učitavanje

en: Not default search
sr_RS: Nema podrazumevane pretrage

en: Default search
sr_RS: Podrazumevana pretraga

en: You have not recorded any bookmarks yet
sr_RS: Niste još uvek snimili ni jedan marker

en: Save as bookmark
sr_RS: Snimi kao marker

en: Budget | Budgets
sr_RS[0]: Budžet
sr_RS[1]: Budžeti
sr_RS[2]: Budžeti

en: Main
sr_RS: Glavni

en: Item | Items
sr_RS[0]: Stavka
sr_RS[1]: Stavke
sr_RS[2]: Stavke

en: No associated item
sr_RS: Nema dodeljene stavke

en: Associated item | Associated items
sr_RS[0]: Povezana stavka
sr_RS[1]: Povezane stavke
sr_RS[2]: Povezane stavke

en: Total
sr_RS: Ukupno

en: Total spent on the budget
sr_RS: Ukupno potrošeno budžeta

en: Total remaining on the budget
sr_RS: Ukupno preostalo budžeta

en: Calendar | Calendars
sr_RS[0]: Kelandar
sr_RS[1]: Kalendari
sr_RS[2]: Kalendari

[ctx: button]
en: Duplicate
sr_RS: Duplikat

en: Add a close time
sr_RS: Dodaj vreme zatvaranja

en: Start
sr_RS: Početak

en: End
sr_RS: Kraj

en: Recurrent
sr_RS: Povratni

en: Close time | Close times
sr_RS[0]: Vremena zatvaranja
sr_RS[1]: Vremena zatvaranja
sr_RS[2]: Vremena zatvaranja

en: Time range | Time ranges
sr_RS[0]: Opsezi vremena
sr_RS[1]: Opsezi vremena
sr_RS[2]: Opsezi vremena

en: Can not add a range riding an existing period
sr_RS: Ne može dodati opseg postojećeg perioda

en: Add a schedule
sr_RS: Dodaj raspored

en: Day | Days
sr_RS[0]: Dani
sr_RS[1]: Dani
sr_RS[2]: Dani

en: Cartridge | Cartridges
sr_RS[0]: Kertridži
sr_RS[1]: Kertridži
sr_RS[2]: Kertridži

en: Installing a cartridge
sr_RS: Instalirenje kertridža

en: No free cartridge
sr_RS: Nema slobodnog kertridža

en: Uninstalling a cartridge
sr_RS: Deinstaliranje kertridža

[ctx: cartridge]
en: New | New
sr_RS[0]: Novi
sr_RS[1]: Novi
sr_RS[2]: Novi

[ctx: cartridge]
en: Used | Used
sr_RS[0]: Korišćen
sr_RS[1]: Korišćen
sr_RS[2]: Korišćen

[ctx: cartridge]
en: Worn | Worn
sr_RS[0]: Potrošen
sr_RS[1]: Potrošen
sr_RS[2]: Potrošen

note: TRANS : for display cartridges count : %1$d is the total number, %2$d the new one, %3$d the used one, %4$d worn one
en: Total: %1$d (%2$d new, %3$d used, %4$d worn)
sr_RS: Total: %1$d (%2$d novi, %3$d korišćen, %4$d potrošen)

en: No cartridge
sr_RS: Nema kertridža

note: TRANS : for display cartridges count : %1$d is the total number, %2$d the used one, %3$d the worn one
en: Total: %1$d (%2$d used, %3$d worn)
sr_RS: Total: %1$d (%2$d korišćen, %3$d istrošen)

en: Enable the financial and administrative information
sr_RS: Omogući finansijske i administrativne informacije

en: Back to stock
sr_RS: Povratak u zalihe

en: Worn cartridges
sr_RS: Potrošeni kertridži

[ctx: item]
en: State
sr_RS: Stanje

en: Add date
sr_RS: Dodaj datum

en: Use date
sr_RS: Koristi datum

en: Used on
sr_RS: Korišćen

en: Printer counter
sr_RS: Brojač štampača

note: TRANS: Always plural
en: Financial and administrative information
sr_RS: Finansijske i administrativne informacije

en: %d printed page | %d printed pages
sr_RS[0]: %d odštampane stranice
sr_RS[1]: %d odštampane stranice
sr_RS[2]: %d odštampane stranice

en: Counter error
sr_RS: Greška brojača

en: Average time in stock
sr_RS: Prosečno vreme u zalihama

en: month | months
sr_RS[0]: meseci
sr_RS[1]: meseci
sr_RS[2]: meseci

en: Average time in use
sr_RS: Prosečno vreme u upotrebi

en: Average number of printed pages
sr_RS: Prosečan broj odštampanih stranica

en: Add cartridges
sr_RS: Dodaj kertridže

[ctx: button]
en: Install
sr_RS: Instaliraj

en: No cartridge available
sr_RS: Nema dostupnog kertridža

en: End of life
sr_RS: Kraj trajanja

en: Update printer counter
sr_RS: Ažuriraj brojač štampača

en: Used cartridges
sr_RS: Korišćeni kertridži

en: Cartridge model | Cartridge models
sr_RS[0]: Modeli kertridža
sr_RS[1]: Modeli kertridža
sr_RS[2]: Modeli kertridža

en: Cartridge type | Cartridge types
sr_RS[0]: Vrsta kertridža
sr_RS[1]: Vrsta kertridža
sr_RS[2]: Vrsta kertridža

en: Printed pages
sr_RS: Odštampane stranice

note: TRANS: %d is a number of months
en: %d month | %d months
sr_RS[0]: %d meseci
sr_RS[1]: %d meseci
sr_RS[2]: %d meseci

en: Reference
sr_RS: Preporuka

en: Technician in charge of the hardware
sr_RS: Tehničar zadužen za hardver

en: Group in charge of the hardware
sr_RS: Grupa zadužena za hardver

en: Stock location
sr_RS: Lokacija zaliha

en: Alert threshold
sr_RS: Prag opreznosti

en: Number of used cartridges
sr_RS: Broj izkorišćenih kertridža

en: Number of worn cartridges
sr_RS: Broj Istrošenih kertridža

en: Number of new cartridges
sr_RS: Broj novih kertridža

en: Send alarms on cartridges
sr_RS: Pošalji alarm na kertridže

note: TRANS: %1$s is the cartridge name, %2$s its reference, %3$d the remaining number
en: Threshold of alarm reached for the type of cartridge: %1$s - Reference %2$s - Remaining %3$d
sr_RS: Dostignut prag alarmiranja za vrstu kertridža: %1$s - Preporučeno %2$s - Preostalo %3$d

note: TRANS: %s is entity name
en: %s: send cartridge alert failed
sr_RS: %s: pošalji neuspelu uzbunu kertridža

en: Add a compatible printer model
sr_RS: Dodal kompatibilan model štampača

en: No item found
sr_RS: Stavka nije pronađena

en: Standard interface
sr_RS: Standardan interfejs

en: Personal View
sr_RS: Lični pregled

en: Group View
sr_RS: Grupni pregled

en: Global View
sr_RS: Globalni pregled

en: For security reasons, please change the password for the default users: %s
sr_RS: Radi bezbednosti molimo da promenite lozinku za podrazumevane korisnike: %s

en: For security reasons, please remove file: %s
sr_RS: Radi bezbednosti, uklonite fajlove: %s

en: MySQL replica: read only
sr_RS: MySQL repliciranje: samo čitanje

en: Change | Changes
sr_RS[0]: Izmena
sr_RS[1]: Izmena
sr_RS[2]: Izmene

en: Add an actor
sr_RS: Dodaj učesnika

en: Analysis
sr_RS: Analiza

en: Plans
sr_RS: Planovi

en: Solution | Solutions
sr_RS[0]: Rešenja
sr_RS[1]: Rešenja
sr_RS[2]: Rešenja

en: Control list
sr_RS: Kontrolna lista

en: Deployment plan
sr_RS: Razvojni plan

en: Checklist
sr_RS: Spisak

[ctx: status]
en: New
sr_RS: Novi

en: Evaluation
sr_RS: Procena

en: Approval | Approvals
sr_RS[0]: Odobrenja
sr_RS[1]: Odobrenja
sr_RS[2]: Odobrenja

[ctx: status]
en: Accepted
sr_RS: Prihvaćen

en: Pending
sr_RS: U toku

en: Qualification
sr_RS: Kvalifikacija

en: Applied
sr_RS: Primenjen

en: Review
sr_RS: Pregled

[ctx: status]
en: Closed
sr_RS: Zatvoreno

[ctx: status]
en: Not solved
sr_RS: Nije rešeno

[ctx: status]
en: Not closed
sr_RS: Nije zatvoreno

[ctx: status]
en: Solved + Closed
sr_RS: Rešeno + Zatvoreno

en: Opening date
sr_RS: Datum otvaranja

en: Due date
sr_RS: Do datuma

en: By
sr_RS: Do

en: Date of solving
sr_RS: Datum rešavanja

en: Closing date
sr_RS: Datum zatvaranja

en: Status | Statuses
sr_RS[0]: Statusi
sr_RS[1]: Statusi
sr_RS[2]: Statusi

en: Total duration
sr_RS: Ukupno trajanje

en: Title
sr_RS: Naziv

en: Description
sr_RS: Opis

en: Impacts
sr_RS: Udar

en: See all
sr_RS: Sve

en: See (author)
sr_RS: Vidi (autor)

en: Child groups
sr_RS: Grupa naslednika

en: Add an item
sr_RS: Dodaj stavku

en: Link Problem/Change | Links Problem/Change
sr_RS[0]: Problem sa povezivanjima/Promena
sr_RS[1]: Problem sa povezivanjima/Promena
sr_RS[2]: Problem sa povezivanjima/Promena

en: Add a change
sr_RS: Dodaj promenu

en: Create a change from this problem
sr_RS: Kreiraj promenu ovog problema

en: Add a problem
sr_RS: Dodaj problem

en: Link Project/Change | Links Project/Change
sr_RS[0]: Veze Projekta/Promena
sr_RS[1]: Veze Projekta/Promena
sr_RS[2]: Veze Projekta/Promena

en: Add a project
sr_RS: Dodaj projekat

en: Change task | Change tasks
sr_RS[0]: Promena zadataka
sr_RS[1]: Promena zadataka
sr_RS[2]: Promena zadataka

en: Link Ticket/Change | Links Ticket/Change
sr_RS[0]: Veza tiketa/Promena
sr_RS[1]: Veza tiketa/Promena
sr_RS[2]: Veza tiketa/Promena

en: Add a ticket
sr_RS: Dodaj tiket

en: Solve tickets
sr_RS: Reši tikete

en: Create a change from this ticket
sr_RS: Kreiraj promenu ovog tiketa

en: Item not linked to an object
sr_RS: stavka nije povezana sa objektom

en: Add
sr_RS: Dodaj

en: Cannot update item: not enough right on the parent(s) item(s)
sr_RS: Nije moguće ažurirati stavku: nedovoljno prava nad matičnim() stavkama()

[ctx: button]
en: Associate
sr_RS: Dodeljeno

en: First Item
sr_RS: Prva stavka

en: Second Item
sr_RS: Druga stavka

en: Select a peer for %s:
sr_RS: Izaberi pregled za %s

en: Unable to reaffect given elements !
sr_RS: Nije moguće ponovo uticati na date elemente !

en: Remove all at once
sr_RS: Ukloni sve odjednom

en: Item successfully added
sr_RS: Stavka uspešno dodata

en: Item successfully updated
sr_RS: Stavka uspešno ažurirana

en: Item successfully deleted
sr_RS: Stavka uspešno obrisana

en: Item successfully purged
sr_RS: Stavka uspešno pročiščena

en: Item successfully restored
sr_RS: Stavka uspešno povraćena

[ctx: button]
note: TRANS : means update / actualize
en: Save
sr_RS: Snimi

[ctx: button]
en: Restore
sr_RS: Povratiti

en: Check to keep the devices while deleting this item
sr_RS: Proveri da se zadrži uređaj dok se bude brisala ova stavka

en: Confirm the final deletion?
sr_RS: Potvrdi finalno brisanje?

[ctx: button]
en: Put in dustbin
sr_RS: Stavi u kantu

note: TRANS: %s is the template name
en: Created from the template %s
sr_RS: Kreirano od obrasca %s

en: Template name
sr_RS: Ime obrasca

en: Can't change this attribute. It's inherited from its parent.
sr_RS: Ne mogu se menjati osobine. Nasledno od roditelja.

en: You are not allowed to change the visibility flag for child entities.
sr_RS: Nije vam dozvoljena promena vidljivosti zastavice za nasledne entitete.

en: Flag change forbidden. Linked items found.
sr_RS: Zabranjena promena zastavice. Pronađene uvezane stavke.

en: Change visibility in child entities
sr_RS: Promena vidljivosti u entitetima naslednika

en: Complete name
sr_RS: Pun naziv

note: TRANS: Number of the alternate username
en: Alternate username number
sr_RS: Alternativni broj korisničkog imena

en: At least one field has an incorrect value
sr_RS: Najmanje jedno polje ima neispravnu vrednost

en: Impossible record for %s
sr_RS: Nemoguće izvršiti zapis za %s

en: Item successfully added but duplicate record on %s
sr_RS: Stavka uspešno dodata ali duplikat zapusan u %s

en: Other item exist
sr_RS: Postoji druga stavka

en: Item in the dustbin
sr_RS: Stavka u kanti

note: TRANS: %1$s is the user login, %2$s the message
en: %1$s trying to add an item that already exists: %2$s
sr_RS: %1$s pokušaj dodavanja stavke koja već postoji: %2$s

en: Default value
sr_RS: Podrazumevana vrednost

en: Choose a template
sr_RS: Odaberi obrazac

en: Blank Template
sr_RS: Prazan obrazac

en: Templates
sr_RS: Obrasci

en: Add a template...
sr_RS: Dodaj obrazac

en: Update
sr_RS: Ažuriranje

en: Purge
sr_RS: Pročisti

en: Delete
sr_RS: Obriši

en: Read notes
sr_RS: Čitaj beleške

en: Read the item's notes
sr_RS: Čitaj beleške artikala

en: Update notes
sr_RS: Ažuriraj beleške

en: Update the item's notes
sr_RS: Ažuriraj beleške artikala

en: You can't delete that item, because it has sub-items
sr_RS: Ne možete obrisati ovu stavku, zbog toga što sadrži pod-stavke

en: Caution: you're about to remove a heading used for one or more items.
sr_RS: Pažnja: obrisaće te zaglavlje koju koristi jedna ili više stavki

en: If you confirm the deletion, all uses of this dropdown will be blanked.
sr_RS: Ako potvrdite brisanje, svi korisnici iz ovog padajućeg menija će biti prekriveni.

[ctx: button]
en: Confirm
sr_RS: Potvrdi

[ctx: button]
en: Cancel
sr_RS: Otkaži

en: You can also replace all uses of this dropdown by another.
sr_RS: Takođe možete zameniti sve primene ovog padajućeg menija drugim.

[ctx: button]
en: Replace
sr_RS: Zameni

en: Transfer and merge
sr_RS: Prenos i spajanje

[ctx: button]
en: Merge
sr_RS: Spoji

en: General
sr_RS: Opšti

en: First
sr_RS: Prvi

en: List
sr_RS: Lista

en: Last
sr_RS: Zadnji

en: Reset display options
sr_RS: Resetuj opcije prikaza

en: Unable to get item
sr_RS: Nije moguće preuzeti stavke

en: Authorization error
sr_RS: Greška autorizacije

en: Incompatible items
sr_RS: Nekompatibilne stavke

en: Error on executing the action
sr_RS: Greška u izvršavanju akcije

en: Item already defined
sr_RS: Stavka je već definisana

en: Email Followup
sr_RS: Email praćenje

en: Cost | Costs
sr_RS[0]: Troškovi
sr_RS[1]: Troškovi
sr_RS[2]: Troškovi

en: Begin date
sr_RS: Početni datum

en: Duration
sr_RS: Trajanje

en: Time cost
sr_RS: Vremenski trošak

en: Fixed cost
sr_RS: Fiksni trošak

en: Material cost
sr_RS: Troškovi materijala

en: Total cost
sr_RS: Ukupan trošak

en: Add a new cost
sr_RS: Dodaj nov trošak

en: Ticket cost | Ticket costs
sr_RS[0]: Troškovi tiketa
sr_RS[1]: Troškovi tiketa
sr_RS[2]: Troškovi tiketa

en: Item duration
sr_RS: Trajanje stavke

en: Ticket | Tickets
sr_RS[0]: Tiket
sr_RS[1]: Tiketi
sr_RS[2]: Tiketi

en: Invalid email address
sr_RS: Neispravna email adresa

en: Invalid dates. Update cancelled.
sr_RS: Neispravan datum. Ažuriranje otkazano.

note: TRANS: Default document to files attached to tickets : %d is the ticket id
en: Document Ticket %d
sr_RS: Dokument Tiketa %d

[ctx: priority]
en: Major
sr_RS: Glavni

[ctx: priority]
en: Very high
sr_RS: Veoma visok

[ctx: priority]
en: High
sr_RS: Visok

[ctx: priority]
en: Medium
sr_RS: Srednji

[ctx: priority]
en: Low
sr_RS: Nisko

[ctx: priority]
en: Very low
sr_RS: Veoma nisko

[ctx: priority]
en: All
sr_RS: Sve

[ctx: priority]
en: At least very low
sr_RS: Barem veoma nisko

[ctx: priority]
en: At least low
sr_RS: Barem nisko

[ctx: priority]
en: At least medium
sr_RS: Barem srednje

[ctx: priority]
en: At least high
sr_RS: Barem visoko

[ctx: priority]
en: At least very high
sr_RS: Barem veoma visoko

[ctx: urgency]
en: Very high
sr_RS: Veoma visoko

[ctx: urgency]
en: High
sr_RS: Visoko

[ctx: urgency]
en: Medium
sr_RS: Srednje

[ctx: urgency]
en: Low
sr_RS: Nisko

[ctx: urgency]
en: Very low
sr_RS: Veoma nisko

[ctx: urgency]
en: All
sr_RS: Sve

[ctx: urgency]
en: At least very low
sr_RS: Barem veoma nisko

[ctx: urgency]
en: At least low
sr_RS: Barem nisko

[ctx: urgency]
en: At least medium
sr_RS: Barem srednje

[ctx: urgency]
en: At least high
sr_RS: Barem visok

[ctx: urgency]
en: At least very high
sr_RS: Barem veoma visok

[ctx: impact]
en: Very high
sr_RS: Veoma visoko

[ctx: impact]
en: High
sr_RS: Visoko

[ctx: impact]
en: Medium
sr_RS: Srednje

[ctx: impact]
en: Low
sr_RS: Nisko

[ctx: impact]
en: Very low
sr_RS: Veoma nisko

[ctx: impact]
en: All
sr_RS: Sve

[ctx: impact]
en: At least very low
sr_RS: Barem veoma nisko

[ctx: impact]
en: At least low
sr_RS: Barem nisko

[ctx: impact]
en: At least medium
sr_RS: arem srednje

[ctx: impact]
en: At least high
sr_RS: Barem visoko

[ctx: impact]
en: At least very high
sr_RS: Barem veoma visoko

en: Watcher | Watchers
sr_RS[0]: Posmatrač
sr_RS[1]: Posmatrač
sr_RS[2]: Posmatrač

en: Due date + Progress
sr_RS: Do datuma + Napredak

en: Resolution date
sr_RS: Datum odluke

en: Last edit by
sr_RS: Poslednji izmenio

en: Resolution time
sr_RS: Vreme odluke

en: Closing time
sr_RS: Vreme zatvaranja

en: Waiting time
sr_RS: Vreme čekanja

en: Requester group | Requester groups
sr_RS[0]: Grupa potraživača
sr_RS[1]: Grupa potraživača
sr_RS[2]: Grupa potraživača

en: Watcher group | Watcher groups
sr_RS[0]: Grupa posmatrača
sr_RS[1]: Grupa posmatrača
sr_RS[2]: Grupa posmatrača

en: Assigned to a supplier
sr_RS: Dodeljeno dobavljaču

en: Technician group
sr_RS: Grupa tehničara

en: Email for followup
sr_RS: Email za praćenje

en: Requester user
sr_RS: Korisnik potraživač

en: Watcher user
sr_RS: Korisnik posmatrač

en: Group in charge of the ticket
sr_RS: Grupa zadužena za tiket

en: Actor
sr_RS: Učesnik

en: Associate myself
sr_RS: Dodeli mene

en: Solution template | Solution templates
sr_RS[0]: Šablon rešenja
sr_RS[1]: Šabloni rešenja
sr_RS[2]: Šabloni rešenja

en: Search a solution
sr_RS: Traži rešenje

en: Save and add to the knowledge base
sr_RS: Sačuvaj i dodaj u bazu znanja

en: Time | Times
sr_RS[0]: Vreme
sr_RS[1]: Vreme
sr_RS[2]: Vreme

en: Closed on %s
sr_RS: Zatvoren %s

en: Solved on %s
sr_RS: Rešen %s

en: Put on hold on %s
sr_RS: Stavljen na čekanje %s

en: Opened on %s
sr_RS: Otvoren %s

en: From %s
sr_RS: Od %s

en: To %s
sr_RS: Za %s

note: TRANS: %s is user name
en: By %s
sr_RS: od strane %s

en: No item in progress.
sr_RS: Nema stavki u toku..

en: Assigned
sr_RS: Dodeljen

en: Planification
sr_RS: Planiranje

en: Task | Tasks
sr_RS[0]: Zadaci
sr_RS[1]: Zadaci
sr_RS[2]: Zadaci

en: Error in entering dates. The starting date is later than the ending date
sr_RS: Greška pri unosu datuma. Pošetni datum je kasniji od krajnjeg datuma.

en: Start of the selected timeframe is not a working hour.
sr_RS: Početak selektovanog vremenskog perioda nije radni sat.

en: End of the selected timeframe is not a working hour.
sr_RS: Kraj vremenskog perioda nije radni sat.

en: Tasks category | Tasks categories
sr_RS[0]: Kategorije zadataka
sr_RS[1]: Kategorije zadataka
sr_RS[2]: Kategorije zadataka

en: Public followup
sr_RS: Javno praćenje

[ctx: quantity]
en: Number of tasks
sr_RS: Broj zadataka

en: Task category | Task categories
sr_RS[0]: Kategorija zadatka
sr_RS[1]: Kategorije zadataka
sr_RS[2]: Kategorije zadataka

en: Private task
sr_RS: Privatni zadatak

note: TRANS: %1$s is a type, %2$$ is a date, %3$s is a date
en: %1$s: from %2$s to %3$s:
sr_RS: %1$s: od %2$s do %3$s:

note: TRANS: %1$s is the start time of a planned item, %2$s is the end
en: From %1$s to %2$s :
sr_RS: Od %1$s do %2$s :

note: TRANS: %s is the start time of a planned item
en: Start at %s:
sr_RS: Započeto u %s:

note: TRANS: %s is the end time of a planned item
en: End at %s:
sr_RS: Završeno u %s:

en: Recall on %s
sr_RS: Opozvan u %s

en: Information | Information
sr_RS[0]: Informacija
sr_RS[1]: Informacija
sr_RS[2]: Informacija

en: To do
sr_RS: Za uraditi

en: Planned
sr_RS: Planirano

en: Done
sr_RS: Urađeno

en: Begin
sr_RS: Početak

note: TRANS: %1$s is the begin date, %2$s is the end date TRANS: %1$s is the start time of a planned item, %2$s is the end
en: From %1$s to %2$s
sr_RS: Od %1$s do %2$s

en: Plan this task
sr_RS: Planiraj ovaj zadatak

en: Add a new task
sr_RS: Dodaj novi zadatak

en: No task found.
sr_RS: Zadatak nije pronađen.

en: Approval request send to %s
sr_RS: Zahtev odobrenja poslat na %s

en: The selected user (%s) has no valid email address. The request has been created, without email confirmation.
sr_RS: Izabran korisnik (%s) nema ispravnu email adresu. Zahtev je kreiran bez email potvrde.

en: If approval is denied, specify a reason.
sr_RS: Ako je odobrenje odbijeno, navedi razlog.

note: TRANS: %s is the username
en: Approval granted by %s
sr_RS: Odobreno od strane %s

note: TRANS: %s is the username
en: Update the approval request to %s
sr_RS: Ažuriraj zahtev odobrenja prema %s

en: Cancel the approval request to %s
sr_RS: Otkaži zahtev odobrenja prema %s

en: Waiting for approval
sr_RS: Čeka se odobrenje

en: Refused
sr_RS: Odbijeno

en: Granted
sr_RS: Odobreno

en: Not subject to approval
sr_RS: Nije predmet za odobrenje

en: Granted + Not subject to approval
sr_RS: Odobreno + Nije predmet za odobrenje

en: Global approval status
sr_RS: Globalan status odobrenja

en: Minimum validation required
sr_RS: Potrebna minimalna potvrda

en: Send an approval request
sr_RS: Pošalji zahtev za odobrenje

en: Request date
sr_RS: Datum zahteva

en: Approval requester
sr_RS: Potraživač odobrenja

en: Request comments
sr_RS: Komentar zahteva

en: Approval status
sr_RS: Status odobrenja

en: Approver
sr_RS: Odobravatelj

en: Approval comments
sr_RS: Komentar odobrenja

en: Approvals for the ticket
sr_RS: Odobrenje za tiket

en: Status of the approval request
sr_RS: Status zahteva za odobrenje

en: Status of my validation
sr_RS: Status moje potvrde

en: Optional when approved
sr_RS: Opciono kad je odobreno

en: Approval date
sr_RS: Datum odobrenja

en: Validate
sr_RS: Potvrda

en: This item is waiting for approval, do you really want to resolve or close it?
sr_RS: Ova stavka čeka na odobrenje, da li stvarno želite da je rešite ili zatvorite?

en: As child of
sr_RS: Kao naslednik

en: New child heading
sr_RS: Zaglavlje-naslov naslednika

en: Sons of %s
sr_RS: Sinovi %s

en: Father
sr_RS: Otac

en: Alternate username updated. The connected items have been updated using this alternate username.
sr_RS: Alternativno korisničko ime ažurirano. Povezane stavke su ažurirane korišćenjem ovog anternativnog korisničkog imena.

en: User or group updated. The connected items have been moved in the same values.
sr_RS: Korisnici grupe ažurirani. Povezane stavke su prebačene na iste vrednosti.

en: Status updated. The connected items have been updated using this status.
sr_RS: Status ažuriran. Povezane stavke su ažurirane korišćenjem ovog statusa.

en: Location updated. The connected items have been moved in the same location.
sr_RS: Lokacija ažurirana. Povezane stavke su premeštene u istu lokaciju.

en: Network | Networks
sr_RS[0]: Mreže
sr_RS[1]: Mreže
sr_RS[2]: Mrežni

en: Domain | Domains
sr_RS[0]: Domen
sr_RS[1]: Domeni
sr_RS[2]: Domeni

en: Version of the operating system | Versions of the operating system
sr_RS[0]: Verzija operativnog sistema
sr_RS[1]: Verzije operativnog sistema
sr_RS[2]: Verzije operativnog sistema

en: Product ID of the operating system
sr_RS: Product ID operativnog sistema

en: Serial of the operating system
sr_RS: Serijski broj operativnog sistema

en: Automatic inventory
sr_RS: Automatski popis

note: TRANS: %s is the datetime of insertion TRANS: %s is the datetime of update
en: Created on %s
sr_RS: Kreirano %s

[ctx: button]
en: Connect
sr_RS: Poveži se

en: Processor | Processors
sr_RS[0]: Procesor
sr_RS[1]: Procesor
sr_RS[2]: Procesor

en: Processor frequency
sr_RS: Frekvencija procesora

en: Memory type | Memory types
sr_RS[0]: Vrsta memorije
sr_RS[1]: Vrsta memorije
sr_RS[2]: Vrsta memorije

en: Mio
sr_RS: Mb

en: Memory | Memories
sr_RS[0]: Memorije
sr_RS[1]: Memorije
sr_RS[2]: Memorije

en: Network interface | Network interfaces
sr_RS[0]: Mrežni interfejsi
sr_RS[1]: Mrežni interfejsi
sr_RS[2]: Mrežni interfejsi

en: MAC address
sr_RS: MAC adresa

en: Soundcard | Soundcards
sr_RS[0]: Muzičke kartice
sr_RS[1]: Muzičke kartice
sr_RS[2]: Muzičke kartice

en: Graphics card | Graphics cards
sr_RS[0]: Grafičke kartice
sr_RS[1]: Grafičke kartice
sr_RS[2]: Grafičke kartice

en: System board | System boards
sr_RS[0]: Matične ploče
sr_RS[1]: Matične ploče
sr_RS[2]: Matične ploče

en: Hard drive type
sr_RS: Vrsta hard diska

en: Hard drive size
sr_RS: Veličina hard diska

en: Power supply | Power supplies
sr_RS[0]: Napajanja
sr_RS[1]: Napajanja
sr_RS[2]: Napajanja

en: Volume | Volumes
sr_RS[0]: Količine
sr_RS[1]: Količine
sr_RS[2]: Količine

en: Global size
sr_RS: Globalna veličina

en: Free size
sr_RS: Slobodna veličina

en: Free percentage
sr_RS: Slobodan procenat

en: Mount point
sr_RS: Tačka postavke

en: Partition
sr_RS: Particija

en: File system | File systems
sr_RS[0]: Fajl sistem
sr_RS[1]: Fajl sistem
sr_RS[2]: Fajl sistem

en: Virtual machine | Virtual machines
sr_RS[0]: Virtualne mašine
sr_RS[1]: Virtualne mašine
sr_RS[2]: Virtualne mašine

en: State of the virtual machine | States of the virtual machine
sr_RS[0]: Stanje virtualne mašine
sr_RS[1]: Stanje virtualne mašine
sr_RS[2]: Stanje virtualne mašine

en: Virtualization model | Virtualization models
sr_RS[0]: Modeli virtualizacije
sr_RS[1]: Modeli virtualizacije
sr_RS[2]: Modeli virtualizacije

en: Virtualization system | Virtualization systems
sr_RS[0]: Sistemi virtualizacije
sr_RS[1]: Sistemi virtualizacije
sr_RS[2]: Sistemi virtualizacije

en: Virtual machine processor number
sr_RS: Broj procesora virtualne mašine

en: Memory of virtual machines
sr_RS: Memorija virtualnih mašina

en: Virtual machine UUID
sr_RS: UUID virtualne mašine

en: Add a volume
sr_RS: Dodaj iznos

note: TRANS: %s is a size
en: %s Mio
sr_RS: %s Mb

[ctx: button]
en: Disconnect
sr_RS: Prekini vezu

en: Connect an item
sr_RS: Poveži stavku

en: Connect a computer
sr_RS: Poveži računar

en: Not connected
sr_RS: Nije povezan - veza prekinuta

en: Connection | Connections
sr_RS[0]: Veze
sr_RS[1]: Veze
sr_RS[2]: Veze

en: License | Licenses
sr_RS[0]: Licenca
sr_RS[1]: Licence
sr_RS[2]: Licence

en: Number of affected computers
sr_RS: Broj računara pod uticajem

en: Affected computers
sr_RS: Računari pod uticajem

en: Summary
sr_RS: Pregled

en: Installation | Installations
sr_RS[0]: Instalacije
sr_RS[1]: Instalacije
sr_RS[2]: Instalacije

en: All categories
sr_RS: Sve kategorije

en: Uncategorized software
sr_RS: Nekategorizovan softver

en: Valid license
sr_RS: Važeće licence

en: Machine
sr_RS: Mašina

[ctx: quantity]
en: Processors number
sr_RS: Broj procesora

en: List of host machines
sr_RS: Spisak Host mašina

en: Add a virtual machine
sr_RS: Dodaj virtualnu mašinu

en: No virtual machine associated with the computer
sr_RS: Nema dodeljenih virtualnih mašina računaru

en: List of virtual machines
sr_RS: Lista virtualnih mašina

[ctx: setup]
en: General
sr_RS: Opšti

en: Maintenance mode activated. Backdoor using: %s
sr_RS: Aktiviran mod održavanja. Backdoor koristi: %s

en: General setup
sr_RS: Generalna postavka

en: URL of the application
sr_RS: URL aplikacije

en: Text in the login box
sr_RS: Tekst u polju za prijavu

en: Allow FAQ anonymous access
sr_RS: Dozvoli anonimne pristupe FAQ

en: Simplified interface help link
sr_RS: Pojednostavljen interfejs pomoći

en: Default search results limit (page)
sr_RS: Podrazumevano ograničenje rezultata pretrage (stranica)

en: Standard interface help link
sr_RS: Standardan interfejs pomoći

en: Default characters limit (summary text boxes)
sr_RS: Podrazumevano ograničenje karaktera (zbirno u polju teksta)

en: Default url length limit
sr_RS: Podrazumevano ograničenje za dužinu URL

en: Default decimals limit
sr_RS: Podrazumevano ograničenje decimala

en: Default chart format
sr_RS: Podrazumevan format grafikona

en: Translation of dropdowns
sr_RS: Prevod padajućih menija

en: Knowledge base translation
sr_RS: Prevod baze znanja

en: Dynamic display
sr_RS: Dinamični prikaz

en: Page size for dropdown (paging using scroll)
sr_RS: Veličina stranice padajućeg menija (stranice korišćenjem scroll-a)

en: Autocompletion of text fields
sr_RS: Automatsko kompletiranje polja teksta

en: Don't show search engine in dropdowns if the number of items is less than
sr_RS: Ne prikazuj pretraživač u padajućim menijima ako je broj stavki manji od

en: Search engine
sr_RS: Pretraživač

en: last criterion
sr_RS: Poslednji kriterium

en: default criterion
sr_RS: Podrazumevani kriterijum

en: Global search
sr_RS: Opšta pretraga

en: Assets
sr_RS: Inventar

en: Enable the financial and administrative information by default
sr_RS: Omogući finansijske i administrativne informacije da budu podrazumevane

en: Restrict monitor management
sr_RS: Ograniči kontrolu nadgledanja

en: Software category deleted by the dictionary rules
sr_RS: Kategorija softvera izbrisana pravilima

en: Restrict device management
sr_RS: Ograniči upravljanje uređajima

en: Beginning of fiscal year
sr_RS: Početak fiskalne godine

en: Restrict phone management
sr_RS: Ograniči upravljanje telefonima

en: Automatic fields (marked by *)
sr_RS: Automatska polja (obeležena sa *)

en: By entity
sr_RS: Po entitetu

en: Restrict printer management
sr_RS: Ograniči upravljanje štampačima

en: Automatic transfer of computers
sr_RS: Automatski prenos računara

en: Template for the automatic transfer of computers in another entity
sr_RS: Obrazac za automatski prenos računara u drugi entitet

en: No automatic transfer
sr_RS: Nema automatskog prenosa

en: Automatically update of the elements related to the computers
sr_RS: Automatsko ažuriranje elemenata koji se odnose na računare

en: Unit management
sr_RS: Upravljanje jedinica

en: When connecting or updating
sr_RS: Kad se povezuje ili ažurira

en: Do not copy
sr_RS: Ne kopiraj

en: Copy
sr_RS: Kopiraj

en: Copy computer status
sr_RS: Kopiraj status računara

en: When disconnecting
sr_RS: Kad se veza prekine

en: Do not delete
sr_RS: Ne briši

en: Clear status
sr_RS: Obriši status

en: Automatically add users from an external authentication source
sr_RS: Automatski dodaj korisnike iz spoljnog izvora autentifikacije

en: Add a user without accreditation from a LDAP directory
sr_RS: Dodaj korisnika bez akreditacije od strane LDAP direktorijuma

en: Action when a user is deleted from the LDAP directory
sr_RS: Akcija kada je korisnik obrisan iz LDAP direktorijuma

en: GLPI server time zone
sr_RS: Vremenska zona GLPI servera

en: Mysql replica | Mysql replicas
sr_RS[0]: Mysql replikacija-kopija
sr_RS[1]: Mysql replikacija-kopija
sr_RS[2]: Mysql replikacija-kopija

en: Database
sr_RS: Baza podataka

en: Mysql user
sr_RS: Mysql korisnik

en: Mysql password
sr_RS: Mysql lozinka

en: Use the slave for the search engine
sr_RS: Koristi pomoćni pretraživač

en: If synced (all changes)
sr_RS: Ako je sinhronizovano (sve promene)

en: If synced (current user changes)
sr_RS: Ako je sinhronizovano (promene trenutnog korisnika)

en: If synced or read-only account
sr_RS: Ako je sinhronizovano ili je nalog samo za čitanje tj. read-only

en: Always
sr_RS: Uvek

en: Assistance
sr_RS: Podrška

en: Step for the hours (minutes)
sr_RS: Korak za sate (minute)

en: Limit of the schedules for planning
sr_RS: Ograničenje rasporeda planiranja

en: Default file size limit imported by the mails receiver
sr_RS: Podrazumevani limit veličine fajla importovanih od mail primaoca

en: Use rich text for helpdesk
sr_RS: Koristi proširen tekst za helpdesk

en: You will lose the formatting of your data
sr_RS: Izgubiće te formatiranje vaših podataka

en: Default heading when adding a document to a ticket
sr_RS: Podrazumevano zaglavlje kada se dokument dodaje tiketu

en: By default, a software may be linked to a ticket
sr_RS: Po podrazumevanom, softver moće biti povezan sa tiketom

en: Keep tickets when purging hardware in the inventory
sr_RS: Zadrći tikete prilikom čišćenja hardvera u popisu

en: Show personnal information in new ticket form (simplified interface)
sr_RS: Prikaži lične informacije u obrascu novog tiketa (jednostavan interfejs)

en: Allow anonymous ticket creation (helpdesk.receiver)
sr_RS: Dozvoli anonimno kreiranje tiketa (helpdesk primalac)

en: Allow anonymous followups (receiver)
sr_RS: Dozvoli anonimnog pratioca (primalac)

en: Matrix of calculus for priority
sr_RS: Matrica računa za prioritet

en: Personalization
sr_RS: Personalizacija

en: Default language
sr_RS: Podrazumevani jezik

en: Date format
sr_RS: Format datuma

en: YYYY-MM-DD
sr_RS: GGGG-MM-DD

en: DD-MM-YYYY
sr_RS: DD-MM-GGGG

en: MM-DD-YYYY
sr_RS: MM-DD-GGGG

en: Results to display by page
sr_RS: Rezultati za prikaz po stranici

en: Number format
sr_RS: Format brojeva

en: Default characters limit in dropdowns
sr_RS: Podrazumevano ograničenje karaktera za padajući meni

en: Display order of surnames firstnames
sr_RS: Redosled prikaza prezimena i imena

en: Surname, First name
sr_RS: Prezime, Ime

en: First name, Surname
sr_RS: Ime, Prezime

en: Display the complete name in tree dropdowns
sr_RS: Prikaži kompletno ime na stablu padajućeg menija

en: Display counts in tabs
sr_RS: Prikaži računicu u tabovima

en: Show GLPI ID
sr_RS: Prikaži GLPI ID

en: Notifications for my changes
sr_RS: Obaveštenje o mojim promenama

en: Results to display on home page
sr_RS: Rezultati za prikaz na početnoj strani

en: PDF export font
sr_RS: Font za PDF izvoz

en: Keep devices when purging an item
sr_RS: Zadrži uređaje kada se stavka čisti

en: Go to created item after creation
sr_RS: Idi na kreirane stavke nakon kreiranja

en: Private followups by default
sr_RS: Privatno praćenje kao podrazumevano

en: Show new tickets on the home page
sr_RS: Prikaži nove tikete na početnoj stranici

en: Private tasks by default
sr_RS: Privatni zadatci kao podrazumevano

en: Request sources by default
sr_RS: Izvori zahteva kao podrazumevano

en: Tasks state by default
sr_RS: Podrazumevano stanje zadatka

en: Pre-select me as a technician when creating a ticket
sr_RS: Odaberi mene kao tehničara prilikom kreiranja tiketa

en: Automatically refresh the list of tickets (minutes)
sr_RS: Automatski osveži listu tiketa (minuti)

en: Priority colors
sr_RS: Boje prioriteta

en: Remote access key
sr_RS: Ključ za pristup na daljinu

note: TRANS: %s is the generation date
en: generated on %s
sr_RS: generisano %s

en: Regenerate
sr_RS: Ponovo generisano

en: Due date progression
sr_RS: Do datuma trajanja

en: OK state color
sr_RS: boja OK statusa

en: Warning state color
sr_RS: Boja upozorenja

en: Warning state threshold
sr_RS: Prag upozorenja

en: Critical state color
sr_RS: Boja kritičnog stanja

en: Critical state threshold
sr_RS: Prag kritičnog stanja

en: Password minimum length
sr_RS: Minimalna dužina lozinke

en: Digit
sr_RS: Cifra

en: Lowercase
sr_RS: Mala slova

en: Uppercase
sr_RS: Velika slova

en: Symbol
sr_RS: Simbol

en: Password must contains
sr_RS: Lozinka mora da sadrži

en: Password too short!
sr_RS: Lozinka je suviše kratka!

en: Password must include at least a digit!
sr_RS: Lozinka mora da sadrži barem jedan broj!

en: Password must include at least a lowercase letter!
sr_RS: Lozinka mora da sadrži barem jedno malo slovo!

en: Password must include at least a uppercase letter!
sr_RS: Lozinka mora da sadrži barem jedno veliko slovo!

en: Password must include at least a symbol!
sr_RS: Lozinka mora da sadrži barem jedan simbol!

en: Log Level
sr_RS: Nivo-dubina log-a

en: 1- Critical (login error only)
sr_RS: 1- Kritično (samo greška prilikom prijave)

en: 2- Severe (not used)
sr_RS: 2- Ozbiljno (ne koristi se)

en: 3- Important (successful logins)
sr_RS: 3- Važno (uspešna prijavljivanja)

en: 4- Notices (add, delete, tracking)
sr_RS: 4- Zapažanja (dodaj, briši, praćenje)

en: 5- Complete (all)
sr_RS: 5- Kompletirano (sve)

en: Maximal number of automatic actions (run by CLI)
sr_RS: Maksimalni broj automatskih akcija (pokrenutih od strane CLI)

en: Logs in files (SQL, email, automatic action...)
sr_RS: Logovi u fajlovima (SQL, email, automatske akcije...)

en: Password security policy
sr_RS: Šifra bezbednosne polise

en: Password security policy validation
sr_RS: Potvrda šifre za bezbednosnu polisu

en: Password need digit
sr_RS: Lozinka zahteva broj

en: Password need lowercase character
sr_RS: Lozinka zahteva malo slovo

en: Password need uppercase character
sr_RS: Lozinka zahteva veliko slovo

en: Password need symbol
sr_RS: Lozinka zahteva simbol

en: Maintenance mode
sr_RS: Mod održavanja

note: TRANS: Proxy port
en: Maintenance text
sr_RS: Tekst održavanja

en: Proxy configuration for upgrade check
sr_RS: Proksi konfiguracija za proveru ažuriranja

en: Information about system installation and configuration
sr_RS: Informacija o instaliranom sistemu i konfiguraciji

en: To copy/paste in your support request
sr_RS: Da bi kopirali/nalepljivali u vašem zahtevu podrške

en: Yes - Restrict to unit management for manual add
sr_RS: Yes - Ograniči na jedinično održavanje za manualno dodavanje

en: Yes - Restrict to global management for manual add
sr_RS: Yes - Ograniči na globalno održavanje za manualno dodavanje

en: Settings
sr_RS: Podešavanja

en: System
sr_RS: Sistem

en: Checking write permissions for setting files
sr_RS: Provera dozvola upisa za podešavanja

en: Checking write permissions for document files
sr_RS: Provera dozvola upisa za dokumenta

en: Checking write permissions for dump files
sr_RS: Provera dozvola upisa za odbačene fajlove

en: Checking write permissions for automatic actions files
sr_RS: Provera dozvola upisa za automatske akcije

en: Checking write permissions for cache files
sr_RS: Provera dozvola upisa za keširane fajlove

en: Checking write permissions for graphic files
sr_RS: Provera dozvola upisa za grafičke fajlove

en: Checking write permissions for lock files
sr_RS: Provera dozvola upisa za zaključane fajlove

en: Checking write permissions for plugins document files
sr_RS: Provera dozvola upisa za dokumente dodataka, plugin-a

en: Checking write permissions for temporary files
sr_RS: Provera dozvola upisa za privremene fajlove

en: Checking write permissions for rss files
sr_RS: Provera dozvola upisa za rss fajlove

en: Checking write permissions for upload files
sr_RS: Provera dozvola upisa za otpremanje, upload

en: Checking write permissions for pictures files
sr_RS: Provera dozvola upisa za fajlove slika

en: The directory could not be created.
sr_RS: Direktorijum nije mogao da se kreira.

en: The directory was created but could not be removed.
sr_RS: Direktorijum je kreiran ali nije mogao biti uklonjen.

en: The file could not be created.
sr_RS: Fajl nije mogao da se kreira.

en: The file was created but can't be deleted.
sr_RS: Fajl je kreiran ali ne može biti obrisan.

en: Check permissions to the directory: %s
sr_RS: Provera dozvola upisa za direktorijum: %s

en: A file and a directory have be created and deleted - Perfect!
sr_RS: Fajl i direktorijum su kreirani i obrisani - Perfektno!

en: Checking write permissions for log files
sr_RS: Provera dozvola upisa za fajlove log-a

en: A file was created - Perfect!
sr_RS: Fajl je kreiran - Perfektno!

[ctx: button]
en: Give
sr_RS: Dati

note: TRANS: %s is the user login
en: %s gives a consumable
sr_RS: %s daje potrošni materijal

note: TRANS: For consumable. %1$d is total number, %2$d is unused number, %3$d is old number
en: Total: %1$d, New: %2$d, Used: %3$d
sr_RS: Total: %1$d, Novi: %2$d, Korišćen: %3$d

en: No consumable
sr_RS: Nema potrošnog materijala

[ctx: consumable]
en: New | New
sr_RS[2]: Novi

[ctx: consumable]
en: Used | Used
sr_RS[2]: Korišćen

[ctx: button]
en: Add consumables
sr_RS: Dodaj potrošni materijal

en: Used consumables
sr_RS: Korišten potrošni materijal

en: Given to
sr_RS: Dato

en: Give to
sr_RS: Dato

en: In stock
sr_RS: Na stanju

en: No consumable found
sr_RS: Nije pronađen potrošni materijal

en: Consumable model | Consumable models
sr_RS[0]: Modeli potrošnog materijala
sr_RS[1]: Modeli potrošnog materijala
sr_RS[2]: Modeli potrošnog materijala

en: Number of used consumables
sr_RS: Broj iskorišćenog potrošnog materijala

en: Number of new consumables
sr_RS: Broj novog potrošnog materijala

en: Send alarms on consumables
sr_RS: Pošalji alarm za potrošni materijal

note: TRANS: %1$s is the consumable name, %2$s its reference, %3$d the remaining number
en: Threshold of alarm reached for the type of consumable: %1$s - Reference %2$s - Remaining %3$d
sr_RS: Dostignut prag alarmiranja za vrstu potrošnog materijala: %1$s - Preporuka %2$s - Preostalo %3$d

note: TRANS: %s is entity name
en: %s: send consumable alert failed
sr_RS: %s: neuspešno slanje uzbune za potrošni materijal

en: Consumable type | Consumable types
sr_RS[0]: Modeli potrošnog materijala
sr_RS[1]: Modeli potrošnog materijala
sr_RS[2]: Modeli potrošnog materijala

en: Contact | Contacts
sr_RS[0]: Kontakt
sr_RS[1]: Kontakti
sr_RS[2]: Kontakti

en: Address
sr_RS: Adresa

en: Postal code
sr_RS: Poštanski broj

en: City
sr_RS: Grad

[ctx: location]
en: State
sr_RS: Stanje

en: Country
sr_RS: Država

[ctx: button]
en: Add a supplier
sr_RS: Dodaj dobavljača

en: Associated supplier | Associated suppliers
sr_RS[0]: Dodeljeni dobavljači
sr_RS[1]: Dodeljeni dobavljači
sr_RS[2]: Dodeljeni dobavljači

en: Link Contact/Supplier | Links Contact/Supplier
sr_RS[0]: Veza Kontakt/Snabdevač
sr_RS[1]: Veza Kontakt/Snabdevač
sr_RS[2]: Veza Kontakt/Dobavljač

en: Add a supplier
sr_RS: Dodaj dobavljača

en: Third party type | Third party types
sr_RS[0]: Tipovi nezavisnog proizvođača
sr_RS[1]: Tipovi nezavisnog proizvođača
sr_RS[2]: Tipovi nezavisnog proizvođača

en: Website
sr_RS: Web stranica

en: Add a contact
sr_RS: Dodaj kontakt

en: Contact type | Contact types
sr_RS[0]: Vrsta kontakta
sr_RS[1]: Vrste kontakta
sr_RS[2]: Vrste kontakta

en: Contract | Contracts
sr_RS[0]: Ugovor
sr_RS[1]: Ugovori
sr_RS[2]: Ugovori

[ctx: phone]
en: Number
sr_RS: Broj

en: Initial contract period
sr_RS: Početni period ugovora

en: Notice
sr_RS: Beleška

en: Account number
sr_RS: Broj računa

en: Contract renewal period
sr_RS: Period obnavljanja ugovora

en: Invoice period
sr_RS: Period fakture

en: Renewal
sr_RS: Obnavljanje

en: Max number of items
sr_RS: Maksimalni broj stavki

en: Email alarms
sr_RS: Email alarmi

en: Support hours
sr_RS: Sati podrške

en: on week
sr_RS: u nedelju

en: on Saturday
sr_RS: u Subotu

en: Sundays and holidays
sr_RS: Nedelje i praznici

[ctx: quantity]
en: Number of contracts
sr_RS: Broj sačinjenih ugovora

en: Contract number
sr_RS: Broj ugovora

en: Periodicity
sr_RS: Periodično

[ctx: button]
en: Add an item
sr_RS: Dodaj stavku

[ctx: button]
en: Remove an item
sr_RS: Ukloni stavku

en: Expiration
sr_RS: Ističe

en: Expiration date + notice
sr_RS: Datum isteka + objava

[ctx: quantity]
en: Number of items
sr_RS: Broj stavki

en: Contracts expired in the last 30 days
sr_RS: Ugovori koji su istekli u poslednjih 30 dana

en: Contracts expiring in less than 7 days
sr_RS: Ugovori koji ističu za manje od 7 dana

en: Contracts expiring in less than 30 days
sr_RS: Ugovori koji ističu za manje od 30 dana

en: Contracts where notice begins in less than 7 days
sr_RS: Ugovori kojima objava počinje za manje od 7 dana

en: Contracts where notice begins in less than 30 days
sr_RS: Ugovori kojima objava počinje za manje od 30 dana

en: Send alarms on contracts
sr_RS: Pošalji alarme za ugovore

en: Contract entered in notice time
sr_RS: Ugovori uneti u vreme objave

en: Contract ended
sr_RS: Ugovor unet

en: Contract entered in notice time for period
sr_RS: Ugovor unet za vreme objave u periodu

en: Contract period ended
sr_RS: Završen period ugovora

en: send contract alert failed
sr_RS: Neuspelo slanje uzbune ugovora

en: Tacit
sr_RS: Prećutno

en: Express
sr_RS: Ekspresan

en: End + Notice
sr_RS: Kraj + Objava

en: Period end
sr_RS: Kraj perioda

en: Period end + Notice
sr_RS: Kraj perioda + Objava

[ctx: button]
en: Add a contract
sr_RS: Dodaj ugovor

[ctx: button]
en: Remove a contract
sr_RS: Ulkloni ugovor

en: Link Contract/Item | Links Contract/Item
sr_RS[0]: Veza Ugovor/Stavka
sr_RS[1]: Veza Ugovor/Stavka
sr_RS[2]: Veza Ugovor/Stavka

en: Associated item ID
sr_RS: ID dodeljen stavki

en: Add a contract
sr_RS: Dodaj ugovor

en: Check | Checks
sr_RS[0]: Provere
sr_RS[1]: Provere
sr_RS[2]: Provere

en: Fields unicity
sr_RS: Jedinstvena polja

en: Automatic action | Automatic actions
sr_RS[0]: Automatska akcija
sr_RS[1]: Automatska akcija
sr_RS[2]: Automatska akcija

en: Action completed, partially processed
sr_RS: Akcija kompletirana, delimično obrađeno

en: Action completed, fully processed
sr_RS: Akcija kompletirana, potpuno obrađeno

en: Action completed, no processing required
sr_RS: Akcija kompletirana, nije potrebna obrada

en: Run frequency
sr_RS: Frekvencija pokretanja

en: System lock
sr_RS: Sistem zaključan

en: Disabled plugin
sr_RS: Onemogućen dodatak-plugin

en: Run mode
sr_RS: Mod pokretanja

en: Run period
sr_RS: Period pokretanja

en: Number of days this action logs are stored
sr_RS: Broj dana ove akcije je sačuvan u dnevniku-logu

en: Infinite
sr_RS: Beskonačno

en: Last run
sr_RS: Poslednje pokretanje

en: Blank
sr_RS: Prazan

en: Running
sr_RS: Tekući

en: Scheduled
sr_RS: Raspored

en: A minimum of 64 Mio is commonly required for GLPI.
sr_RS: Minimum 64 Mb je potrebno za GLPI

en: No task with Run mode = CLI, fix your tasks configuration
sr_RS: Nema zadataka u modu pokretanja = CLI, popravi svoja podešavanja zadataka

en: External
sr_RS: Ekterni

en: Internal
sr_RS: Interni

en: Launch
sr_RS: Lansiraj

en: Can't start
sr_RS: Ne može startovati

en: Undefined function %s (for cron)
sr_RS: Nedefinisana funkcija %s (za cron)

en: Nothing to launch
sr_RS: Ništa za lansiranje

en: Can't get DB lock
sr_RS: Ne može se zaključati Baza podataka

en: Run count
sr_RS: Brojač pokretanja

note: TRANS: %s is the number of starts
en: %s start | %s starts
sr_RS[0]: %s startovanja
sr_RS[1]: %s startovanja
sr_RS[2]: %s startovanja

note: TRANS: %s is the number of stops
en: %s stop | %s stops
sr_RS[0]: %s završetci
sr_RS[1]: %s završetci
sr_RS[2]: %s završetci

en: Minimal time
sr_RS: Minimalno vreme

en: %s second | %s seconds
sr_RS[0]: %s sekunde
sr_RS[1]: %s sekunde
sr_RS[2]: %s sekunde

en: Maximal time
sr_RS: Maksimalno vreme

en: Minimal count
sr_RS: Minimalno brojanje

en: %s item | %s items
sr_RS[0]: %s stavka
sr_RS[1]: %s stavke
sr_RS[2]: %s stavke

en: Maximal count
sr_RS: Maksimalno brojanje

en: Average count
sr_RS: Prosečno brojanje

en: Total count
sr_RS: Ukupno brojanje

en: Average speed
sr_RS: Prosečna brzina

en: %s items/sec
sr_RS: %s stavki/sekundi

en: Last run list
sr_RS: Spisak polednje pokrenutih

[ctx: quantity]
en: Number
sr_RS: Broj

en: Reset last run
sr_RS: Resetuj poslednje pokrenut

en: Begin hour of run period
sr_RS: Početni sat perioda pokretanja

en: End hour of run period
sr_RS: Završni sat perioda pokretanja

note: TRANS: % %1$d is a number, %2$s is a number of seconds
en: Clean %1$d session file created since more than %2$s seconds | Clean %1$d session files created since more than %2$s seconds
sr_RS[0]: Očisti %1$d sesiju fajlova kreiranih više od %2$s sekundi
sr_RS[1]: Očisti %1$d sesiju fajlova kreiranih više od %2$s sekundi
sr_RS[2]: Očisti %1$d sesiju fajlova kreiranih više od %2$s sekundi

en: Deletion of archived log file: %s
sr_RS: Brisanje arhiviranog log fajla: %s

en: Unable to delete archived log file: %s
sr_RS: Nije moguće obrisati arhiviran log fajl: %s

en: Archiving log file: %1$s to %2$s
sr_RS: Arhiviranje log fajla: %1$s za %2$s

en: Unable to archive log file: %1$s. %2$s already exists. Wait till next day.
sr_RS: Nije moguće arhivirati log fajl: %1$s. %2$s već postoji. Sačekaj sledeći dan.

en: Clean %1$d graph file created since more than %2$s seconds | Clean %1$d graph files created since more than %2$s seconds
sr_RS[0]: Oćisti %1$d fajl grafikona kreiran pre više od %2$s sekundi
sr_RS[1]: Oćisti %1$d fajl grafikona kreiran pre više od %2$s sekundi
sr_RS[2]: Obriši %1$d fajl grafikona kreiran pre više od %2$s sekundi

en: Clean %1$d temporary file created since more than %2$s seconds | Clean %1$d temporary files created since more than %2$s seconds
sr_RS[0]: Oćisti %1$d privremeni fajl kreiran pre više od %2$s sekundi
sr_RS[1]: Oćisti %1$d privremeni fajl kreiran pre više od %2$s sekundi
sr_RS[2]: Obriši   %1$d privremeni fajl kreiran pre više od %2$s sekundi

en: Check for new updates
sr_RS: Proveri da li ima novih ažuriranja

en: Clean old logs
sr_RS: Obriši stare logove

en: System logs retention period (in days, 0 for infinite)
sr_RS: Period čuvanja sistemskih logova (u danima, 0 za beskonačno)

en: Database optimization
sr_RS: Optimizacija baze podataka

en: Clean expired sessions
sr_RS: Obriši sesije koje su istekle

en: Clean generated graphics
sr_RS: Obriši generisane grafikone

en: Clean temporary files
sr_RS: Obriši privremene fajlove

en: Monitoring of automatic actions
sr_RS: Nadgledanje automatskih akcija

en: Archives log files and deletes aging ones
sr_RS: Arhiviranje log fajlova i brisanje zastarelih

en: Number of days to keep archived logs
sr_RS: Broj dana za zadržavanje arhiviranih logova

note: TRANS: %d is a number of minutes
en: %d minute | %d minutes
sr_RS[0]: %d minuti
sr_RS[1]: %d minuti
sr_RS[2]: %d minuti

note: TRANS: %d is a number of hours
en: %d hour | %d hours
sr_RS[0]: %d sati
sr_RS[1]: %d sati
sr_RS[2]: %d sati

note: TRANS: %d is a number of days
en: %d day | %d days
sr_RS[0]: %d dani
sr_RS[1]: %d dani
sr_RS[2]: %d dani

en: Log | Logs
sr_RS[0]: Logovi
sr_RS[1]: Logovi
sr_RS[2]: Logovi

en: Check the MySQL replica
sr_RS: Proveri moju SQL replikaciju

en: Max delay between master and slave (minutes)
sr_RS: Maksimalno kašnjenje između originala i naslednika (minuti)

en: Mysql server: %s can't connect to the database
sr_RS: Mysql server: %s se ne može povezati da bazom podataka

note: TRANS: %1$s is the server name, %2$s is the time
en: Mysql server: %1$s, difference between master and slave: %2$s
sr_RS: Mysql server: %1$s, razlika između originala i naslednika: %2$s

en: can't connect to the database
sr_RS: ne može se povezati sa bazom podataka

en: Difference between master and slave
sr_RS: Razlika između originala i naseldnika

en: %1$s - Error during the database query: %2$s - Error is %3$s
sr_RS: %1$s - Greška za vreme upita baze podataka: %2$s - Error je %3$s

en: Optimizing tables
sr_RS: Optimizacija tabela

en: optimize
sr_RS: Optimizuj

en: Case | Cases
sr_RS[0]: Slučajevi
sr_RS[1]: Slučajevi
sr_RS[2]: Slučajevi

en: Case type | Case types
sr_RS[0]: Tip slučaja
sr_RS[1]: Tip slučaja
sr_RS[2]: Tip slučaja

en: Controller | Controllers
sr_RS[0]: Kontroleri
sr_RS[1]: Kontroleri
sr_RS[2]: Kontroleri

en: Interface
sr_RS: Interfejs

en: Drive | Drives
sr_RS[0]: Diskovi
sr_RS[1]: Diskovi
sr_RS[2]: Diskovi

en: Writing ability
sr_RS: Mogućnost upisa

en: Speed
sr_RS: Brzina

en: Chipset
sr_RS: Čipset

en: Memory by default
sr_RS: Podrazumevana memorija

en: Hard drive | Hard drives
sr_RS[0]: Hard diskovi
sr_RS[1]: Hard diskovi
sr_RS[2]: Hard diskovi

en: Capacity by default
sr_RS: Podrazumevan kapacitet

en: Rpm
sr_RS: Brzina-RPM

en: Cache
sr_RS: Keš memorija

en: Size by default
sr_RS: Podrazumevana veličina

en: Frequency
sr_RS: Frekvencija

en: Network card | Network cards
sr_RS[0]: Mrežne kartice
sr_RS[1]: Mrežne kartice
sr_RS[2]: Mrežne kartice

en: MAC address by default
sr_RS: Podrazumevane MAC adrese

en: Flow
sr_RS: Tok

en: Other component | Other components
sr_RS[0]: Ostale komponente
sr_RS[1]: Ostale komponente
sr_RS[2]: Ostale komponente

en: Power
sr_RS: Napajanje

en: Frequency by default
sr_RS: Podrazumevana frekvencija

en: Number of cores
sr_RS: Broj jezgara

en: Number of threads
sr_RS: Broj tretiranih

en: No personal criteria. Create personal parameters?
sr_RS: Nema ličnog kriterijuma. Kreiraj lične parametre?

en: Select default items to show
sr_RS: Izaberi podrazumevane stavke za prikaz

en: Bring up
sr_RS: Izneti

en: Bring down
sr_RS: Prineti

en: Delete permanently
sr_RS: Obriši trajno

note: TRANS: short for : Search result user display
en: User display
sr_RS: Prikaz korisnika

en: Search result user display
sr_RS: prikaži rezultate pretrage korisnika

note: TRANS: short for : Search result default display
en: Default display
sr_RS: Podrazumevani prikaz

en: Search result default display
sr_RS: Podrazumevani prikaz rezultata pretrage

en: Document heading | Document headings
sr_RS[0]: Naslov dokumenta
sr_RS[1]: Naslov dokumenta
sr_RS[2]: Naslov dokumenta

en: Document | Documents
sr_RS[0]: Dokumenti
sr_RS[1]: Dokumenti
sr_RS[2]: Dokumenti

en: Succesful deletion of the file %s
sr_RS: Uspešno brisanje fajla %s

en: Failed to delete the file %s
sr_RS: Neuspelo brisanje fajla %s

en: Added by %s
sr_RS: Dodato od strane %s

en: Current file
sr_RS: Aktuelni fajl

en: Heading
sr_RS: Naslov

en: Checksum
sr_RS: Zbirna provera-Checksum

en: Web Link
sr_RS: Web link

en: MIME type
sr_RS: MME tip

en: Blacklisted for import
sr_RS: Crna lista za uvoz

en: Use a FTP installed file
sr_RS: Koristi FTP instalirane fajlove

note: TRANS: %s is a size
en: %s Mio max
sr_RS: %s Mb max

[ctx: quantity]
en: Number of documents
sr_RS: Broj dokumenata

[ctx: quantity]
en: Number of associated items
sr_RS: Broj povezanih stavki

en: Upload directory doesn't exist
sr_RS: Direktorijum za otpremanje ne postoji

note: TRANS: %1$s is the curent filename, %2$s is its directory
en: Failed to delete the file %1$s (%2$s)
sr_RS: Neuspelo brisanje fajla %1$s (%2$s)

en: Document move succeeded.
sr_RS: Dokument uspešno premešten.

en: File move failed.
sr_RS: Neuspelo premeštanje fajla.

en: Document copy succeeded.
sr_RS: Kopiranje dokumenta uspešno.

en: File move failed
sr_RS: Neuspelo premeštanje fajla

en: Temporary directory doesn't exist
sr_RS: Privremeni direktorijum ne postoji

en: File too large to be added.
sr_RS: Fajl je prevelik da bi bio dodat.

en: The file is valid. Upload is successful.
sr_RS: Fajl je ispravan. Otpremanje je uspešno.

en: Potential upload attack or file too large. Moving temporary file failed.
sr_RS: Potencijalno otpremanje prekinuto ili je fajl prevelik. Neuspelo premeštanje privremenog fajla.

en: Unauthorized file type
sr_RS: Neovlašćen tip fajla

en: The directory %s doesn't exist.
sr_RS: Direktorijum %s ne postoji.

en: Create the directory %s
sr_RS: Kreiranje direktorijuma %s

en: Failed to create the directory %s. Verify that you have the correct permission
sr_RS: Neuspešno kreiranje direktorijuma %s. Proverite da li imate dozvolu

en: No file available
sr_RS: Nema dostupnog fajla

[ctx: button]
en: Add a document
sr_RS: Dodaj dokument

[ctx: button]
en: Remove a document
sr_RS: Ukloni dokument

en: Add a document
sr_RS: Dodaj dokument

[ctx: button]
en: Add a new file
sr_RS: Dodaj novi fajl

[ctx: button]
en: Associate an existing document
sr_RS: Pridružiti postojećem dokumentu

en: Icon
sr_RS: Ikona

en: Authorized upload
sr_RS: Dozvoljeno otpremanje

en: Extension
sr_RS: Ekstenzija

en: May be a regular expression
sr_RS: Može biti regularan izraz

en: Document type | Document types
sr_RS[0]: Vrste dokumenata
sr_RS[1]: Vrste dokumenata
sr_RS[2]: Vrste dokumenata

en: Help
sr_RS: Pomoć

note: TRANS: %s is the store path
en: Error reading directory %s
sr_RS: Greška pri čitanju direktorijuma %s

note: TRANS: %s is the store path
en: Error: %s is not a directory
sr_RS: Greška: %s nije direktorijum

en: %s hour | %s hours
sr_RS[0]: %s sati
sr_RS[1]: %s sati
sr_RS[2]: %s sati

en: Common
sr_RS: Opšti

en: Status of items | Statuses of items
sr_RS[0]: Status stavke
sr_RS[1]: Status stavki
sr_RS[2]: Status stavki

en: Ticket category | Ticket categories
sr_RS[0]: Kategorije tiketa
sr_RS[1]: Kategorije tiketa
sr_RS[2]: Kategorije tiketa

en: Project state | Project states
sr_RS[0]: Stanje projekta
sr_RS[1]: Stanje projekta
sr_RS[2]: Stanje projekta

en: Project type | Project types
sr_RS[0]: Vrste projekta
sr_RS[1]: Vrste projekta
sr_RS[2]: Vrste projekta

en: Project tasks type | Project tasks types
sr_RS[0]: Vrste zadataka projekata
sr_RS[1]: Vrste zadataka projekata
sr_RS[2]: Vrste zadataka projekata

en: Networking equipment type | Networking equipment types
sr_RS[0]: Vrste mrežne opreme
sr_RS[1]: Vrste mrežne opreme
sr_RS[2]: Vrste mrežne opreme

en: Devices type | Devices types
sr_RS[0]: Vrste uređaja
sr_RS[1]: Vrste uređaja
sr_RS[2]: Vrste uređaja

en: License type | License types
sr_RS[0]: Vrste dozvola-licenci
sr_RS[1]: Vrste dozvola-licenci
sr_RS[2]: Vrste dozvola-licenci

en: Interface type (Hard drive...) | Interface types (Hard drive...)
sr_RS[0]: Vrsta interfejsa (Hard disk...)
sr_RS[1]: Vrsta interfejsa (Hard disk...)
sr_RS[2]: Vrsta interfejsa (Hard disk...)

en: Phone power supply type | Phones power supply types
sr_RS[0]: Vrsta napajanja telefona
sr_RS[1]: Vrste napajanja telefona
sr_RS[2]: Vrste napajanja telefona

en: Networking equipment model | Networking equipment models
sr_RS[0]: Modeli mrežne opreme
sr_RS[1]: Modeli mrežne opreme
sr_RS[2]: Modeli mrežne opreme

en: Peripheral model | Peripheral models
sr_RS[0]: Modeli periferija
sr_RS[1]: Modeli periferija
sr_RS[2]: Modeli periferija

en: Management
sr_RS: Menadžment

en: Tools
sr_RS: Alati

en: Knowledge base category | Knowledge base categories
sr_RS[0]: Kategorije baze znanja
sr_RS[1]: Kategorije baze znanja
sr_RS[2]: Kategorije baze znanja

en: Update source | Update sources
sr_RS[0]: Izvori ažuriranja
sr_RS[1]: Izvori ažuriranja
sr_RS[2]: Izvori ažuriranja

en: Networking
sr_RS: Umrežavanje

en: Firmware | Firmwares
sr_RS[0]: Firmveri
sr_RS[1]: Firmveri
sr_RS[2]: Firmveri

en: Network outlet | Network outlets
sr_RS[0]: Mrežni izlaz
sr_RS[1]: Mrežni izlaz
sr_RS[2]: Mrežni izlaz

en: IP network | IP networks
sr_RS[0]: Ip mreža
sr_RS[1]: Ip mraža
sr_RS[2]: Ip mreže

en: Internet domain | Internet domains
sr_RS[0]: Internet domen
sr_RS[1]: Internet domeni
sr_RS[2]: Internet domeni

en: Wifi network | Wifi networks
sr_RS[0]: Wifi mreže
sr_RS[1]: Wifi mreže
sr_RS[2]: Wifi mreže

en: Network name | Network names
sr_RS[0]: Imena mreža
sr_RS[1]: Imena mreža
sr_RS[2]: Imena mreža

en: Software category | Software categories
sr_RS[0]: Kategorija softvera
sr_RS[1]: Kategorije softvera
sr_RS[2]: Kategorije softvera

en: User title | Users titles
sr_RS[0]: Naslovi korisnika
sr_RS[1]: Naslovi korisnika
sr_RS[2]: Naslovi korisnika

en: User category | User categories
sr_RS[0]: Kategorija korisnika
sr_RS[1]: Kategorija korisnika
sr_RS[2]: Kategorija korisnika

en: Authorizations assignment rules
sr_RS: Pravila za dodelu ovlaščenja

en: LDAP criterion | LDAP criteria
sr_RS[0]: LDAP kriterijum
sr_RS[1]: LDAP kriterijum
sr_RS[2]: LDAP kriterijum

en: Ignored value for the unicity | Ignored values for the unicity
sr_RS[0]: Ignorisane vrednosti za jedninstvenost
sr_RS[1]: Ignorisane vrednosti za jedninstvenost
sr_RS[2]: Ignorisane vrednosti za jedninstvenost

note: TRANS: %d is a number of years
en: %d year | %d years
sr_RS[0]: %d godine
sr_RS[1]: %d godine
sr_RS[2]: %d godine

note: TRANS: %d is a number of seconds
en: %d second | %d seconds
sr_RS[0]: %d sekunde
sr_RS[1]: %d sekunde
sr_RS[2]: %d sekunde

note: TRANS: %d is a number of milliseconds
en: %d millisecond | %d milliseconds
sr_RS[0]: %d milisekinde
sr_RS[1]: %d milisekinde
sr_RS[2]: %d milisekinde

note: TRANS: %1$d is the number of days, %2$d the number of hours, %3$s the number of minutes : display 1 day 3h15
en: %1$d day %2$dh%3$s | %1$d days %2$dh%3$s
sr_RS[0]: %1$d dana %2$dh%3$s
sr_RS[1]: %1$d dana %2$dh%3$s
sr_RS[2]: %1$d dana %2$dh%3$s

en: Other...
sr_RS: Ostalo...

en: Global management
sr_RS: Globalno upravljanje

en: Use unitary management
sr_RS: Koristi centralizovano upravljanje

en: Do you really want to use unitary management for this item?
sr_RS: Da li stvarno želite da koristite centralizovano upravljanje za ovu stavku?

en: Duplicate the element as many times as there are connections
sr_RS: Element dupliran onoliko puta koliko je bilo konekcija.

en: Current page in landscape PDF
sr_RS: Aktuelna strana u landscape PDF

en: Current page in portrait PDF
sr_RS: Aktuelna strana u portrait PDF

en: Current page in SLK
sr_RS: Aktuelna strana i SLK

en: Current page in CSV
sr_RS: Aktuelna strana u CSV

en: All pages in landscape PDF
sr_RS: Sve stranice u landscape PDF

en: All pages in portrait PDF
sr_RS: Sve stranice u portrait PDF

en: All pages in SLK
sr_RS: Sve stranice u SLK

en: All pages in CSV
sr_RS: Sve stranice u CSV

[ctx: button]
en: Export
sr_RS: Izvoz

en: Translation | Translations
sr_RS[0]: Prevodi
sr_RS[1]: Prevodi
sr_RS[2]: Prevodi

en: There's already a translation for this field in this language
sr_RS: Već postoji prevod za ovo polje za ovaj jezik

en: Add a new translation
sr_RS: Dodaj nov prevod

en: List of translations
sr_RS: Lista prevoda

en: Field | Fields
sr_RS[0]: Polja
sr_RS[1]: Polja
sr_RS[2]: Polja

en: No translation found
sr_RS: Nije pronađen prevod

en: LDAP directory information attribute representing the entity
sr_RS: Informacija odsobine LDAP direktorijuma predstavlja entitet

en: Information in inventory tool (TAG) representing the entity
sr_RS: Informacija alata za popis (TAG) predstavljaju entitet

en: LDAP directory of an entity
sr_RS: LDAP direktorijum entiteta

en: Search filter (if needed)
sr_RS: Filter pretrage (ako je potreban)

en: Mail domain
sr_RS: Mail domen

en: Notification options
sr_RS: Opcije obaveštenja

en: Delay to send email notifications
sr_RS: Odlošiti slanje email obaveštenja

en: Administrator email
sr_RS: Email administratora

en: Administrator reply-to email (if needed)
sr_RS: Administratorski reply-to email (ako je potrebno)

en: Prefix for notifications
sr_RS: Prefiks za obaveštenja

en: Administrator name
sr_RS: Ime administratora

en: Response address (if needed)
sr_RS: Adresa odgovora (ako je potrebno)

en: Email signature
sr_RS: Email potpis

en: Alarms on cartridges
sr_RS: Alarmi za kertridže

en: Alarms on consumables
sr_RS: Alarmi za potrošni materijal

en: Alarms on expired licenses
sr_RS: Alarmi za istekle dozvole

en: Send license alarms before
sr_RS: Pošalji alarm za dozvole pre

en: Alarms on contracts
sr_RS: Alarmi za ugovore

en: Send contract alarms before
sr_RS: Pošalji alarme za ugovor pre

en: Alarms on financial and administrative information
sr_RS: Alarmi za finansijske i adminitrativne informacije

en: Send financial and administrative information alarms before
sr_RS: Pošalja alarme za finansijske i adminitrativne informacije pre

en: Alerts on reservations
sr_RS: Opreznost za rezervacije

en: Default value for alarms on contracts
sr_RS: Podrazumevana vrednost za alarme ugovora

en: Default value for alarms on financial and administrative information
sr_RS: Podrazumevana vrednost za alarme finansijskih i administrativnih informacija

en: Default threshold for cartridges count
sr_RS: Podrazumevani prag za brojanje kertridža

en: Default threshold for consumables count
sr_RS: Podrazumevani prag za brojanje potrošnog materijala

en: Ticket template | Ticket templates
sr_RS[0]: Obrazac tiketa
sr_RS[1]: Obrazac tiketa
sr_RS[2]: Obrazac tiketa

en: Automatic closing of solved tickets after
sr_RS: Automatsko zatvaranje rešenih tiketa nakon

en: Immediatly
sr_RS: Odmah

en: Alerts on tickets which are not solved
sr_RS: Uzbune tiketa koji nisu rešeni

en: Automatic assignment of tickets
sr_RS: Automatsko dodeljivanje tiketa

en: Tickets default type
sr_RS: Podrazumevane vrste tiketa

en: Order date
sr_RS: Datum porudžbe

en: Delivery date
sr_RS: Datum dostave

en: Start date of warranty
sr_RS: Početni datum garancije

en: Satisfaction survey configuration
sr_RS: Konfiguracija pregleda isplate

en: Satisfaction survey trigger rate
sr_RS: Stopa okidanja pregleda zadovoljenosti

note: TRANS: software in plural
en: Entity for software creation
sr_RS: Entitet za kreiranje softvera

en: to see the entity and its sub-entities
sr_RS: da se vidi entitet i njegovi pod-entiteti

note: TRANS: %s is the user login
en: %s adds the item
sr_RS: %s dodaje stavku

en: Values for the generic rules for assignment to entities
sr_RS: Vrednosti opštih pravila za dodelu entitetima

en: These parameters are used as actions in generic rules for assignment to entities
sr_RS: Ovi parametri se koriste kao akcije opštih pravila za dodelu entitetima

en: Mail domain surrogates entity
sr_RS: Mail domen zamenski entitet

en: Values used in the interface to search users from a LDAP directory
sr_RS: Vrednosti interfejsa korišćene za pretragu korisnika iz LDAP direktorijuma

en: LDAP filter associated to the entity (if necessary)
sr_RS: LDAP filter dodeljen entitetu (ako je neophodno)

en: Autofill dates for financial and administrative information
sr_RS: Automatsko popunjavanje datuma za finansijske i administrativne informacije

en: No autofill
sr_RS: Nema automatskog popunjavanja

note: TRANS: %s is the name of the state TRANS %s is the name of the state
en: Fill when shifting to state %s
sr_RS: Popuni kada se menja status %s

en: Copy the start date of warranty
sr_RS: Kopiraj početni datum garancije

en: Copy the date of purchase
sr_RS: Kopiraj datum nabavke

en: Copy the order date
sr_RS: Kopiraj datum porudžbine

en: Copy the delivery date
sr_RS: Kopiraj datum isporuke

en: No change of entity
sr_RS: Nema promene entiteta

en: Alarms options
sr_RS: Opcije alarma

en: Reminders frequency for alarms on cartridges
sr_RS: Učestalost podsetnika za alarme kertridža

en: Reminders frequency for alarms on consumables
sr_RS: Učestalost podsetnika za uzbune potrošnog materijala

en: Reservation | Reservations
sr_RS[0]: Rezervacije
sr_RS[1]: Rezervacije
sr_RS[2]: Rezervacije

en: Alerts on tickets which are not solved since
sr_RS: Uzbune tiketa koji nisu rešeni od

en: Automatic closing configuration
sr_RS: Konfiguracija automatskog zatvaranja

en: Configuring the satisfaction survey
sr_RS: Konfiguracija pregleda isplate

en: Internal survey
sr_RS: Interni pregled

en: External survey
sr_RS: Spoljni pregled

en: Based on the item then the category
sr_RS: Bazirano na stavki potom na kategoriji

en: Based on the category then the item
sr_RS: Bazirano na kategoriji potom na stavki

en: Read parameters
sr_RS: Čitaj parametre

en: Read helpdesk parameters
sr_RS: Čitaj help desk parametre

en: Update parameters
sr_RS: Ažuriraj parametre

en: Update helpdesk parameters
sr_RS: Ažuriraj help desk parametre

en: Rule | Rules
sr_RS[0]: Pravila
sr_RS[1]: Pravila
sr_RS[2]: Pravila

en: Security
sr_RS: Bezbednost

en: No Event
sr_RS: Nema događaja

en: Last %d events
sr_RS: Poslednjih %d događaja

en: Source
sr_RS: Izvor

en: Service
sr_RS: Servis

en: Message
sr_RS: Poruka

en: Level
sr_RS: Nivo

en: %1$s login since %2$s | %1$s logins since %2$s
sr_RS[0]: %1$s prijavljen od %2$s
sr_RS[1]: %1$s prijavljen od %2$s
sr_RS[2]: %1$s prijavljen od %2$s

en: Unique fields
sr_RS: Jedinstvena polja

en: Record into the database denied
sr_RS: Upis u bayu podataka odbijen

en: Send a notification
sr_RS: Pošalji obaveštenje

en: Duplicates
sr_RS: Duplikati

en: It's mandatory to select a type and at least one field
sr_RS: Obavezno je odabrati vrstu i najmanje jedno polje

en: No item to display
sr_RS: Nema stavke za prikaz

en: Fully Qualified Domain Name. Use the classical notation (labels separated by dots). For example: indepnet.net
sr_RS: Puno Kvalifikovano Domensko Ime. Koristi se klasična notacija (labele odvojene tačkama). Npr: indepnet.net

en: FQDN must not be empty
sr_RS: FQDN ne sme biti prazan

en: FQDN is not valid
sr_RS: FQDN nije ispravan

en: Invalid internet name: %s
sr_RS: Pogrešno internet ime: %s

en: Used items
sr_RS: Iskorišćene stavke

en: Managed items
sr_RS: Uspešni tiketi

en: Visible in a ticket
sr_RS: Vidljivi tiketi

en: Can be notified
sr_RS: Može biti obavešten

en: Visible in a project
sr_RS: Vidljivo u projektu

en: Can be manager
sr_RS: Može biti menadžer

en: Can contain
sr_RS: Može sadržati

[ctx: button]
en: Add a user
sr_RS: Dodaj korisnika

[ctx: button]
en: Add a manager
sr_RS: Dodaj menadžera

[ctx: button]
en: Add a delegatee
sr_RS: Dodaj delegata

[ctx: button]
en: Remove a user
sr_RS: Ukloni korisnika

en: Attribute of the user containing its groups
sr_RS: Osobina korisnika sadržanog u svojim grupama

en: Attribute value
sr_RS: Osobina vrednosti

en: Manager
sr_RS: Menadžer

en: Delegatee
sr_RS: Delegat

en: Associate to a group
sr_RS: Dodeljen grupi

en: Dynamic
sr_RS: Dinamički

en: Add a user
sr_RS: Dodaj korisnika

en: Criterion | Criteria
sr_RS[0]: Kriterijum
sr_RS[1]: Kriterijum
sr_RS[2]: Kriterijum

en: D=Dynamic
sr_RS: D=Dinamički

note: TRANS: %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of days, %3$d number of hours, %4$d number of minutes, %5$d number of seconds
en: %1$s%2$d days %3$d hours %4$d minutes %5$d seconds
sr_RS: %1$s%2$d dana %3$d sati %4$d minuta %5$d sekundi

note: TRANS:  %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of days, %3$d number of hours, %4$d number of minutes
en: %1$s%2$d days %3$d hours %4$d minutes
sr_RS: %1$s%2$d dana %3$d sati %4$d minuta

note: TRANS:  %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of hours, %3$d number of minutes, %4$d number of seconds
en: %1$s%2$d hours %3$d minutes %4$d seconds
sr_RS: %1$s%2$d sati %3$d minuta %4$d sekundi

note: TRANS: %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of hours, %3$d number of minutes
en: %1$s%2$d hours %3$d minutes
sr_RS: %1$s%2$d sati %3$d minuta

note: TRANS:  %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of minutes,  %3$d number of seconds
en: %1$s%2$d minutes %3$d seconds
sr_RS: %1$s%2$d minuta %3$d sekundi

note: TRANS: %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of minutes
en: %1$s%2$d minute | %1$s%2$d minutes
sr_RS[0]: %1$s%2$d minuta
sr_RS[1]: %1$s%2$d minuta
sr_RS[2]: %1$s%2$d minuta

note: TRANS:  %1$s is the sign (-or empty), %2$d number of seconds
en: %1$s%2$s second | %1$s%2$s seconds
sr_RS[0]: %1$s%2$s sekundi
sr_RS[1]: %1$s%2$s sekundi
sr_RS[2]: %1$s%2$s sekundi

en: Item not found
sr_RS: Stavka nije pronađena

en: You don't have permission to perform this action.
sr_RS: Nemate dozvolu za sprovođenje ove akcije

en: Progress
sr_RS: U toku

en: My settings
sr_RS: Moja podešavanja

en: Logout
sr_RS: Odjava

en: Load a bookmark
sr_RS: Učitaj marker, bookmark

en: ^Top^
sr_RS: ^Vrh^

en: You will find it on the GLPI-PROJECT.org site.
sr_RS: Pronaći će te na GLPI-PROJECT.org sajtu.

en: A new version is available: %s.
sr_RS: Nova verzija dostupna: %s.

en: Create a ticket
sr_RS: Kreiraj tiket

en: Ticket followup
sr_RS: Praćenje tiketa

en: Ticket waiting for your approval
sr_RS: Tiket čeka na vaše odobrenje

en: Check all
sr_RS: Obeleži sve

en: Uncheck all
sr_RS: Poništi sve

en: Check all as
sr_RS: Obeleži sve kao

en: Selection too large, massive action disabled.
sr_RS: Selekcija prevelika, obimna akcija onemogućena.

en: To increase the limit: change max_input_vars or suhosin.post.max_vars in php configuration.
sr_RS: Za povećanje granice: promenite max_input_vars ili suhosin.post.max_vars in php konfiguraciji.

en: Now
sr_RS: Sada

en: Today
sr_RS: Danas

en: Specify a date
sr_RS: Preciziraj datum

en: - %d hour | - %d hours
sr_RS[0]: - %d sati
sr_RS[1]: - %d sati
sr_RS[2]: - %d sati

en: - %d day | - %d days
sr_RS[0]: - %d dani
sr_RS[1]: - %d dani
sr_RS[2]: - %d dani

en: last Sunday
sr_RS: prošle Nedelje

en: last Monday
sr_RS: prošlog Ponedeljka

en: last Tuesday
sr_RS: prošlog Utorka

en: last Wednesday
sr_RS: prošle Srede

en: last Thursday
sr_RS: prošlog Četvrtka

en: last Friday
sr_RS: prošlog Petka

en: last Saturday
sr_RS: prošle Subote

en: - %d week | - %d weeks
sr_RS[0]: - %d nedelja
sr_RS[1]: - %d nedelja
sr_RS[2]: - %d nedelja

en: Beginning of the month
sr_RS: Početak meseca

en: - %d month | - %d months
sr_RS[0]: - %d meseci
sr_RS[1]: - %d meseci
sr_RS[2]: - %d meseci

en: Beginning of the year
sr_RS: Početak godine

en: - %d year | - %d years
sr_RS[0]: - %d godina
sr_RS[1]: - %d godina
sr_RS[2]: - %d godina

en: + %d hour | + %d hours
sr_RS[0]: + %d sati
sr_RS[1]: + %d sati
sr_RS[2]: + %d sati

en: + %d day | + %d days
sr_RS[0]: + %d dani
sr_RS[1]: + %d dani
sr_RS[2]: + %d dani

en: + %d week | + %d weeks
sr_RS[0]: + %d nedelje
sr_RS[1]: + %d nedelje
sr_RS[2]: + %d nedelje

en: + %d month | + %d months
sr_RS[0]: + %d meseci
sr_RS[1]: + %d meseci
sr_RS[2]: + %d meseci

en: + %d year | + %d years
sr_RS[0]: + %d godine
sr_RS[1]: + %d godine
sr_RS[2]: + %d godine

[ctx: button]
en: Drag and drop or paste image
sr_RS: Prevuci ili nalepi sliku

en: Item is too large
sr_RS: Stavke prevelike

note: TRANS: %1$d, %2$d, %3$d are page numbers
en: From %1$d to %2$d on %3$d
sr_RS: Od %1$d do %2$d za %3$d

en: Empty array
sr_RS: Prazan red

en: Display (number of items)
sr_RS: Prikaz (broj stavki)

note: TRANS %1$d %2$d are numbers (displayed, total)
en: %1$d on %2$d
sr_RS: %1$d za %2$d

en: Drag and drop your file here, or
sr_RS: Prevuci i pusti vaš fajl ovde, ili

[ctx: button]
en: Paste image
sr_RS: Postavite sliku

en: Upload successful
sr_RS: Otpremanje uspešno

en: Check/uncheck all
sr_RS: Obeleži/Poništi sve

en: Select/unselect all
sr_RS: Selektuj/Poništi sve

en: Purchase date incompatible with the associated budget. %1$s not in budget period: %2$s / %3$s
sr_RS: Datum nabavke nekompatibilan sa dodeljenim budžetom. %1$s nije u periodu budžeta: %2$s / %3$s

en: Send alarms on financial and administrative information
sr_RS: Pošalji uzbune za finansijske i administratvine informacije

note: TRANS: %1$s is the warranty end date and %2$s the name of the item
en: Item reaching the end of warranty on %1$s: %2$s
sr_RS: Stavka ističe garancija %1$s: %2$s

en: No item reaching the end of warranty.
sr_RS: Nema stavke kojoj ističe garancija

en: send infocom alert failed
sr_RS: neuspelo slanje infocom uzbune

en: Linear
sr_RS: Linijski

en: Decreasing
sr_RS: Smanjenje

[ctx: button]
en: Show
sr_RS: Pokaži

en: Requested item not found
sr_RS: Tražena stavka nije pronađena

en: For this type of item, the financial and administrative information are only a model for the items which you should add.
sr_RS: Za ovu vrstu stavke, finansijska i administrativna informacija je samo model za stavke koje bi trebalo dodati.

en: Order number
sr_RS: Broj porudžbine

en: Immobilization number
sr_RS: Broj imobilizacije

en: Invoice number
sr_RS: Broj fakture

en: Delivery form
sr_RS: Forma dostave

en: Date of last physical inventory
sr_RS: Datum poslednjeg fizičkog inventara

en: Warranty extension value
sr_RS: Vrednosti produženja garancije

en: Amortization type
sr_RS: Vrsta amortizacije

en: Amortization duration
sr_RS: Trajanje amortizacije

en: Amortization coefficient
sr_RS: Koeficijent amortizacije

en: TCO (value + tracking cost)
sr_RS: TCO (vrednost + trošak praćenja)

en: Monthly TCO
sr_RS: Mesečni TCO

en: Warranty information
sr_RS: Informacija garancije

en: Warranty duration
sr_RS: Trajanje garancije

en: Lifelong
sr_RS: Doživotno

en: Valid to %s
sr_RS: Važi do %s

en: Comments on financial and administrative information
sr_RS: Komentari za finansijske i administrativne informacije

en: IP address | IP addresses
sr_RS[0]: IP adresa
sr_RS[1]: IP adrese
sr_RS[2]: IP adrese

en: Invalid IP address
sr_RS: Neispravne IP adrese

en: Order by item type
sr_RS: Porudžbina po vrsti stavke

en: Other kind of items
sr_RS: Druga vrsta stavki

en: No IP address found
sr_RS: Nije pronađena IP adresa

en: Subnet mask | Subnet masks
sr_RS[0]: Subnet maska
sr_RS[1]: Subnet maske
sr_RS[2]: Subnet maske

en: IP version
sr_RS: IP verzija

en: Addressable network
sr_RS: Mreža sa omogućenim adresiranjem

en: Set the network using notation address/mask
sr_RS: Postavi mrežu korišćenjem adrese/maske

en: An addressable network is a network defined on an equipment
sr_RS: Mreža sa omogućenim adresiranjem je mreža definisana na opremi

en: Invalid network address
sr_RS: Neispravna mrežna adresa

en: Invalid input format for the network
sr_RS: Neispravan unos formata za mrežu

en: Invalid subnet mask
sr_RS: Nesipravna subnet maska

en: Network already defined in visible entities
sr_RS: Mreža je već definisana u vidljivim entitetima

en: Invalid gateway address
sr_RS: Nespravna adresa gejtveja

en: Associate a VLAN
sr_RS: Dodeljen VLAN

en: Capacity
sr_RS: Kapacitet

en: Cores
sr_RS: Jezgra

en: Threads
sr_RS: Tretiranja

note: TRANS: %s is the type of the component
en: Item - %s link
sr_RS: Stavka - %s veza

en: Position of the device on its bus
sr_RS: Pozicija uređaja na svojoj magistrali

en: bus ID
sr_RS: ID magistrale

en: Type of component
sr_RS: Vrsta komponente

en: Specificities
sr_RS: Specifičnosti

en: Add a new component
sr_RS: Dodaj novu komponentu

en: Dissociated devices
sr_RS: Otkazati uređaj

note: TRANS : %1$s is the type of the device %2$s is the type of the item %3$s is the name of the item (used for headings of a list),
en: %1$s of %2$s: %3$s
sr_RS: %1$s od %2$s: %3$s

en: View | Views
sr_RS[0]: Pregled
sr_RS[1]: Pregledi
sr_RS[2]: Pregledi

en: Or complete search
sr_RS: ili kompletna pretraga

en: My devices
sr_RS: Moji uređaji

en: Devices own by my groups
sr_RS: Uređaji koji poseduju moje grupe

en: Connected devices
sr_RS: Konektovani uređaji

en: version
sr_RS: verzija

en: Installed software
sr_RS: Instaliran softver

en: Associated item type | Associated item types
sr_RS[0]: Vrsta dodeljene stavke
sr_RS[1]: Vrste dodeljenih stavki
sr_RS[2]: Vrste dodeljenih stavki

en: Visible in the simplified interface
sr_RS: Vidljivo i jednostavnom interfejsu

en: Visible for an incident
sr_RS: Vidljivo za incident

en: Visible for a request
sr_RS: Vidljivo za zahtev

en: Visible for a problem
sr_RS: Vidljivo za problem

en: Visible for a change
sr_RS: Vidljivo za promenu

en: Template for a request
sr_RS: Obrazac za zahtev

en: Template for an incident
sr_RS: Obrazac za incident

[ctx: quantity]
en: Number of problems
sr_RS: Broj problema

[ctx: quantity]
en: Number of changes
sr_RS: Broj promena

en: Request
sr_RS: Zahtev

[ctx: button]
en: Browse
sr_RS: Pronađi

[ctx: button]
en: Manage
sr_RS: Upravljaj

en: Target | Targets
sr_RS[0]: Cilj
sr_RS[1]: Ciljeva
sr_RS[2]: Ciljevi

en: Edit
sr_RS: Izmeni

en: Category name
sr_RS: Ime kategorije

en: Put this item in the FAQ
sr_RS: Postavi stavku u FAQ

en: This item is part of the FAQ
sr_RS: Ova stavka je deo FAQ

en: This item is not part of the FAQ
sr_RS: Ova stavka nije deo FAQ

en: %d view | %d views
sr_RS[0]: %d pregleda
sr_RS[1]: %d pregleda
sr_RS[2]: %d pregleda

en: Visible since
sr_RS: Vidljivo od

en: Visible until
sr_RS: Vidljivo do

en: Subject
sr_RS: Subjekt

en: Unpublished
sr_RS: Neobjavljen

en: My unpublished articles
sr_RS: Moji neobjavljeni artikli

en: All my articles
sr_RS: Svi moji artikli

en: All unpublished articles
sr_RS: Svi neobjavljeni artikli

en: Use as a solution
sr_RS: Koristi rešenje

en: Recent entries
sr_RS: Skorašnji unosi

en: Last updated entries
sr_RS: Poslednji ažurirani unosi

en: Most popular questions
sr_RS: Najpopularnija pitanja

en: FAQ item
sr_RS: FAQ stavka

en: Visibility start date
sr_RS: Startni datum vidljivosti

en: Visibility end date
sr_RS: Krajnji datum vidljivosti

en: Add a target
sr_RS: Dodaj cilj

en: Caution! You are not the author of this element. Delete targets can result in loss of access to that element.
sr_RS: Pažnja! Niste autor ovog elementa. Brisanje cilja može rezultirati gubitak pristupa tom elementu.

en: Recipient | Recipients
sr_RS[0]: Primaoc
sr_RS[1]: Primaoci
sr_RS[2]: Primaoci

en: Profile | Profiles
sr_RS[0]: Profil
sr_RS[1]: Profili
sr_RS[2]: Profili

en: Knowledge base administration
sr_RS: Administracija baze znanja

en: Publish in the FAQ
sr_RS: Objavi FAQ

en: Read the FAQ
sr_RS: Čitaj FAQ

en: External link | External links
sr_RS[0]: Spoljna veza, link
sr_RS[1]: Spoljne veze, linkovi
sr_RS[2]: Spoljne veze, linkovi

en: Link | Links
sr_RS[0]: Veza, link
sr_RS[1]: Veze, linkovi
sr_RS[2]: Veze, linkovi

en: Link or filename
sr_RS: Veza, link ili ime fajla

en: Open in a new window
sr_RS: Otvori novi prozor

en: File content
sr_RS: Sadržaj fajla

en: No link defined
sr_RS: Veza, link nije definisana

en: Add an item type
sr_RS: Dodaj vrstu stavke

en: Building number
sr_RS: Broj zgrade

en: Room number
sr_RS: Broj sobe

en: Longitude
sr_RS: Geografska dužina

en: Latitude
sr_RS: Geografska širina

en: Altitude
sr_RS: Geografska visina

en: Location comments
sr_RS: Komentar za lokaciju

en: Lock | Locks
sr_RS[0]: Zaključan
sr_RS[1]: Zaključane
sr_RS[2]: Zaključane

en: Locked items
sr_RS: Zaključane stavke

[ctx: button]
en: Unlock
sr_RS: Otključaj

en: No locked item
sr_RS: Nema zaključane stavke

en: Unlock components
sr_RS: Otključaj komponente

en: Network port | Network ports
sr_RS[0]: Mrežni port
sr_RS[1]: Mrežni portovi
sr_RS[2]: Mrežni portovi

en: Select the type of the item that must be unlock
sr_RS: Selektuj vrstu stavke koja mora biti otključana

en: Historical
sr_RS: Istorijski

en: No historical
sr_RS: Neistorijski

[ctx: name]
note: TRANS: a noun, modification, change
en: Update
sr_RS: Ažuriranje

en: Add the item
sr_RS: Dodaj stavku

en: Delete the item
sr_RS: Obriši stavku

en: Lock the item
sr_RS: Zaključaj stavku

en: Unlock the item
sr_RS: Otključaj stavku

en: Restore the item
sr_RS: Povrati stavku

en: Add the component
sr_RS: Dodaj komponentu

note: TRANS: %1$s is the old_value, %2$s is the new_value
en: Change the component %1$s: %2$s
sr_RS: Promeni komponentu %1$s: %2$s

note: TRANS: %1$s is the update date, %2$s is the last updater name
en: %1$s by %2$s
sr_RS: %1$s sa %2$s

en: Delete the component
sr_RS: Obriši komponentu

en: Lock the component
sr_RS: Zaključaj komponentu

en: Unlock the component
sr_RS: Otključaj komponentu

en: Install the software
sr_RS: Instaliraj softver

en: Uninstall the software
sr_RS: Deinstaliraj softver

en: Disconnect the item
sr_RS: Isključi stavku

en: Connect the item
sr_RS: Poveži stavku

en: Add a link with an item
sr_RS: Dodaj vezu sa stavkom

en: Delete a link with an item
sr_RS: Obriši vezu sa stavkom

en: Lock a link with an item
sr_RS: Zaključaj vezu sa stavkom

en: Unlock a link with an item
sr_RS: Otključaj vezu sa stavkom

en: Update an item
sr_RS: Ažuriraj stavku

en: Delete an item
sr_RS: Obriči stavku

en: Lock an item
sr_RS: Zaključaj stavku

en: Unlock an item
sr_RS: Otključaj stavku

en: Update of the field
sr_RS: Ažuriraj polje

en: Change %1$s by %2$s
sr_RS: Promeni %1$s sa %2$s

en: mbstring extension not found. Warning with charsets used.
sr_RS: mbstring ekstenzija nije pronađena. Pažljivo sa korišćenjem karaktera.

en: Email address
sr_RS: Email adresa

en: Connection errors
sr_RS: Greške povezivanja

en: Use Kerberos authentication
sr_RS: Koristi Kerberos autentifikaciju

en: Accepted mail archive folder (optional)
sr_RS: Prihvaćen direktorijum mail arhive (opcionalno)

en: Refused mail archive folder (optional)
sr_RS: Odbijen direktorijum mail arhive (opcionalno)

en: Maximum size of each file imported by the mails receiver
sr_RS: Maksimalna veličina svakog fajla uvezenog od strane mail primaoca

en: Use mail date, instead of collect one
sr_RS: Koristi datum maila umesto prikupljanja istog

[ctx: button]
en: Get email tickets now
sr_RS: Uzmi email tikete sada

en: Email %s not found. Impossible import.
sr_RS: Email %s nije pronađen. Nemoguć uvoz.

note: TRANS: %1$d, %2$d, %3$d, %4$d and %5$d are number of messages
en: Number of messages: available=%1$d, retrieved=%2$d, refused=%3$d, errors=%4$d, blacklisted=%5$d
sr_RS: Broj poruka: dostupno=%1$d, primljeno=%2$d, odbijeno=%3$d, sa greškom=%4$d, na crnoj listi=%5$d

en: Could not connect to mailgate server
sr_RS: Nije moguće povezati se na mailgate server

note: TRANS: %s is the ID of the mailgate
en: Could not find mailgate %d
sr_RS: Nije moguće pronaći mailgate %d

note: TRANS: %s is a directory
en: %s is not writable
sr_RS: %s nije upisivo

en: Too large attached file
sr_RS: Priložen prevelik fajl

en: Invalid attached file
sr_RS: Priložen fajl neispravan

note: TRANS: %1$s is the name of the folder, %2$s is the name of the receiver
en: Invalid configuration for %1$s folder in receiver %2$s
sr_RS: Neispravna konfiguracija za %1$s direktorijum kod primaoca %2$s

en: Retrieve email (Mails receivers)
sr_RS: Prijemni email (Mail prijemaoci)

en: Number of emails to retrieve
sr_RS: Broj emaila za prijem

en: Send alarms on receiver errors
sr_RS: Pošalji uzbune za greške prijema

en: Your email could not be processed.
    If the problem persists, contact the administrator
sr_RS: Vaš email ne moše biti obrađen.
    Ako problem i dalje postoji, kontaktirajte administratora.

en: List of not imported emails
sr_RS: Lista uvezenih email-a

en: Receivers in error: %s
sr_RS: Greška primaoca: %s

en: No import
sr_RS: Nema uvoza

en: No action available
sr_RS: Nema dostupne akcije

en: Implementation error !
sr_RS: Greška implementaicje !

en: No selected items
sr_RS: Nema izabrane stavke

en: Invalid process
sr_RS: Neispravan proces

en: Select the type of the item on which applying this action
sr_RS: Izaberi vrstu stavke za koju treba da se sprovede ova akcija

[ctx: button]
en: Add to transfer list
sr_RS: Dodaj u listu za prenos

[ctx: button]
en: Delete permanently but keep devices
sr_RS: Obriši trajno ali zadrži uređaje

[ctx: button]
en: Delete permanently and remove devices
sr_RS: Obriši trajno i ukloni uređaje

[ctx: button]
en: Delete permanently even if linked items
sr_RS: Obriši trajno iako su stavke povezane

en: Select the common field that you want to update
sr_RS: Odaberi opšte polje koje želite da ažurirate

en: Select the field that you want to update
sr_RS: Odaberi polje koje želite da ažurirate

en: or
sr_RS: ili

en: You can't delete that item by massive actions, because it has sub-items
sr_RS: Ne možete obrisati tu stavku masovnom akcijom jer ona ima sub-stavke

en: but you can do it by the form of the item
sr_RS: ali možete to uraditi sa obrascem stavke

en: You can't delete that item, because it is used for one or more items
sr_RS: Ne možete obrisati stavku jer se ona koristi za jednu ili više stavki

en: default_value must be 0 or 1
sr_RS: default_value mora biti 0 or 1

en: default_value must be numeric
sr_RS: default_value mora biti numerička

note: TRANS: %s is 'Clean DB : rename tables' TRANS: %s is the table or item implied
en: Change of the database layout - %s
sr_RS: Promena rasporeda baze podataka -%s

en: Task completed.
sr_RS: Zadatak obavljen.

en: Automatically generated by GLPI %s
sr_RS: Automatski generisano od strane GLPI %s

note: TRANS: %s is the table or item to migrate TRANS: %s is 'Clean reservation entity link'
en: Data migration - %s
sr_RS: Migracija podataka - %s

en: Management type
sr_RS: Vrsta upravljanja

en: Microphone
sr_RS: Mikrofon

en: Speakers
sr_RS: Zvučnici

en: DisplayPort
sr_RS: Port Displeja

en: %1$s adds several netpoints
sr_RS: %1$s dodaje nekoliko mrežnih tačaka

en: Network outlets for %s
sr_RS: Mrežni izlaz za %s

en: Network alias | Network aliases
sr_RS[0]: Mrežno ime
sr_RS[1]: Mrežna imena
sr_RS[2]: Mrežna imena

en: Add a network alias
sr_RS: DOdaj mrežno ime

en: Computer's name
sr_RS: Ime računara

en: The MAC address and the IP of the equipment are included in an aggregated network port
sr_RS: MAC adresa i IP opreme su u sklopu mrežnog porta

en: IP network is not included in the database. However, you can see current available networks.
sr_RS: IP mreže nije u bazi podataka. Međutim, možete videti trenutno dostupne mreže.

en: Several network names available! Go to the tab 'Network Name' to manage them.
sr_RS: Nekoliko mrežnih imena dostupno. Idite na tab 'Ime Mreže' da upravljate njima.

en: Add a network name
sr_RS: Dodajte mrežno ime

en: Not associated
sr_RS: Nije pridružen

en: Create a new network name
sr_RS: Kreiraj novo ime mreže

en: No network name found
sr_RS: Nije pronađeno ime mreže

en: Aggregation port
sr_RS: Skup porta

en: Origin port
sr_RS: Originalni port

en: Alias port
sr_RS: Naziv porta

en: Global displays
sr_RS: Globalni prikaz

en: Internet information
sr_RS: Internet informacija

en: Common options
sr_RS: Opšte opcije

en: Network port type to be added
sr_RS: Vrsta mrežnog porta koji treba da se doda

en: Add several ports
sr_RS: Dodaj više portova

en: Network ports waiting for manual migration
sr_RS: Čekanje mrežnih portova za ručnu migraciju

en: No network port found
sr_RS: Nije pronađen mrežni port

en: Port number | Ports number
sr_RS[0]: Broj porta
sr_RS[1]: Broj portova
sr_RS[2]: Broj portova

en: Network port type
sr_RS: Vrsta mrežnog porta

en: Dissociate a VLAN
sr_RS: Otkačiti VlAN

en: Connection by dial line - Dialup Port
sr_RS: Povezivanje preko linije za biranje - Dialup Port

en: Connected to
sr_RS: Povezan na

en: Ethernet port
sr_RS: Port lokalne mreže

en: Ethernet port type
sr_RS: Vrsta porta lokalne mreže

en: Ethernet port speed
sr_RS: Brzina porta lokalne mreže

en: Twisted pair (RJ-45)
sr_RS: Uparene parice (RJ-45)

en: Multimode fiber
sr_RS: Multi mod vlakno

en: Single mode fiber
sr_RS: Singl mod vlakno

en: No options available for this port type.
sr_RS: Nema opcija za ovu vrstu porta.

en: Virtual ports
sr_RS: Virtualni portovi

en: Opposite link
sr_RS: Suprotna veza, link

en: Local network port
sr_RS: Port lokalne mreže

en: this port
sr_RS: ovaj port

en: No network card available
sr_RS: Nema dostupne mrežne kartice

en: Equipment without network card
sr_RS: Oprema bez mrežne karte

en: item not linked to an object
sr_RS: stavka nije uvezana sa objektom

note: TRANS: %1$s and %2$s are links
en: %1$s on %2$s
sr_RS: %1$s na %2$s

en: Without name
sr_RS: Bez imena

en: Not connected.
sr_RS: Nije povezan.

en: Local loop port
sr_RS: Lokalni loop port

en: Network port migration
sr_RS: Migracija mrežnog porta

en: Undefined interface
sr_RS: Nedefinisan interfejs

en: Invalid network (already defined or with invalid addresses)
sr_RS: Nevažeža mreža (već je definisana ili je sa neispravnom adresom)

en: Gateway not include inside the network
sr_RS: Gateway nije uključen inutar mreže

en: Transform this network port to
sr_RS: Promeni ovaj mrežni port na

en: Network port information conflicting with %s
sr_RS: Informacije mrežnog porta su u konfliktu sa %s

en: Invalid address or netmask
sr_RS: Neispravna adresa ili mrežna maska

en: No conflicting network
sr_RS: Nema mreže u konfliktu

en: you may have to add a network
sr_RS: trebalo bi da dodate mrežu

en: Append a correct gateway to the network %s
sr_RS: Dodajte ispravan gateway mreži %s

en: Unknown network
sr_RS: Nepoznata mreža

en: Add a network
sr_RS: Dodaj mrežu

en: Add a correct IP to the network port
sr_RS: Dodaj ispravnu IP mrežnom portu

en: Unknown network port
sr_RS: Nepoznat mrežni port

en: I don't understand why this migration error is not deleted.
sr_RS: Ne razumem zašto ova greška migracije nije obrisana.

en: You can delete this migration error
sr_RS: Možete obrisati ovu grešku migracije

en: At all events
sr_RS: Za sve događaje

en: Original network port information
sr_RS: Informacije originalnog mrežnog porta

en: Network address
sr_RS: Mrežna adresa

en: Unknown interface
sr_RS: Nepoznat interfejs

en: Tagged
sr_RS: Označen

en: Wifi mode
sr_RS: Wifi mod

en: Wifi protocol version
sr_RS: Wifi verzija protokola

note: TRANS: Always plural
en: Note | Notes
sr_RS[0]: Beleška
sr_RS[1]: Beleške
sr_RS[2]: Beleške

en: Creation date
sr_RS: Datum kreiranja

en: Last updater
sr_RS: Poslednje ažuriranje

en: Last update by %1$s on %2$s
sr_RS: Poslednji ažurirao %1$s na %2$s

en: Create by %1$s on %2$s
sr_RS: Kreirao %1$s na %2$s

en: Notification method
sr_RS: Metoda obaveštenja

en: Event | Events
sr_RS[0]: Događanje
sr_RS[1]: Događanja
sr_RS[2]: Događanja

en: This is a test email.
sr_RS: Ovo je testni email.

en: Failed to send test email to administrator
sr_RS: Neuspelo slanje testnog emaila administratoru

en: Test email sent to administrator
sr_RS: Testni email poslat administratoru

en: Error inserting email to queue
sr_RS: Greška pri stavljanu emaila na čekanje redosleda

en: An email to %s was added to queue
sr_RS: Email za %s je stavljen na čekanje redosleda

en: Response name (if needed)
sr_RS: Ime odgovora (ako je potrebno)

en: Add documents into ticket notifications
sr_RS: Dodaj dokumenta u obaveštenje tiketa

en: The PHP mail function is unknown or is not activated on your system.
sr_RS: Funkcija PHP maila su nepoznate ili nije aktivirana na vašem sistemu.

en: The use of a SMTP is needed.
sr_RS: Potrebno je koristiti SMTP.

en: Way of sending emails
sr_RS: Način slanja email-ova

en: SMTP login (optional)
sr_RS: SMTP prijava (opcionalno)

en: SMTP password (optional)
sr_RS: SMTP lozinka (opciono)

en: Send a test email to the administrator
sr_RS: Pošalji testni email administratoru

en: Cartridges alarm
sr_RS: Uzbuna kertridža

en: Remaining
sr_RS: Preostalo

en: New change
sr_RS: Nova promena

en: Update of a change
sr_RS: Ažuriranje izmene

en: Change solved
sr_RS: Promena rešena

en: Validation request
sr_RS: Zahtevanje potvrde

en: Validation request answer
sr_RS: Odgovor zahteva za potvrdu

en: New task
sr_RS: Nov zadatak

en: Update of a task
sr_RS: Ažuriraj zadatak

en: Deletion of a task
sr_RS: Brisanje zadatka

en: Closure of a change
sr_RS: Zatvaranje izmene

en: Deleting a change
sr_RS: Brisanje izmene

note: TRANS: %s is the user name
en: An approval request has been submitted by %s
sr_RS: Zahtev za odobrenje je podneo %s

note: TRANS: %s is the user name
en: An answer to an an approval request was produced by %s
sr_RS: Odgovor na zahtev za odobrenje je napravio %s

en: Validation | Validations
sr_RS[0]: Potvrda
sr_RS[1]: Potvrde
sr_RS[2]: Potvrde

en: Decision-maker
sr_RS: Donosioc odluke

en: A validation request has been submitted
sr_RS: Zahtev za potvrdu je prosleđen

en: An answer to a validation request was produced
sr_RS: Odgovor na zahtev za potvrdu je napravljen

en: Problem | Problems
sr_RS[0]: Preoblem
sr_RS[1]: Problemi
sr_RS[2]: Problemi

en: Manager of group
sr_RS: Menadžer grupe

en: Group except manager users
sr_RS: Grupa bez menadžerskih korisnika

en: Entity administrator
sr_RS: Administrator entiteta

en: Former technician in charge of the ticket
sr_RS: Prethodni tehničar zadužen za tiket

en: Manager of the group in charge of the ticket
sr_RS: Menadžer grupe punjenja tiketa

en: Group in charge of the ticket except manager users
sr_RS: Grupa zadužena za tikete bez menadžerskih korisnika

en: Requester group manager
sr_RS: Potraživač menadžera grupe

en: Requester group except manager users
sr_RS: Grupa zahtevača bez menadžerskih korisnika

en: Technician in charge of the ticket
sr_RS: Tehničar zadužen za tiket

en: Hardware user
sr_RS: Korisnik hardvera

en: Watcher group manager
sr_RS: Gledalac menadžera grupe

en: Watcher group except manager users
sr_RS: Grupa posmatrača bez menadžerskih korisnika

en: Technician in charge of the task
sr_RS: Tahničar zadužen za tiket

en: Task author
sr_RS: Autor zadatka

en: Followup author
sr_RS: Autor pratioca

en: Requester ID
sr_RS: ID potraživača

en: Requester location
sr_RS: Lokacija potraživača

en: Assigned to technicians
sr_RS: Dodeljeno tehničarima

en: Assigned to groups
sr_RS: Dodeljen grupama

en: Number of unresolved items
sr_RS: Broj nerešenih stavki

en: Number of costs
sr_RS: Broj troškova

en: No defined category
sr_RS: Nema definisane kategorije

en: Web link to approval the solution
sr_RS: Web link za odobrenje rešenja

en: Download URL
sr_RS: Preuzmi URL

en: Status value in database
sr_RS: Vrednost statusa u bazi podataka

en: Consumables alarm
sr_RS: Uzbuna potrošnog materijala

en: End of contract
sr_RS: Kraj ugovora

en: Periodicity notice
sr_RS: Periodična beleška

en: Contracts alarm
sr_RS: Uzbuna ugovora

en: Contract expired since the
sr_RS: Ugovor istekao od

en: Contract with notice since the
sr_RS: Ugovor sa beleškom od

en: Contract reached the end of a period since the
sr_RS: Ugovor na kraju preioda od

en: Contract with notice for the current period since the
sr_RS: Ugovor sa beleškom za trenutni period od

en: The following automatic actions are in error. They require intervention.
sr_RS: Sledeće automatske akcije su sa greškom. Zahteva intervenciju.

en: Desynchronization MySQL replica
sr_RS: Desinhronizacija MySQL replikacije

en: Can't connect to the database.
sr_RS: Nije moguće povezati se sa bazom podataka

en: Slave database out of sync!
sr_RS: Slave baza podataka je izvan sinhronizacije!

en: The slave database is desynchronized. The difference is of:
sr_RS: Slave baza podataka je desinhronizovana. Razlika je kod:

en: Alert on duplicate record
sr_RS: Uzbuna za duplirane zapise

en: Update the item
sr_RS: Ažuriraj stavku

en: Item successfully added but duplicate record on
sr_RS: Stavka uspešno dodata ali duplirani zapis kod

en: Doer
sr_RS: Vršilac

en: Intended action
sr_RS: Namenjena akcija

en: Expiration date
sr_RS: Datum isteka

en: Receiver errors
sr_RS: Greška primaoca

en: Planning recall
sr_RS: Opozvati planiranje

en: New problem
sr_RS: Novi problem

en: Update of a problem
sr_RS: Ažuriranje problema

en: Problem solved
sr_RS: Problem rešen

en: Closure of a problem
sr_RS: Zatvaranje problema

en: Deleting a problem
sr_RS: Brisanje problema

en: Causes
sr_RS: Uzroci

en: Symptoms
sr_RS: Simptomi

en: New project
sr_RS: Novi projekat

en: Update of a project
sr_RS: Ažuriraj projekat

en: Deletion of a project
sr_RS: Brisanje projekta

en: Manager group
sr_RS: Menadžer grupe

en: Manager of manager group
sr_RS: Menadžer grupe menadžera

en: Manager group except manager users
sr_RS: Grupa menadžera bez menadžerskih korisnika

en: User of project team
sr_RS: Korisnik projekt tima

en: Group of project team
sr_RS: Grupa projekt tima

en: Manager of group of project team
sr_RS: Menadžer grupe prokekt tima

en: Group of project team except manager users
sr_RS: Grupa projekt tima bez menadžerskih korisnika

en: Contact of project team
sr_RS: Kontakt projekt tima

en: Supplier of project team
sr_RS: Dobavljač projekt tima

en: Code
sr_RS: Kod

en: Planned start date
sr_RS: Planirani startni datum.

en: Planned end date
sr_RS: Planiran krajnji datum

en: Real start date
sr_RS: Realan početni datum

en: Real end date
sr_RS: Realni krajnji datum

en: Percent done
sr_RS: Procenat urađen

en: Planned duration
sr_RS: Planirano trajanje

en: Effective duration
sr_RS: Efektivno trajanje

[ctx: quantity]
en: Number of team members
sr_RS: Broj članova tima

en: Team member | Team members
sr_RS[0]: Član tima
sr_RS[1]: Članova tima
sr_RS[2]: Članovi tima

en: Project team | Project teams
sr_RS[0]: Projekt tim
sr_RS[1]: Projekt timovi
sr_RS[2]: Projekt timovi

en: New project task
sr_RS: Novi projektni zadatak

en: Update of a project task
sr_RS: Ažuriraj projektni zadatak

en: Deletion of a project task
sr_RS: Brisanje projektnog zadatka

en: Project team user
sr_RS: Korisnik projekt tima

en: Project team group
sr_RS: Grupa projekt tima

en: Project | Projects
sr_RS[0]: Projekti
sr_RS[1]: Projekti
sr_RS[2]: Projekti

en: Tickets duration
sr_RS: Trajanje tiketa

en: New reservation
sr_RS: Nova rezervacija

en: Update of a reservation
sr_RS: Ažuriranje rezervacije

en: Deletion of a reservation
sr_RS: Brisanje rezervacije

en: Reservation expired
sr_RS: Rezervacija istekla

en: To answer by email, write above this line
sr_RS: Za odgovor email-om, pišite iznad ove linije

en: To answer by email, write under this line
sr_RS: Za odgovor email-om, pišite ispod ove linije

en: Update of a ticket
sr_RS: Ažuriraj tiket

en: Ticket solved
sr_RS: Tiket rešen

en: New followup
sr_RS: Novo praćenje

en: Update of a followup
sr_RS: Ažuriranje praćenja

en: Deletion of a followup
sr_RS: Brisanje praćenja

en: Closing of the ticket
sr_RS: Zatvaranje tiketa

en: Deletion of a ticket
sr_RS: Brisanje tiketa

en: Not solved tickets
sr_RS: Ne rešeni tiketi

en: Automatic reminders of SLAs
sr_RS: Automatski podsetnici SLAs

en: Satisfaction survey answer
sr_RS: Odgovor za pregled zadovoljenosti

note: TRANS: %s is the number of days before auto closing
en: Without a reply, the ticket will be automatically closed after %s day | Without a reply, the ticket will be automatically closed after %s days
sr_RS[0]: Bez odgovora, tiket će biti automatski zatvoren posle %s dana
sr_RS[1]: Bez odgovora, tiket će biti automatski zatvoren posle %s dana
sr_RS[2]: Bez odgovora, tiket će biti automatski zatvoren posle %s dana

[ctx: quantity]
en: Number of followups
sr_RS: Broj pratioca

[ctx: quantity]
en: Number of linked tickets
sr_RS: Broj povezanih tiketa

en: Creation date of the satisfaction survey
sr_RS: Datum kreiranja pregleda zadovoljenosti

en: Response date to the satisfaction survey
sr_RS: Datum odgovora pregleda zadovoljenosti

en: Comments to the satisfaction survey
sr_RS: Komentari za pregled zadovoljenosti

en: Survey type
sr_RS: Vrsta pregleda

en: Invitation to fill out the survey
sr_RS: Poziv za popunjavanje pregleda

en: Followup | Followups
sr_RS[0]: Praćenje
sr_RS[1]: Praćenja
sr_RS[2]: Praćenja

en: Linked ticket | Linked tickets
sr_RS[0]: Povezan tiket
sr_RS[1]: Povezani tiketi
sr_RS[2]: Povezani tiketi

en: Token
sr_RS: Žeton

en: You have been made a request to reset your account password.
sr_RS: Napravili ste zahtev za resetovanje lozinke vašeg naloga.

en: Just follow this link (you have one day):
sr_RS: Samo pratite ovaj link (imate jedan dan)

en: Template translation | Template translations
sr_RS[0]: Prevod obrasca
sr_RS[1]: Prevodi obrazaca
sr_RS[2]: Prevodi obrazaca

en: Show list of available tags
sr_RS: Prikaži spisak dostupnih etiketa, tagova

en: Email text body
sr_RS: Email tekst body

en: (leave the field empty for a generation from HTML)
sr_RS: (ostavi polje prazno za generisanje iz HTML)

en: Default translation
sr_RS: Podrazumevan prevod

en: Label
sr_RS: Etiketa

en: Possible values
sr_RS: Moguće vrednosti

en: List of values
sr_RS: Spisak vrednosti

en: Single value
sr_RS: Jedna vrednost

en: Preview
sr_RS: Pred-Pregled

en: Refused email | Refused emails
sr_RS[0]: Odbijen email
sr_RS[1]: Odbijeni email-ovi
sr_RS[2]: Odbijeni email-ovi

en: Delete emails
sr_RS: Obriši email-ove

en: From email header
sr_RS: Iz email zaglavlja

en: To email header
sr_RS: Za email zaglavlje

en: Subject email header
sr_RS: Subjekt email zaglavlja

en: Mails receiver
sr_RS: Primaoc email-a

en: Message-ID email header
sr_RS: ID poruke za email zaglavlje

en: Reason of rejection
sr_RS: Razlog odbijanja

en: Unable to affect the email to an entity
sr_RS: Nije moguće uticati email-om na entitet.l

en: Email not found. Impossible import
sr_RS: Email nije pronađen. Nemoguć uvoz

en: Brand
sr_RS: Marka

[ctx: quantity]
en: Number of lines
sr_RS: Broj linija

en: Flags
sr_RS: Zastave

en: Headset
sr_RS: Slušalice

en: Speaker
sr_RS: Zvučnik

en: The user is busy at the selected timeframe.
sr_RS: Korisnik je zauzet u izabranom vremenskom periodu.

en: Week
sr_RS: Nedelja

en: Month
sr_RS: Mesec

en: Download the planning in Ical format
sr_RS: Preuzmi planiranje u lcal formatu

en: Ical
sr_RS: lcal

en: webcal:// synchronization
sr_RS: webcal:// sinhronizacija

en: Caption
sr_RS: Natpis

en: Available
sr_RS: Dostupno

en: Unavailable
sr_RS: Nedostupno

en: Your planning
sr_RS: Vaša planiranja

note: TRANS: %1$s is the ticket, %2$s is the title
en: Ticket #%1$s %2$s
sr_RS: Tiket #%1$s %2$s

en: See personnal planning
sr_RS: Vidi lična planiranja

en: See schedule of people in my groups
sr_RS: Vidi raspored ljudi u mojim grupama.

en: See all plannings
sr_RS: Vidi sva planiranja

en: Planning reminder | Planning reminders
sr_RS[0]: Podsetnik planiranja
sr_RS[1]: Podsetnici planiranja
sr_RS[2]: Podsetnici planiranja

en: %d week | %d weeks
sr_RS[0]: %d nedelja
sr_RS[1]: %d nedelja
sr_RS[2]: %d nedelje

en: Send planning recalls
sr_RS: Pošalji opoziv planiranja

en: Plugins list
sr_RS: Spisak plagina

en: Author | Authors
sr_RS[0]: Autor
sr_RS[1]: Autori
sr_RS[2]: Autori

en: CSRF compliant
sr_RS: CSRF kompatibilan

[ctx: plugin]
en: Enabled
sr_RS: Omogućeno

[ctx: plugin]
en: Not installed
sr_RS: Nije instaliran

en: To update
sr_RS: Za ažuriranje

[ctx: plugin]
en: Installed / not configured
sr_RS: Instaliran / nije konfigurisan

[ctx: plugin]
en: Installed / not activated
sr_RS: Instaliran / nije aktiviran

en: Error / to clean
sr_RS: Greška / za čišćenje

[ctx: button]
en: Disable
sr_RS: Onemogući

[ctx: button]
en: Uninstall
sr_RS: Deinstaliraj

en: Non-existent function
sr_RS: Nepostojeća funkcija

en: Not CSRF compliant
sr_RS: Nije CSRF kompatibilno

[ctx: button]
en: Enable
sr_RS: Omogućen

[ctx: button]
en: Clean
sr_RS: Čišćenje

en: No plugin installed
sr_RS: Nema instaliranog plagina

en: See the catalog of plugins
sr_RS: Vidi katalog plagina

en: Initial page counter
sr_RS: Brojač početne stranice

en: Current counter of pages
sr_RS: Trenutni brojač stranica

en: Serial
sr_RS: Serijski

en: Parallel
sr_RS: Paralelni

[ctx: status]
en: Processing (assigned)
sr_RS: Obrada (dodeljen)

[ctx: status]
en: Processing (planned)
sr_RS: Obrada (planiran)

[ctx: status]
en: Solved
sr_RS: Rešeno

en: Under observation
sr_RS: Pod nadzorom

en: Problems on pending status
sr_RS: Status problema koji su u toku

en: Problems to be processed
sr_RS: Problemi za obradu

en: Your problems in progress
sr_RS: Vaši problemi u toku

en: Problem followup
sr_RS: Praćenje problema

en: No problem in progress.
sr_RS: Nema problema u toku.

note: TRANS: %d is the document number
en: %d associated document | %d associated documents
sr_RS[0]: %d dodeljen dokument
sr_RS[1]: %d dodeljeni dokumenti
sr_RS[2]: %d dodeljeni dokumenti

en: Last problems
sr_RS: Poslednji problemi

note: TRANS : %d is the number of problems
en: Last %d problem | Last %d problems
sr_RS[0]: Poslednji %d problem
sr_RS[1]: Poslednji %d problem
sr_RS[2]: Poslednjih %d problema

en: No problem found.
sr_RS: Nisu pronađeni problmi.

en: Problems on linked items
sr_RS: Problem sa povezanim stavkama

en: Problem task | Problem tasks
sr_RS[0]: Problem zadatka
sr_RS[1]: Problem zadataka
sr_RS[2]: Problem zadataka

en: Link Ticket/Problem | Links Ticket/Problem
sr_RS[0]: Veza Tiketa/Problem
sr_RS[1]: Veze Tiketa/Problem
sr_RS[2]: Veze Tiketa/Problem

en: Create a problem from this ticket
sr_RS: Kreiraj problem od ovog tiketa

en: Life cycles
sr_RS: Ciklus trajanja

en: This profile is the last with write rights on profiles
sr_RS: Ovaj profil je poslednji sa pravima upisa profila

en: Deletion refused
sr_RS: Brisanje odbijeno

en: Global right
sr_RS: Globalna prava

en: Entity right
sr_RS: Prava entiteta

en: Default profile
sr_RS: Podrazumevani profil

en: Profile's interface
sr_RS: Interfejs profila

en: Update password
sr_RS: Ažuriraj lozinku

en: Ticket creation form on login
sr_RS: Kreiranje tiketa od prijave

en: Association
sr_RS: Pridruživanje

en: See hardware of my groups
sr_RS: Pogledaj hardver u mojoj grupi

en: Link with items for the creation of tickets
sr_RS: Veza sa stavkama za kreiranje tiketa

en: Associable items to a ticket
sr_RS: Povezive stavke sa tiketima

en: Default ticket template
sr_RS: Podrazumevani obrazac tiketa

en: Public reminder | Public reminders
sr_RS[0]: Javni podsetnik
sr_RS[1]: Javni podsetnici
sr_RS[2]: Javni podsetnici

en: Public RSS feed | Public RSS feeds
sr_RS[0]: Javni RSS feed
sr_RS[1]: Javni RSS feeds
sr_RS[2]: Javni RSS feeds

en: Financial and administratives information
sr_RS: Finansijska i administrativna informacija

en: Public bookmark | Public bookmarks
sr_RS[0]: Javni bookmark
sr_RS[1]: Javni bookmark
sr_RS[2]: Javni bookmark

en: Report | Reports
sr_RS[0]: Izveštaj
sr_RS[1]: Izveštaji
sr_RS[2]: Izveštaji

en: Administration of reservations
sr_RS: Administracija rezervacija

en: Recurrent tickets
sr_RS: Povratni tiketi

en: Visibility
sr_RS: Vidljivost

en: From \ To
sr_RS: Od \ Za

en: Life cycle of tickets
sr_RS: Ciklus trajanja tiketa

en: Life cycle of problems
sr_RS: Ciklus trajanja problema

en: Life cycle of changes
sr_RS: Ciklus trajanja promena

en: Mail queue
sr_RS: Mail redosled

en: Rules for assigning a computer to an entity
sr_RS: Pravila za dodelu računara entitetu

en: Rules for assigning a ticket created through a mails receiver
sr_RS: Pravila za dodelu tiketa koji su kreitani putem maila

en: Rules for assigning a category to a software
sr_RS: Pravila za dodelu kategorije softveru

en: Business rules for tickets (entity)
sr_RS: Poslovna pravila za tikete (entitet)

en: Dropdowns dictionary
sr_RS: Rečnik padajućeg menija

en: Software dictionary
sr_RS: Rečnik softvera

en: Printers dictionnary
sr_RS: Rečnik štampača

en: Search result display
sr_RS: Prikaz rezultata pretrage

en: Global dropdown | Global dropdowns
sr_RS[0]: Globalni padajući meni
sr_RS[1]: Globalni padajući meni
sr_RS[2]: Globalni padajući meni

en: Entity dropdowns
sr_RS: Entiteti padajućeg menija

en: Business rules for tickets
sr_RS: Poslovna pravila za tikete

en: No access
sr_RS: Nema pristupa

en: Write
sr_RS: Piši

en: All items
sr_RS: Sve stavke

en: My devices and all items
sr_RS: Moji uređaji i sve stavke

en: Add an authorization to a user
sr_RS: Dodaj autorizaciju korisniku

en: Recursive
sr_RS: Rekurzivno

en: D=Dynamic, R=Recursive
sr_RS: D=Dinamički, R=Rekurzivno

en: No user found
sr_RS: Korisnik nije pronađen

en: Authorization | Authorizations
sr_RS[0]: Autorizacija
sr_RS[1]: Autorizacije
sr_RS[2]: Autorizacije

en: See (actor)
sr_RS: Vidi (učesnik)

en: My tasks
sr_RS: Moji zadatci

en: Show on global GANTT
sr_RS: Prikaži opšte GANTT

en: Invalid planned dates. Dates not updated.
sr_RS: Neispravni planirani datumi. Datumi nisu ažurirani.

en: Invalid real dates. Dates not updated.
sr_RS: Neispravni realni datumi. Datumi nisu ažurirani.

en: Sum of planned durations of tasks
sr_RS: Zbir planiranih trajanja zadataka

en: Sum of total effective durations of tasks
sr_RS: Zbir ukupnih efektivnih trajanja zadataka

en: Add a team member
sr_RS: Dodaj člana tima

en: Member | Members
sr_RS[0]: Član
sr_RS[1]: Članovi
sr_RS[2]: Članovi

en: Invalid items (no start or end date): %s
sr_RS: Neispravna stavka (nema početnog ili krajnjeg datuma): %s

en: January
sr_RS: Januar

en: February
sr_RS: Februar

en: March
sr_RS: Mart

en: May
sr_RS: Maj

en: June
sr_RS: Jun

en: July
sr_RS: Jul

en: August
sr_RS: Avgust

en: September
sr_RS: Septembar

en: October
sr_RS: Oktobar

en: November
sr_RS: Novembar

en: December
sr_RS: Decembar

en: Sunday
sr_RS: Nedelja

en: Monday
sr_RS: Ponedeljak

en: Tuesday
sr_RS: Utorak

en: Wednesday
sr_RS: Sreda

en: Thursday
sr_RS: Četvrtak

en: Friday
sr_RS: Petak

en: Saturday
sr_RS: Subota

en: Color
sr_RS: Boja

en: Finished state
sr_RS: Završeno stanje

en: Project task | Project tasks
sr_RS[0]: Projektni zadatak
sr_RS[1]: Projektnih zadataka
sr_RS[2]: Projektni zadatci

en: Update (actor)
sr_RS: Ažuriraj (učesnik)

en: Milestone
sr_RS: Prekretnica

en: Creator
sr_RS: Kreator

[ctx: button]
en: Add a task
sr_RS: Dodaj zadatak

en: Task team | Task teams
sr_RS[0]: Zadatak tima
sr_RS[1]: Zadatak tima
sr_RS[2]: Zadatak tima

en: Link Ticket/Project task | Links Ticket/Project task
sr_RS[0]: Veza tiketa/Zadat projekta
sr_RS[1]: Veza tiketa/Zadatak projekta
sr_RS[2]: Veze tiketa/Zadatak projekta

en: Create a ticket from this task
sr_RS: Kreiraj tiket od ovog zadatka

[ctx: button]
en: Send
sr_RS: Pošalji

en: Expected send date
sr_RS: Očekivani datum slanja

en: Send date
sr_RS: Datum slanja

en: Sender email
sr_RS: Pošiljalac emai-a

en: Sender name
sr_RS: Ime pošiljaoca

en: Recipient email
sr_RS: Email primaoca

en: Recipient name
sr_RS: Ime primaoca

en: Reply-to email
sr_RS: Odgovor-na email

en: Reply-to name
sr_RS: Ime odgovor-na

en: Additional headers
sr_RS: Dodatna zaglavlja

en: Message ID
sr_RS: ID poruke

en: Number of tries of sent
sr_RS: Broj pokušaja slanja

en: Error in sending the email
sr_RS: Greška pri slanju email-a

en: An email was sent to %s
sr_RS: Email je poslat na %s

en: Send mails in queue
sr_RS: Poslati mail redosledom na čekanju

en: Maximum emails to send at once
sr_RS: Maksimalno email-ova za slanje odjednom

en: Clean mail queue
sr_RS: Očisti redoled na čekanju email-ova

en: Days to keep sent emails
sr_RS: Dani za zadržavanje poslatih email-ova

en: Registered ID (issued by PCI-SIG) | Registered IDs (issued by PCI-SIG)
sr_RS[0]: Registrovan ID (izdat od PCI-SIG)
sr_RS[1]: Registrovanih ID (izdat od PCI-SIG)
sr_RS[2]: Registrovani ID (izdat od PCI-SIG)

en: Reminder | Reminders
sr_RS[0]: Podsetnik
sr_RS[1]: Podsetnici
sr_RS[2]: Podsetnici

en: Personal reminder | Personal reminders
sr_RS[0]: Lični podsetnik
sr_RS[1]: Lični podsetnici
sr_RS[2]: Lični podsetnici

en: Planning start date
sr_RS: Startni datum planiranja

en: Planning end date
sr_RS: Krajnji datum planiranja

en: Without title
sr_RS: Bez naziva

en: New note
sr_RS: Nova beleška

en: Add to schedule
sr_RS: Dodaj u raspored

en: Start at %s
sr_RS: Startuj u %s

en: End at %s
sr_RS: Završi u %s

en: Default report
sr_RS: Podrazumevani izveštaj

en: By contract
sr_RS: Po ugovoru

en: By year
sr_RS: Po godini

en: Hardware financial and administrative information
sr_RS: Finansijske i administrativne informacije o hardveru

en: Other financial and administrative information (licenses, cartridges, consumables)
sr_RS: Ostali finansijske i administrativne informacije (licence, kertridži, potrošna roba)

en: Loan
sr_RS: Pozajmica

en: Select the report you want to generate
sr_RS: Odaberi izveštaj koji želiš da generišeš

en: Device 1
sr_RS: Uređaj 1

en: Device 2
sr_RS: Uređaj 2

en: Device name
sr_RS: Ime uređaja

en: Default for tickets
sr_RS: Podrazumevano za tikete

en: Default for mail recipients
sr_RS: Podrazumevano za primaoce mail-a

en: Be careful: there is no default value
sr_RS: Budite pažljivi: nema podrazumevane vrednosti

en: The required item is already reserved for this timeframe
sr_RS: Zahtevana stavka je već rezervisana za ovaj vremenski period

en: Unknown error
sr_RS: Nepoznata greška

en: Back to planning
sr_RS: Nazad na planiranje

en: Device temporarily unavailable
sr_RS: Uređaj trenutno nedostupan

en: All reservable devices
sr_RS: Svi rezervisani uređaji

en: Reserve
sr_RS: Rezrviši

en: Reserve an item
sr_RS: Rezerviši stavku

en: Rehearsal
sr_RS: Ponovo

[ctx: periodicity]
en: None
sr_RS: Nema

[ctx: periodicity]
en: Daily
sr_RS: Dnevno

[ctx: periodicity]
en: Weekly
sr_RS: Nedeljno

[ctx: periodicity]
en: Monthly
sr_RS: Mesečno

en: Delete all rehearsals
sr_RS: Obriši sva ponavljanja

en: Current and future reservations
sr_RS: Trenutne i buduće rezervacije

en: No reservation
sr_RS: Nema rezervacije

en: See planning
sr_RS: Vidi planiranja

en: Past reservations
sr_RS: Prethodne rezervacije

en: Reservable item | Reservable items
sr_RS[0]: Rezervisana stavka
sr_RS[1]: Rezervisane stavke
sr_RS[2]: Rezervisane stavke

en: Make unavailable
sr_RS: Učini nedostupnim

en: Make available
sr_RS: Učini dostupnim

en: Prohibit reservations
sr_RS: Zabrani rezervacije

en: Are you sure you want to return this non-reservable item?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da vratite ovu stavku koja ne može da se rezerviše?

en: That will remove all the reservations in progress.
sr_RS: Ovo će ukloniti sve rezervacije koje su u toku.

en: Authorize reservations
sr_RS: Dozvoli rezervacije

en: Modify the comment
sr_RS: Izmeni komentar

en: See all reservable items
sr_RS: Vidi sve rezervisane stavke

en: Find a free item in a specific period
sr_RS: Nađi slobodnu stavku za određen period

en: Device reservations expiring today
sr_RS: Rezervacije uređaja ističu danas

en: Send reservation alert failed
sr_RS: Slanje uzbune za rezervacije nije uspelo

en: Make a reservation
sr_RS: Napravi rezervaciju

en: Error
sr_RS: Greška

en: Number of items displayed
sr_RS: Broj prikazanih stavki

en: Refresh rate
sr_RS: Učestalost osveživanja

en: Error retrieving RSS feed
sr_RS: Greška u prijemu RSS feed-a

en: RSS feeds found
sr_RS: Pronađeni RSS feed

[ctx: button]
en: Use
sr_RS: Koristi

note: TRANS: short for : Assign a ticket
en: Assign
sr_RS: Dodeli

en: Assign the value from regular expression
sr_RS: Dodeli vrednost iz redovnog prikaza

en: Add the result of regular expression
sr_RS: Dodaj rezultat redovnog prikaza

en: Assign: equipment by IP address
sr_RS: Dodeli: opremu po IP adresi

en: Assign: equipment by name + domain
sr_RS: Dodeli: opremu po imenu + domenu

en: Assign: equipment by MAC address
sr_RS: odeli: opremu po MAC adresi

en: Recalculate
sr_RS: Preračinaj

en: Send
sr_RS: Pošalji

en: Copy from user
sr_RS: Kopiraj od korisnika

en: Copy from item
sr_RS: Kopiraj iz stavke

en: Dictionary | Dictionaries
sr_RS[0]: Rečnik
sr_RS[1]: Rečnika
sr_RS[2]: Rečnici

en: Peripheral type | Peripheral types
sr_RS[0]: Vrsta periferije
sr_RS[1]: Vrste periferije
sr_RS[2]: Vrste periferije

en: Rules management
sr_RS: Upravljanje pravilima

en: Position
sr_RS: Pozicija

en: Logical operator
sr_RS: Logički operater

en: and
sr_RS: i

en: Use rule for
sr_RS: Koristi pravilo za

en: It is possible to affect the result of a regular expression using the string #0
sr_RS: Moguće je uticati na rezultat redovnog prikaza korišćenjem niza #0

en: Add a new action
sr_RS: Dodaj novu akciju

en: Action type
sr_RS: Vrsta akcije

en: Add a new criteria
sr_RS: Dodaj novi kriterijum

en: Condition
sr_RS: Uslov

en: Reason
sr_RS: razlog

en: Result details
sr_RS: Detalji rezultata

en: Rule results
sr_RS: Detalji rezultata

en: Result of the regular expression
sr_RS: Rezultat redovnog prikaza

en: Key
sr_RS: Ključ

en: Rules using the object have been disabled.
sr_RS: Pravila koriščenja objekta su onemogućena.

en: Rules list
sr_RS: Spisak pravila

en: The engine stops on the first checked rule.
sr_RS: Mašina je stala na prvoj proveri pravila.

en: The engine treats all the rules.
sr_RS: Mašina razmatra sva pravila

en: The engine passes the result of a rule to the following one.
sr_RS: Mašina prolazi kroz pravila za sledećeg.

en: Rules are conditionals. Each one can be used on multiple actions.
sr_RS: Pravila su uslovna. Svako pravilo se mođe koristiti na nekoliko akcija.

en: Rules used for
sr_RS: Pravila korišćena za

en: Test rules engine
sr_RS: Mašina za pravila testiranja

en: Replay the dictionary rules
sr_RS: Ponovi pravila

en: Copy of %s
sr_RS: Kopiraj od %s

en: Import rules from a XML file
sr_RS: Uvezi pravila iz XML fajla

en: Rules refused
sr_RS: Pravila odbijena

en: Entity not found
sr_RS: Entitet nije pronađen

en: Criteria refused
sr_RS: Kriterijum odbijen

en: Actions refused
sr_RS: Akcija odbijena

en: Successful importation
sr_RS: Uspešno uvezeno

en: No element to be tested
sr_RS: Nema elementa za testiranje

en: Inactive
sr_RS: Neaktivan

note: TRANS: %s is the entity name
en: Rules applied: %s
sr_RS: Pravila primenjena: %s

note: TRANS: %s is the entity name
en: Local rules: %s
sr_RS: Lokalna pravila: %s

en: Rules applicable in the sub-entities
sr_RS: Promenljiva pravila u pod-entitetima

en: is
sr_RS: jeste

en: is not
sr_RS: nije

en: contains
sr_RS: sadrži

en: does not contain
sr_RS: ne sadrži

en: starting with
sr_RS: počinje sa

en: finished by
sr_RS: završava sa

en: regular expression matches
sr_RS: poklapanja redovnog prikaza

en: regular expression does not match
sr_RS: redovni prikaz se ne poklapa

en: exists
sr_RS: postoji

en: does not exist
sr_RS: ne postoji

en: under
sr_RS: ispod

en: not under
sr_RS: nije ispod

en: Add a criterion
sr_RS: Dodaj kriterijum

en: Dictionnary of computer models
sr_RS: Rečnik modela računara

en: Dictionnary of computer types
sr_RS: Rečnik vrsta računara

en: Replay rules on existing database started on %s
sr_RS: Pravila odgovora na postojeću bazu podataka počinju %s

note: TRANS: %1$s is a row, %2$s is total rows
en: Replay rules on existing database: %1$s/%2$s
sr_RS: Pravila odgovora na postojeće baze podataka: %1$s/%2$s

en: Error replaying rules
sr_RS: Greška u pravilima odgovora

en: Replay rules on existing database ended on %s
sr_RS: Pravila odgovora na postojeću bazu podataka se završavaju %s

en: Dictionary of manufacturers
sr_RS: Rečnik proizvođača

en: Dictionnary of monitor types
sr_RS: Rečnik za vrstu monitora

en: Dictionnary of networking equipment models
sr_RS: Rečnik modela mrežne opreme

en: Dictionnary of network equipment types
sr_RS: Rečnik za vrstu mrežne opreme

en: Dictionnary of operating systems
sr_RS: Rečnik operativnih sistema

en: Dictionnary of service packs
sr_RS: Rečnik service pack-ova

en: Dictionnary of operating system versions
sr_RS: Rečnik verzija operativnog sistema

en: Dictionnary of device models
sr_RS: Rečnik modela uređaja

en: Dictionnary of device types
sr_RS: Rečnik vrste uređaja

en: Dictionnary of phone models
sr_RS: Rečnik modela telefona

en: Dictionnary of phone types
sr_RS: Rečnik tipova telefona

en: Dictionnary of printers
sr_RS: Rečnik za štampače

en: To be unaware of import
sr_RS: Biće nesvesno uvezeni

note: TRANS: %1$s is a date, %2$s is a row, %3$s is total row, %4$s is memory
en: %1$s - replay rules on existing database: %2$s/%3$s (%4$s Mio)
sr_RS: %1$s - pravila odgovora na postojeću bazu podataka: %2$s/%3$s (%4$s Mb)

en: Dictionnary of printer models
sr_RS: Rešnik za modele štampača

en: Dictionnary of printer types
sr_RS: Rečnik za vrste štampača

note: TRANS: plural for software TRANS: software in plural
en: Dictionnary of software
sr_RS: Rečnik softvera

en: Publisher
sr_RS: Izdavač

en: Associable to a ticket
sr_RS: Dodeljivo tiketu

en: Warning before running rename based on the dictionary rules
sr_RS: Upozorenje, pre pokretanja preimenuj osnovu pravila

en: Warning! This operation can put merged software in the dustbin.<br>Sure to notify your users.
sr_RS: Upozorenje! Ova operacija objedinjen softver može staviti u kantu.<br>Obavezno obavestiti vaše korisnike.

en: Manufacturer choice
sr_RS: Izbor proizvođača

en: Replay dictionary rules for manufacturers (----- = All)
sr_RS: Rečnik pravila za proizvođače (----- = Svi)

en: Software deleted by GLPI dictionary rules
sr_RS: Softver obrisan od strane GLPI pravila

en: Rules for import and link computers
sr_RS: Pravila za uvoz i povezivanje računara

en: Target entity for the computer
sr_RS: Ciljni entitet za računar

en: Find computers in GLPI having the status
sr_RS: Pronađi računare u GLPI koji imaju status

en: Subnet
sr_RS: Podmaska, subnet

en: Link if possible
sr_RS: Poveži ako je moguće

en: Link if possible, otherwise imports declined
sr_RS: Poveži ako je moguće, u suprotnom uvezi odbijene

en: Yes if equal
sr_RS: Da ako je jednako

en: Yes if empty
sr_RS: Da ako je prazno

en: is already present in GLPI
sr_RS: je već prisutan u GLPI

en: is empty in GLPI
sr_RS: je prazan u GLPI

en: Rules for assigning an item to an entity
sr_RS: Pravila za dodeljivanje stavke enitetu

en: Email body
sr_RS: Email telo

en: In-Reply-To email header
sr_RS: U-Odgovori-Za email zaglavlje

en: X-Priority email header
sr_RS: X-Prioritet email zaglavlje

en: X-Auto-Response-Suppress email header
sr_RS: X-Automatski-Odgovor-Zabranjen email zaglavlje

en: Auto-Submitted email header
sr_RS: Automatski-Poslato email zaglavlje

en: X-UCE-Status email header
sr_RS: X-UCE-Status email zaglavlje

en: Received email header
sr_RS: Zaglavlje primljenih email-ova

en: Known mail domain
sr_RS: Poznat mail domen

en: User featuring the profile
sr_RS: Korisnik sa odlikama profila

en: User featuring a single profile
sr_RS: Korisnik sa odlikama jednog profila

en: User with a single profile
sr_RS: Korisnik sa jednim profilom

en: Entity from domain
sr_RS: Entitet iz domena

en: Entity from TAG
sr_RS: Entitet iz TAG-a

en: Entity based on user's profile
sr_RS: Entitet baziran na korisničkom profilu

en: Reject email
sr_RS: Odbijen email

en: without email response
sr_RS: bez email odgovora

en: with email response
sr_RS: sa email odgovorom

en: Automatic user assignment
sr_RS: Automatska dodela korisnika

en: Global criteria
sr_RS: Opšti kriterijum

en: Imported group from an LDAP directory
sr_RS: Uvezene grupe iz LDAP direktorijuma

en: Entity based on LDAP information
sr_RS: Entitet baziran na LDAP informaciji

en: Entity from mail domain
sr_RS: Entitet iz mail domena

en: Entity from complete name
sr_RS: Entitet i celog imena

en: LDAP criteria
sr_RS: LDAP kriterijum

en: Entities assignment
sr_RS: Dodela entiteta

en: Rights assignment
sr_RS: Dodela prava

en: Rights and entities assignment
sr_RS: Dodela prava i entiteta

en: Rules for assigning a category to software
sr_RS: Pravila za dodelu kategorije softveru

en: Urgency or impact used in actions, think to add Prioriy: recompute action if needed.
sr_RS: Hitno ili naglo korišćenje u akcijama, razmislite o dodavanju prioriteta; preračunajte akciju ako je potrebno.

en: Requester in group
sr_RS: Zahtevaoc u grupi

en: Item location
sr_RS: Lokacija stavke

en: Ticket location
sr_RS: Lokacija tiketa

en: Approval request to requester group manager
sr_RS: Zahtev odobrenja za menadžera grupe zahtevaoca

en: Approval request to technician group manager
sr_RS: Zahtev odobrenja za menadžera grupe tehničara

note: TRANS: short for : Business rules for ticket (entity parent)
en: Parent business
sr_RS: Matični posao

en: Business rules for ticket (entity parent)
sr_RS: Poslovna pravila za tiket (matični entitet)

en: before
sr_RS: pre

en: after
sr_RS: posle

en: You don't have right to connect
sr_RS: Nemate prava da se povežete

en: You don't have access to this application because your account was deactivated or removed
sr_RS: Nemate pristup ovoj aplikaciji jer je vaš nalog deaktiviran ili uklonjen

en: tree structure
sr_RS: Struktura stabla

en: The action you have requested is not allowed.
sr_RS: Akcija koju zahtevate nije dozvoljena.

en: Calendar of the ticket
sr_RS: Kalendar tiketa

en: Maximum time to solve
sr_RS: Maksimalno vreme za rešavanje

en: Minute | Minutes
sr_RS[0]: Minut
sr_RS[1]: Minuta
sr_RS[2]: Minuta

en: End of working day
sr_RS: Kraj radnog dana

en: Escalation level | Escalation levels
sr_RS[0]: Nivo eskalacije
sr_RS[1]: Nivo eskalacija
sr_RS[2]: Nivo eskalacija

en: Add an escalation level
sr_RS: Dodaj nivo eskalacije

en: Execution
sr_RS: Izvršavanje

en: Automatic reminders of SLA
sr_RS: Automatski podsetnici za SLA

en: + %d minute | + %d minutes
sr_RS[0]: + %d minut
sr_RS[1]: + %d minuta
sr_RS[2]: + %d minuta

en: - %d minute | - %d minutes
sr_RS[0]: - %d minut
sr_RS[1]: - %d minutes
sr_RS[2]: - %d minutes

en: Automatic actions of SLA
sr_RS: Automatke akcije za SLA

en: Merging
sr_RS: Pripajanje

note: TRANS: a noun, (ex : this software is an upgrade of..)
en: Upgrade
sr_RS: Nadogradnja

en: Recalculate the category
sr_RS: Preračunati kategoriju

note: TRANS: Indicator to know is all licenses of the software are valids
en: Valid licenses
sr_RS: Važeće licence

[ctx: quantity]
en: Number of installations
sr_RS: Broj instalacija

en: Version name
sr_RS: Ime verzije

en: Version comments
sr_RS: Komentar verzije

en: License name
sr_RS: Ime licence

en: License serial number
sr_RS: Serijski broj licence

en: License inventory number
sr_RS: Inventarski broj licence

[ctx: phone]
en: Number of licenses
sr_RS: Broj licenci

en: License comments
sr_RS: Komentari licence

en: Never expire
sr_RS: Ne ističe nikada

[ctx: adjective]
en: Valid
sr_RS: Važi

en: Merge
sr_RS: Spoji

en: Software deleted after merging
sr_RS: Softver obrisan nakon pripajanja

en: Purchase version
sr_RS: Poruči verziju

en: Version in use
sr_RS: Verzija u upotrebi

[ctx: adjective]
en: Invalid
sr_RS: Neispravna

en: On search engine, use "Expiration contains NULL" to search licenses with no expiration date
sr_RS: U pretrazi, koristite "Isticanje je NULL" da bi pretražili licence kojima ne ističe datum

en: Valid
sr_RS: Važi

en: Send alarms on expired licenses
sr_RS: Pošalji uzbune na istekle licence

note: TRANS: %1$s the license name, %2$s is the expiration date
en: License %1$s expired on %2$s
sr_RS: Licenca %1$s ističe %2$s

en: Send licenses alert failed
sr_RS: Slanje uzbine za licencu nije uspelo

[ctx: button]
en: Add a license
sr_RS: Dodaj licencu

[ctx: button]
en: Add a version
sr_RS: Dodaj verziju

en: Real duration of treatment of the ticket
sr_RS: Realno trajanje obrade tiketa

en: Number of opened tickets
sr_RS: Broj otvorenih tiketa

en: Number of solved tickets
sr_RS: Broj rešenih tiketa

en: Number of late tickets
sr_RS: Broj tiketa u kašnjenju

en: Number of closed tickets
sr_RS: Broj zatvorenih tiketa

en: Number of opened satisfaction survey
sr_RS: Broj otvorenih pregleda zadovoljenosti

en: Number of answered satisfaction survey
sr_RS: Broj odgovorenih pregleda zadovoljenosti

en: Average satisfaction
sr_RS: Prosek zadovoljenosti

en: Average
sr_RS: Prosek

en: Average time to take into account
sr_RS: Prosečno vreme za uzimanje u obzir

en: Average time to resolution
sr_RS: Prosečno vreme odluke

en: Average time to closure
sr_RS: Prosečno vreme zatvaranja

en: Average real duration of treatment of the ticket
sr_RS: Realno prosečno trajanje obrade tiketa

en: Total real duration of treatment of the ticket
sr_RS: Ukupno realno trajanje obrade tiketa

en: No statistics are available
sr_RS: Ne poestoje statistike

en: Number of tickets
sr_RS: Broj tiketa

en: By ticket
sr_RS: Po tiketu

en: By hardware characteristics
sr_RS: Po hardverskim karakteristikama

en: By problem
sr_RS: Po problemu

en: By change
sr_RS: Po promeni

en: Select statistics to be displayed
sr_RS: Selektuj statistiku koja će biti prikazana

en: Keep status
sr_RS: Zadrži status

en: Set status: %s
sr_RS: Postavi status: %s

[ctx: button]
en: Add a contact
sr_RS: Dodaj kontakt

en: Associated contact | Associated contacts
sr_RS[0]: Dodeljen kontakt
sr_RS[1]: Dodeljeni kontakti
sr_RS[2]: Dodeljeni kontakti

en: Associated contract | Associated contracts
sr_RS[0]: Dodeljen ugovor
sr_RS[1]: Dodeljeni ugovori
sr_RS[2]: Dodeljeni ugovori

en: Create ticket
sr_RS: Kreiraj tiket

en: Created tickets
sr_RS: Kreirani tiketi

en: No generated survey
sr_RS: Nema generisanog pregleda

en: Unknown ticket
sr_RS: Nepoznat tiket

en: %1$s updates the item %2$s
sr_RS: %1$s ažuriranja stavke %2$s

en: Add a new followup
sr_RS: Dodaj novo praćenje

en: Approval request
sr_RS: Zahtev za odobrenje

[ctx: button]
en: Link tickets
sr_RS: Povezani tiketi

en: Response date
sr_RS: Datum odgovora

en: Private followup
sr_RS: Privatno praćenje

en: Take into account time
sr_RS: Vreme za uzimanje u obzir

en: All linked tickets
sr_RS: Svi povezani tiketi

en: Duplicated tickets
sr_RS: Duplirani tiketi

en: Number of all linked tickets
sr_RS: Broj svih povezanih tiketa

en: Number of duplicated tickets
sr_RS: Broj dupliranih tiketa

en: Tickets awaiting approval
sr_RS: Tiketi čekaju odobrenje

en: This ticket concerns me
sr_RS: Ovaj tiket me zabrinjava

en: Check your personnal information
sr_RS: Proverite vaše lične informacije

en: Describe the incident or request
sr_RS: Opišite incident ili zahtev

en: Inform me about the actions taken
sr_RS: Informiši me o preduzetim akcijama

en: Submit message
sr_RS: Pošalji poruku

en: The ticket will be added in the entity %s
sr_RS: Tiket će biti dodat u entitetu %s

en: Next escalation: %s
sr_RS: Sledeća eskalacija: %s

en: The assignment of a SLA to a ticket causes the recalculation of the due date.
sr_RS: Dodela SLA tiketu uzrokuje preračunavanje datuma do kojeg treba da se obavi.

en: Escalations defined in the SLA will be triggered under this new date.
sr_RS: Eskalacija definisana u SLA će biti pokrenuta ovim novim datumom.

en: Assign a SLA
sr_RS: Dodeli SLA

en: Close date
sr_RS: Datum zatvaranja

en: Reopen
sr_RS: Ponovo otvori

en: File (%s)
sr_RS: Fajl (%s)

en: Default documents:
sr_RS: Podrazumevani dokumenti:

en: Your tickets to close
sr_RS: Vaši tiketi za zatvaranje

en: Tickets on pending status
sr_RS: Tiketi sa statusom "na čekanju"

en: Tickets to be processed
sr_RS: Tiketi za obradu

en: Your observed tickets
sr_RS: Vaši posmatrani tiketi

en: Your tickets in progress
sr_RS: Vaši tiketi u toku

en: Your tickets to validate
sr_RS: Vaši tiketi za potvrdu

en: Your rejected tickets
sr_RS: Vaši odbijeni tiketi

note: TRANS: %d is the number of new tickets
en: %d new ticket | %d new tickets
sr_RS[0]: %d nov tiket
sr_RS[1]: %d novi tiketi
sr_RS[2]: %d novi tiketi

en: No ticket found.
sr_RS: Tiket nije pronađen.

en: Last tickets
sr_RS: Poslednji tiketi

en: New ticket for this item...
sr_RS: Novi tiket za ovu stavku...

en: Last %d ticket | Last %d tickets
sr_RS[0]: Poslednji %d tiket
sr_RS[1]: Poslednji %d tiketi
sr_RS[2]: Poslednjih %d tiketa

en: You don't have right to see all tickets
sr_RS: Nemate prava da vidite sve tiketa

en: Ticket on linked items | Tickets on linked items
sr_RS[0]: Tiket na vezanim stavkama
sr_RS[1]: Tiketi na vezanim stavkama
sr_RS[2]: Tiketi na vezanim stavkama

en: No ticket in progress.
sr_RS: Nema tiketa u toku.

en: Assign equipment
sr_RS: Dodeli opremu

en: Automatic tickets closing
sr_RS: Automatsko zatvaranje tiketa

en: Generation of satisfaction surveys
sr_RS: Generacija pregleda zadovoljenosti

en: See my ticket
sr_RS: Vidi moj tiket

note: TRANS: short for : See tickets created by my groups
en: See group ticket
sr_RS: Vidi grupu tiketa

en: See tickets created by my groups
sr_RS: Vidi tikete kreirane od strane mojih grupa

en: See all tickets
sr_RS: Vidi sve tikete

note: TRANS: short for : See assigned tickets (group associated)
en: See assigned
sr_RS: Vidi dodeljene

en: See assigned tickets
sr_RS: Vidi dodeljene tikete

en: Assign a ticket
sr_RS: Dodeli tiket

note: TRANS: short for : Steal a ticket
en: Steal
sr_RS: Preuzmi

en: Steal a ticket
sr_RS: Preuzmi tiket

note: TRANS: short for : To be in charge of a ticket
en: Beeing in charge
sr_RS: Bio zadužen

en: To be in charge of a ticket
sr_RS: Biti zadužen za tiket

en: Change the priority
sr_RS: Promeni prioritet

note: TRANS: %s is tha document name
en: Added document: %s
sr_RS: Dodati dokumenti: %s

en: If you want to reopen the ticket, you must specify a reason
sr_RS: Ako želite ponovo da otvorite tiket, morate navesti razlog

en: If you reject the solution, you must specify a reason
sr_RS: Ako odbijete rešenje, morate navesti razlog

en: Source of followup
sr_RS: Izvor praćenja

en: Reopen the ticket
sr_RS: Ponovo otvori tiket

en: No followup for this ticket.
sr_RS: Nema praćenja za ovaj tiket

en: This week
sr_RS: Ove nedelje

en: Last week
sr_RS: Prošle nedelje

en: This month
sr_RS: Ovog meseca

en: Last month
sr_RS: Prošlog meseca

en: Before the last month
sr_RS: Predprošlog meseca

en: Approval of the solution
sr_RS: Odobrenje rešenja

en: Approve the solution
sr_RS: Odobri rešenje

en: Refuse the solution
sr_RS: Odbaci rešenje

en: Update all
sr_RS: Ažuriraj sve

en: Add to all tickets
sr_RS: Dodaj svim tiketima

en: See private ones
sr_RS: Vidi privatne

en: Add followup (associated groups)
sr_RS: Dodaj praćenje (dodeljene grupe)

en: Add a followup to tickets of associated groups
sr_RS: Dodaj prećenje tiketima dodeljenih grupa

en: Update followups (author)
sr_RS: Ažuriraj praćenja (autor)

en: Add followup (requester)
sr_RS: Dodaj praćenje (potraživač)

en: Add a followup to tickets (requester)
sr_RS: Dodaj praćenje tiketima (potraživač)

en: See public ones
sr_RS: Vidi javne

en: Preliminary creation
sr_RS: Početno kreiranje

note: TRANS: %s is the date of next creation
en: Next creation on %s
sr_RS: Sledeće kreiranje na %s

en: Invalid frequency. It must be greater than the preliminary creation.
sr_RS: Neispravna frekvencija. Mora biti veće od početnog kreiranja.

note: TRANS: %s is a name
en: Failed to create recurrent ticket %s
sr_RS: Polje za kreiranje povretnog tiketa %s

en: Ticket %d successfully created
sr_RS: Tiket %d uspešno kreiran

en: Ticket creation failed (check mandatory fields)
sr_RS: Neuspešno kreiranje tiketa (proveri obavezna polja)

en: Ticket creation failed (no template)
sr_RS: Neuspešno kreiranje tiketa (nema obrasca)

en: Satisfaction with the resolution of the ticket
sr_RS: Zadovoljan sa odlukom tiketa

en: Ticket task | Ticket tasks
sr_RS[0]: Zadatak tiketa
sr_RS[1]: Zadatci tiketa
sr_RS[2]: Zadatci tiketa

en: Hidden field | Hidden fields
sr_RS[0]: Skriveno polje
sr_RS[1]: Skrivena polja
sr_RS[2]: Skrivena polja

en: Add a hidden field
sr_RS: Dodaj skriveno polje

en: Mandatory field | Mandatory fields
sr_RS[0]: Obavezno polje
sr_RS[1]: Obavezna polja
sr_RS[2]: Obavezna polja

en: Add a mandatory field
sr_RS: Dodaj obavezno polje

en: Predefined field | Predefined fields
sr_RS[0]: Predefiniši polje
sr_RS[1]: Predefiniši polja
sr_RS[2]: Predefiniši polja

en: Add a predefined field
sr_RS: Dodaj predefinisano polje

en: Linked to
sr_RS: Povezan sa

en: Create for request
sr_RS: Kreiraj zahtev

en: Create a validation request for a request
sr_RS: Kreiraj potvrdni zahtev za zahtev

en: Create for incident
sr_RS: Kreiraj za incident

en: Create a validation request for an incident
sr_RS: Kreiraj potvrdni zahtev za incident

en: Validate a request
sr_RS: Potvrdi zahtev

en: Validate an incident
sr_RS: Potvrdi incident

en: Test done
sr_RS: Test urađen

en: Results
sr_RS: Rezultati

en: Testing PHP Parser
sr_RS: Testiranje PHP analizatora-parser

en: GLPI is not compatible with the option zend.ze1_compatibility_mode = On.
sr_RS: GLPI nije kompatibilan sa opcijom zend.ze1_compatibility_mode = On.

en: PHP version is at least 5.3.0 - Perfect!
sr_RS: PHP verzina najmanje 5.3.0 - Perfektno!

en: You must install at least PHP 5.3.0.
sr_RS: Morate instalirati najmanje PHP 5.3.0.

en: MySQL Improved extension test
sr_RS: MySQL test poboljšane ekstenzije

en: Ok - the MySQLi class exist - Perfect!
sr_RS: Ok - MySQLi klase postoje - Perfektno!

en: You must install the MySQL Improved extension for PHP.
sr_RS: Morate instalirati MySQL poboljšanu ekstenziju za PHP.

en: Sessions test
sr_RS: Test sesije

en: Your parser PHP is not installed with sessions support!
sr_RS: Vaš PHP analizator-parser nije instaliran sa podrškom sesije!

en: Sessions support is available - Perfect!
sr_RS: Podrška sesije je dostupna - Perfektno!

en: Make sure that sessions support has been activated in your php.ini
sr_RS: Uverite se da je podrška sesije aktivirana u vašem php.ini

en: Test session auto start
sr_RS: Automatski start test sesije

en: session.auto_start is activated. See .htaccess file in the GLPI root for more information.
sr_RS: session.auto_start je aktiviran. Vidi .htaccess fajl u GLPI root za više informacija.

en: Test if Session_use_trans_sid is used
sr_RS: Testiraj ako je korišćen Session_use_trans_sid

en: You must desactivate the Session_use_trans_id option in your php.ini
sr_RS: Morate deaktivirati Session_use_trans_id opciju u vašem php.ini

en: Ok - the sessions works (no problem with trans_id) - Perfect!
sr_RS: Ok - sesije rade (nema problema sa trans_id) - Perfektno!

en: magic_quotes_sybase extension test
sr_RS: magic_quotes_sybase test ekstenzije

en: GLPI does not work with the magic_quotes_sybase option. Please turn it off and retry
sr_RS: GLPI ne radi sa magic_quotes_sybase opcijom. Ugasite je i probajte ponovo

en: The magic_quotes_sybase option isn't active on your server - Perfect!
sr_RS: magic_quotes_sybase opcija nije aktivna na vašem serveru - Perfektno!

en: Test ctype functions
sr_RS: Testiraj ctype funkcije

en: GLPI can't work correctly without the ctype functions
sr_RS: GLPI ne može da radi ispravno bez ctype funkcija

en: The functionality is found - Perfect!
sr_RS: Funkcionalnost je pronađena - Perfektno!

en: Test json functions
sr_RS: Testiran json funkcije

en: GLPI can't work correctly without the json_encode and json_decode functions
sr_RS: GLPI ne može raditi ispravno bez json_encode i json_decode funkcija

en: Mbstring extension test
sr_RS: Test Mbstring ekstenzije

en: Mbstring extension of your parser PHP is not installed
sr_RS: Mbstring ekstenzija vašeg PHP analizatora-parsera nije instalirana

en: GD extension test
sr_RS: Test GD ekstenzije

en: GD extension of your parser PHP is not installed
sr_RS: GD ekstenzija vašeh PHP analizatora-parsera nije instalirana

en: Cryptography test
sr_RS: Test kriptografije

en: PHP >= 5.3.7 recommended, with crypt extension
sr_RS: PHP >= 5.3.7 se preporučuje, sa crypt ekstenzijom

en: Allocated memory test
sr_RS: Test dodeljivanja memorije

en: Unlimited memory - Perfect!
sr_RS: Neograničena memorija - Perfektno!

en: Allocated memory
sr_RS: Dodeljena memorija

en: A minimum of 64Mio is commonly required for GLPI.
sr_RS: Minimum 64Mb je zahtev za GLPI.

en: Try increasing the memory_limit parameter in the php.ini file.
sr_RS: Pokušajte povećati parametar memory_limit u php.ini fajlu.

en: Allocated memory > 64Mio - Perfect!
sr_RS: Dodeljena memorija > 64Mb - Perfektno!

note: TRANS: %s is mode name (Permissive, Enforcing of Disabled)
en: SELinux mode is %s
sr_RS: SELinux mod je %s

note: TRANS: %s is an option name
en: SELinux boolean configuration for %s
sr_RS: SELinux boolean konfiguracija za %s

en: You have the latest available version
sr_RS: Imate poslednju verziju

note: TRANS: %s is the error string
en: Connection failed. If you use a proxy, please configure it. (%s)
sr_RS: Povezivanje nije uspelo. Ako koristite proxy, konfigurišite ga (%s)

note: TRANS: %s is the error string
en: Failed to connect to the proxy server (%s)
sr_RS: Neuspešno povezivanje sa proxy serverom (%s)

en: No data available on the web site
sr_RS: Nema dostupnih podataka na web sajtu

note: TRANS: %s is the error string
en: Impossible to connect to site (%s)
sr_RS: Nemoguće povezivanje sa sajtom (%s)

en: Connection options
sr_RS: Opcije povezivanja

en: Incoming mail folder (optional, often INBOX)
sr_RS: Direktorijum prijemnog mail-a (opciono, najčešće INBOX)

note: TRANS: for mail connection system
en: Port (optional)
sr_RS: Port (opciono)

en: The action you have requested is not allowed. Reload previous page before doing action again.
sr_RS: Akcija koju zahtevate nije dozvoljena. Ponovo učitajte prethodnu stranicu pre ponovnog pokretanja akcije.

en: Keep
sr_RS: Zadrži

en: Software of computers
sr_RS: Softver računara

en: If software are no longer used
sr_RS: Ako se softver više ne koristi

en: Links between printers and cartridge types and cartridges
sr_RS: Veza između štampača i vrste kertridža i kertridža

en: If the cartridge types are no longer used
sr_RS: Ako se vrsta kertridža više ne koristi

en: Links between cartridge types and cartridges
sr_RS: Veze između vrste kertridža i kertridža

en: Links between consumable types and consumables
sr_RS: Veze izmešu vrste potrošnog materijala i potrošnog materijala

en: Links between computers and volumes
sr_RS: Veze izmešu računara i količine

en: Direct connections
sr_RS: Direktne konekcije

en: If monitors are no longer used
sr_RS: Ako se monitori više ne koriste

en: If printers are no longer used
sr_RS: Ako se štampači više ne koriste

en: If devices are no longer used
sr_RS: Ako se urešaji više ne koriste

en: If phones are no longer used
sr_RS: Ako telefoni nisu više u upotrebi

en: If suppliers are no longer used
sr_RS: Ako se dobavljači više ne koriste

en: Links between suppliers and contacts
sr_RS: Veze izmešu dobavljača i kontakata

en: If contacts are no longer used
sr_RS: AKo se kontakti više ne koriste

en: If documents are no longer used
sr_RS: Ako se dokumenti više ne koriste

en: If contracts are no longer used
sr_RS: Ako se ugovori više ne koriste

en: You can continue to add elements to be transferred or execute the transfer now
sr_RS: Možete nastaviti da dodavanjem elemenata koji će biti prebačeni ili izvršite sada prenošenje

en: Think of making a backup before transferring items.
sr_RS: Razmislite o pravljenju bekapa pre prenosa stavki.

en: Items to transfer
sr_RS: Stavke za prenos

en: Transfer mode
sr_RS: Mod prenosa

en: To empty the list of elements to be transferred
sr_RS: Izprazniti spisak elemenata za prenos

en: The login is not valid. Unable to add the user.
sr_RS: Prijava nije ispravna. Nije moguće dodati korisnika.

en: Unable to add. The user already exists.
sr_RS: Nemoguće dodati. Korisnik već postoji.

en: Error: the two passwords do not match
sr_RS: Greška: dve lozinke se ne podudaraju

en: Add user...
sr_RS: Dodaj korisnika...

en: ... From an external source
sr_RS: ... iz spoljnog izvora

en: Password confirmation
sr_RS: Potvrda lozinke

en: Valid since
sr_RS: Važi od

en: Valid until
sr_RS: Važi do

note: TRANS: %s is the date of last sync
en: Last synchronization on %s
sr_RS: Poslednja sinhronizacija %s

en: User DN
sr_RS: DN korisnika

en: User missing in LDAP directory
sr_RS: Korisniku nedostaje LDAP dijektorijum

en: Default entity
sr_RS: Podrazumevani entitet

en: Last login on %s
sr_RS: Poslednja prijava %s

en: Use GLPI in mode
sr_RS: Koristi GLPI u modu

en: Normal
sr_RS: Normalno

en: Unable to update login. A user already exists.
sr_RS: Nemoguće ažurirati prijavu. Korisnik već postoji.

en: The login is not valid. Unable to update login.
sr_RS: Prijava nije ispravna. Nemoguće ažurirati prijavu.

en: Dissociate from a group
sr_RS: Ograditi iz grupe

en: Associate to a profile
sr_RS: Pridruži profilu

en: Dissociate from a profile
sr_RS: Ograditi iz profila

en: Move to group
sr_RS: Premesti u grupu

[ctx: button]
en: Change the authentication method
sr_RS: Promeni metod autentifikacije

en: Last login
sr_RS: Poslednje prijavljivanje

en: LDAP directory for authentication
sr_RS: LDAP direktorijum za autentifikaciju

en: Email server for authentication
sr_RS: Email server za autentifikaciju

en: Last synchronization
sr_RS: Poslednja sinhronizacija

en: Deleted user in LDAP directory
sr_RS: Obrisan korisnik u LDAP direktorijumu

en: Number of tickets as requester
sr_RS: Broj tiketa kao potraživač

en: Number of written tickets
sr_RS: Broj napisanih tiketa

en: Number of assigned tickets
sr_RS: Broj dodeljenih tiketa

en: Import a user
sr_RS: Uvezi korisnika

en: Automatically add a user of an external source
sr_RS: Automatski dodaj korisnika eksternog izvora

en: Import from directories
sr_RS: Uvezi iz direktorijuma

en: Import from other sources
sr_RS: Uvezi iz ostalih izvora

en: Update authentification method to
sr_RS: Ažuriraj metod autentifikacije za

en: Please confirm your email address and enter your new password.
sr_RS: Molimo da protvrdite vašu email adresu i da unesete novu lozinku.

en: Your password reset request has expired or is invalid. Please renew it.
sr_RS: Vaš zahtev za resetovanje lozinke je istekao ili nije validan. Molimo da ga ponovite.

en: Please enter your email address. An email will be sent to you and you will be able to choose a new password.
sr_RS: Molimo da unesete email adresu. Biće vam poslat email i moći ćete da izaberete novu lozinku.

en: Reset password successful.
sr_RS: Resetovanje lozinke uspešno.

en: The authentication method configuration doesn't allow you to change your password.
sr_RS: Konfiguracija metode autentifikacije vam ne dozvoljava da menjate vašu šifru.

en: Email address not found.
sr_RS: Email adresa nije pronađena.

en: An email has been sent to your email address. The email contains information for reset your password.
sr_RS: Email je poslat na vašu email adresu. Email sadrži informacije u vezi resetovanja vaše lozinke.

en: User information
sr_RS: Informacije korisnika

en: Connection failed
sr_RS: Uspostavljanje veze nije uspelo

note: TRANS: short for : Add users from an external source
en: Add external
sr_RS: Dodaj eksterno

en: Add users from an external source
sr_RS: Dodaj korisnika eksternog izvora

note: TRANS: short for : Read method for user authentication and synchronization
en: Read auth
sr_RS: Čitaj autentifikaciju

en: Read user authentication and synchronization method
sr_RS: Čitaj metodu autentifikacije i sinhronizacije korisnika

note: TRANS: short for : Update method for user authentication and synchronization
en: Update auth and sync
sr_RS: Ažuriraj autentifikaciju i sinhronizaciju

en: Update method for user authentication and synchronization
sr_RS: Ažuriraj metod za autentifikaciju i sinhonizaciju korisnika

en: Default email
sr_RS: Podrazumevani email

en: Untagged
sr_RS: Odčekiran

en: Managed
sr_RS: Upravljan

en: Master
sr_RS: Glavni

en: Repeater
sr_RS: Ponavljač

en: Secondary
sr_RS: Sporedni

en: Automatic
sr_RS: Automatski

en: Infrastructure (with access point)
sr_RS: Infrastruktura (sa pristupnom tačkom, access pointom)

en: Ad-hoc (without access point)
sr_RS: Ad-hoc (bez pristupne tačke, access pointa)

en: Wifi network type
sr_RS: Vrsta Wifi mreže

en: Unofficial translations are also available
sr_RS: Nezvanični prevodi su takođe dostupni

en: I have read and ACCEPT the terms of the license written above.
sr_RS: Pročitao sam i PRIHVATIO uslove licence koje su napisane iznad.

en: I have read and DO NOT ACCEPT the terms of the license written above
sr_RS: Pročitao sam i NISAM PRIHVATIO uslove licence koji su napisani iznad.

en: Continue
sr_RS: Nastavi

en: Installation or update of GLPI
sr_RS: Instalacija ili ažuriranje GLPI

en: Choose 'Install' for a completely new installation of GLPI.
sr_RS: Izaberi 'Instaliraj' za potpuno novu instalaciju GLPI.

en: Select 'Upgrade' to update your version of GLPI from an earlier version
sr_RS: Odaberi 'Nadogradnja' za ažuriranje vaše GLPI verzije sa ranije verzije

en: Checking of the compatibility of your environment with the execution of GLPI
sr_RS: Provera kompatibilnosti vašeg okruženja za korišćenje GLPI

en: Do you want to continue?
sr_RS: Da li želite da nastavite?

en: Database connection setup
sr_RS: Podešavanje povezivanja sa bazom podataka

en: Database connection parameters
sr_RS: Parametri povezivanja sa bazom podataka

en: Test of the connection at the database
sr_RS: Testiranje povezivanja sa bazom podataka

en: Can't connect to the database
sr_RS: Nije moguće povezivanje sa bazom podataka

en: The server answered: %s
sr_RS: Server odgovor: %s

en: The server or/and user field is empty
sr_RS: Polje servera i/ili korisnika je prazno

en: Database connection successful
sr_RS: Uspešno povezivanje sa bazom podataka

en: Please select a database:
sr_RS: Odaberite bazu podataka:

en: Create a new database or use an existing one:
sr_RS: Kreirajte novu bazu podataka ili koristite postojeću:

en: Please select the database to update:
sr_RS: Odaberite bazu podataka za ažuriranje:

en: Initialization of the database
sr_RS: Inicijalizacija baze podataka

en: Impossible to use the database:
sr_RS: Nemoguće koristiti bazu podataka:

en: OK - database was initialized
sr_RS: OK - baza podataka je inicijalizovana

en: Impossible to write the database setup file
sr_RS: Nemoguće zapisati setup fajl baze podataka

en: Database created
sr_RS: Baza podataka kreirana

en: Error in creating database!
sr_RS: Greška u kreiranju baze podataka

en: You didn't select a database!
sr_RS: Niste odabrali bazu podataka!

en: The installation is finished
sr_RS: Instalacija je završena

en: Default logins / passwords are:
sr_RS: Podrazumevane prijave / šifre su:

en: glpi/glpi for the administrator account
sr_RS: glpi/glpi za administratorski nalog

en: tech/tech for the technician account
sr_RS: tech/tech za nalog tehničara

en: normal/normal for the normal account
sr_RS: normal/normal za normalni nalog

en: post-only/postonly for the postonly account
sr_RS: post-only/postonly za nalog samo za poštu

en: You can delete or modify these accounts as well as the initial data.
sr_RS: Možete obrisati ili modifikovati ove naloge kao i prvobitne podatke.

en: Use GLPI
sr_RS: Počni sa koriščenjem GLPI

en: Can't create the database connection file, please verify file permissions.
sr_RS: Ne može se kreirati fajl povezivanja baze podataka, proverite dozvole.

en: Beginning of the installation
sr_RS: Početak instalacije

note: TRANS %s is step number
en: Step %d
sr_RS: Korak %d

en: Commercial
sr_RS: Komercijalni

en: Renting
sr_RS: Iznajmljen

en: Leasing
sr_RS: Lizing

en: Insurance
sr_RS: Osiguranje

en: Hardware support
sr_RS: Hardverska podrška

en: Software support
sr_RS: Softverska podrška

en: Service provided
sr_RS: Servis obezbeđen

note: TRANS: %s is the number of new version
en: Update to %s
sr_RS: Ažuriran do %s

en: Direct
sr_RS: Direktno

en: Written
sr_RS: Napisan

en: Data migration
sr_RS: Migracija podatka

en: Root entity
sr_RS: Osnovni entitet

[ctx: ticket]
en: New
sr_RS: Novi

en: Update successful, your database is up to date
sr_RS: Aćuriranje uspelo, vaša baza podataka je najsvežija

en: You must now proceed to updating your database content
sr_RS: Sada morate izvržiti ažuriranje sadržaja vaše baze podataka

en: Continue?
sr_RS: Nastavi?

en: Locations update
sr_RS: Lokacije ažuriranja

en: The new structure is hierarchical
sr_RS: Nova struktira je hijerarhijska

en: Provide a delimiter in order to automate the new hierarchy generation.
sr_RS: Postavite graničnik radi automatizovanja generisanja nove hijerarhije

en: You can also specify a root location which will include all the generated locations.
sr_RS: Takođe možete postaviti root lokaciju koja će sadržati sve generisane lokacije.

en: Delimiter
sr_RS: Graničnik

en: Root location
sr_RS: Root lokacija

en: Actual locations
sr_RS: Aktuelne lokacije

en: New hierarchy
sr_RS: Nova hijerarhija

en: This is the new hierarchy. If it's complete approve it.
sr_RS: Ovo je nova hijerarhija, Ako je završena onda je odobrite.

en: Impossible to accomplish an update by this way!
sr_RS: Nemoguće izvršiti ažuriranje na ovaj način!

en: Go back to GLPI
sr_RS: Nazad u GLPI

en: Caution! You will update the GLPI database named: %s
sr_RS: Pažnja! Ažuriraćete GLPI bazu podataka koja se zove: %s

en: All users having administrators rights have have been updated to 'super-admin' rights with the creation of his new user type.
sr_RS: Svim korisnicima koji imaju administratorska prava su dodeljena 'super-admin' prava kreiranjem nove vrste korisnika.

en: Connection to database failed, verify the connection parameters included in config_db.php file
sr_RS: Neuspelo povezivanje sa bazom podataka, proverite parametre za povezivanje u config_db.php fajlu
